HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.095
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
ridealong kaže...

 S njime moraš biti taktičan. On ti neke stvari ne razumije. Pogotovo sarkazam.

 Ja jako dobro razumijem sve, pogotovo sarkazam. Lijepo je napisano nekoliko puta da iduće godine dolazi HD, ne vidim čemu potreba za sarkazmom kao da dolazi za deset godina.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...

 S njime moraš biti taktičan. On ti neke stvari ne razumije. Pogotovo sarkazam.

 Ja jako dobro razumijem sve, pogotovo sarkazam. Lijepo je napisano nekoliko puta da iduće godine dolazi HD, ne vidim čemu potreba za sarkazmom kao da dolazi za deset godina.

 

S obzirom da dolazi već zadnjih 10 godina onda nas više ništa ne može začuditi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...

 

S obzirom da dolazi već zadnjih 10 godina onda nas više ništa ne može začuditi.

 Brkaš činjenice i maštu. Nitko u prethodnih 10 godina nije tvrdio da HD dolazi. To što smo svi priželjkivali je druga stvar. Sada je napokon rečeno i napravljen je plan, pa će do toga vjerojatno i doći.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marsovac zemaljski kaže...

 Previše ljudi to govori u ovoj državi da bih shvatio kao zajebanciju

 a jbga, još sam je stavio na meme da se vidi zajebancija

malo si previše u grču, opusti se... 

14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Kada kreće taj hd kanal?

All truly great thoughts are conceived by walking.
8 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Pred svjetsko u rusiji.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak kaže...
Thinker kaže...

 

S obzirom da dolazi već zadnjih 10 godina onda nas više ništa ne može začuditi.

 Brkaš činjenice i maštu. Nitko u prethodnih 10 godina nije tvrdio da HD dolazi. To što smo svi priželjkivali je druga stvar. Sada je napokon rečeno i napravljen je plan, pa će do toga vjerojatno i doći.

 Ma daj! Mašta? Molim te prouči ovo:

https://www.oiv.hr/broadcasting/terrestrial/dtv/dtv_hr.aspx

 

" - u ožujku 2007. godine započeto je i pokusno HDTV odašiljanje u Zagrebu (lokacija Zagreb - Prisavlje 3), koje je tijekom 2008. prošireno na Split, Rijeku i Osijek"

 

S obzirom da postoje tehničke mogućnosti emitiranja HDTV programa, daj mi molim te objasni koji dio je mašta i koja su tehnička ograničenja da se cjelokupni program ne emitira u HDTV formatu?

8 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak radi na hrt ili u nekoj drzavnoj firmi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...

 Ma daj! Mašta? Molim te prouči ovo:

https://www.oiv.hr/broadcasting/terrestrial/dtv/dtv_hr.aspx

 

" - u ožujku 2007. godine započeto je i pokusno HDTV odašiljanje u Zagrebu (lokacija Zagreb - Prisavlje 3), koje je tijekom 2008. prošireno na Split, Rijeku i Osijek"

 

S obzirom da postoje tehničke mogućnosti emitiranja HDTV programa, daj mi molim te objasni koji dio je mašta i koja su tehnička ograničenja da se cjelokupni program ne emitira u HDTV formatu?

 I gdje tu piše da je HRT rekao da dolazi HD? Jedino što piše je da su testirali, ali nigdje nije rečeno da će to biti stalno. HRT nije niti jednom rekao da HD dolazi tad i tad.

 

 Već nekoliko puta je kolega Visak, a i ja, objasnio da HRT zakonski bez adekvatne licence i nove tehnike odašiljanja ne može stalno odašiljati HD signal već se za to moralo čekati da se prijeđe na novu tehnologiju. Ostali kanali jako pate po pitanju artefakata kad se uključi HRT HD.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 23:33 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Thinker kaže...
Visak kaže...
Thinker kaže...

 

S obzirom da dolazi već zadnjih 10 godina onda nas više ništa ne može začuditi.

 Brkaš činjenice i maštu. Nitko u prethodnih 10 godina nije tvrdio da HD dolazi. To što smo svi priželjkivali je druga stvar. Sada je napokon rečeno i napravljen je plan, pa će do toga vjerojatno i doći.

 Ma daj! Mašta? Molim te prouči ovo:

https://www.oiv.hr/broadcasting/terrestrial/dtv/dtv_hr.aspx

 

" - u ožujku 2007. godine započeto je i pokusno HDTV odašiljanje u Zagrebu (lokacija Zagreb - Prisavlje 3), koje je tijekom 2008. prošireno na Split, Rijeku i Osijek"

 

S obzirom da postoje tehničke mogućnosti emitiranja HDTV programa, daj mi molim te objasni koji dio je mašta i koja su tehnička ograničenja da se cjelokupni program ne emitira u HDTV formatu?

 Mašta je da je netko rekao da se prelazi na HD. Digitalni radio se počeo eksperimentalno emitirati još 1997., pa nitko ne očekuje da ćemo sutra preći na njega.

 

Sva dosadašnja privremena HDTV emitiranja su bila u mpeg4, a da bi svi programi išli u tom kodeku nema dovoljno frekventnog opsega. Zato treba čekati HEVC, za što tehnički uvjeti još nisu postignuti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
BlackMoon kaže...

kad bi počinjala utakmica, na SLO2 bi idioti iz t-coma blokirali prijenos i napisali "ispričavamo se zbog tehničkih problema koje ćemo riješiti uskoro". Naravno, slika bi se vratila nakon završetka utakmice

 Zato jer su to dužni napraviti zakonom zbog autorskih prava ili bi ih slovenska televizija mogla tužiti i oduzeti im prava na prijenos. Plus, vjerojatno bi ih tužio i onaj tko daje autorska prava na prijenos. To rade svi ISP-ovi koji prenose tuđe kanale kad se prenose sadržaji s nacionalnim autorskim pravima.

 Ali nisu dužni niti imaju pravo lagati korisnike o eventualnim tehničkim problemima i raditi idiote od nas koji smo PLATILI da bi gledali reginalne programe. Dakle, platiš im 384 kune mjesečno, još nadoplatiš za extra paket i ne daju ti gledati ono šta si platio. Pa to samo u Hrvatistanu ima!¨Btw, da su potpuno u pravu, napisali bi istinu. Gamad t-scumovska!

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 1:59 (BlackMoon).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...

 S njime moraš biti taktičan. On ti neke stvari ne razumije. Pogotovo sarkazam.

 Ja jako dobro razumijem sve, pogotovo sarkazam. Lijepo je napisano nekoliko puta da iduće godine dolazi HD, ne vidim čemu potreba za sarkazmom kao da dolazi za deset godina.

 Drugi su ti odgovorili. Kako HD kod nas dolazi zadnjih 10-11 godina, više nikome ništa ne vjerujem.

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak kaže...
Thinker kaže...

 

S obzirom da dolazi već zadnjih 10 godina onda nas više ništa ne može začuditi.

 Brkaš činjenice i maštu. Nitko u prethodnih 10 godina nije tvrdio da HD dolazi. To što smo svi priželjkivali je druga stvar. Sada je napokon rečeno i napravljen je plan, pa će do toga vjerojatno i doći.

 Tako su isprobavali štošta, pa na kraju uvijek ostane MPEG2 SD. Isprobavali su i DAB za radio, pa si mogao na prste jedne ruke nabrojati one koji su ga koristili. Sada imaš DAB+ kojeg će slušati malo više ljudi jer su neki kupili novi automobil koji ima DAB+ prijemnik (tj. prijAmnik, kako bi rekla Mary Sue).

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Visak kaže...

 Mašta je da je netko rekao da se prelazi na HD. Digitalni radio se počeo eksperimentalno emitirati još 1997., pa nitko ne očekuje da ćemo sutra preći na njega.

 

Sva dosadašnja privremena HDTV emitiranja su bila u mpeg4, a da bi svi programi išli u tom kodeku nema dovoljno frekventnog opsega. Zato treba čekati HEVC, za što tehnički uvjeti još nisu postignuti.

 JozoBozo i ti stvarno gnjavite. Sve ostalo su samo izgovori (tehnički uvjeti, natječaji, frekvencijski opseg)... Neka samo tako nastave do 2050. godine, meni je svejedno. Utakmioce uvijek mogu gledati kod Slovenaca koji već duže vrijeme imaju HD u zemaljskoj distribuciji.

 

Jedino što treba čekati jesu drugi ljudi koji će bolje raditi svoj posao u ovoj cijeloj priči.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 10:50 (ridealong).
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

nota bene, ovaj je eksperiment započeo 15. svibnja 1926. i nikad neće prestati. koliko pamtim, jedine promjene nabolje bile su u doba bonetti/vlahović/fattorini/levak/mahovlić/hetrich/zalepugin/spinčić-prelog/mlakar. to su bili kulturni, obrazovani i stručni ljudi, široke opće kulture i osobe koje se poštivalo. onda je uletjela urličićka i sve je zauvijek otišlo u mp3. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

U prilogu je logotip HRT-a. Crna oznaka je visak kod logotipa i nije mi jasno zasto je tako dizajniran logotip koji nije u ravnini sa ostalim rubom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Hahaha pa kome treba uopce HRT2 za svjetsko, ionako ce vjerovatno emitirati samo utakmice Hrvatske...  Odes na reddit uzmes si livestream u 1080p 60fps ili 4K i gledas utakmice besplatno u HD-u. 

 

 

These days stupidity is all too prevalent
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marin_sagovac kaže...

U prilogu je logotip HRT-a. Crna oznaka je visak kod logotipa i nije mi jasno zasto je tako dizajniran logotip koji nije u ravnini sa ostalim rubom.

 Tu su HRT-u zavezane ruke. HAKOM nije omogućio minimalne tehničke uvjete za izradu ispravnog logotipa.

Očekuje se da će se do 2025. g. maknuti pola crne trake, a do 2035. se planira cjelovito rješenje i ispravan prikaz logotipa.

Tad će biti isplaćeno 20% od osamsto milijardi eura, tj ostatak cijene ugovorene za izradu logotipa.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 11:24 (Ezio).
13 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
viksaur kaže...

Hahaha pa kome treba uopce HRT2 za svjetsko, ionako ce vjerovatno emitirati samo utakmice Hrvatske...  Odes na reddit uzmes si livestream u 1080p 60fps ili 4K i gledas utakmice besplatno u HD-u. 

 

 

 Može molim pojašnjenje? Gdje točno se to uzme? 

Može i na pp ako je ovdje problem...

10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl

Odeš na redit.com/r/soccerstreams i ugrabiš link za utakmicu koja je u tijeku :)

These days stupidity is all too prevalent
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
viksaur kaže...

Hahaha pa kome treba uopce HRT2 za svjetsko, ionako ce vjerovatno emitirati samo utakmice Hrvatske...  Odes na reddit uzmes si livestream u 1080p 60fps ili 4K i gledas utakmice besplatno u HD-u. 

 

 

 HRT će prenositi SVE utakmice sa SP.

Prije pisanja pročitati nešto.

http://sport.hrt.hr/438130/predstavljanje-projekta-pracenja-svjetskoga-nogometnog-prvenstva

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Gledaj, tip je menadzer. Iz 300 milijuna duga vratio je dug i pokrenuo obnovu tehnike kompletne televizije. To su ogromni troskovi. I pritom je televizija ostala odrzavajuca. Pusti pricu da je to donosenje odluke. Treba znati kako i sto. I drugi prije njega su bili u stanju donositi odluke pa je tehnicki hrt potpuno potopljen. A to sto se zabranjivalo ili nije budi siguran da se nije on sjetio sam od sebe nego je izvrsavao svoju zadacu ravnatelja koju mu je namijenio onaj tko ga je i postavio. Kao sto su to radili i svi prije i poslije njega.
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Gledaj, tip je menadzer. Iz 300 milijuna duga vratio je dug i pokrenuo obnovu tehnike kompletne televizije. To su ogromni troskovi. I pritom je televizija ostala odrzavajuca. Pusti pricu da je to donosenje odluke. Treba znati kako i sto. I drugi prije njega su bili u stanju donositi odluke pa je tehnicki hrt potpuno potopljen. A to sto se zabranjivalo ili nije budi siguran da se nije on sjetio sam od sebe nego je izvrsavao svoju zadacu ravnatelja koju mu je namijenio onaj tko ga je i postavio. Kao sto su to radili i svi prije i poslije njega.
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Vezano za hrt i bajni ekperimentalni HD, gledam tekmu Dinamo - Osijek na Areni 3 i veli Blazicko da vrlo vjerojatno u ned ide prvi 4K prijenos kod nas za derbi Dinamo - Hajduk, bravo za Croatel i HT 👍 😎

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Spike1983 kaže...

Vezano za hrt i bajni ekperimentalni HD, gledam tekmu Dinamo - Osijek na Areni 3 i veli Blazicko da vrlo vjerojatno u ned ide prvi 4K prijenos kod nas za derbi Dinamo - Hajduk, bravo za Croatel i HT 👍 😎

 

 Još ako bude 10 reklama po 2 minute trajanja kao na Formuli 1 onda će to tek biti "uživancija" za gledati. Možda se nešto od nogometa bude vidjelo.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Zapisnik s 19-18 sjednice Vijeća za elektroničke medije, održane dana 25. travnja 2018.

 

Temeljem zahtjeva za davanje suglasnosti za emitiranje programa u HD rezoluciji daje se suglasnost za privremeno emitiranje te uporaba loga HTV 2 HD u vremenu od 14. lipnja do 15. srpnja 2018. za HTV2 HD putem DVB-T platforme u slobodnom dijelu MUX-a B (kompresija MPEG-4 nekodirano) i HTV2 HD signala putem IPTV i kabelskih platformi.

 

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Grbi94 kaže...

Zapisnik s 19-18 sjednice Vijeća za elektroničke medije, održane dana 25. travnja 2018.

 

Temeljem zahtjeva za davanje suglasnosti za emitiranje programa u HD rezoluciji daje se suglasnost za privremeno emitiranje te uporaba loga HTV 2 HD u vremenu od 14. lipnja do 15. srpnja 2018. za HTV2 HD putem DVB-T platforme u slobodnom dijelu MUX-a B (kompresija MPEG-4 nekodirano) i HTV2 HD signala putem IPTV i kabelskih platformi.

 

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

 Cilj je da što više ljudi može prvenstvo pogledati u HD-u, a ne ograničiti na vrlo mali broj televizora s HEVC-om.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Grbi94 kaže...

 

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

 Pojedinci polaze od krive pretpostavke da će prelaskom na HEVC automstski preći na bar HD što uopće ne mora biti.

Mogu nam puštati i dalje SD ali u HEVC kodiranju odn. kompresiji . 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 15:30 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...

Mogu nam puštati i dalje SD ali u HEVC kodiranju odn. kompresiji .

 Mogu, ali neće.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Anđeo bez falinge kaže...
Grbi94 kaže...

 

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

 Pojedinci polaze od krive pretpostavke da će prelaskom na HEVC automstski preći na bar HD što uopće ne mora biti.

Mogu nam puštati i dalje SD ali u HEVC kodiranju odn. kompresiji . 

 jesi pročitao strategiju? full hd je obavezan za nacionalne televizije

nemam za potpis
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice