Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š

poruka: 15
|
čitano: 4.290
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š".
16 godina
offline
Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š

Pa dobro Intel je i presnažan brand da bi trebao neki strašan marketinški poduhvat: izdaju dobru konkurentnu liniju grafika, pošalju recenzentima, pokaže se dobrom, podijele prava vendorima, i mi lijepo biramo hoćemo li radeon, geforce ili irisHD (ili kako već ovaj novozaposleni marketing šef osmisli ime diskretnoj seriji). S obzirom da je ovdje lijepa konkurencija, neće moći ni ucjenjivati nekom premium cijenom. 
Preostaje samo vidjeti kako će i koje licence/patentna prava otkupiti... nadam se da neće smišljati neko svoje treće rješenje za sync sa monitorima, a bilo bi lijepo da podržavaju cuda. Stariji se sjećaju kako je kyro (da neidem dalje u prošlost sa matroxom, 3dfx-om ili S3)  uzdrmao duopol na prijelazu stoljeća a nije mu trebao nikakav marketing osim dobrog proizvoda i konkurentne cijene.
Intel u tom smislu ima još lakši posao, ipak je riječ o firmi koja se nije stvorila niotkud.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 16:21 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
overhaul kaže...

Pa dobro Intel je i presnažan brand da bi trebao neki strašan marketinški poduhvat: izdaju dobru konkurentnu liniju grafika, pošalju recenzentima, pokaže se dobrom, podijele prava vendorima, i mi lijepo biramo hoćemo li radeon, geforce ili irisHD (ili kako već ovaj novozaposleni marketing šef osmisli ime diskretnoj seriji). S obzirom da je ovdje lijepa konkurencija, neće moći ni ucjenjivati nekom premium cijenom. 
Preostaje samo vidjeti kako će i koje licence/patentna prava otkupiti... nadam se da neće smišljati neko svoje treće rješenje za sync sa monitorima, a bilo bi lijepo da podržavaju cuda. Stariji se sjećaju kako je kyro (da neidem dalje u prošlost sa matroxom, 3dfx-om ili S3)  uzdrmao duopol na prijelazu stoljeća a nije mu trebao nikakav marketing osim dobrog proizvoda i konkurentne cijene.
Intel u tom smislu ima još lakši posao, ipak je riječ o firmi koja se nije stvorila niotkud.

 Zasto bi svi presli na closed source CUDA, kad postoji OpenCL. Zasto bi Intel smisljao novi sync stanard (osim da naplate extra) kad postoji adaptive sync otvoreni standard od VESA (FreeSync od AMD je samo implementacija tog standarda).

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Neznam dali da placem ili da se veselim..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
overhaul kaže...

Pa dobro Intel je i presnažan brand da bi trebao neki strašan marketinški poduhvat: izdaju dobru konkurentnu liniju grafika, pošalju recenzentima, pokaže se dobrom, podijele prava vendorima, i mi lijepo biramo hoćemo li radeon, geforce ili irisHD (ili kako već ovaj novozaposleni marketing šef osmisli ime diskretnoj seriji). S obzirom da je ovdje lijepa konkurencija, neće moći ni ucjenjivati nekom premium cijenom. 
Preostaje samo vidjeti kako će i koje licence/patentna prava otkupiti... nadam se da neće smišljati neko svoje treće rješenje za sync sa monitorima, a bilo bi lijepo da podržavaju cuda. Stariji se sjećaju kako je kyro (da neidem dalje u prošlost sa matroxom, 3dfx-om ili S3)  uzdrmao duopol na prijelazu stoljeća a nije mu trebao nikakav marketing osim dobrog proizvoda i konkurentne cijene.
Intel u tom smislu ima još lakši posao, ipak je riječ o firmi koja se nije stvorila niotkud.

Pokušavaju ugazit u GPU poslovanje, koje če na kraju završit kao i Intel Mobilni Smarpthone biznis=neslavno propalo.

 

Bolje da rješavaju stare ili vrlo skupe probleme, dakle njihov 10nm proces koji je i dalje realno neupotrebljiv.Postoji vrlo velika šansa, da če AMD(ali i Qualcomm i Samsung SoC-evi) prije izbacit 7nm Ryzen 2, nego šta če Intel izbacit 10nm Desktop procesor.

 

Ovo nije GPU fučkaj ga, "ali je samo konkurencija Intelu na mobilnom terenu" ili daleko bolji i napredniji proizvod.

 

https://semiaccurate.com/2018/04/23/qualcomm-shows-off-7nm-2-01gbps-x24-modem/

 

Tak se to radi Intel, pojačaj marketinške snage to je najbolji put kako performansama potuč konkurenciju.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Mislim da se radi o prijateljskom preuzimanju. Ako se ne varam od toga će profitirati i AMD. Zar svi zaboravljaju na AMD - Intel dogovor od prije godine dana.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š

Ovaj će im falit ko čir na 12tercu...čovjek je zadnjih 5 godina na GO...

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š

Ovi 'prijelaznici' su vjerojatno samo na papiru bili zaposlenici AMDa (Intel inside hah), stacionirani da održavaju konkurenciju te je drže pod kontrolom, odnosno neprimjetno sabotiraju. Bolje vrag kojeg poznaješ..jelte.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
rambox kaže...

Pokušavaju ugazit u GPU poslovanje, koje če na kraju završit kao i Intel Mobilni Smarpthone biznis=neslavno propalo. Bolje da rješavaju stare ili vrlo skupe probleme, dakle njihov 10nm proces koji je i dalje realno neupotrebljiv.Postoji vrlo velika šansa, da če AMD(ali i Qualcomm i Samsung SoC-evi) prije izbacit 7nm Ryzen 2, nego šta če Intel izbacit 10nm Desktop procesor. Ovo nije GPU fučkaj ga, "ali je samo konkurencija Intelu na mobilnom terenu" ili daleko bolji i napredniji proizvod. Tak se to radi Intel, pojačaj marketinške snage to je najbolji put kako performansama potuč konkurenciju.

 Dobro, ti ga sad pak prikazuješ intel koda je pred rasulom i propašću i ne radi im ništa pa su na sto muka. 
Nitpickaš što ti paše, a izbjegavaš vijesti koje govore u prilog Intelu. No realnost je ipak drukčija - npr. Intel je imao najbolju cijenu dionice u povijesti prije nekoliko dana; "the world’s largest chipmaker, reported stronger-than-expected Q1 results after the market closed yesterday. The company surpassed the estimates for both revenues and earnings, and provided an upbeat outlook"
Mislim, nemoram ti sad detaljizirati da tipkam sa amd ryzen kompjutera kojim sam skroz zadovoljan, ali budimo objektivni. Intel je respektabilan brend koji nije ni u kakvim problemima osim standardnih inžinjerskih izazova s kakvima se proizvođači hi-techa bore otkako postoje. Dakle, ja se skroz veselim ako uspiju napraviti dobru grafičku liniju (a priznat ćeš i sam da bi im imena inžinjera na programu morala ići u prilog - nemoj sad kiseliti susedovo grožđe jer si iste te kellere i ekipu proglašavao bogovima kad su se vrnuli u amd). Morala bi pojačana ponuda malo skresati profitne margine nvidije i amd-a. Jer lažu koliko su dugi i široki da im pomama za svime što proizvedu od strane minera neide u prilog. Kao da je amd briga jel su dobili 500 dolara po kartici od minera ili gamera. Dapače, miner će trebati ranije i više novih kartica s obzirom na 24satni rad i brzo zastarjevanje.

O_O_O kaže...
overhaul kaže...

Intel u tom smislu ima još lakši posao, ipak je riječ o firmi koja se nije stvorila niotkud.

 Zasto bi svi presli na closed source CUDA, kad postoji OpenCL. Zasto bi Intel smisljao novi sync stanard (osim da naplate extra) kad postoji adaptive sync otvoreni standard od VESA (FreeSync od AMD je samo implementacija tog standarda).

 Apsolutno se slažem, zato kažem da se nadam da neće izmislati toplu vodu. A što se CUDAe tiče, problem je što mi neki trebamo baš nju pa su nam vezane ruke. A Intel mi baš ne ulijeva povjerenje, znaš i sam koliko često i rado mijenjaju vlastite chipsete. 

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 20:14 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
overhaul kaže...

 Dobro, ti ga sad pak prikazuješ intel koda je pred rasulom i propašću i ne radi im ništa pa su na sto muka. 
Nitpickaš što ti paše, a izbjegavaš vijesti koje govore u prilog Intelu. No realnost je ipak drukčija - npr. Intel je imao najbolju cijenu dionice u povijesti prije nekoliko dana; "the world’s largest chipmaker, reported stronger-than-expected Q1 results after the market closed yesterday. The company surpassed the estimates for both revenues and earnings, and provided an upbeat outlook"
Mislim, nemoram ti sad detaljizirati da tipkam sa amd ryzen kompjutera kojim sam skroz zadovoljan, ali budimo objektivni. Intel je respektabilan brend koji nije ni u kakvim problemima osim standardnih inžinjerskih izazova s kakvima se proizvođači hi-techa bore otkako postoje. Dakle, ja se skroz veselim ako uspiju napraviti dobru grafičku liniju (a priznat ćeš i sam da bi im imena inžinjera na programu morala ići u prilog - nemoj sad kiseliti susedovo grožđe jer si iste te kellere i ekipu proglašavao bogovima kad su se vrnuli u amd). Morala bi pojačana ponuda malo skresati profitne margine nvidije i amd-a. Jer lažu koliko su dugi i široki da im pomama za svime što proizvedu od strane minera neide u prilog. Kao da je amd briga jel su dobili 500 dolara po kartici od minera ili gamera. Dapače, miner će trebati ranije i više novih kartica s obzirom na 24satni rad i brzo zastarjevanje.

 

 

Koja realnost cijena dionica, pa to je debelo mešetarenje i cijena dionica realno nema veze sa pravom vrjednosti neke firme.

 

Jel se sječaš kad su cijene AMD dionica bile samo 1.8$, pa jel to bilo realno ili klasična muljaža sa ciljem buduče zarade.

 

Intel trenutna zarada/dionice ne očitava realno stanje u kompaniji koje nije dobro.Teška vremena za Intel tek dolaze, uostalom vidit češ kaj se sve bude događalo kroz ovu 2018, i posebno 2019 godinu kad dolazi 7nm Ryzen 2.AMD Ryzen utjecaj je star tek godinu dana, a to ipak nije dovoljno za drastične promjene na tržištu.

 

AMD je samo jedan mali dio konkurencije, ali vrlo bitan jer se radi o direktnoj konkurenciji ili X86 procesorima+GPU dio.Gdje su tek drugi veliki igrači prvenstveno Samsung i TSMC, koji če svojim 7nm proizvodnim procesima prešišat Intel.

 

Baš zato sam u prijašnjem postu dao primjer jednog friškog Qualcomm-a 7nm pokaznog proizvoda onako reda radi. To ti fino pokazuje da Intelova zarada ne znači previše, jer u budučnosti vs Qualcomm nemaju niti približno konkurentan proizvod.

 

Ako Intel ima par ko šalate(a realno nema), pa zakaj onda sa tim velikim resursima nisu napravili bolji proizvod od "siromašnog Qualcomm-a"?

 

Valjda nisi zaboravil na Kineze, ili buduče VIA/Zhaoxin X86 procesore a bitno je tek ono kaj dolazi u 2019 godini pa dalje.Kinezi misle vrlo ozbiljno, love za razvoj procesora ne manjka(kao kod AMD-a) pa eto bit če vrlo zanimljivo to sigurno.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/via-zhaoxin-predstavili-nove-desktop-serverske/256096.aspx?page=0&jumpto=5583369&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 22:41 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Znaci marketing procesora ce sad bazirati na testovima sa rx560 na 4k kako je to amd do sad radio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ovog š

Ako Intel zaista ima problem s 10nm a Amd ce lagano da pocne piciti po 7nm, da Intelu se napokon lose pise makar pokupio sve njihove radnike...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Festus kaže...

Ovi 'prijelaznici' su vjerojatno samo na papiru bili zaposlenici AMDa (Intel inside hah), stacionirani da održavaju konkurenciju te je drže pod kontrolom, odnosno neprimjetno sabotiraju. Bolje vrag kojeg poznaješ..jelte.

 Gosp. Hook je bio zaposlenik AMD-a, a zaposlenici su osobe koje su plaćene da obave određeni posao, u ovom slučaju marketing. Ako netko drugi tom zaposleniku ponudi bolje uvjete zašto ne bi otišao na bolje radno mjesto? Možda zbog nekog magičnog sukoba AMD-Intel gdje moraš biti privržen jednoj strani? Sve je to isti vrag bio Intel ili AMD. Da je AMD u Intelovoj poziciji i oni bi radili iste poteze. Ali eto, ljudi uvijek vole slabije, još od Davida i Golijata pa sve do danas je underdog uvijek bolji i pozitivniji.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Stjepanj kaže...

Ako Intel zaista ima problem s 10nm a Amd ce lagano da pocne piciti po 7nm, da Intelu se napokon lose pise makar pokupio sve njihove radnike...lp

Jedini problem je sta je 7nm nista drugo nego marketinsko ime posto je intelov 10nm gusci...

10 godina
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
Evo ratnika i na ovoj temi svršava na intel.
@Ansha
Misliš krući 😁😉.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 22:50 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel je preoteo i Chrisa Hooka, bivšeg AMD-ov
JozoBozo121 kaže...
Festus kaže...

Ovi 'prijelaznici' su vjerojatno samo na papiru bili zaposlenici AMDa (Intel inside hah), stacionirani da održavaju konkurenciju te je drže pod kontrolom, odnosno neprimjetno sabotiraju. Bolje vrag kojeg poznaješ..jelte.

 Gosp. Hook je bio zaposlenik AMD-a, a zaposlenici su osobe koje su plaćene da obave određeni posao, u ovom slučaju marketing. Ako netko drugi tom zaposleniku ponudi bolje uvjete zašto ne bi otišao na bolje radno mjesto? Možda zbog nekog magičnog sukoba AMD-Intel gdje moraš biti privržen jednoj strani? Sve je to isti vrag bio Intel ili AMD. Da je AMD u Intelovoj poziciji i oni bi radili iste poteze. Ali eto, ljudi uvijek vole slabije, još od Davida i Golijata pa sve do danas je underdog uvijek bolji i pozitivniji.

 Upravo suprotno, društvo preferira one veće i jače, slabije čak nerijetko brutalno ponižavaju i gaze bez posebnog razloga osim same inferiornosti. Mi ljudi smo pretežno pokvarena i nemilosrdna vrsta, barem je to očito, a šta se tiče ovoga--zaboli me neka stvar za Amd, nije da su nekakva narodno-oslobodilačka organizacija. Neman preference prema ljudima i bilo čemu općenito, nikad nisam pristran.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice