HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 102
|
čitano: 8.882
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
11 mjeseci
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Grbi94 kaže...

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

Pojedinci polaze od krive pretpostavke da će prelaskom na HEVC automstski preći na bar HD što uopće ne mora biti.

Mogu nam puštati i dalje SD ali u HEVC kodiranju odn. kompresiji . 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 15:30 (Anđeo bez falinge).
2 mjeseca
Anđeo bez falinge kaže...

Mogu, ali neće.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
8 godina
Grbi94 kaže...

Opet isto, a nadao sam se da će koristiti HEVC.

Pojedinci polaze od krive pretpostavke da će prelaskom na HEVC automstski preći na bar HD što uopće ne mora biti.

jesi pročitao strategiju? full hd je obavezan za nacionalne televizije

nemam za potpis
11 mjeseci
tenac kaže...

jesi pročitao strategiju? full hd je obavezan za nacionalne televizije

Ja sam pričitao tu famoznu točku 6 i piše samo ovo..

Jednoglasno je odlučeno: Temeljem zahtjeva za davanje suglasnosti za emitiranje programa u HD rezoluciji daje se suglasnost za privremeno emitiranje te uporaba loga HTV 2 HD u vremenu od 14. lipnja do 15. srpnja 2018. za HTV2 HD putem DVB-T platforme u slobodnom dijelu MUX-a B 

Izgleda da ti s mobitela nisi nešto dobro vidio...

Daj Bože  da vidim dok sam još živ HD na svim programima koliko su pošteni u ovoj zemlji, a ne još Full HD.

Od tog bi me mogao moždani opaliti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 17:22 (Anđeo bez falinge).
8 godina
nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 18:50 (tenac).
7 godina

Dok se mi nadamo kakvom-takvom HD-u, slovenska nacionalna televizija RTV SLO 11.6.2018. u potpunosti ukida SD kanale i emitirati će se samo isključivo HD kanali. Prostor od SD kanala koristiti će se za emitiranje TV Koper-Capodistria i TV Maribor u cijeloj Sloveniji.

http://rtvslo.si/dvb-t/obvestila

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 20:19 (Marko :D).

0 0 hvala 0
11 mjeseci

Čitao sam to sve i opet kažem da nema službene ni provjerene informacije..sve je ovo na; "majke mi, bit će"

Službeno ne znamo ništa..

2 mjeseca

Znamo, ali ti ne znaš.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
8 godina

Čitao sam to sve i opet kažem da nema službene ni provjerene informacije..sve je ovo na; "majke mi, bit će"

Službeno ne znamo ništa..

Kako ne? službeno je najniža rezolucija koju televizije moraju zadovoljiti 720p i to možeš pročitati na više mjesta ako koristiš google.

S obzirom da se prelazi na najmoderniji H265 / HEVC video kodek, zanima me koji su razlozi odabira ovako niske reozlucije za novi standard (radi se o 720p), koja je već danas zastarjela? Kompatibilnost unazad? Pa već desetak godina su svi televizori barem FullHD rezolucije?

Poštovani gospodine Kovačićek,

hvala Vam na Vašem upitu.

HAKOM je izdao „Preporuku o minimalnim tehničkim zahtjevima prijamnika za prijam digitalnog zemaljskog televizijskog signala (DVB-T2) u Republici Hrvatskoj“ koja prvenstveno služi proizvođačima opreme za prilagodbu njihovih proizvoda hrvatskom tržištu.

DVB-T2 s h.265/HEVC sustavom video kodiranja omogućava budući razvoj zemaljske televizijske platforme, počevši sa mogućnosti emitiranja svih programa u HD kvaliteti, ali i emitiranja viših formata kvalitete koje spominjete.

Ukoliko netko od televizijskih nakladnika u Hrvatskoj bude želio emitirati svoj sadržaj u nekom od UHD formata to će bez problema moći na DVB-T2 / h.265/HEVC platformi.

S poštovanjem,

Hakom

Znači sve je na televizijama. Imaju minimum koji moraju zadovoljiti, a mogu i na veće rezolucije ako ih volja. Gore ti je email od HRT-a koji je potvrdio da će ići u full hd rezoluciji.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 7:19 (tenac).
8 godina
Marko :D kaže...

Dok se mi nadamo kakvom-takvom HD-u, slovenska nacionalna televizija RTV SLO 11.6.2018. u potpunosti ukida SD kanale i emitirati će se samo isključivo HD kanali. Prostor od SD kanala koristiti će se za emitiranje TV Koper-Capodistria i TV Maribor u cijeloj Sloveniji.

http://rtvslo.si/dvb-t/obvestila

Slo 1 i 2 su išli u HD dok je Slo 3 išao u SD... sad koje su još njihovi kanali nisam istraživao...

Inače na području ZG-a hvatam nekih 7-8 kanala

9 godina

Koja je svrha što je SLO u HD-u kad filmovi i serije nisu baš HD. Onako na oko izgleda da su svi filmovi i serije upscale-ane sa DVD-a odnosno SD-a. Ovjde u BIH su BHT i Hayat u HD formatu a filmovi nisu i serije nisu. Kad se usporedi sa blu ray filmom vidi se razlika. Bolje izgleda 720p Rip sa RARBG nego film na tv-u. Nije mi jasno otkud source-aju materijal jer u današnje vrijeme je barem lako nabavit HD filmove i serije kad je sve digitalno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 13:49 (zeroname).
11 mjeseci

Lagano je nabaviti, ali je problem što moraju kupiti Movie pack.

Dakle, ako hoće jedan film A produkcije mora uz njega kupiti još tri smeća B produkcije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice