Idealna za proljetno vrijeme: hi-tech majica koja

poruka: 3
|
čitano: 2.425
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Idealna za proljetno vrijeme: hi-tech majica koja ".
14 godina
offline
Idealna za proljetno vrijeme: hi-tech majica koja

e sad napraviti kapu i pokloniti ju Trumpu...

 

s "cool" strane natpis MAGA, s "hot"  - "Chinese virus"...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 9:14 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Idealna za proljetno vrijeme: hi-tech majica k

@ludizao

Pa ni jedna tehnička, napredna roba nije to klima uređaj da te hladi aktivno, mada ima sad i takvih na baterije ili usb, ali pričamo trenutno o unplugged robi.

 

Ovdje se priča o osjećaju topline. 
Pojednostavljeno, crna boja upija (i isijava) energiju puno više i brže nego bijela, pretpostavljam da to znaš.


E sad, neki hipotetski vruć dan je nekih 33 stupnja i ti si iz hlada izašao na direktno sunce nekih 15-ak minuta.
Na gole ruke recimo osjet temepreature porastao je na 50 stupnjeva, ruka pokrivena crnom (prozračnom) tkaninom 45 stupnjeva, bijelom recimo 40, a ova navodno još tih 6 stupnjeva niže nego najbolja bijela što bi ispalo što se tvojih ruku tiče skoro kao da i dalje sjediš u hladu.

 

I obrnuto kod zadržavanja topline tijela kad je obrnuta situacija i vani je hladno. 

Cy
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Idealna za proljetno vrijeme: hi-tech majica k
ludizao kaže...

Nisam siguran što znači 6 °C niže nego obična bijela majica? Pa nije da me bijela majica hladi ako je vani 30 °C.

 Obuci crnu majicu umjesto bijele pa ćeš vidjeti što znači razlika u boji a i temperaturi na direktnom suncu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice