Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

poruka: 96
|
čitano: 27.087
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840".
12 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Ok su ti procesori no toliko novaca dat za mainstream platformu je ludo, manjak konkurencije je napravio svoje.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

cijene gpu, cpu i ram trenutno divljaju da nije normalno. pred skoro 10 godina starci mi uzeli q6600, 6gb ddr3 i gtx 9800+ sve za 5500. sada samo grafa te klase dođe jedno 4000 kn, ovaj i7 8700 hvata se laganih 3000... 

 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Shockwave kaže...

Ok su ti procesori no toliko novaca dat za mainstream platformu je ludo, manjak konkurencije je napravio svoje.

 1. toliko novaca si i prije davao za mainstream platformu (od core gen., ilitiga zadnjih skoro deset godina)

2. upravo je konkurencija učinila svoje i dala kavu prije vremena

 

Dakle, ništa ti ne pije vodu. ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Hornet_93 kaže...

cijene gpu, cpu i ram trenutno divljaju da nije normalno. pred skoro 10 godina starci mi uzeli q6600, 6gb ddr3 i gtx 9800+ sve za 5500. sada samo grafa te klase dođe jedno 4000 kn, ovaj i7 8700 hvata se laganih 3000... 

 

 

Koja glupa usporedba LOL

11 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5

Čini ti se.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Hornet_93 kaže...

cijene gpu, cpu i ram trenutno divljaju da nije normalno. pred skoro 10 godina starci mi uzeli q6600, 6gb ddr3 i gtx 9800+ sve za 5500. sada samo grafa te klase dođe jedno 4000 kn, ovaj i7 8700 hvata se laganih 3000... 

 

 

Da su ti starci prije 10 godina za tih 5500 kupili bitcoin sad bi marisao kylie jenner na vlastitoj jahti. Pitaj starce zasto su ti to uskratili?

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

nikad do sada nije bilo nepotrebnije mijenjati proc/ram/mbo na duzi period..

sjecam se mijenjanja svake godine..uh.. evo 3570k imam otkad je izasao i ne mislim ga mijenjati, jer ne vidim ni najmanju potebu, pogotovo kad vidim kakva se govna prodaju u laptopima, mobitel mi jaci od tog.. a na njemu sve radi, najnoviji win itd.

bas sam neki dan nakon niza godina isao nesto zahtjevnije instalirati, pa sam naisao na wolfenstein2 koji ima brutalne zahtjeve, pa mi je to bio test nakon toliko vremena da vidim kako se kanta drzi, ukratko proc na 45% u prosjeku, midrange grafa stara 5 generacija se pati ali sve radi, igrivo je! mozda bi proc bio na 100% zakucan da imam neku bjesnu grafu, ali poanta je da ako ne zivis od vremena potebnog za renderiranje/kompajliranje i sl., upgrade nema smisla ni nakon 5 godina.. sto je do sada bilo nezamislivo

da amd nije malo pokazao zube, intel bi i dalje izbacivao nove serije koje su 5% jace od prijasnje.. konkurencija je uvijek zakon

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 19:03 (digitall).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
digitall kaže...

nikad do sada nije bilo nepotrebnije mijenjati proc/ram/mbo na duzi period..

sjecam se mijenjanja svake godine..uh.. evo 3570k imam otkad je izasao i ne mislim ga mijenjati, jer ne vidim ni najmanju potebu, pogotovo kad vidim kakva se govna prodaju u laptopima, mobitel mi jaci od tog.. a na njemu sve radi, najnoviji win itd.

bas sam neki dan nakon niza godina isao nesto zahtjevnije instalirati, pa sam naisao na wolfenstein2 koji ima brutalne zahtjeve, pa mi je to bio test nakon toliko vremena da vidim kako se kanta drzi, ukratko proc na 45% u prosjeku, grafa stara 5 generacija se pati ali sve radi, igrivo je! mozda bi proc bio na 100% zakucan da imam neku bjesnu grafu, ali poanta je da ako ne zivis od vremena potebnog za renderiranje/kompajliranje i sl., upgrade nema smisla ni nakon 5 godina.. sto je do sada bilo nezamislivo

da amd nije malo pokazao zube, intel bi i dalje izbacivao nove serije koje su 5% jace od prijasnje.. konkurencija je uvijek zakon

 Sad je pokazao 2 zuba i Intel je stavio samo 2 jezgre više na istu arhitekturu, znači ni 1% jace od prijašnjeg i to spakovao u novi proizvod za suludu cijenu s obzirom da je mainstream platforma, a o 16 stazica ne želim ni pričati . Potrebno je puno više zubi od AMD-a kako bi mainstream platforma dobila razumniju cijenu i veći skok u performansama.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 18:52 (Shockwave).
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
lllnuclearlll kaže...

Zar im je tak teško još zalemit IHS ili stavit neku stock dobru pastu unutra? Ovo je sramota... Toliko para i onda dobiješ smeće koje se grije zbog uštede od par lipa... Pa daj dignite cijenu procesoru 50kn i stavite kvalitetnu pastu unutra ili zalemite IHS. Užas... 

Samo brandirane mašine kupovati. Kupiš Lenovo i za sitne pare P900 dobiješ napajnje od 1.3kW Platinum, pa ti gledaj da kupiš neko pristojno kućište sa 1mm SECC čelikom koliko će te doći + Platinum napajanje od 1,3kW.

 

Shockwave kaže...

Ok su ti procesori no toliko novaca dat za mainstream platformu je ludo, manjak konkurencije je napravio svoje.

Eh da vidiš koliko se plaćao prvi MS Explorer Optički miš od Microsofta, Voodoo grafička kartica, koliko se plaćao USRobotics modem, a tek najveće CRT čudovište ikad napravljeno: Sony GDM-FW900 24" Widescreen CRT Monitor (43 kg je težio, pa to je skoro kao stara vreća cementa) mogu ti do sutra nabrajati primjere.

 

Hornet_93 kaže...

cijene gpu, cpu i ram trenutno divljaju da nije normalno. pred skoro 10 godina starci mi uzeli q6600, 6gb ddr3 i gtx 9800+ sve za 5500. sada samo grafa te klase dođe jedno 4000 kn, ovaj i7 8700 hvata se laganih 3000... 

 

9800+ nije isto što je bio sada čuveni 8800 GTX, a gledam cijene kada su se dotične komponete pojavile na tržište. Onda tebi svaka čast ako si to sve sklopio za 5500 kuna

 

Tko vam je kriv kada sve te komponente želite za igranje video igrica (obožavam ovaj naziv, gaming mi je glup izraz za reći da se čovjek ne igra video igricama, ja ih igram).

16 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
digitall kaže...

nikad do sada nije bilo nepotrebnije mijenjati proc/ram/mbo na duzi period..

sjecam se mijenjanja svake godine..uh.. evo 3570k imam otkad je izasao i ne mislim ga mijenjati, jer ne vidim ni najmanju potebu, pogotovo kad vidim kakva se govna prodaju u laptopima, mobitel mi jaci od tog.. a na njemu sve radi, najnoviji win itd.

bas sam neki dan nakon niza godina isao nesto zahtjevnije instalirati, pa sam naisao na wolfenstein2 koji ima brutalne zahtjeve, pa mi je to bio test nakon toliko vremena da vidim kako se kanta drzi, ukratko proc na 45% u prosjeku, grafa stara 5 generacija se pati ali sve radi, igrivo je! mozda bi proc bio na 100% zakucan da imam neku bjesnu grafu, ali poanta je da ako ne zivis od vremena potebnog za renderiranje/kompajliranje i sl., upgrade nema smisla ni nakon 5 godina.. sto je do sada bilo nezamislivo

da amd nije malo pokazao zube, intel bi i dalje izbacivao nove serije koje su 5% jace od prijasnje.. konkurencija je uvijek zakon

Evo i ja imam već 5 godina 3570K, 8GB RAMa i SSD sistemski. Računalo za kućne i poslovne svrhe radi savršeno. Stvarno nemam potrebu mijenjati, jedino ako crkne matična ili nešto. Dosta je dobra to stvar da ne moraš kupovati novi komp svake 2-3 godine. Kupiš kvalitetno i imaš. Ja se nadam bar 8 godina da će izdržati, onda mogu reći da se fino isplatio. Grafičku nemam jer se ne igram (jedino PES, ali on radi na Intelovoj integruši bez problema, doduše nisam probao ovaj novi još).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 19:05 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
lllnuclearlll kaže...

Zar im je tak teško još zalemit IHS ili stavit neku stock dobru pastu unutra? Ovo je sramota... Toliko para i onda dobiješ smeće koje se grije zbog uštede od par lipa... Pa daj dignite cijenu procesoru 50kn i stavite kvalitetnu pastu unutra ili zalemite IHS. Užas... 

 Welcome to capitalism.

15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
rambox kaže...

Srečom ovaj put ja ne moram trošit tipkovnicu, realno človek je sve rekel pa ako se razumije engleski nema frke.i7 8700K kao da je Supermen, ili kao da Intel dosad nikad nije imal 6/12 CPU za okvirno 400$.

 

 

 

Dakle postupite po naređenju, plave označene procesore bacite u smeče i trk po i7 8700K.

 

  

 

Opčenito kaj se tiče gejminga, "tu je napredak vrlo značajan" posebno u usporedbi sa šest godina starim procom.

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/76333-i7-2600k-vs-i7-8700k-upgrading-worthwhile.html

Uspoređuješ sada Intele a o AMD-u šutiš k+o zaliven. Vrijedi li nadograditi.. ajde odgovorim ti poslije dole kod forumaša jednog poslije  # # # 

 

Thinker kaže...
* * *

Sjetit ću se ovog posta kad se DDR5 pojavi na tržištu.

Arhiviraj :-) Opet i tebi odgovaram poslije # # #

Magnolia_fan kaže...
* * *

 Jos da je tebe i tebi slicne izbaciti iz drzave i foruma. Eh

Iz koje države? Ja iskreno i ne znam u kojoj ću sve državi biti sledeće sedmice.

Ja postavim jednostavno pitanje na forumu ti lupneš TD, (totalno debilno [stručni medicinski izraz]) a kada se ovako ne složiš sa mnom, sa još lošijim argumentima onda ti je donekle oprošteno.

 

BTW: Vijest da je taj i taj proizvođač predstavio Laptop sa Shytze.. pardon Ryzen procesorima... je vijest i samo vijest (i oko te vijesti bi se ovdje na Forumu za vratove uhvatili), dok na policima velikih marketa imaš otprilike 55.000 laptopa bolje opremljeni isključivo sa Intelom a ovi donji.. može i AMD A1 (ako se ne varam za naziv [PackarBell]).

 

toxic kaže...
robee1 kaže...

Meni svejedno Intel ili AMD samo da mogu sloziti sto zelim, a ne mogu...

 kupi polovnu i7 3770k masinu ili jos bolje i7 4790k

Eh ovako se razmišlja. Kolega rambox daje neke linkove o tome vrijedi li nadograditi. Pa ne vrijedi ni tu generaciju 3 Core procesora nadograditi jer jako dobro radi svoj posao.

 

Entry Point kaže...

Ponosan vlasnik Core2Quad 9550 mašine. Sa SSD-om, 8GB DDR2 i pristojnom grafikom može još godinama raditi. 

# # # Dakle čovjek zna šta ima, i šta može sa tim što ima i još koliko dugo može sa tim što ima. Ja sam si sličan USFF piknuo starcima i doslovce ga zakaćio iza televizora montiranog na zid. Čisto da im pušta filmove. 

15 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Zar itko uopce jos od Ivya prati Intelove procesore?

 

Sto god da kupis iz serije K isti ti je K...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Ono jest isto K ali K....bogami nije
15 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Mitch kaže...

Zar itko uopce jos od Ivya prati Intelove procesore?

 

* * *

Ako ti je to posao (ugradnja CPU-a u određenu XY,T mašinu) da pratiš CPU (koji su tek sporedna vrijednos u malo prije spomenutoj XY,T mašini) onda ćeš da pratiš CPU-ove. Ali u mom slučaju posao je mnogo lakši kada prekrižiš AMD-a kao fimru, onda se možeš fokusirati na složenije procese. Vrlo jednostavno.

 

+ Ovo je informatički forum a "čip" posebno "CPU" bi trebalo da bude srce ovog foruma.

14 godina
neaktivan
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Ovaj i5-8400 je moderna konkurencija starijim 6/12 Xeon-ima iz 2010.-2012., (pritom uspoređujem serverske Xeon procesore, ne obične Intelove desktop CPU-ove) koliko vidim po performansama na webu, već sam mislio kupiti X5650 ali s obzirom da su X58 matične skupe i zastarjele, radije ću još malo ušparati pa kupiti novo. Intelu je trebalo 6 godina da se pomakne i napravi nešto novo u ponudi (pomaknuli broj jezgri/threadova unatrag po seriji procesora) jer su do sada bili skoro pa monopolisti.

Ako ništa drugo, AMD-u bar treba čestitati na hrabrosti, jer da nisu riskirali sa Ryzenima i "desktop-workstation" procesorima, još bi dugo vrh ponude bio 4/8 procesori.

Neki se neće složiti sa tvrdnjom, no Intel je nakon dugo godina tek sa ovim Coffe Lake procesorima napravio korak naprijed (ona mala zvjerka od K.L. Pentiuma G4560 je bila početak).

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Mene i dalje bode naslov teme, taj famozni i5 840... 8400*

G4560 je kralj sveg za tu cijenu, žao mi je što sam bio neodlučan pri kupnji za 400kn i otišao je proc za par dana. Sad mi opet žao potrošit pare na i5 8400, matičnu i rame jer će me to ispast cca 3550kn, a za šta za igranje na granici 60fps na very high/ultra, a i sad igram tako, ali ne uz 60fps, ali onda spustiš detalje na razuman nivo pa je još igrivo. A što je najbitnije, ne igram puno igre, a za šugavi LOL mi treba integrirana grafa, tak da sve nema smisla, ak ne misliš igrat redovno...

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 1:22 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5

Digitall daj se malo objasni prvo kazes imam jako stari proc i necu ga mjenjat jos masu vremena i onda kazes konkurencija je zaakon yaaay.
Da vidim da je tebi puno pomogla ta konkurencija.
Jebati ja sam sa i7 870 prešao na 5820K i u međuvremenu mi se ne čini da se moram zahvalit fenomenalnom AMD-u na zaaakon konkurenciji

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 17:40 (MP7).
13 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
MP7 kaže...
Digitall daj se malo objasni prvo kazes imam jako stari proc i necu ga mjenjat jos masu vremena i onda kazes konkurencija je zaakon yaaay.
Da vidim da je tebi puno pomogla ta konkurencija.
Jebati ja sam sa i7 870 prešao na 5820K i u meduvremenu mi se cini da se moram zahvalit fenomenalnom AMD-u na zaaakon konkurenciji

 

 

Ček, tebi smeta to što je sad moguće kupiti 6 jezgreni Intel za 1500 kn?  Smeta ti što ne košta preko 4000 kn?

Ili ti smeta što 5820k više nije nov?

 

I btw. 3570k je još uvijek dovoljan za 1080p gaming ako imaš grafu do razine 970-tke, sve jače i proc jednostavno nema snage za to. Barem koliko sam ja imao prilike testirati u igrama.

Ali kad tad će doći vrijeme za nešto novo i jače, pa zar nije onda bolje kad za manje novaca kupiš nešto jače?

Sad imaš daleko bolji izbor nego prije godinu dana jer em AMD ima dobre procesore em je intel dodao 2 jezgre na sve svoje procesore te time NAPOKON završio ono 5% povećanje performansi po generaciji procesora.

 

Meni jednostavno nije jasno zašto bi se itko žalio na to što je Intel napokon izdao nešto opipljivo jače a nije naplatio suho zlato za to.

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
MP7 kaže...

Digitall daj se malo objasni prvo kazes imam jako stari proc i necu ga mjenjat jos masu vremena i onda kazes konkurencija je zaakon yaaay.
Da vidim da je tebi puno pomogla ta konkurencija.
Jebati ja sam sa i7 870prešao na 5820K i u međuvremenu mi se ne čini da se moram zahvalit fenomenalnom AMD-u na zaaakon konkurenciji

 A kome bi se ti zahvalil Popu Đuriču III?

 

- taj tvoj proc je koštal 400$, ako si ga kupil u Hrvatskoj onda i sam znaš kolko si ga još "dodatno nadoplatil"

 

- 6/12 R5 1600/200$ ili 6/12 R5 1600X/220$, uskoro stiže i službeno AMD sniženje cijena okvirno još 20$ jeftinije

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=85&jumpto=5472800&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 18:49 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Ma koje sluzbeno pojeftinjenje, aj ne lazi narod svojim budalastinama.
12 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

@Granzon i rambox

 

joj pa jel sam ja napisao da mi nešto smeta cijena ili? pa na kojem jeziku moram pisat a da ne izvučete totalno krive zaključke?

Znači prvo na što sam mislio je na to što kolega napiše da je zadovoljan sa nekim starim procom i da još dugo vremena ne namjerava mjenjat, i onda se zahvaljuje konkurenciji AMD-a il općenito zdravoj konkurenciji bla bla

Ali stvar je u tome da njemu to totalno nije bitno, jer on nije niš kupovao od kad i da sad kaže e kupio sam ovaj jer je pojeftinio a to je jer je to konkurencija tog i tog, e sad druga je priča dal je mislio općenito a ne za sebe(znači za njegov slučaj koliko često nadograđuje)

 

Ovaj primjer koji sam ja napravio za dva proca mislio sam gdje je AMD bio u TOM SEGMENTU? Tek sad su počeli konkurirat u high-end segmentu. Nebitno koliko sam ja platio, bitno je pitanje: da li sam ja platio više ili manje zato jer je AMD bio konkurencija ili nije? Pa meni se čini da nije jer ih je Intel derao u high endu do nedavno.

Jeba ga valjda sam sad bio jasan...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
MP7 kaže...

@Granzon i rambox

 

joj pa jel sam ja napisao da mi nešto smeta cijena ili? pa na kojem jeziku moram pisat a da ne izvučete totalno krive zaključke?

Znači prvo na što sam mislio je na to što kolega napiše da je zadovoljan sa nekim starim procom i da još dugo vremena ne namjerava mjenjat, i onda se zahvaljuje konkurenciji AMD-a il općenito zdravoj konkurenciji bla bla

Ali stvar je u tome da njemu to totalno nije bitno, jer on nije niš kupovao od kad i da sad kaže e kupio sam ovaj jer je pojeftinio a to je jer je to konkurencija tog i tog, e sad druga je priča dal je mislio općenito a ne za sebe(znači za njegov slučaj koliko često nadograđuje)

 

Ovaj primjer koji sam ja napravio za dva proca mislio sam gdje je AMD bio u TOM SEGMENTU? Tek sad su počeli konkurirat u high-end segmentu. Nebitno koliko sam ja platio, bitno je pitanje: da li sam ja platio više ili manje zato jer je AMD bio konkurencija ili nije? Pa meni se čini da nije jer ih je Intel derao u high endu do nedavno.

Jeba ga valjda sam sad bio jasan...

Ma sve štima 

Ali jbga prethodni ti je post tako formuliran pa ispada da ti je krivo što je izašla nova generacija proceva a ti tek nedavno kupio 5820

 

A konkurencija? Uvijek je to dobra stvar, kupovao ti ove godine ili tek za 3-4. 

Evo recimo, ja isto nemam namjere trenutno ništa mjenjati jer nemam potrebe (da je bf1 bolja igra definitivno bih već bio ili na Ryzenu ili nekom Intelu), ali to ne znači da ne pratim tehnologiju, kako se kreću cijene, kako koja proc i grafa radi sa igrama koje mi se sviđaju, što bi bilo najbolje uloženo/dobiveno i takve šeme. 

Lagano se već formulira sljedeći upgrade path i baš da ti kažem iskreno, oduševljen sam što prvi puta unazad 7-8 godina mogu birati što uzeti i ne osjećati se opljačkano.

MIslim, već GODINAMA gledam 6 jezgrene procesore i kad sam gledao cifre uredno sam padao u komu, ovo sad je nešto što smo trebali imati još prije min. 4 godine.

 

A što bi bilo da AMD nije izbacio Ryzen?

Pa.....Kaby bi bio i dalje aktualan

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 22:15 (Granzon).
12 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Tako je kaby bi bio i dalje, apsolutno. Ma 5820K sam kupio ima vec 2 god i upravo to sam mislio da je bilo AMD-a platio bi ili manje isti ili neki njihov, naravno da je konkurencija dobra - u svakom pogledu. Iskreno se nadam da ce AMD nastavit ovako
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
Tako je kaby bi bio i dalje, apsolutno. Ma 5820K sam kupio ima vec 2 god i upravo to sam mislio da je bilo AMD-a platio bi ili manje isti ili neki njihov, naravno da je konkurencija dobra - u svakom pogledu. Iskreno se nadam da ce AMD nastavit ovako
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Eto napokon da vidim kako se AMD-ic grije manje od Intel-a ....
Trebalo je napraviti test na igri Wargame European Escalation....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Jedva čekam da nagodinu izađu novi pa ću si jeftino kupiti od neke budale sadašnji Intelov CPU i ploču stare godinu dana...s još nekoliko godina garancije.

Da, JA lično i osobno !
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5
MP7 kaže...

Digitall daj se malo objasni prvo kazes imam jako stari proc i necu ga mjenjat jos masu vremena i onda kazes konkurencija je zaakon yaaay.
Da vidim da je tebi puno pomogla ta konkurencija.
Jebati ja sam sa i7 870 prešao na 5820K i u međuvremenu mi se ne čini da se moram zahvalit fenomenalnom AMD-u na zaaakon konkurenciji

 sve sto sam napisao stoji i dalje, ne mislim mijenjat proc u dogledno vrijeme, a zahvaljujem se konkurenciji (kao svaki normalan covjek) jer se intel morao pomaknuti s mjesta, a kad tad cu morati mijenjati proc, sto znaci da cu proci bolje kod kupovine kada dode do nje.

jesi zadovoljan sad?

16 godina
online
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Kad je već MP7 spomenuo 5820K, pogledao sam račune iz 09/2014 i piše 2.850 Kn ($ = 5,98 Kn) a danas na nabava.net 8700K je 3.300 - 3.500 Kn ($ = 6,42 Kn), pa ne vidim baš oko čega toliko buke i prepucavanja ... zato jer su konačno nakon 3 godine spustili 6/12 procesor iz HEDT-a u mainstream po istoj cijeni !? :)

Iako je Coffee bolji od Haswella-E, bolje se oc-a (ali uz visoke temperature), Z370 ploče su jeftinije od X99 ... sve skupa mi se čini nedovoljno jer u konačnici, kad se baci na papir, R5 1600 i R7 1700 uz neku B350 ploču su i dalje best-buy. (nisam gamer, op.a. :))

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 21:48 (Mladen).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Coffee Lake Core i7-8700K, i5-8600K i i5-840

Na dugorocno jel se isplati kupiti i7 8700 ili ipak da idem na ryzen5 1600 kolika je razlika u gamingu

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice