Inovativni postupak izrade cold drip kave, slabije

poruka: 5
|
čitano: 3.879
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inovativni postupak izrade cold drip kave, slabije".
7 godina
offline
Inovativni postupak izrade cold drip kave, slabije

U tekstu je napisano da se rezultat cold brew kave tretira kao koncetrat sto nije u potpunosti tocno. Kada se radi cold brew, pogotovo u kucnoj radinosti, moguce je koristiti vrlo standardan omjer od 1:15 (omjer tezine kave prema tezini vode) gdje se onda dobije kava koja nije koncetrat. Obicno se za koncetrat koristi omjer 1:6 i koncetrati su generalno bolji kada ce se u kavu ici mlijeko ili naknadno voda jer cold brew kava nema toliko izrazajan okus kao kad se priprema ostalim tehnikama gdje se koristi vruca voda. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Inovativni postupak izrade cold drip kave, slabije

Mislim da zbog brzine pripreme ce ovaj postupak ostati kao egzotika. Cak i da skuhas kavu nakon 30 min. se ona ohladi i onda je mozes piti, a ovdje trebaju sati... Eventualno zbog okusa netko ce zeljeti ovo probati.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Inovativni postupak izrade cold drip kave, sla
10alex kaže...

Mislim da zbog brzine pripreme ce ovaj postupak ostati kao egzotika. Cak i da skuhas kavu nakon 30 min. se ona ohladi i onda je mozes piti, a ovdje trebaju sati... Eventualno zbog okusa netko ce zeljeti ovo probati.

 Napravis popodne, stavis u frizider i ujutro imas hladnu hladnu kavu.

16 godina
offline
Inovativni postupak izrade cold drip kave, slabije

Bit ce zanimljivo i vidjeti reakcije organizma (npr kako zeludac podnosi)

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Inovativni postupak izrade cold drip kave, sla
Nevjerojatan prekenj.
U klasi onog (koji je to doslovno) kad mačka pojede pa potom posere zrnevlje kave, nakon čega se isto pokupi i napravi najnajnajbolji usrani espresso (eh, da mi je upoznati debila kojem je prvom to palo napamet - jamačno neki škot il' bračanin).

Kavofili me sve više podsjećaju na audiofile. Ludilo se multiplicira ;)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 20:02 (Antiseptik).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice