Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

poruka: 13
|
čitano: 5.133
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Include predstavio nove pametne klupe i spremnike ".
14 godina
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Ne podnosim javne kante za smece gdje moras rukom dirati poklopac da bi ubacio papiric u nju.

Gale
Moj PC  
9 0 hvala 0
4 godine
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Hahah pametne kante za smeće.. svaka čast liku što je skužio da su država i svakojaki hdzovi načelnici i šerifčići najbolje mušterije ;)

 
12 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Include predstavio nove pametne klupe i spremn

Koliko će tek sada dignuti cijenu odvoza otpada. Otkada je kupljen onaj prečišćavač vode (ugradili se i kupci i strani a "naši" prodavači), Zagreb pije najskuplju tvrdu vodu. Kao da naplaćuju i kalcij i magnezij otopljen u vodi.

Pogledao sam samo zadnjih par minuta prezentacije. Prilično izvježban neprirodan govor i "dirigiranje" rukama, kao da pokušava imitirati Apple.

Kako god, dok radi i prodaje u inozemstvu super. Ako se krenu naši javni novci trošiti na to, onda sam protiv.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 15:26 (nekinik).
 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Serem vam se u usta. Tko god je dosao na tu ideju i onome tko je kupio takve "uredaje". Bilo gdje u svijetu. Zasto?

Po mom "neznanju" jel,nisam strucnjak,osobnom stavu i misljenju. 

Kako sam stariji vise se vodim k tome da manje zagadujem okolis. 

Prema strucnjacima sve je zagadeno,svijet se mjenja,propadamo,umiremo. Kad stavite sve to na papir ispada samo naplata necega jadnom narodu. 

Dogovore se!

Postaviti Kante za otpad,papir,smece,folija kaj znam. Na toliko i toliko metara udaljenosti. Manje zagadivanja i bacanja po podu,zaposliti nekog da prazni te kante,vise reciklaze,ljudi sretniji.

Profit. 

Zaposliti ljude,uciniti ljude sretnima,proizvodnja kanti opet vise posla,manje zagadenje jer nisu "pametne" kante,okolis cisci.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

nista

 

-

cijena

punjac za mob je sh1t, pa tko danas izlazi iz kuce bez da zna da mu baterija nece potrajati jos par sati i sto ce on? Trazit klupu, sjedat tu kao debil da mu se napuni 5% baterije da moze dalje?

smart city sh1t, sad ce komunalci gledati koja kanta je puna pa da ide pokupiti.... koliko ce ljudi dobiti otkaza zbog ovoga? Naravno, treba zaposliti dva hadezeovca da gleda u monitor po 8 sati!

 

Kao inace, ovakvih tvrtki u svijetu na stotine, dode hrvat, osnuje jedinu tvrtku u hr i odmah se kupuje kod njega jer je "domace".

 

Dabogda propali!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 15:59 (SuperHeroj).
 
7 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Include predstavio nove pametne klupe i spremn
SuperHeroj kaže...

nista

 

-

cijena

punjac za mob je sh1t, pa tko danas izlazi iz kuce bez da zna da mu baterija nece potrajati jos par sati i sto ce on? Trazit klupu, sjedat tu kao debil da mu se napuni 5% baterije da moze dalje?

smart city sh1t, sad ce komunalci gledati koja kanta je puna pa da ide pokupiti.... koliko ce ljudi dobiti otkaza zbog ovoga? Naravno, treba zaposliti dva hadezeovca da gleda u monitor po 8 sati!

 

Kao inace, ovakvih tvrtki u svijetu na stotine, dode hrvat, osnuje jedinu tvrtku u hr i odmah se kupuje kod njega jer je "domace".

 

Dabogda propali!

 

 "Dabogda propali"... Iliti bolje da susidu krepa krava nego da ja iman dvije. Totalno kuzim pricu o HDZu. I SDPu. I politici generalno. I kuzim da neko misli kako ovakav proizvod nije kvalitetan ili whatever. Ali ovaj dabogda propali po meni ne zasluzuje bit na jednom tehnickom forumu ma koliko pricali o slobodi govora. @Superheroj, srami se.

 

Dajte izvucite zasto mu sales ne valja. Koliko je lokalna HDZova vlast kupila tih klupa i koliki je to udio u ukupnoj prodaji i zasto je to problem. Ili recimo kako je punjac ogranicen na 1A i to je problem. Koliko lose mora bit da bi se ovako rezimiralo predstavljanje novog proizvoda jednog od zbilja malog broja domacih tvrtki koje zbilja nesto proizvode...

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
16 godina
offline
Re: Include predstavio nove pametne klupe i spremn
Stvarno ne vidim potrebu za takvim razgovorom.

Osobno mi isto smeta što nema pedalu za otvaranje spremnika, a druga stvar je loš dizajn koji vjerujem da se lako preinači.

Primjer sličnih, ali naprednijih koševa raspoređenih po Dublinu, se može vidjeti ovdje https://m.herald.ie/news/dublin-to-get-800-high-tech-solar-litter-bins-in-5m-smart-city-plan-35304076.html

Cijena sa postavljanjem za 800 kom je oko 5M €, ali su i puno većeg obujma.

Možda ne bi bilo loše napraviti velike kante po širini, a kratke po dužini, kako bi se mogle bolje smjestiti na pločnike koji su uži.
 
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Include predstavio nove pametne klupe i spremn
Antonic kaže...
SuperHeroj kaže...

nista

 

-

cijena

punjac za mob je sh1t, pa tko danas izlazi iz kuce bez da zna da mu baterija nece potrajati jos par sati i sto ce on? Trazit klupu, sjedat tu kao debil da mu se napuni 5% baterije da moze dalje?

smart city sh1t, sad ce komunalci gledati koja kanta je puna pa da ide pokupiti.... koliko ce ljudi dobiti otkaza zbog ovoga? Naravno, treba zaposliti dva hadezeovca da gleda u monitor po 8 sati!

 

Kao inace, ovakvih tvrtki u svijetu na stotine, dode hrvat, osnuje jedinu tvrtku u hr i odmah se kupuje kod njega jer je "domace".

 

Dabogda propali!

 

 "Dabogda propali"... Iliti bolje da susidu krepa krava nego da ja iman dvije. Totalno kuzim pricu o HDZu. I SDPu. I politici generalno. I kuzim da neko misli kako ovakav proizvod nije kvalitetan ili whatever. Ali ovaj dabogda propali po meni ne zasluzuje bit na jednom tehnickom forumu ma koliko pricali o slobodi govora. @Superheroj, srami se.

 

Dajte izvucite zasto mu sales ne valja. Koliko je lokalna HDZova vlast kupila tih klupa i koliki je to udio u ukupnoj prodaji i zasto je to problem. Ili recimo kako je punjac ogranicen na 1A i to je problem. Koliko lose mora bit da bi se ovako rezimiralo predstavljanje novog proizvoda jednog od zbilja malog broja domacih tvrtki koje zbilja nesto proizvode...

 

Zbog cega bi se sramio? A ovo tvoje "bolje da susidu krepa krava nego da ja iman dvije" ja nemam kravu iliti klupu pa ti ovo ne stoji.  Ovo su stvari koje su tako retardirane, znaci ja osnujem tvrtku koja se bavi prijevozom i imam X autobusa, i ja se razlikujem od drugih jer imam na krovu solarne ploce koje mi sluze da bi imao struju na 1 zarulji unutra, ali to nije sve, imam i aplikaciju koja pokazuje koliko je ljudi trenutacno u autobusu.  S ovim bi ja trebao reklamirat sebe iliti drugim rijecima sramotit sebe jer imam ove stvari sto drugi nemaju, a sluze apsolutno nicemu. Naravno kartu ne bi naplatio 15kn nego 50kn, zasto? Eto tako, ja imam nesto sto oni nemaju.

 

Lako je prodavati gluposti drzavama, vidimo to svaki dan u svijetu, a tko to placa? MI !  A, zasto? Ovdje gdje sam ja ima par takvih klupa i to bas od nase tvrtke, svaki dan idem na posao tuda i velikom vecinom prazna, ako tko sjedne, sjedi! ne puni mob. Zar je tako tesko zakljuciti da je jeftinije staviti staru klupu nego ovu novu? A i nema potrebe za novom niti ima potrebe za tim glupostima za punjenje. Da ne govorim o LED rasvjeti na hebenoj klupi koja ovisi o zalasku sunca, wifi hotspot, senzori za temperaturu, vlagu i kisu itd. Ako si za to da ljudi rade gluposti i te iste gluposti prodavaju drzavi svaka cast, ja nisam i zelim da propadnu jucer.  Nikakva mrznja, samo preglup "proizvod" koji je natrpan raznim glupostima kojem ce trebati jednom covjeku od 1 000 000.

 

 

 

 

 

13 godina
online
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Odgovorim i to je to.. nema smisla raspravljat unedogled.

 

Srami se je bilo upuceno na "dabogda propali". Ne mogu skuzit takav stav. Firma ima, po tebi, los proizvod i zato im zelis da propadnu. Jednostavno ne mogu shvatit zasto nekom koga (pretpostavljam) uopce ne poznajes a priori zelis nesto lose. Mozda mislis da im je proizvod los ili neadekvatan, ali se oni ipak trude, rade i prodaju ga po cilom svitu ne samo u nas. Ne rade samo klupe vec i druge proizvode i, ok, mozda i oni ne valjaju, ali svejedno to je trziste pa makar ciljane skupine bili gradovi ili opcine.

 

Nije lako prodavat nista drzavama ili bilo kome. Probaj prodat nesto npr Francuskoj. Nije uopce pitanje "za sta" sam ja vec za sta je trziste. Ako imas kupca za svoj proizvod zasto ga ne bi proda. Bez obzira bila to zarulja u autobusu ili pametna klupa.

 

Ako neko misli da taj proizvod ne valja, naravno da to moze i treba rec, ali kad je rijec o maloj firmi koja je tek prakticki provirila iz te neke prve faze startupa u ovoj nasoj tuznoj pustinji od poduzetnistva ne vidim zasto ih se treba tako gazit. Ako je proizvod toliko los firma ce propast i to je to. Ako zelis bit konstruktivan ukazes sta rade krivo, sta treba minjat popravit i tako dalje te kako to napravit. Ako ne zelis... :)

 

No hard feelings. Sretno.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Include predstavio nove pametne klupe i spremn
Antonic kaže...

Nije lako prodavat nista drzavama ili bilo kome. Probaj prodat nesto npr Francuskoj. Nije uopce pitanje "za sta" sam ja vec za sta je trziste. Ako imas kupca za svoj proizvod zasto ga ne bi proda. Bez obzira bila to zarulja u autobusu ili pametna klupa.

 Bravo! Ti, ja i svi u hr placamo drzavi porez za sto? Da bi nabavljali "pametne" klupe? Placali tvrtki da bi prodali klupu koja rijetko kome treba ili da se bolje izrazim "jako rijetko". Ovaj tvoj dio gore je ravan  ovome tutumu od gradonacelnika gdje je platio skoro 500 000kn za niti 300 kvadrata "parka" gdje ima 1 betonska klupa, 8 quraca za bicikle i neka "mini" fontana (sve nesto dizajnersko). Svi su to popljuvali, ali eto tebi je sve sto se moze prodati VRH!

 

Sto se tice:

 

Ako zelis bit konstruktivan ukazes sta rade krivo, sta treba minjat popravit i tako dalje te kako to napravit.

 

Pa sto reci? Kako popraviti? Sto ne rade krivo? Sami proizvod je teska glupost. Tu glupost bi i shvatio da ljudima na klupi treba rasvjeta, punjaci, wifi itd, ali ne treba! Cista glupost nista vise. Zamisli da ti autobus u kojem se vozis ima ugradeno cudo za vozaca koji bi davao usluge ljudima printanja i skeniranja i tvrtka naplaciva taj autobus xxxx kn vise, a za sto? Primjera je jako puno. Imas laptop? Zasto imas laptop sa 1 ekranom? Zasto nema laptop koji ima folded ekran pa se da izvuci 4 ekrana gore? Mislim ono....totalne gluposti nista vise. Mislim da ovo podrzavaju ljudi koji se bave proizvodnjom ovih klupa i ljudi koji misle da je klupa cool jer ima hrpu stvari, a nisu nijednom ni sjeli na tu klupu.

3 godine
protjeran
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Dok god ne troše naš javni novac nek i on i Gajšak rade i zarađuju. Nemam ništa protiv, iako niti jedan niti drugi nemaju neki koristan ili inovativan proizvod po mom skromnom mišljenju.

 

Jedan želi postati "inovator" po svaku cijenu, pa nije bitno u čemu, a drugog gura otac s hobijem u prvi plan koji iza lemi a mediji ga nazivaju "čudotvorcem". Nije rijetko da roditelji guraju u prvi plan svoju "genijalnu" djecu. A i bolje zvuči za marketing "genijalni teenager" nego srednjovječni hobist. Ovako ispada po snimkama da je on motivirao oca koji nema pojma o lemljenju i natjerao ga da lemi. Moš' mislit. Vidi se da je otac puno spretniji s lemilicom od njega. Setovi za izradu raznih stvarčica s elektroničkim komponentama i shemama u plastičnim vrećicama postoje već desetljećima.

 

Postoje slični "znanstvenici" i profesori koji su postali to što jesu ne radi toga što su nadareni, inovativni, kreativni ili zaljubljenici u znanost, nego što su zaljubljenici u ideju da budu znanstvenici/profesori ili nešto "bitno". Njima poneki rad napravi student ili ponekad dobiju nagradu za trla-baba-lan u lokalnoj Mrduši Donjoj. Nije baš Nature, ali ok.

 

Pretjeranim medijskim podizanjem na pijedestal takvih "inovatora", "čudotvoraca" i "znanstvenika" se mogu eventualno obeshrabriti zaista inovativni, ambiciozni i kreativni mladi ljudi koji mjesecima ili čak godinama pišu neki kod. Bilo bi loše da odustanu jer je netko eto postao "poznati inovator" prodajući klupu s usb utičnicom.

 

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Znaci momak je dosao na ideju pametne klupe to je super stvar samo ta klupa je neupotrebljiva.  Gledam u Splitu u trajektnoj luci nitko ne sjedi na toj klupi neudobna je klupa bi ipak trebala bit klupa za sjest valjda. 

Drugi par postola je što se on preko politike gura pa svaka dalmatinska i opcine koje zele bit cool kupuju klupe kao sto je bio slucaj u splitu sa onim selfi tornjem.  Jbg mali ima podršku političara jer s ovim se oni pokazuju kao napredni zeleni i to je sad in #smartcity a to sto su rupe na cesti ili sto se 200m ceste asvaltira godinu dana to nitko nikome... Sto neki nemaju infrastrukturu to je isto sve ok glavno da imas pametnu klupu kad dodes i sjednes na nju ta masira djeluje terapeutski i jos je psiholog a to za punjenje mobitela 😂 Ima nesto sto se zove powerbank. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Include predstavio nove pametne klupe i spremnike

Inače svaka čast zaposljava ali mene nervira kad vidim nacelnike opcina kako smo sad #smartcity jer imamo pametnu klupu. Steta sto netko iz politicke mladezi nije smislio jos koju super ideju tipa pametni uvlakivac ili pametno uhljebljivanje.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice