U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

poruka: 20
|
čitano: 5.824
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz".
7 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Ne samo to negi imam i debelu televiziju, plačam preplatu i HRT3 mi ima redovito smetnje. I koristit ću antenu dok plačam preplatu jer ne želim plačati dvije preplate, od toga jedni za K. ovako plačam samo jednu.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Mislim da bi prijem TV signala preko antene bio i veci da mogu svi u zgradama postaviti svoju antenu (ovako su prisiljeni koristiti IPTV) jer kvaliteta programa (ne samo hr. kanala) i cijena koja se trazi preko IPTV-a su nesrazmjerne.

Ja i onako tako malo gledam TV da je IPTV i besplatan ne bi ga gledao :-D

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
12-13 kanala koje primam zemaljskom antenom posve mi je i previše televizije s obzirom na kvalitetu, ali i na moje male dnevne potrebe za ovom vrstom informacije.

Kad vidim ona brojna i duga prekidanja filmova i serija oglasima, dođe mi muka. Bombardiranje informacijama je jedna vrsta mučenja.
Jedina televizija koju kako-tako pratim jest HRT3.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

meni na B.netu sad uletio i BBC1 na 129 kanalu...

 

to govorim jer ja ne plaćam pretplatu BBCu, ali.... NEMA REKLAMA!!!!!

 

e to je javna televizija

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Stric_Jura kaže...

meni na B.netu sad uletio i BBC1 na 129 kanalu...

 

to govorim jer ja ne plaćam pretplatu BBCu, ali.... NEMA REKLAMA!!!!!

 

e to je javna televizija

 

 BBC1 ≠ BBC First (koji je na A1).

 

BBC First je subscription channel a ne javni program i plaćaš ga kroz pretplatu operateru.

 

UK ima identičan model TV pretplate kao i RH - pretplatu skuplja javna televizija (BBC) te ona služi za funding BBCa i još ponekih kuća i održavanje mreže. Iznos pretplate je £150.50 godišnje za TV u boji ili £50.50 za crno bijeli.

 

Ako se dobro sjećam mi smo ovaj model preuzeli upravo od BBCa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 10:44 (DaffyDuck).
13 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

dovršavam si stan u potkrovlju, i postavio sam si dvije antene za tv i amen, više ne želim nit mi treba

gurali su mi max tv i slično, nisam htio jer tv koliko gledam "normalan" tv program, sasvim dovoljno mi je i to malo što ulove 

televizija mi bude prvenstveno služila za gledanje filmova i serija, što sa usb-a što sa nekog stream servisa

ne vidim smisla plaćati neku cifru za ne znam koliko programa, od kojih realno budem par njih pratio, pogotovo danas kad svaki bolji tv spajaš na internet, pa su opcije na njemu daleko opširnije

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

I ja sam jedan od onih koji televizijske kanale primaju preko antene; hvatam 20-ak TV kanala i to mi je i više nego dosta. Televiziju ionako ne gledam često tako da mi pay-tv kanali nisu potrebni. IPTV bih uzeo jedino ako time ostvarujem veliki popust na postojeće usluge interneta i telefona, inače ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 11:37 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

A prije par dana u Švicarskoj zgasili DVB-T zbog premalog broja antenaša (manje od 2%).

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Vi ste svi mlađi ljudi sa više izvora informacija, ali ovde (Srbija) to što 40% ljudi, koji uglavnom žive u manjim sredinama, nemaju kablovsku znači da su im glavni izvor informacija šačica TV kuća koje izveštavaju tako kako izveštavaju o onome o čemu hoće i ne izveštavaju o čemu "ne treba" predstavlja ozbiljan društveni problem.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Imam prek antene lijep (i podjednak) zbroj naših i slovenskih, ali nemam baš od toga neke koristi...

Naše gledam samo kad sam prisiljen, recimo kad igraju Vatreni, Kauboji ili Barakude i ponekad LP.

 

Slovence pak kad god prenašaju neki sport na na drugom, ko recimo sad RG - gledati meč na našem ili njihovom drugom, tu nema dileme!

Bude vidim i završnica muškog U-20 i ženskog SP-a, kaj je odlično.

 

Ali većinu toga se izgubilo otkad su Kanal A (MotoGP), Planet TV (LP - oba dana ofc, mislim i EL) i Pop TV otišli u komercijane vode, a SLO 2 prestal prenositi F1.

 

 

Internet?

Pokućni naravno ko jedina šansa nečeg kolko-tolko "humanog" kaj se brzina tiče.

A kud bude i to otišlo ak se realizira Tele2 prodaja, ko zna.

 

Izgradnja optičke mreže kod nas?

Dobili su velike pare prije skoro 2god za sve okolne općine i gradove, kravate sjele za stol, nasmješile se i uhvatile penkali - i tu je tome kraj!

Godinu i pol da se počelo nekaj raspravljati o raspisivanu izvođača radova, no kak to ide, prije nego odem u oldtimere, niš o brzog (normalnog) neta.

 

 

Dok se kod nas ne shvati i jednako cijeni izgradnja infrastrukture struja = voda = internet, moremo posjećivati poznati muzej u Krapini - ak uopće imamo za kartu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel

-ne, ne plaćaš pretplatu nego RTV pristojbu (koja je ekšli porez..). Pretplatu plaća tko želi operateru kojem želi za paket programa koji želi i tad možeš tražiti otklanjanje smetnji, umanjenje ili raskid ugovorne obveze.

-ako imaš neku osonovu možeš tražiti raskid obveze plaćanja pristojbe ili umanjenje.. (bilo je nešto.. no digitalizacijom+vaučerima su svi na to pristali a sad je svaki signal koji možeš primati izjednačen i nije broj tv kanala koji primaš-čisto mjerilo.. npr htv3..) npr možeš tražiti sat.karticu (eliminiraš problem smetnji klasične antenske pokrivenosti.. a realnost je takva da negdje živiš, nije važno učka-selo-grad.. jer bilo gdje signal može biti dobar ili loš (smetnje..).

 

-zemaljske FTA kanale prenose svi operateeri-kabel-iptv.. tj ono što možeš antenom cca 15tak kanala.

-jedino dobra antena i malo sreće tj da nemaš neku konkretnu smetnju ili položaj/sreće su rješenje (jer ne možeš kuću-stan samo tako pomaknuti..). U pravilu 'obična' vanjska antena je najbolje rješenje, ne kućne 'digitalne' dok pojačalo ne pomaže kod smetnji (pojačalo pojačava..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Koristim antenu...gledam većinom hrt3...za ostale stvari torrent...inače brzinu veću od 15Mbt...ne mogu dobiti...tako da i stvari s YouTube prvo skinem pa pogledam u miru
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Armor kaže...

Ali većinu toga se izgubilo otkad su Kanal A (MotoGP), Planet TV (LP - oba dana ofc, mislim i EL) i Pop TV otišli u komercijane vode, a SLO 2 prestal prenositi F1.

TV3 Medias, koji je također u DVB-Tu, prenosi Formulu 1, Formulu 3 i Porsche Supercup.

 

https://tv-spored.siol.net/kanal/pinksi/oddaja/formula-1-vn-kanade-montreal/413610668/datum/20190609

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:54 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Znam ali nema smisla gledati kolko je loša kvaliteta, baš katastrofa je.
To svakako nije 576i kad traje utrka, baš se vide "veliki pikseli" :)
15 godina
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Nakon godina korištenja IPTV usluge od jednog operatera (khm, HT) krajem prošle godine smo ugasili uslugu te se vratili na DVB-T gledanje TV-a. Ionako se TV koristi za gledanje naših kanala, kad su neke utakmice odem ih pogledati u birc ili kod frenda koji ne želi ukinuti IPTV samo radi sportskih kanala. I ako želim gledati nešto u miru, postoji piraterija i/ili Kodi plugin heh (Serbia TV za gledanje srpskih verzija Arena Sporta i SK, te mix ostalih za stream filmova).

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Armor kaže...
Znam ali nema smisla gledati kolko je loša kvaliteta, baš katastrofa je.
To svakako nije 576i kad traje utrka, baš se vide "veliki pikseli" :)

Da, kvaliteta je loša jer je MUX C pretrpan kanalima. No bolje išta nego ništa. 🙂

5 godina
protjeran
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Samo mala dopuna.
Kanal je pun govana (od programa). Da se mene pita 4/5 bi trebalo biti ukinuto te time oslobođen bandwith za kvalitetnije kanale.
Zapravo mi uopće nije jasan sumanuta količina smeća. Pranje novca, što li?!
Pis on ju, tu :P
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava tel
Antiseptik kaže...
Samo mala dopuna.
Kanal je pun govana (od programa). Da se mene pita 4/5 bi trebalo biti ukinuto te time oslobođen bandwith za kvalitetnije kanale.
Zapravo mi uopće nije jasan sumanuta količina smeća. Pranje novca, što li?!

Govoriš za slovensku DVB-T mrežu? Slažem se s tobom.

 

Slovenski DVB-T je u najmanju ruku čudan; programi dolaze i odlaze na mjesečnoj bazi. U multiplexu C ima kanala koji uopće ne emitiraju TV program, ali eto tek tako stoje. Nacionalni kanali u SD verziji bez veze zauzimaju bandwidth jer se u MUX A nalaze isti ti kanali u HD verziji (čak se radi i o istoj vrsti kodiranja - MPEG4; ako netko može gledati SD, može i HD). Prošle godine se pojavila i vijest kako je za emitiranje u MUX C dobilo dozvolu nekoliko kompanija, ali čini se da je i tu zapelo.

 

Kanal A i POP TV su prvi otišli, a nedugo nakon otišao je i Planet TV. Razlog su naveli kao mali broj gledatelja preko nacionalne DVB-T mreže.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 10:04 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Vjeruj mi, nemaš što posebno ni vidjeti na IPTV osim hrpe propagande. Trebali bi oni nama plaćati za ono smeće i propagandu što nam šalju. Ja ovaj tjedan otkazujem uslugu i vraćam se na običnu televiziju. Ionako dolazi ljeto pa mi neće posebno ni trebati.

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj još uvijek 44 posto kućanstava televiz

Ima jedna pjesma od Brucea Sprinsteena, zove se "57 channels and nothing on". To je upravo kako bih opisao stanje na IPTV, EvoTV i sličnim uslugama. Hrpa kanala od kojih je 95% bez veze, a čak i oni bolji imaju samo hrpe repriza, tu i tamo (rijetko) nešto zanimljivo. Bolje si nađi nešto na internetu "ne sasvim legalno" ali barem možeš birati samo sadržaj koji ti se sviđa.

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice