Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

poruka: 10
|
čitano: 4.878
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo".
12 godina
offline
Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

a posljedično tome je nastalo i nešto radnih mjesta u Americi - scambaiteri.

 

 
13 0 hvala 2
13 godina
offline
Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

radim u njemackoj IT za Allianz osiguranje... nemojte da vam pricam o uslugama iz Indije.... odrzavaju nam mrezu...

 

no Allianzu je sve ok jer im je usluga 90% jeftinija nego da placaju nekoga njemca...

 

Zapad poseze za Indijom ne radi znanja vec radi cijene usluge... 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana

I nije da EU može ponuditi milijune "IT stručnjaka".

 

Ja radim s Indijcima 13 godina. I samo da nevedem neke stvari:

- da pismenog diplomca koji može pričati (nakon nekog vremena i s klijentom) treba minimalno 1mil rupija godišnje plaće (90k brutto kuna)

- imaju brdo godišnjih (moj početnik ima 42 dana godišnjeg u koji se uračunava 8 dana "bolovanja" bez doktorovih doznaka)

- 12 dana praznika + regionalni praznici

- U ugovoru moji početnici imaju 35hr radni dan. Ne znam kako je kod drugih, ali eto 2.5hr manje rada tjedno nego većina Europćana

- rad u 3 smjene je katastrofa. Žene moraju imati posebne mjere sigurnosti da bi mogle raditi u 2+ smjene. Recimo ako ured ima čistače, mora biti ženskih čistačica. Žene se trebaju dovesti do kuće posebnim prijevozom sa zaštitarom. U principu kompanija preuzima odgovornost za sigurnost do vrata kuće. U TCS (Tata) imaju posebne autobuse za razvoz. 

- bazične kulturne razlike u komunikaciji (važno paziti na ton i riječi itd.). Nisu direktni kao neki Europćani, a često neće ni postaviti pitanje za nejasnoće itd.

- attrition je ogroman, tako da se ljudi često mijenjaju, pa ako misliš - uložit ću vremena da se nauče - ne radi, jer će dati otkaz čim im netko ponudi rupiju više. Neki su lojalni, ali većina ih bježi za lovom. Ne možeš zamjeriti, ali nakon ponavljanja istih stvari 3-4x godišnje i tako u nedogled, malo ti dosadi

 

 

In vino veritas
12 godina
offline
Re: Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

Kad sam ja rekao da će za 10 godina it bit kao prodavač salame u konzuma onda su ovdje dr znanosti prosipali žuč kako nemam pojma.... 

Samo čekaj 10 15 godina.... 

Ista stvar se dogodila.i događa se našim pomorcima koji su preskupi jer indijac radi za 1000 dolara i presretan je.... 

Samo čekam Vijetnam Indoneziju i Filipine...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana
GranDaddo kaže...

 

- imaju brdo godišnjih (moj početnik ima 42 dana godišnjeg u koji se uračunava 8 dana "bolovanja" bez doktorovih doznaka)

- 12 dana praznika + regionalni praznici

 

 

 

Prošao sve to s njima... najbolje je kad si usred projekta a oni se ne javljaju, nitko ništa ne odgovara 5 dana, 6-ti dan ti se neki lik javi u čemu je problem pa oni su na prazniku šta nismo mi to znali?? onda smo shvatili da oni imaju praznika svaki mjesec hrpetinu, i NITKO te ne obavijesti da oni odoše na odmor, moraš sam to saznati.

To ti je Indija ukratko, ali proživjeti sve to s njima je muka nad mukama, jer mi na zapadu imamo rokove a oni to ne šljive ni pol posto, njima je praznik zakon, sve drugo kad se stigne.

10 godina
offline
Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

Nije li malo smjesno kad spominju da cak 5 miliona indijaca radi u IT a njih ima oko 1.38 milijardi, znaci to bi bilo manje od 0.5 %, kao da u Hr. radi oko 20.000 ljudi u IT, a koliko znam u zadnjim procjenama je oko 37.000.

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana
Specifična ekipa, rekao bi, nužno zlo zbog jeftinoće. Ali i zapadne tvrtke su počele uviđati zašto su jeftini pa se sve više njih žali.
Meni osobno najgori problem je komunikacija. Ne samo da ih često ne razumijem kad pričaju nego i sami ne znaju objasniti što žele reći.
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana
maximus007 kaže...
Specifična ekipa, rekao bi, nužno zlo zbog jeftinoće. Ali i zapadne tvrtke su počele uviđati zašto su jeftini pa se sve više njih žali.

 Žale se ali da su bugari 2 centa jeftiniji išli bi u bugarsku 😂  toliko o tome... 

Živimo Hajduk
16 godina
offline
Indijska tehnološka revolucija: u godinu dana stvo

U godini dana su otvorili radnih mjesta kao da je Hrvatska zaposlila 1700 ljudi, nes ti cifre

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice