I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

poruka: 37
|
čitano: 7.837
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž".
15 godina
neaktivan
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Index.hr će propasti za tjedan dana.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Cenzura se nesmije dopuštati

čak ni po cijenu uvrijeđenih dušica koje bi neke objave mogle zasmetati!

 
10 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora

mrzitelji hrvatske i sveg hrvatskog na aparatima, tj. na autobusnom i aerodromu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Visak kaže...

Index.hr će propasti za tjedan dana.

 ne piše se ni nama dobro ako nam zabrane mrziti Apple, Microsoft, Linux, Windows, BitCoin, Iphone i Oreo.

9 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Kako će netko procijeniti da li je neki komentar samo sušta istina ili govor mržnje? Recimo, ja napišem da ne volim političare koji kradu, što je istina, i sad me zanima da li netko može to protumačiti kao govor mržnje ako se netko od političara koji kradu nađe uvrijeđen tom izjavom.

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
ante_etna kaže...
Visak kaže...

Index.hr će propasti za tjedan dana.

 ne piše se ni nama dobro ako nam zabrane mrziti Apple, Microsoft, Linux, Windows, BitCoin, Iphone i Oreo.

 ma dobro je zasad. spominje se samo govor, ne i pisanje ili kovanje osvetničkih zavjera. ako i to zabrane, kaznit će barem 97,4% stanovnika rvacke i (osobito) ercegov'ne. tko će pojesti sav taj oguljen krumpir?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 12:32 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Thinker kaže...

Kako će netko procijeniti da li je neki komentar samo sušta istina ili govor mržnje? Recimo, ja napišem da ne volim političare koji kradu, što je istina, i sad me zanima da li netko može to protumačiti kao govor mržnje ako se netko od političara koji kradu nađe uvrijeđen tom izjavom.

 procjenjivat će sud, koji hvala bogu, za razliku od tebe zna što je govor mržnje...

11 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Svakako imam povjerenja u naše sudstvo jer vidimo iz mnogobrojnih primjera da je stručno i neovisno,svijetla točka u ovoj banana državi.
 
20 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
"Cenzura se nesmije dopuštati
čak ni po cijenu uvrijeđenih dušica koje bi neke objave mogle zasmetati!"

@daliboris cenzura je jedno, govor mrznje drugo, sloboda govora trece. Ako je tebi to sve isto... slobodno se cenzuriraj :)
10 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Meh..

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 13:33 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Ajar kaže...
ante_etna kaže...
Visak kaže...

Index.hr će propasti za tjedan dana.

 ne piše se ni nama dobro ako nam zabrane mrziti Apple, Microsoft, Linux, Windows, BitCoin, Iphone i Oreo.

 ma dobro je zasad. spominje se samo govor, ne i pisanje ili kovanje osvetničkih zavjera. ako i to zabrane, kaznit će barem 97,4% stanovnika rvacke i (osobito) ercegov'ne. tko će pojesti sav taj oguljen krumpir?  

 bilo bi lijepo slušati tvoje govore bar u hd kvaliteti ako ne i u 1080p... 0_o

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 13:30 (Louis Pluto).
10 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Mislim da ce mediji rijesiti taj problem na svojim stranicama tako da zabrane komentare, jer ovako ce morati imati ljude koji ce citati komentare i brisati one neprimjerene (sto god to bilo po njihovim kriterijima).

 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Pa i neka dobije. Necu ulaziti u psihoanalizu takvih osoba, ali stoku treba zauzdati...

U zadnje vrijeme se to jako prosirilo. Na raznoraznim portalima ne mozes procitati nista pametno u komentarima. Samo vrijedjanja i govori mrznje...

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž
Ovo Hrvatska radi jer je obvezna po EU direktivi.

A EU direktiva se lako moze izrodit u to da se pod govorom mrznje pocne zabranjivati sloboda govora kad god se kritiziraju npr. EU elite i njihovi planovi i namjere, ali ne samo oni.

U Njemackoj je donesen izrazito rigorizan zakon, i ne treba ocekivati da ce druge EU drzave donijeti isto, Njemacka je isla mnogo dalje od postojece EU smjernice. Ali mozda je to put kojim ce i EU ici u buducnosti?

Prve posljedice primjene njemackog zakona je gasenje mreznih profila nekoliko njemackih oporbenih politicara, jer twitter ili face administratori ne zele riskirati kazne pa sve sto je i samo 1% sumnjivo odmah brisu. Druga stvar je admini privatnih firmi kao google ili facebook sami odlucuju sto je govor mrznje, i sto ce se cenzurirati, a sto nece. Dakle moc primjene zakona je u rukama privatnih firmi. Futuristicki filmovi u kojima su privatne korporacije određivale sto je pozeljno, a sto nije u javnom diskursu su upravo postali stvarnost.

Bez obzira na koje su namjere objasnjenje ove direktive, posljedica jest cenzura.



Sustinski iza svega je to sto su internet i slobode koje omogucava veliki problem za nacionalne i globalne elite. Prije interneta su informacije kolale kroz medije koje je relativno lako kontorolirati. Danas svatko moze na drustvenim mrezama pisati, a mnogi profili imaju milijunske sljedbenike (kao npr. Paul Joseph Watson, ali i mnogi drugi s desna i lijeva politickog spektra, kao i razni aktivisti, bilo ekoloski, vjerski, oni koji su za i protiv cijepljenja itd.). Previse je toga van kontrole na internetu, previse nepocudnih misljenja i nezeljenih istina obican narod moze saznati preko interneta, a da se ne bi to sve skupa pokusalo stavit pod kontrolu onih istih koji zele pod kontrolom globalno drzati cijele narode.
 
10 0 hvala 1
9 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

hoce biti ovako? 

Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Kao fora je smiješno, kao argument glupo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Koji je veoma spor
16 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Ja podrzavam samo govor jubavi!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
A do prije nekidan su se rugali Kinezima. Oće moć brisati neugodne vijesti na serverima izvan EU ili da odmah uvedu Veliki Fajerval ka onaj kineski.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Hail Stanković! 

 

"

Today, we celebrate the first glorious anniversary of the Information Purification Directives. We have created, for the first time in all history, a garden of pure ideology—where each worker may bloom, secure from the pests purveying contradictory truths. Our Unification of Thoughts is more powerful a weapon than any fleet or army on earth. We are one people, with one will, one resolve, one cause. Our enemies shall talk themselves to death, and we will bury them with their own confusion. We shall prevail!

"

 

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
Louis Pluto kaže...

 bilo bi lijepo slušati tvoje govore bar u hd kvaliteti ako ne i u 1080p... 0_o

 nema ti u me mržanja. to je kontraproduktivno. ali ima sprdnje i zajebancije (iako je to jednako učinkovito). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

na ovom forumu nema razloga za brigu jer moderatori kažnjavaju i zbog puno manjih stvari 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
BlackDog22 kaže...
Thinker kaže...

Kako će netko procijeniti da li je neki komentar samo sušta istina ili govor mržnje? Recimo, ja napišem da ne volim političare koji kradu, što je istina, i sad me zanima da li netko može to protumačiti kao govor mržnje ako se netko od političara koji kradu nađe uvrijeđen tom izjavom.

 procjenjivat će sud, koji hvala bogu, za razliku od tebe zna što je govor mržnje...

Sud će procjenjivati? Misliš na onog suca koji je guranje prsta u šup@k proglasio rukovanjem ili onu sutkinju koja je određenog voditelja plovila osudila na uvjetnu kaznu nakon usmrćivanja dvoje jedriličara?

8 godina
neaktivan
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Ja bi svaki račun za kaznu koji se odnosi na govor mržnje proslijedio na ministarstvo obrazovanja.

 

Ako u 8 godina obavezne škole, 4 godine srednje i još bar 4 fakulteta obrazovni sustav nije uspio naučiti kmetove da u primjerenom obliku iznose svoje stavove onda su oni dužni podmiriti troškove nastale tim mržnjevitim govorm.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora
mcf kaže...
"Cenzura se nesmije dopuštati
čak ni po cijenu uvrijeđenih dušica koje bi neke objave mogle zasmetati!"

@daliboris cenzura je jedno, govor mrznje drugo, sloboda govora trece. Ako je tebi to sve isto... slobodno se cenzuriraj :)

 Tko ce odlucivat sto je sto?

Pa o tome se radi da mi nemamo institucije koje su sposobne pravedno i s pravom odlucivat.

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Zanima me kako ce provodit taj zakon, odnosno hoce li ga provoditi selektivno kao do sada, jer su nekidan popu koji je na televiziji velicao fasizam skinuli optuznicu jer je "rijec o osobnom misljenju".

 

Svi seremo po slobodama na bliskom istolu, a pretvorit cemo se u katolicko-fasisticku drzavu di ce te zatvarati ako nisi katolik i ako kritiziras vlast i drzavu.

 

Jebo mater ako je u ovoj drzavi iko normalan.

Rvat katolik!
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Sviđa mi se i mislim da je ovo dobro kao ideja. Naime, ovo ako budem dobro provedeno, odnosno praksa mora biti pravedna. 

Cenzure ne smije biti, nego se neće smijeti nekog vrijeđati na osnovu njegova mišljenja po raznoraznim kriterijima, onako kako je inače zakonom propisano(nacija/vjera/....)...

 

Naime, neće doći u neku birtiju ili pak u nečiju kuću, te početi o njemu govoriti ružne stvari.

Svako neslaganje se može izreći riječima, te nema potrebe za širenjem mržnje.

 

Onaj tko piše po netu jezikomulice, mislim da nema bogati riječnik, te da se nije puno družio sa knjigom. Bez obzira bio to učen čovjek ili ne, osim svojeg faha nije si dao truda da nešto pametno pored toga nauči. Ako to radi namjerno, a ne iz neznanja, onda je jednostavno zao.

 

Uglavnom, ako ste pristojni prema ljudima, te ih ne vrijeđate inače u životu, onda neće imati nikakvih problema po tom pitanju.

 

Ne bih volio da bude zlouporabe, pa da se seleketivno počne provodit ovaj zakon u ime jedne idelogije, stranke, nečije brije....

 

Stoga, lajkam i podržavam apel gosp. Stanokvića iz NU2, da se zaustavi mržnje u medijima.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Da, bit će sranja, pokvareni suci će oslobađati mrzitelje (a osuđivati nepodobne), kao što su oslobodili Horvatinčića i Šurjaka (da, o njemu se nije puno pisalo, a napravio je istu stvar). Treba li zato ukinuti sve zakone, jer imamo loših sudaca?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Državna agencija/tijelo/komisija/uhljebi_i_niškoristi će imati u nadležnosti procjenu što je mržnja, a što nije.

 

What could possibly go wrong?!

Down goes the window, out goes the heat!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
I Hrvatska bi mogla dobiti zakon protiv govora mrž

Trebalo bi navesti sve izraze poimenice, koji se neće smjeti upotrebljavati u online komunikaciji, kao npr. komunjare, ustaše, partizani, četnici, pederi, cigani, bosančine, ercegovčine, razni spolni organi, roditelji i djeca, intelektualne ocjene i procjene, te mnoge druge.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice