IDC: Tržište računala ponovno u padu

poruka: 9
|
čitano: 3.297
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IDC: Tržište računala ponovno u padu".
12 godina
protjeran
offline
IDC: Tržište računala ponovno u padu

Naravno kad "nemres" kupit yebenu grafickukaj ce ti onda ostatak pc-a...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
7 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
PC odumire
Ja rekoh
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
Maticna 2000kn cpu 2000kn ssd 500gb 1000kn, graficka neprocjenjivo. Bas cudno da stagnira.
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
psiho84 kaže...
Maticna 2000kn cpu 2000kn ssd 500gb 1000kn, graficka neprocjenjivo. Bas cudno da stagnira.

 Ljudi su kupovali računala i kada su koštala 10.000 dolara s mogućnostima digitrona. Problem je što ljudi imaju mobitele koji su preuzeli 99% potreba kućnog korisnika, a bilo koji prosječan PC je dovoljno dobar i ne treba ga mijenjati kao nekad svakih par godina zato što je postao preslab.

Ja rekoh
8 godina
offline
IDC: Tržište računala ponovno u padu

problem je što novim stvarima raste i cijena exponencijalno . Ja sam kad je izasao galaxy S2 kostao je npr 3500kn ... Nakon njega godinu dana kasnije kupio S3 koji je takodjer bio 3500kn ...2 godine kasnije Note 4  koji je ajde bio 4200kn zbog olovke bla bla nebitno i onda je sad S9 7500kn. Ok "premium" materijali itd itd. Ali to ne opravdava cijenu x2 ili više. Stvari su postale preskupe za hrv. buđet .  I onda eto trend majnera  u kojem su cijene grafi poskupile 50 % ili više ....SSD kojem je cijena ista 4 godine  ili cijena rama koja  je poskupila 100%, pa si ti slozi konfiguraciju. Za istu stvar dat 4000kn vise . Volim tehnologiju i  gaming ali sto je previse previse je . Neovisno koliko novaca imao nema boga da dam 1500kn za 16gb rama pa makar čekao još 2 godine da pojeftine

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
Feudalac kaže...
PC odumire

 Ma da, pojest će ga tableti. A sad bolje pogledaj podatke.

8 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
PC odumire

 Ma da, pojest će ga tableti. A sad bolje pogledaj podatke.

 A ti pročitaj članak. Tableti su uračunati kao PC-i. 

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
PC odumire

 Ma da, pojest će ga tableti. A sad bolje pogledaj podatke.

 A ti pročitaj članak. Tableti su uračunati kao PC-i. 

 Pa o tome ti i govorim. Slabije isporuke prvenstveno su rezultat uvrštavanja tableta u PC. A to uvrštavanje nema nikakve logike. Ako si uvrstio tablete onda uvrsti i smartphone jer smartphone i tablet se razlikuju isključivo u dimenzijama a nitko nikad nije definirao gdje je granica.

Što se desktop/laptop tržišta tiče tu je očekivani lagani pad jer se pojavljuju specijalizirani uređaji koji pokrivaju potrebe pojedinaca a jeftinija su opcija. Pojedinačne komponente prodaju se bolje nego ikada. Po cijenama ko nikada. Naravno da to utječe na nešto slabiju prodaju "kompleta" koji su uključeni u ove statistike.

Po kriterijima po kojima su u računala uvršteni tableti, na shvaćam zašto nisu uvršteni smart TV-i, TV boxovi, infotainment sustavi u autima...

 

PC ne odumire. Odumiru samo tableti jer su besmisleni od samog starta (osim za specifične primjene). Da je Appleu uspjelo ono što su namjeravali, tj. smartphone držati ispod 4" a tablete iznad 7" možda bi i tableti uspjeli. Sreća pa su tu i drugi proizvođači koji su omogućili da nosamo jedan uređaj a ne njih 2 ili 3.

8 godina
offline
Re: IDC: Tržište računala ponovno u padu
BlueMax kaže...

 Pa o tome ti i govorim. Slabije isporuke prvenstveno su rezultat uvrštavanja tableta u PC. A to uvrštavanje nema nikakve logike. Ako si uvrstio tablete onda uvrsti i smartphone jer smartphone i tablet se razlikuju isključivo u dimenzijama a nitko nikad nije definirao gdje je granica.

Što se desktop/laptop tržišta tiče tu je očekivani lagani pad jer se pojavljuju specijalizirani uređaji koji pokrivaju potrebe pojedinaca a jeftinija su opcija. Pojedinačne komponente prodaju se bolje nego ikada. Po cijenama ko nikada. Naravno da to utječe na nešto slabiju prodaju "kompleta" koji su uključeni u ove statistike.

Po kriterijima po kojima su u računala uvršteni tableti, na shvaćam zašto nisu uvršteni smart TV-i, TV boxovi, infotainment sustavi u autima...

 

PC ne odumire. Odumiru samo tableti jer su besmisleni od samog starta (osim za specifične primjene). Da je Appleu uspjelo ono što su namjeravali, tj. smartphone držati ispod 4" a tablete iznad 7" možda bi i tableti uspjeli. Sreća pa su tu i drugi proizvođači koji su omogućili da nosamo jedan uređaj a ne njih 2 ili 3.

 Prodaja PC-a je godinama padala, sada je samo stao pad. Nema razloga ni ići prema gore, uz pametni telefon, tv i digitalni svirač, imaš ispunjeno 99,9% računalnih potreba u svom privatnom životu.

 

iPada se i dalje prodaje preko 43 miliona komada godišnje što nije 60-70 kako je bilo 2013-2014., ali nije ni loše i ne pada. Nisam siguran da si pogodio Appleovu strategiju jer su išli sa 10 inča, tek tri godine poslije su predstavili 8 inčni model, jedan i drugi su bili jeftiniji od iphonea i nikad nisu imali šansu prodati se u većem broju primjeraka. iPad nije ni zamišljen da zamijeni računalo, to je rečeno odmah na predstavljanju prvog, otud i mobilni OS na njemu, samo za konzumaciju sadržaja.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice