Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

poruka: 81
|
čitano: 26.733
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra".
16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
EZY-E kaže...

Fotke huaweia izgledaju užasno naspram galaksija a kamoli ajfona.

Ajfon izgleda najrealnije.

Kolega pogledaj ponovo sliku po noći, i pogledal Renault Clio skroz lijevo. iPhone je totalno isfušao boju (boja je crvena kao da je sunce, a ne "žute" 2700 žarulje) i detalje na tom autu.
Osobno ne volim Samsung, no moram priznati da na ovim samplovima (posebice noćnim) ima najtočniji/najrealniji prikaz boja, iako fali malo oštrine.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
3dfx kaže...

koji to novinari pisu da su bolje? 

 

svaku usporedbu koju sam gledao nitko nigdje nije rekao da su najbolje

 

dapace, sve trenutno dostupne youtube usporedbe i recenzije su poprilicno konsistentne

 

Telefoto i DOF - P30P

 

Wide angle i ultra wide - S10+

 

Dinamicki raspon i ekspozicija - iPhone XS Max

 

Nocni uvjeti - P30P

Ili jednostavno neki Canon/Fuji/Panasonic/Sony compact koji pojede sve te njihove slike (u trećinu cijene, plus neki do njih lakše stanu u džep nego novi mobiteli).
Jer fizika "is a bitch", ne možeš ju zajebat...

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
14 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
gkelekov kaže...
EZY-E kaže...

Fotke huaweia izgledaju užasno naspram galaksija a kamoli ajfona.

Ajfon izgleda najrealnije.

Kolega pogledaj ponovo sliku po noći, i pogledal Renault Clio skroz lijevo. iPhone je totalno isfušao boju (boja je crvena kao da je sunce, a ne "žute" 2700 žarulje) i detalje na tom autu.
Osobno ne volim Samsung, no moram priznati da na ovim samplovima (posebice noćnim) ima najtočniji/najrealniji prikaz boja, iako fali malo oštrine.

 Ja ne gledam određene točke na fotki nego cjelokupnu fotku.

Hoćeš li na mobu zoomati svaku fotku i tražiti sitnice ili ćeš gledati cjelokupnu fotku?

Cjelokupno iphoneva fotka izgleda najrealnije i nije yellow fest.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 20:52 (EZY-E).
15 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
fredii kaže...

Samo se nadam da niste koristili DSLR. 

A bilo bi dobro da su koristili jedan od novih Nikona da se vidi usporedba. Mada vjerujem da se na netu može naći njih more.

 

john142 kaže...

Huawei i dobra fotografija ne idu u istu recenicu  :) no dobar marketing cuda cini ....

Osim sto su im fotografije plasticne, umjetne i sa manjkom dinamickog raspona, emui je takodjer nedoradjen. Uglavnom preskupi kinez koji se gura tamo gdje mu nije mjesto.

Sve ovo razglabanje je li-la. Sva tri telefona su dovoljna za normalno okidanje. Spika iz profesionalnog fotografskog svijeta ovdje nema veze (dinamički raspon, šum ovaj onaj, balans bijele bla bla) jer primarna funkcija telefona nije niti kamera a nije niti zvučnik kao što se isto iz marketinga može zaključiti da podržava Dolby ovo Dolby ono ili DTS ili koji već audio sistem.

 

Mislim da vrijeme kada se tržišna utakmica dobijala kvalitetom lamere odavno prošla, ostala je ta neka inertnost korisnika i silni marketing.

 

Ja lično da moram birati između ove trojice, definitivno ne bi birao po kvaliteti kamere. Ali lijepo je vidjeti da netko "pokazuje zube" ovom dvojcu. Tržište se mora neminovno, htjeli to ili ne, na neki način zasititi jer ne može telefon 2030-te koštati 5.000€, a možda i može.. tko će ga znati. Vrijeme će kao i uvijek pokazati.

l.p. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
Kad se radi o 1000 eura moze se uzeti neki Sony RXM5 i solidan flagship tip Huawei view 20 (isti procesor kao i ovaj flagship) za iste novce.

Tako da je usporedba na mjestu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 22:34 (dva_ujutro).
15 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Ljudi moji, mobitel je za fotke po danu i dobrom svjetlu. Za po noći je malo drugačija oprema, sa više kg i gabarita. Ili si nosite svjetlo sa sobom, recimo malo svjetalce Aputure F7 900kn + shoot-through kišobran ili neka bijela ploha za odbijanje.

 
0 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Bug.hr je postao jedan veliki reklamni prostor za ovu kinesku kopiju iPhonea..

Pa žena koja vodi Huawei koristi Apple.. naravno moraju znat šta će kopirat..

Kopija je kopija 

A od buga kojeg pamtim ne znam što je ostalo

 
3 5 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
SCHelper kaže...

Bug.hr je postao jedan veliki reklamni prostor za ovu kinesku kopiju iPhonea..

Pa žena koja vodi Huawei koristi Apple.. naravno moraju znat šta će kopirat..

Kopija je kopija 

A od buga kojeg pamtim ne znam što je ostalo

 Kinesku kopiju Iphonea????? Hehehhehe A kad je iphone bio inovativan? Mislim na globalnom nivou a ne u apple svijetu... 

 

 

6 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
love2ml86 kaže...

 

Najbolje za prosječnog korisnika na automatskim postavkama.

prosjecni korisnik nema pojma da google prodaje mobitele

 

sumnjam da bilo tko, koga zanima fotografija na mobitelu i razmatra ovakve mobitele, se naziva prosjecnim korisnikom

 

za prosjecnog korisnika su NOA telefoni, i oni daju super fotke po danu, po standardu prosjecnog korisnika

16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
EZY-E kaže...

 Ja ne gledam određene točke na fotki nego cjelokupnu fotku.

Hoćeš li na mobu zoomati svaku fotku i tražiti sitnice ili ćeš gledati cjelokupnu fotku?

Cjelokupno iphoneva fotka izgleda najrealnije i nije yellow fest.

Znači to što si reko znači da gledaš najrealniju fotku kao onu koja ima najviše kompromisa.
Inače doslovno sa svog balkona imam sličan pogled i identičnu rasvjetu i moram ti reći da je na moje oči da te žarulje koje imaju baš daju žuto svijetlo, pa bi najrealnija fotka bila koja to doslovno prenese, a ne čiji processor preko pluginova napravi forku za koju misli da je bolja.

P.S. Rasprava o fotkama na mobitelima je toliko bizarna stvar i toliko nepotrebna, jer nakon eto 1 desetljeća još niti jedan mobitel nije došao niti na polovinu kvalitete nekog kompaknog malog fotića za 2000kn.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 9:55 (gkelekov).
15 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Kamere na svim mobitelim iz gornjeg cjenovnog u zadnjih 3-4 godine su dovoljno dobre za sve foto entuzijaste i hobiste (pri dnevnom svjetlu), instagramuše, porodične ljude koji žele imati uspomene za porodične foto albume i sl.

 

Danas su za iste svrhe dobre i kamere u telefonima srednjeg cjenovnog ranga.

 

Platiti telefon 1000+ € samo radi "naprednije" kamere je nonsens. Svakako se tim novcem u telefonu ne može dobiti kamera za profesionalnu upotrebu, tako da je smijurija pravdati bacanje tolikog novca zbog prednosti kamere u odnosu na srednji cjenovni razred. (Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ukoliko neko kupuje flagship iz nekih drugih razloga, i ima opravdanje za to, nemam problem s tim - a razloga može biti mnogo - svako ima svoj)

I još jednom (onima koji će kameru bilo kojeg telefona porediti sa DSLR/mirrorless):

-Onog momenta kad pri predstavljanju mogućnosti nekog DSLR-a marketinški odjeli budu u reklamnim materijalima podvaljivali slike uslikane mobitelom, ja ću pristati na to da su kamere na mobitelima bolje (ili barem iste) kao na DSLR-u. Do tad ćemo se još dugo nagledati kako nam pri predstavljajnju mogućnostiu mobitelskih kamera uvaljuju fotke uslikane DSLR-om.

morrisoN
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
ISO 400000 how yes no
najskuplji foto na svijetu...je nulu u odnosu na ljudsko oku u mraku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 10:05 (HCMAA).
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
SCHelper kaže...

Bug.hr je postao jedan veliki reklamni prostor za ovu kinesku kopiju iPhonea..

Pa žena koja vodi Huawei koristi Apple.. naravno moraju znat šta će kopirat..

Kopija je kopija 

A od buga kojeg pamtim ne znam što je ostalo

 I ja vozam Forda, nekako su mi mrske njemacke kopije poput Mercedesa, Audija, BMWa, kako kazes, kopija limuzine, je samo kopija! :D steta, cak sam i pomislio na novu E klasu, al drzati cu se ja Fusiona, originala! :D

14 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
morrisoN kaže...

Kamere na svim mobitelim iz gornjeg cjenovnog u zadnjih 3-4 godine su dovoljno dobre za sve foto entuzijaste i hobiste (pri dnevnom svjetlu), instagramuše, porodične ljude koji žele imati uspomene za porodične foto albume i sl.

 

Danas su za iste svrhe dobre i kamere u telefonima srednjeg cjenovnog ranga.

 

Platiti telefon 1000+ € samo radi "naprednije" kamere je nonsens. Svakako se tim novcem u telefonu ne može dobiti kamera za profesionalnu upotrebu, tako da je smijurija pravdati bacanje tolikog novca zbog prednosti kamere u odnosu na srednji cjenovni razred. (Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ukoliko neko kupuje flagship iz nekih drugih razloga, i ima opravdanje za to, nemam problem s tim - a razloga može biti mnogo - svako ima svoj)

I još jednom (onima koji će kameru bilo kojeg telefona porediti sa DSLR/mirrorless):

-Onog momenta kad pri predstavljanju mogućnosti nekog DSLR-a marketinški odjeli budu u reklamnim materijalima podvaljivali slike uslikane mobitelom, ja ću pristati na to da su kamere na mobitelima bolje (ili barem iste) kao na DSLR-u. Do tad ćemo se još dugo nagledati kako nam pri predstavljajnju mogućnostiu mobitelskih kamera uvaljuju fotke uslikane DSLR-om.

 

Neke stvari možeš snimiti samo jednom u životu. Možda je pretjerivanje ali zašto ne bi želio imati super fotke kada ti je dijete prohodalo, kada si bio prvi put u Parizu i slično. Za većinu ljudi ima više smisla kupiti mobitel od 1000 EUR nego fotoparat od 500 EUR. Koliko često se koristi kamera mobitela, a koliko fotić. .Naravno ako si mogu priuštiti. Bezveze je generalizirati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 10:20 (CroDexter).
6 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
gkelekov kaže...
EZY-E kaže...

 Ja ne gledam određene točke na fotki nego cjelokupnu fotku.

Hoćeš li na mobu zoomati svaku fotku i tražiti sitnice ili ćeš gledati cjelokupnu fotku?

Cjelokupno iphoneva fotka izgleda najrealnije i nije yellow fest.

Znači to što si reko znači da gledaš najrealniju fotku kao onu koja ima najviše kompromisa.
Inače doslovno sa svog balkona imam sličan pogled i identičnu rasvjetu i moram ti reći da je na moje oči da te žarulje koje imaju baš daju žuto svijetlo, pa bi najrealnija fotka bila koja to doslovno prenese, a ne čiji processor preko pluginova napravi forku za koju misli da je bolja.

P.S. Rasprava o fotkama na mobitelima je toliko bizarna stvar i toliko nepotrebna, jer nakon eto 1 desetljeća još niti jedan mobitel nije došao niti na polovinu kvalitete nekog kompaknog malog fotića za 2000kn.

 

pokazi mi molim tu usporedbu top mobitela vs kompakta od 2000kn, gdje mobitel nije ni na polovini kvalitete tog fotica

 

tako isto ja mogu tvrditi, bez da pokazem fotke, da moj S10 pojede za dorucak bilo koji fotic do 3000kn, eto  reko sam

 

da ne govorim da je mobitel uvijek s tobom, a najbolji fotic je onaj koji imas u ruci, a ne onaj koji ti stoji doma u ladici, pa ga uzmes kad ides "fotkat" i onda te iste fotke objavljujes na facebooku ili instagramu, gdje taj isti ultra mega super DSLR dolazi do izrazaja nikad

 

pa ne pricamo o fotkanju za magazine, bilboard i galerije, pricamo o fotkanju za sebe doma i za internet

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
3dfx kaže...

 

 

da ne govorim da je mobitel uvijek s tobom, a najbolji fotic je onaj koji imas u ruci, a ne onaj koji ti stoji doma u ladici, pa ga uzmes kad ides "fotkat" i onda te iste fotke objavljujes na facebooku ili instagramu, gdje taj isti ultra mega super DSLR dolazi do izrazaja nikad

 

 

Ovaj dio je nažalost toliko bolno točan da me strefi direktno u srce kad pročitam. Imam kod kuće odličan fotić s hrpom objektiva koje ne nosim skoro nikud osim na ekstra važna događanja tipa svadbe. Mob je 10x praktičniji za sve svakodnevne slike. A kod njih tko šiša kvalitetu. Odnosno, toliko loš nije nijedan današnji fotić da bi ti ogadio casual fotkanje.

16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
3dfx kaže...

 

pokazi mi molim tu usporedbu top mobitela vs kompakta od 2000kn, gdje mobitel nije ni na polovini kvalitete tog fotica

 

tako isto ja mogu tvrditi, bez da pokazem fotke, da moj S10 pojede za dorucak bilo koji fotic do 3000kn, eto  reko sam

 

da ne govorim da je mobitel uvijek s tobom, a najbolji fotic je onaj koji imas u ruci, a ne onaj koji ti stoji doma u ladici, pa ga uzmes kad ides "fotkat" i onda te iste fotke objavljujes na facebooku ili instagramu, gdje taj isti ultra mega super DSLR dolazi do izrazaja nikad

 

pa ne pricamo o fotkanju za magazine, bilboard i galerije, pricamo o fotkanju za sebe doma i za internet

 

Za to se doslovno vrati u osnovnu školu, 7 razred kada se uče osnove fizike, nešto tipa veličina senzora, i velićina leća za propusnost svijetla i manje defrakcije ulaza svijetlosti. 2.54cm MFT senzor vs 8mm senzor, 2-3-4cm ulazna leća vs 2-3mm...
Npr uzmi si Panasonic Lumix GX80 i usporedi ga sa svojim S10, i tek kada to napraviš pričaj nešto.

A ako saš želiš usporedbe, jer eto prelijen si sam tražit, evo par pa čitaj, i pls navedi gdje si našao da smartpone ima bolju kvalitetu slike:
https://www.quora.com/Is-the-iPhone-X-camera-better-than-a-mirrorless-camera
https://www.diyphotography.net/canon-g7x-ii-vs-iphone-x-comparison-tests-see-phones-really-can-replace-compact-cameras/
https://www.outdoorphoto.co.za/blog/the-truth-about-compact-cameras/
https://digitalworldbeauty.com/smartphone-vs-compact-camera-which-is-the-better-option
http://home.bt.com/tech-gadgets/photography/smartphone-cameras-vs-compacts-is-it-still-worth-buying-a-compact-camera-11363960940202

Za fotkanje za instagram i facebook su bili dosta fotići na mobitelima od prije 5 godina i ništa se revolucijarno nije promjenilo od onda. Ali klinci vole izdrkavanje i uvjeravnja kako ovaj novi mob ima super fotke, kako su bolje nego bilo koji fotić...

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 14:17 (gkelekov).
15 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
CroDexter kaže...
morrisoN kaže...

Kamere na svim mobitelim iz gornjeg cjenovnog u zadnjih 3-4 godine su dovoljno dobre za sve foto entuzijaste i hobiste (pri dnevnom svjetlu), instagramuše, porodične ljude koji žele imati uspomene za porodične foto albume i sl.

 

Danas su za iste svrhe dobre i kamere u telefonima srednjeg cjenovnog ranga.

 

Platiti telefon 1000+ € samo radi "naprednije" kamere je nonsens. Svakako se tim novcem u telefonu ne može dobiti kamera za profesionalnu upotrebu, tako da je smijurija pravdati bacanje tolikog novca zbog prednosti kamere u odnosu na srednji cjenovni razred. (Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ukoliko neko kupuje flagship iz nekih drugih razloga, i ima opravdanje za to, nemam problem s tim - a razloga može biti mnogo - svako ima svoj)

I još jednom (onima koji će kameru bilo kojeg telefona porediti sa DSLR/mirrorless):

-Onog momenta kad pri predstavljanju mogućnosti nekog DSLR-a marketinški odjeli budu u reklamnim materijalima podvaljivali slike uslikane mobitelom, ja ću pristati na to da su kamere na mobitelima bolje (ili barem iste) kao na DSLR-u. Do tad ćemo se još dugo nagledati kako nam pri predstavljajnju mogućnostiu mobitelskih kamera uvaljuju fotke uslikane DSLR-om.

 

Neke stvari možeš snimiti samo jednom u životu. Možda je pretjerivanje ali zašto ne bi želio imati super fotke kada ti je dijete prohodalo, kada si bio prvi put u Parizu i slično. Za većinu ljudi ima više smisla kupiti mobitel od 1000 EUR nego fotoparat od 500 EUR. Koliko često se koristi kamera mobitela, a koliko fotić. .Naravno ako si mogu priuštiti. Bezveze je generalizirati.

 Pa isto sam rekao što i ti (BOLD). Za prosječnog skupljača uspomena je odlično, samo to ne treba platiti 1000+ eura. Ista svar se dobije za 300 eura u nekom osrednjem telefonu.

morrisoN
8 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

rečenica o veličini leće i senzora se govorila i kad su prve kamere počele stizat na mobitel, identična priča, a tehnologija se razvila neovisno o forumskim znalcima. danas bi isti znalac ima popriličan problem kada treba razlikovat sliku s mobitela i kompakta.

a hračkanje po instaču i fejsaču je toliko jadno, zamisli, od masnovnog ulaska kamera u naše domove 95% ljudi slika za svoje privatne uspomene, a ne da bi s ekipom na kavi razglebao o šumu fotografije zida od opeke. čilajte malo. nitko nije ni rekao da je mobitel bolji niti jednak  dslru, a na svakoj temi o kameri smartfona captaina obviousa na izvoz, mobitel nije dslr. nemoj zezat kapetane. intelektualno zapažanje. evo, idem na forum o biciklima ljude obrazovat kako električni bicikl nije običan bicikl. za svaki slučaj. ziher će me ljudi gledat kak sam pametan.

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Ja npr.  imam u torbici mobitel od 200eur i fotić od 200eur sony wx220 (kompatan 180g težak sa 10x optičkim i wifi)  i jednostavno ako nešto ne mogu kvalitetno uslikati s mobitelom,  izvadim fotić i okinem.

I kada se nešto od toga pokvari,  uzmeš 200 eur i piči dalje :-) 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
bruno1026 kaže...

rečenica o veličini leće i senzora se govorila i kad su prve kamere počele stizat na mobitel, identična priča, a tehnologija se razvila neovisno o forumskim znalcima. danas bi isti znalac ima popriličan problem kada treba razlikovat sliku s mobitela i kompakta.

a hračkanje po instaču i fejsaču je toliko jadno, zamisli, od masnovnog ulaska kamera u naše domove 95% ljudi slika za svoje privatne uspomene, a ne da bi s ekipom na kavi razglebao o šumu fotografije zida od opeke. čilajte malo. nitko nije ni rekao da je mobitel bolji niti jednak  dslru, a na svakoj temi o kameri smartfona captaina obviousa na izvoz, mobitel nije dslr. nemoj zezat kapetane. intelektualno zapažanje. evo, idem na forum o biciklima ljude obrazovat kako električni bicikl nije običan bicikl. za svaki slučaj. ziher će me ljudi gledat kak sam pametan.

Gle o tvojim intelektualnim zapažanjima bi se svašta moglo vidjeti po napisanom postu. Nitko nije spomenio DSLR, već compact fotiće do 300EUR.


Da bi shvatio što neko, tko očito malo bolje upoznat od tebe za OSNOVNIM zakonima fizike, želi reć o velićini leća vs propusnost i refrakciji fotona i veličini senzora vs količina ulovljenih fotona, morao bi se vratiti ponovo u osnovnu školu. Malo prouči prvo nego što pričaš, jer ima brdo knjiga, ali sve se svode da zakone fizike ne možeš zaobić.
A za informaciju, nakon 3-4 godina kao su prvi telefoni krenuli s fotićima, imali su kvalitetniji hardware nego danas (Sony Cybershot, Nokie Pureview), jer su stavili velik senzor i veliku leću. No bilo je "malo" piksela (za 3.2" ekrane), pa je imao grbu (jer dobar senzor i leća oduzmu fizičkog mjesta), pa je krenulo samo pumpanje pixela u što manji senzor, što rezultira da više sliku koju je senzor ulovio ti uopće ne vidiš ko takvu, nego software kompletno izmjeni (readi oversampling pixela, radi softwareski sharpen...) i onda što dobiješ dobiješ.


A to što "svi" koriste ne znači da je bolje, nego da je "in" za veliku većinu pomodnih ljudi, a ovi drugi radi proizvođača nemaju izbora. Ali to mogu shvatiti malo stariji ljudi, jer klincima to ne ide u glavu.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
5 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Samo bi dodao da veca leca ne znaci nuzno i bolja tj ostrija... Dzabe ti svi silni pixeli kad je plastika ispred njega.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
Adin kaže...

Sve je jasno  receno jos prije izlaska telefona. U reklami za telefon su koristili DSLR kameru... mislim.  - https://www.theverge.com/2019/3/11/18260213/huawei-fake-photos-p30-pro-camera-ad-dslr 

Ne ne ne...oni su koristili slike (koje su na kraju platili) samo da pokažu što mobitel može.Nigdje nisu rekli da je to slikano s mobiteli.

 

To što su pojedini skuzili drugačije...jebi za ga.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 14:12 (R36).
6 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Imam prvu generaciju rx100. Još uvijek je bolji od mobitela. A dobiš ga na njuškalu za 1300 kn. Ako je najbolji fotić onaj koji imaš u ruci, najbolja fotka je ona koju držiš u albumu. Muka mi je od hrpe GB koje zauzimaju fotke koje rijetko kad pogledaš. Vratiš se sa godišnjeg, razviješ 10 najboljih fotki i doviđenja. Još su mi najbolje fotke iz 90.ih kad su fotici bili koma

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koji ra

Kamere u mobovima su jako napredovale i naprosto su pojele kompaktne fotoaparate i tržište koje su oni držali.

To je činjenica.

 

Jasno da mnogi kompaktići imaju dosta dobru kvalitetu slike, pa da i u nekim uvjetima daju bolje slike i od najboljih mobitela.

Međutim ta razlika nije dovoljno izražena da bi osigurala prodaju.

 

S druge strane, mobiteli imaju i AI asa u rukavu koji već pokazuje vrlo opipljive rezultate - instalirajte si Google camera port na svoj mob, pa ćete vidjeti kako.

 

Sve se svodi na učinak, kaže Gugl, i to možemo liepo vidjeti i na ovoj foto-bojišnici.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
uuY kaže...

Kamere u mobovima su jako napredovale i naprosto su pojele kompaktne fotoaparate i tržište koje su oni držali.

To je činjenica.

 ...

S druge strane, mobiteli imaju i AI asa u rukavu koji već pokazuje vrlo opipljive rezultate - instalirajte si Google camera port na svoj mob, pa ćete vidjeti kako.

A točno to što si napisao je point. Pogledaj linkove u mojem pretpošlom postu, gdje uspoređuju fotiće i mobitele.
Niti jedan mobitel nama sličnu, a kamoli bolju fotku.

Tako da činjenica je jer je to Google, Huawei ili Apple reko, pa svi slijepo trebamo reći da je to istina. A istina je da količina gluposti koju su ljudi u stanju progutati jer im neke kompanije nametnu je fascinantna. I to bez da i jednog trenutka razmisle svojom glavom, jer čekaj malo, danas se svijet svodi samo od proguraj i prodaj više i više, za ostalo niti jednu kompaniju nije briga.
Bože moj do 1000 EUR su dogurali s cijenama mobitela, uvjeravajući ljude kako su mobiteli bolji i bolji, a komponente ih isto koštaju kao i prije (možda i manje, komponente su skuplje malo, ali ih proizvedu više pa dođe na isto)

 

Kako može mobitel imati dobru fotku kad je danas radi glupog AI-a (koji niakako ne može biti as u rukavu nego totalna nepotrebna glupost) i njegovih beautify i inih filtera većina fotka (posebice selfia) izgledaju neprirodno.

Ali većini ljudi koji koriste mobitele su pomodaši do 30 godina, i njima je to više nego super, pa zašto bi se uopće trudili kvalitetnije kamere ugrađivat u mobitel (do razine koje im fizika dopušta)

 

Jel nije smisao fotografije da ja spremim uspomenu onakva kakav ja bila? Da to bude trajno zabilježen trenutak realnosti kada je okinuto.

Ovako mogu sjedit doma na računalu i reći "OK Google, choose my profile picture from Facebook, and generate picture of me in San Francisco..." I onda će ti on izgenerirati sliku tebe na Golden Gate mostu.

"To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering." Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 15:56 (gkelekov).
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
love2ml86 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Al smijete objavljivati nečiju registraciju automobila?

Ako je snimano na javnoj površini onda smiju. Jer ti sama registracija ne govori ništa i namjenjena je da je svi vide.

 Kako onda vodeci mediji u hr sakrivaju tablice vozila samo bug to radi? Mislim nista cudno sto bug to radi, samo kako moze? :)

6 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
gkelekov kaže...
3dfx kaže...

 

pokazi mi molim tu usporedbu top mobitela vs kompakta od 2000kn, gdje mobitel nije ni na polovini kvalitete tog fotica

 

tako isto ja mogu tvrditi, bez da pokazem fotke, da moj S10 pojede za dorucak bilo koji fotic do 3000kn, eto  reko sam

 

da ne govorim da je mobitel uvijek s tobom, a najbolji fotic je onaj koji imas u ruci, a ne onaj koji ti stoji doma u ladici, pa ga uzmes kad ides "fotkat" i onda te iste fotke objavljujes na facebooku ili instagramu, gdje taj isti ultra mega super DSLR dolazi do izrazaja nikad

 

pa ne pricamo o fotkanju za magazine, bilboard i galerije, pricamo o fotkanju za sebe doma i za internet

 

Za to se doslovno vrati u osnovnu školu, 7 razred kada se uče osnove fizike, nešto tipa veličina senzora, i velićina leća za propusnost svijetla i manje defrakcije ulaza svijetlosti. 2.54cm MFT senzor vs 8mm senzor, 2-3-4cm ulazna leća vs 2-3mm...
Npr uzmi si Panasonic Lumix GX80 i usporedi ga sa svojim S10, i tek kada to napraviš pričaj nešto.

A ako saš želiš usporedbe, jer eto prelijen si sam tražit, evo par pa čitaj, i pls navedi gdje si našao da smartpone ima bolju kvalitetu slike:
https://www.quora.com/Is-the-iPhone-X-camera-better-than-a-mirrorless-camera
https://www.diyphotography.net/canon-g7x-ii-vs-iphone-x-comparison-tests-see-phones-really-can-replace-compact-cameras/
https://www.outdoorphoto.co.za/blog/the-truth-about-compact-cameras/
https://digitalworldbeauty.com/smartphone-vs-compact-camera-which-is-the-better-option
http://home.bt.com/tech-gadgets/photography/smartphone-cameras-vs-compacts-is-it-still-worth-buying-a-compact-camera-11363960940202

Za fotkanje za instagram i facebook su bili dosta fotići na mobitelima od prije 5 godina i ništa se revolucijarno nije promjenilo od onda. Ali klinci vole izdrkavanje i uvjeravnja kako ovaj novi mob ima super fotke, kako su bolje nego bilo koji fotić...

 priznajem, nemam pojma o fizici, niti sam ikada imao, suber ko kuca isao na popravni . tako da nemam pojma sta si ti sada napisao niti razumijem

 

uglavnom evo kliknuo na neki od ovih linkova i citiram sta te stranice, i tu su samo tekstovi gdje drobe sve i svasta, nema nikakvih primjera usporedbe fotografija

 

jedina stranica koja ima stvarno usporedbu je ova sa iPhoneX vs G7X Mk2, i tu ga iPhoneX pojeo za dorucak

 

kao sto rekoh, svi vi koji ste znalci, nema sanse da prepoznate koje su fotke napravljenje sa foticem a koje sa mobitelom, na instagramu, facebooku i takvim pizdarijama, ma da i gledate fotke na monitoru, bez cropa necete znati prepoznati fotic ili mob, nema sanse

 

softver koji koriste mobitele je znanstvena fantastika za softver koji je na foticima, i visestruko nadoknaduje sve fizikalne nedostatke mobitela 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 18:33 (3dfx).
5 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
Fotke za instagram i fb nisu profi fotke i niko i ne govori da za treba dslr. Dslr je superiorniji u svakom pogledu samo nema potrebe za njima uvijek.
8 godina
offline
Re: Huawei P30 Pro - Prvih 48 sati s mobitelom koj
Jel vi znate da LED lampica na mobitelu ne moze zamijeniti pravu lampu?
Nije cak bolja niti od kineske lampe od 10€.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice