Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

poruka: 29
|
čitano: 7.307
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do".
10 godina
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Dobar potez komapnije Infinum. Šteta kaj druge IT komapnije ne slijede njihov put.

Čestitke ekipi iz Infinuma.

 

Iz nekoh drugih IT komapnija mjesečeno odlazi dvoje ljudi u prosjeku.

Kila mozga, dvije marke.

 

 

TC je car.

 

 

dzg
Moj PC  
3 8 hvala 0
6 godina
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Zašto se ne napiše da ovakvi članki nisu članki nego samo plačena reklama za XY firmu, jer iskreno ovo je članak bez ama baš ikakve vrijednosti, plus to da ih spominjete već drugi put ovaj mjesec!!!

 

Moj PC  
8 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve

@nikonja

 

Totalno se ne slažem sa tobom. Treba isticati pozitivne primjere. A, Infinum to svakako jest. I bez ove vijesti o podizanju plaća Infinum je odlična kompanija.

Ovo jest vrijednost.

 

Kaj se druge kompanije ne pohvale sa takvom vijesti. Nego pišu bajke. Dosadno-šugavi projekti, pokvareni managment, osrednje plaće, nikakva radna etika, cirkus i raspašoj.

Hulje, pokvarenjaci i klošari. Ne bi vjerovao postoje i takve kompanije. 

Licemjeri. Izvana sve divno i krasno, a iznutra nije baš tako sve divno i krasno.

 

dzg
3 godine
odjavljen
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
PzKpfw kaže...

Dobar potez komapnije Infinum. Šteta kaj druge IT komapnije ne slijede njihov put.

Čestitke ekipi iz Infinuma.

 

Iz nekoh drugih IT komapnija mjesečeno odlazi dvoje ljudi u prosjeku.

Kila mozga, dvije marke.

 

 

TC je car.

 

 

 Ja bi tebi smanjio placu.

3 godine
protjeran
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Najlakse je komentirati da ne valja, dodite raditi u infinum pa cete se uvjeriti kako je dobro :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
nikonja kaže...

Zašto se ne napiše da ovakvi članki nisu članki nego samo plačena reklama za XY firmu, jer iskreno ovo je članak bez ama baš ikakve vrijednosti, plus to da ih spominjete već drugi put ovaj mjesec!!!

 

 Reklama?

 

To ti je argument kojeg ces baciti sefu pred nos kada budes trazio povisicu za mjesec dana a ne reklama!

To je nesto sto tebi ide u prilog.

 

i opet nisi sretan?

ops, mozda neka ljubomora?!

 

e moji bogeci, rvacki :\

10 godina
suspendiran
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
nikonja kaže...

Zašto se ne napiše da ovakvi članki nisu članki nego samo plačena reklama za XY firmu, jer iskreno ovo je članak bez ama baš ikakve vrijednosti, plus to da ih spominjete već drugi put ovaj mjesec!!!

 

 

 

Šta je stvarno potrebno tako nešto posebice naglašavati? Misliš čitateljima nije jasno da se radi o reklami?

 

 

Meni ne smeta, pročitaš ili ne, tvoj izbor, ideš dalje, Zemlja se nastavila okretati.

16 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
PzKpfw kaže...

Dobar potez komapnije Infinum. Šteta kaj druge IT komapnije ne slijede njihov put.

Čestitke ekipi iz Infinuma.

 

Iz nekoh drugih IT komapnija mjesečeno odlazi dvoje ljudi u prosjeku.

Kila mozga, dvije marke.

 

 

TC je car.

 

 

 Definitivno super potez.
Kako sam ja cuo, do sada su u Infinumu place bile ispodprosjecne za industriju, tako da sad znaci imaju negdje vjerojatno blago iznad prosjeka.

- Psiho246
12 godina
neaktivan
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Pa pozitivna vijest je u pitanju i potpuno "zdrav" marketing - podigli su plaće inženjerima, i to značajno, zašto se ne bi pohvalili? Infinum stalno traži kvalitetne ljude i generalno su na jako dobrom glasu kao poslodavac. Anegdotalno, oni su jedini kod kojih sam sam imao skroz pozitivno iskustvo na selekcijskom, a nisam upao :D

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 20:25 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Pohvalno u svakom slučaju. Pogotovo kada se uzme u obzir koliko firmi na našem području ciganči sa plaćama i povišicama. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
ElektričnaOvca kaže...

Anegdotalno, oni su jedini kod kojih sam sam imao skroz pozitivno iskustvo na selekcijskom, a nisam upao :D

 Ostali kandidati su isli u grupama, a ti sam, ili na ostalim selekcijama nisi bio sam, a na ovoj jesi? Ili si samo ti iz grupe imao pozitivno iskustvo jer si bio sam? Ili na selekcijskom nije bilo ni selektora pa si bio sam u prostoriji, a možda i zgradi? 

 

 

/insert "lonely, i'm so lonely tune"/

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 20:59 (ivan dragi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve

Njih dvojica, a ja i babo sami :D

U zadnje vrijeme mi tipkanje na mobu u chrome-u užasno šteka, previše zumira dialog box pa mi nekad nestane kursor i svašta. #firstworldproblems

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 21:11 (ElektričnaOvca).
12 godina
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Trebali su ih staviti na paušalac.

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
ElektričnaOvca kaže...
Njih dvojica, a ja i babo sami :D

U zadnje vrijeme mi tipkanje na mobu u chrome-u užasno šteka, previše zumira dialog box pa mi nekad nestane kursor i svašta. #firstworldproblems

 Cisto da znas, jedno 140 sekundi sam pokusavao boldat ovo "sam" jer kad na mob/edge odaberes rijec iz citata nudi ovo:

 

Uhvati te kriza identiteta, palis cigar, sjetis se neceg od prija 17 godina, a dan danas me sramota i tako. Cekam 22.22.22.22.02.2022 da opalim screenshot i da se poveselim sam sebi na par sekundi. S obzirom da pusim, a i slatko volim pojest, izgleda da 33.33.33.33.03.3033 necu dozivit.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 21:55 (ivan dragi).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
Psiho246 kaže...

 Definitivno super potez.
Kako sam ja cuo, do sada su u Infinumu place bile ispodprosjecne za industriju, tako da sad znaci imaju negdje vjerojatno blago iznad prosjeka.

 

Jao vama u životu kad vam plaća ovisi o tome kako će vam tko dati. Fino dođeš na razgovor i kažeš nisi zadovoljan s plaćom, bla bla, kažeš "hvala lijepa na svemu ali ja očekujem barem 3,000kn povišice jer smatram da ju zaslužujem, ako to ne mogu imati kod vas u nekoj drugoj firmi ću prije ili kasnije to dobiti", i to je nekako to. Tako se uglavnom radi. Hoće li ti povećati ili ne ostaje na njima ali isto tako tvoj odlazak iz firme jest sada njima na grbači (i to što su u radnika utrošili nekoliko stotina tisuća kuna a sad im visi o niti hoće li ili ne ostati, čisto za info...).

 

Inače ja uvijek preporučam da se osim radnog odnosa pronađe i povremeni kontraktorski posao za strance. Tada će i plaća biti daleko manje bitna.

 

 

ElektričnaOvca kaže...

Pa pozitivna vijest je u pitanju i potpuno "zdrav" marketing - podigli su plaće inženjerima, i to značajno, zašto se ne bi pohvalili? Infinum stalno traži kvalitetne ljude i generalno su na jako dobrom glasu kao poslodavac. Anegdotalno, oni su jedini kod kojih sam sam imao skroz pozitivno iskustvo na selekcijskom, a nisam upao :D

 

Mislim da je izuzetno puno developera imalo takvu situaciju. Radi se o "popularnim" firmama koje se često i oglašavaju po portalima, tipa Q, Infinum, Five, Infobip i možda još poneka. Situacija je takva da objave oglas za posao (u biti je samo reklama) iako poziciju nemaju otvorenu, saznao sam to iz prve ruke.

Navodno da im se za jednu poziciju javi cca 100 ljudi.

 

Topla preporuka, idite u neke druge manje razvikane firme, a ovih par potpuno ignorirajte. Sve je to samo jedan (dobro smišljeni) marketing, međutim stvarna situacija se uglavnom ne poklapa s onim što se prezentira. Nemojte nasjesti (kao što sam ja i brojni drugi nasjeli).

 

 

14 godina
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

"Redovni sistematski pregledi, teretana i fitness programi po izboru, budžet za literaturu, tečajeve i konferencije te plaćeni sati engleskog jezika osnovne su i već poznate pogodnosti za sve zaposlenike."

Redovni sistematski pregledi - nebitno

teretana - nebitno

fitness programi po izboru - nebitno

budžet za literaturu - nebitno

tečajeve i konferencije - nebitno

plaćeni sati engleskog jezika - nebitno

 

Koliko te to dodje mjesecno? 2000 kuna? Daj mi mojih 2000 kuna na placu, znat cu ja kako to bolje iskoristit.

 

Moj PC  
6 2 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
passat kaže...

"Redovni sistematski pregledi, teretana i fitness programi po izboru, budžet za literaturu, tečajeve i konferencije te plaćeni sati engleskog jezika osnovne su i već poznate pogodnosti za sve zaposlenike."

Redovni sistematski pregledi - nebitno

teretana - nebitno

fitness programi po izboru - nebitno

budžet za literaturu - nebitno

tečajeve i konferencije - nebitno

plaćeni sati engleskog jezika - nebitno

 

Koliko te to dodje mjesecno? 2000 kuna? Daj mi mojih 2000 kuna na placu, znat cu ja kako to bolje iskoristit.

 

 

Mislim da bi trebao gledati više kontraktorske ugovore sa inozemnim klijentima u ovom slučaju, jer oni ti nude financije, i to je doslovce sve što ti nude. Nema apsolutno ničeg osim novčića početkom mjeseca. Doslovce ništa drugo. Nakon par mjeseci padneš u laganu depresijicu jer shvatiš da ti osim lijepih novaca treba i nešto malo više.

 

 

14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
passat kaže...

"Redovni sistematski pregledi, teretana i fitness programi po izboru, budžet za literaturu, tečajeve i konferencije te plaćeni sati engleskog jezika osnovne su i već poznate pogodnosti za sve zaposlenike."

Redovni sistematski pregledi - nebitno

teretana - nebitno

fitness programi po izboru - nebitno

budžet za literaturu - nebitno

tečajeve i konferencije - nebitno

plaćeni sati engleskog jezika - nebitno

 

Koliko te to dodje mjesecno? 2000 kuna? Daj mi mojih 2000 kuna na placu, znat cu ja kako to bolje iskoristit.

 

 

Mislim da bi trebao gledati više kontraktorske ugovore sa inozemnim klijentima u ovom slučaju, jer oni ti nude financije, i to je doslovce sve što ti nude. Nema apsolutno ničeg osim novčića početkom mjeseca. Doslovce ništa drugo. Nakon par mjeseci padneš u laganu depresijicu jer shvatiš da ti osim lijepih novaca treba i nešto malo više.

 

 

 Gledam itekako.

 

I cak padnem u blagu depresiju kad vidim da kolega koji je otisao prije par mjeseci, sa istim iskustvom i znanjem kao ja ima 3 puta vecu startnu placu. Ali ja imam Multisport karticu, a on nema!

2 godine
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
passat kaže...

 

 

Koliko te to dodje mjesecno? 2000 kuna? Daj mi mojih 2000 kuna na placu, znat cu ja kako to bolje iskoristit.

 

 ti bi hipotetski tih 2tkn ulupao na kladionicu...

to je plaćena edukacija, rekreacija, gdje se i članovi firme bolje upoznaju..ima to neku veću svrhu...

 

Da su zaposlenici zaista zadovoljni dokazuje i činjenica da je Infinum i 2021. godine osvojio nagradu za najboljeg poslodavca Hrvatske, treći put zaredom i četvrti ukupno.

 

mislim, ne treba ni kakiti protiv jedne takve firme koja je osvojila takve nagrade, a te nagrade ne dijeli HDZ ili SDP.

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
Zaporožac kaže...
passat kaže...

 

 

Koliko te to dodje mjesecno? 2000 kuna? Daj mi mojih 2000 kuna na placu, znat cu ja kako to bolje iskoristit.

 

 ti bi hipotetski tih 2tkn ulupao na kladionicu...

 Argument ti je za 10.

Ti bi kao firma odlucivao na sto cu ja potrosit svoj bonus. A sto je s ostatkom place? Smijem li to ulupat na kladionicu?

 

Kupit cu si cigare, obojat cu kosu u plavo, zapalit cu ih - kakve to veze ima.

2 godine
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
passat kaže...

 Argument ti je za 10.

Ti bi kao firma odlucivao na sto cu ja potrosit svoj bonus. A sto je s ostatkom place? Smijem li to ulupat na kladionicu?

 

Kupit cu si cigare, obojat cu kosu u plavo, zapalit cu ih - kakve to veze ima.

O kojem "bonusu" pričamo.. ?!

Navedeno nije "bonus na plaću.."

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
Zaporožac kaže...
passat kaže...

 Argument ti je za 10.

Ti bi kao firma odlucivao na sto cu ja potrosit svoj bonus. A sto je s ostatkom place? Smijem li to ulupat na kladionicu?

 

Kupit cu si cigare, obojat cu kosu u plavo, zapalit cu ih - kakve to veze ima.

O kojem "bonusu" pričamo.. ?!

Navedeno nije "bonus na plaću.."

 Referenciram "bonus" kao onaj imaginarni iznos od 2000 kuna koje sam spomenuo. Uopce nije bitno kako cemo ga nazvati.

11 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
ivan dragi kaže...
ElektričnaOvca kaže...
Njih dvojica, a ja i babo sami :D

U zadnje vrijeme mi tipkanje na mobu u chrome-u užasno šteka, previše zumira dialog box pa mi nekad nestane kursor i svašta. #firstworldproblems

 Cisto da znas, jedno 140 sekundi sam pokusavao boldat ovo "sam" jer kad na mob/edge odaberes rijec iz citata nudi ovo:

 

Uhvati te kriza identiteta, palis cigar, sjetis se neceg od prija 17 godina, a dan danas me sramota i tako. Cekam 22.22.22.22.02.2022 da opalim screenshot i da se poveselim sam sebi na par sekundi. S obzirom da pusim, a i slatko volim pojest, izgleda da 33.33.33.33.03.3033 necu dozivit.

 Ivane dragi, pa makni taj bar sa tim opcijama da možeš do dugmeta Bold. Drži prstom i pomakni ustranu.

12 godina
neaktivan
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

Ok, stvar je konteksta. Ako ti plaća u startu nije konkurentna, neće ti perkovi promijeniti percepciju.

 

Neupitno je da je novac nužan dio priče o poslu, no stvar je kompliciranija od toga kada govorimo o zadovoljstvu. Kao neki rule of thumb, može se reći da je novac veći generator nezadovoljstva kada nije dostatan, nego što je generator zadovoljstva kada je plaća ok. IT je u situaciji koja je, nažalost, nezamisliva na nekim drugim radnim mjestima u smislu budžeta i lako je ismijavati sve te perkove, no ideja je ok kao svojevrsni icing on the cake.

 

Svi ti perkovi te neće učiniti zadovoljnim ako ti je nadređeni papak, tim ne funkcionira, stojiš na mjestu, itd. I naravno da te neće privući ako je plaća ispod tvoje osobne računice.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
passat kaže...

 Referenciram "bonus" kao onaj imaginarni iznos od 2000 kuna koje sam spomenuo. Uopce nije bitno kako cemo ga nazvati.

 ma dobro, to se zove Team Building, i prakticira se već duže u svjetskim firmama, a već nekoliko godina se provodi i kod nas u privatnom sektoru..

a, nije ni bitno.... mi smo navikli na (žargonski) solarno plaćanje,  tako da shvaćam..

 

ja bih volio da ne moram primiti plaću preko banke, a moram..

daj mi keš u kuverti, što će mi banka...

 

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
15 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
Stvar je samo u tome da su se paušalci vratili na platnu listu 😉
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uveo do

U svemu treba bit svoj gazda kad radiš za nekog to je sve kako kaže Richard ku***a i tu je u pravu...

Ili radit za neku firmu di tučeš lovu a ovo voće ping pong i slično to daj no lajferima što većina programera nažalost i jest... 

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve
telefon 2 kaže...
ivan dragi kaže...
ElektričnaOvca kaže...
Njih dvojica, a ja i babo sami :D

U zadnje vrijeme mi tipkanje na mobu u chrome-u užasno šteka, previše zumira dialog box pa mi nekad nestane kursor i svašta. #firstworldproblems

 Cisto da znas, jedno 140 sekundi sam pokusavao boldat ovo "sam" jer kad na mob/edge odaberes rijec iz citata nudi ovo:

 

Uhvati te kriza identiteta, palis cigar, sjetis se neceg od prija 17 godina, a dan danas me sramota i tako. Cekam 22.22.22.22.02.2022 da opalim screenshot i da se poveselim sam sebi na par sekundi. S obzirom da pusim, a i slatko volim pojest, izgleda da 33.33.33.33.03.3033 necu dozivit.

 Ivane dragi, pa makni taj bar sa tim opcijama da možeš do dugmeta Bold. Drži prstom i pomakni ustranu.

 Ti si kralj. Ljubim ruke.

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2022 13:33 (ivan dragi).
11 godina
offline
Re: Infinum povećao plaće inženjerima za 30% i uve

Molim lijepo 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice