Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

poruka: 16
|
čitano: 4.161
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju".
14 godina
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Eto ljudi normalno rade sta ih masirate.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Znači bug je i službeno posto žutilo, 2 klasa novina kada objavljujete neprovjerene i lažne vijesti? Čovjek bi to očekivao od 24sata ili indexa. Stvarno vam kvaliteta pada, glavno da se nešto nadrobi pa makar bila i laž

 
14 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Ne znam zasto se ljudi uopce vise i zamaraju.

Bilo mi je zanimljivo citati prvih tjedan dana posto imam huawei

Najbolja utjeha mi je pricekat 3 mj pa vidjet sta ce mi bit s mobom.

Ove sve info po nebitno kojim portalima su tak ne znam, svaki dan drugacija vijest. Cemu se zamarat sve cemo znati za 3mj.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Lol, mos mislit sta ne usporavaju 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Ne usporavaju ništa, prošli tjedan su se dvojica bacila kroz prozor u njihovim pogonima što je prosjek. Opet bojim se prijeći na Nou jer kod njih se ne suicidiraju proizvođači i trgovci nego kupci. Vidim, Tromp je nabacio ratnu frizuru, bit će svega, mogla bi se godišnjica Apolla 11 obilježiti slijetanjem bojeve glave na Peking i to oriđiđi, ne one Kubrickove. Koju stranu odabrati? Do sada, koju smo god stranu birali, završilo je osnivanjima odbora za obilježavanje komemoracije žrtvama koje su odabrale krivu stranu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 19:42 (ante_etna).
 
8 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Ipak se mora odrzavati tradicija jebanje majki ustasa,cetnika,partizani,komunjara itd. Ipak se napuni po 2-10 stranica bez obzira koji clanak. 

 

Nego pitanje vezano za novinarstvo uopce. Kako vjerovati ikome vezano za vijesti iz svijeta? Bas me potakla ova tema za pitanje. 

Edit:skoro svakih 12 sati dobijem neku obavijest oder Google-a vezano za Huawei. Dafuq,Ali za nista drugo ne dobijem nit sam pretplacen na neke vijesti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 21:13 (Kolacic).
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
Dobro dosao na Bug, pa ovo vec neko vrijeme zutilo. Sto se sekiras.
8 godina
offline
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
formula1live kaže...

Znači bug je i službeno posto žutilo, 2 klasa novina kada objavljujete neprovjerene i lažne vijesti? Čovjek bi to očekivao od 24sata ili indexa. Stvarno vam kvaliteta pada, glavno da se nešto nadrobi pa makar bila i laž

 

Kolacic kaže...

Ipak se mora odrzavati tradicija jebanje majki ustasa,cetnika,partizani,komunjara itd. Ipak se napuni po 2-10 stranica bez obzira koji clanak. 

 

Nego pitanje vezano za novinarstvo uopce. Kako vjerovati ikome vezano za vijesti iz svijeta? Bas me potakla ova tema za pitanje. 

 

Nije da želim braniti BUG, ali ovaj put nisu krivi.

Desilo se ono što nazivaju "deep fake": kako bi se isprojiciralo wishful thinking / samoispunjujuće proročanstvo, desilo se masovno bombardiranje medija sa čudnim vijestima glede Huaweia, vjerojatno pod dirigentskom palicom US administracije.

Dodatno, privremeno je doista, na prepad, US administracija ali svima naredila da prekinu bilo kakav kontakt s Huaweijem. Obzirom da je Trump praktički proglasio izvanredno stanje, gro organizacija / tvrtki itd je prvo povuklo potez, a onda tek razmislilo. Pa dosta njih reteriralo.

U ovom konkretnom slučaju bilo je riječi o Foxconnu, ali evo ofrlje popis ostalog - što je sve kasnije demantirano/povučeno:

  • Huawei Mate 20 Pro removed from Google’s Android Q Beta page
  • Huawei can no longer use microSD cards in smartphones, removed from SD Association
  • Panasonic scrutinises relationship with Huawei
  • TSMC hit by US ban on Huawei (= Taiwan Semiconductor)
  • Huawei removed from Wi-Fi Alliance
  • Huawei removed from Bluetooth SIG
  • Huaweiju promptna zabrana Androida, od 6. mj (!!!) Huawei prisiljen zamjeniti Android svojim OSom

 

itd.


Neke stvari su samo prolongiirane za 90 dana (nakon što je Trump malo reterirao), za neke se čeka krajnji ishod.

Obzirom da je Trump sad paraleleno otvorio trgovački rat na dvije fronte, sa svoja (odn. američka) dva najveća trgovačka partnera (Kina, Meksiko), teško da će se ostvariti to što god da si je Trump zacrtao. Heh, ni Hitleru nije uspjelo na dvije fronte odjedared ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 21:34 (Zechina).
7 godina
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
Zechina kaže...
 Pa dosta njih reteriralo.

(nakon što je Trump malo reterirao)

 Je'l to neki novi hrvatski izraz reterirati?

16 godina
online
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

Trump: 1 (one)

Trust: 0 (no one)

Svemir.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
Zechina kaže...

 Nije istina i da, braniš bug. Ako je tako kao što ti govoriš, zašto se to nije dogodilo niti jednoj kvalitentnoj stranoj IT stranici i youtube kanalu koje se time bave?

8 godina
offline
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
dd.inc kaže...
Zechina kaže...
 Pa dosta njih reteriralo.

(nakon što je Trump malo reterirao)

 Je'l to neki novi hrvatski izraz reterirati?

 

A kako bi ti to kraće napisao? Povratilo , uzmaknulo?

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=dllkWxI%3D

8 godina
offline
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
formula1live kaže...
Zechina kaže...

 Nije istina i da, braniš bug. Ako je tako kao što ti govoriš, zašto se to nije dogodilo niti jednoj kvalitentnoj stranoj IT stranici i youtube kanalu koje se time bave?

 

Je li ti REUTERS dovoljno ozbiljan izvor?
"Panasonic suspends some component shipments to Huawei amid U.S. blacklist"

ISTI DAN, isti Reuters:
"Panasonic says on its China website it is supplying Huawei normally"

"The company had said earlier that it stopped shipments of certain components to Huawei."  ????

 

Bloomberg koji je PRVI krenuo sa proljevima morao se ispričati i "apdejtati" članak.

IEEE (!!!) se zaletila i morala vratiti Huawei pod okrilje.

Vele, krivo ih se razumijelo / krivo su razumijeli.

"IEEE reverses its short-lived ban on Huawei employees"

"U-turn follows backlash from top Chinese scientists"

https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3076643/ieee-lifts-huawei-ban

 

Naravno da će malo njih imati muda i napisati "OK, nasjeli smo i prenijeli neprovjereno", već pišu "novi obrat", "update", "kontradiktorne informacije"  ili "ne znamo što se sad dešava".

Ne možeš napisati "POTUS laže" (makar je to prečesto istina!): hajka na Huawei je krenula kad je Trump proglasio izvanredno staje zbog sigurnosti, da bi kasnije rekao "ako postignemo trgovački dogovor s Kinom Huawei bi mogao biti uključen u dogovor" ??? Trgovina <> sigurnost???
ILI:

Najavio carine Meksiku "zbog trgovačkog deficita" (LAŽ), da bi nadodao da će carine biti maknute - ako zaustave priljev izbjeglica u sr. Ameriku ???

 

Službena USA (White House) izjava je da će carine Kini/Meksiku plaćati Kinezi/Meksikanci. To je apsolutna laž, ali kako sad to prenijeti?  

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 0:10 (Zechina).
15 godina
offline
Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju

ma sve ti je to jarun: navodno je zaštićen prirodni ptičji rezervat no samo dok neka budala (pravna, fizička ili psihička osoba) ne plati podizanje šatoretine za svadbu/dernek ili dođe inmusic ili se tamo "slavi" dan armije. onda može i uništavanje pačjih i labuđih gnijezda i jaja, protjerivanje zecova i lisicova ... sve. para vrti ... jebga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Huawei demantira – ne usporavamo proizvodnju
Ne svidja mi se taj izraz, odnosno ne zvuci mi "normalno/prirodno". Tamo gdje si linkao ima boljih zamjena za taj izraz. Sam velim, naj se ljutiti ☺️
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice