Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

poruka: 21
|
čitano: 6.593
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen".
16 godina
neaktivan
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Da nije stigao zen, imali bi jos barem desetak generacija core-a 

LoL

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 8:17 (Littlemanbeingerased).
Moj PC  
21 0 hvala 0
16 godina
online
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Nadam se da im je Jim Keller dobro naplatio izjave tipa "glued-together" :)

Naravno, siroti Intelov PR nije mogao preko usta prevaliti činjenicu da je i dizajner Zen arhitekture (jedva su spomenuli i A4 za Apple).

 

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
Ajoj jadnici morali su ponovno naglasiti da navodno rade na novoj arhitekturi i to bas kad se sprema u 2018/2019g Amd-ova 7nm ofenziva, brat bratu to sam vec citao 20 puta o tome...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Hm, nova arhitektura. Sad sam siguran da neću kupavat novi CPU dok to čudo ne ugleda svitlo dana. Valjda će ovi moji procesorćići izdržat do tada.

MISCREATED
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Baš danas razmišljao koliko jedno računalo zapravo može dugo izdržati i koristiti ga se.

Ovaj moj sa core duo drži već jedno 8 godina, jedino grafičku promijenio i clockao na 3.nešto GHz.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

za većinu usera jest dovoljan ali za ozbiljnije korištenje je taj pc spor.

ima ljudi koji su još na socketima iz 2004 i sve im vozi kao i tada.

pa ovaj glupi Chrome je već u crvenom s 8 GB ddr3  kad se ortvori više tabova ili dođeš na forum s puno korisnika a i CPU iz 2012 (moj) zna zaštekati u pojedinim situacijama na webu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
Dipsomaniac kaže...

za većinu usera jest dovoljan ali za ozbiljnije korištenje je taj pc spor.

ima ljudi koji su još na socketima iz 2004 i sve im vozi kao i tada.

pa ovaj glupi Chrome je već u crvenom s 8 GB ddr3  kad se ortvori više tabova ili dođeš na forum s puno korisnika a i CPU iz 2012 (moj) zna zaštekati u pojedinim situacijama na webu.

 Ozbiljnije korištenje?
Ne znam na šta misliš al ja jučer editirao u Premieru kraći video, export mi nije brz kao na laptopu sa i5 ali za 4min odem u kuhinju pojesti nešto, vratim se i čeka me gotovo.

Pretjeruješ, meni trenutno u Chromeu upaljeno 10 tabova i baš nikakvih problema, a lako primjećujem štekanje.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
5 godina
protjeran
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

ne znam.

ja radim često sa audio samplovima i nemoguće je više raditi bez 16Gb rama i četverojegrenim CPU s hyperthreadingom

nemoguće ? moguće je i s tvojim ali se razlika osjeti drastično.

 

btw

nego, jesi li probao koji HEVC konvertirati u xvid ?

i ?

kako ide 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 11:46 (Dipsomaniac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Dakle, svaki put kad pokrenem Firefox, podigne mi i tabove od prije. Njih nekoliko stotina, nagomilalo se u cca zadnjih 6 mjeseci. Doduse, pogledam desetak njih, otvorim jos 5-6 novih i nema nikakvog stekanja... Nekad novi tab otvara mozda koju sekundu dulje ali ukupno gledano, radi dobro...

 

On topic, a sta bi Intel nego razvijao novu tehnologiju...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Ako će ti novi CPUovi biti kao kao su izašli Core2 onda smo na konju :) 

Sjećam se kako sam odmah sa Athlona XP2000+ prešao na Core2 Duo proc i bila je milina od performansi.. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće

Da, skokovi su stvarno bili zamjetni dok se Intel nije dočepao monopola.

Ali uz ovu usporedbu Athlona XP i prvih Core2Duo isto tako bi išla i ona Pentim 4 vs. Athlon X2 (prvi dual-core i 64-bit CPU).

Intel je uvijek bio "snalažljiv" pa su Windows XP x64 slučajno kasnili dok nije izašao P4 D. Također, ni Phenom II (6-core Thuban) nije bio loš za svoju cijenu, šteta da AMD nije pokušao smanjiti proizvodni proces i ugurati još 2 jezgre (tada se o tome dosta pričalo) nego je išao na novu arhitekturu pa im se desio Faildozer :)

 

7 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
Spiridon kaže...

Dakle, svaki put kad pokrenem Firefox, podigne mi i tabove od prije. Njih nekoliko stotina, nagomilalo se u cca zadnjih 6 mjeseci. Doduse, pogledam desetak njih, otvorim jos 5-6 novih i nema nikakvog stekanja... Nekad novi tab otvara mozda koju sekundu dulje ali ukupno gledano, radi dobro...

 

On topic, a sta bi Intel nego razvijao novu tehnologiju...

 
Wtf? Kako to uopće izgleda?
I čemu nekoliko stotina otvorenih tabova uopće služi?

14 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
EZY-E kaže...

Baš danas razmišljao koliko jedno računalo zapravo može dugo izdržati i koristiti ga se.

Ovaj moj sa core duo drži već jedno 8 godina, jedino grafičku promijenio i clockao na 3.nešto GHz.

 s775 quad core s dovoljno rama su u biti sasvim dovoljni za svakodnevan rad. još kad im se pridoda ssd rade bez ikakvih štekanja, trzanja i sl. znam jer sam do nedavno koristio takav procesor. osim što sve izgleda brže, prednosti novih procesora se vide jedino kod boot-anja i nekih zahtjevnijih zadataka. kod svakodnevnog korištenja računala core quad će odraditi posao

nemam za potpis
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
EZY-E kaže...

 Ozbiljnije korištenje?
Ne znam na šta misliš al ja jučer editirao u Premieru kraći video, export mi nije brz kao na laptopu sa i5 ali za 4min odem u kuhinju pojesti nešto, vratim se i čeka me gotovo.

Pretjeruješ, meni trenutno u Chromeu upaljeno 10 tabova i baš nikakvih problema, a lako primjećujem štekanje.

 

ne znam.

ja radim često sa audio samplovima i nemoguće je više raditi bez 16Gb rama i četverojegrenim CPU s hyperthreadingom

nemoguće ? moguće je i s tvojim ali se razlika osjeti drastično.

 

 btw

nego, jesi li probao koji HEVC konvertirati u xvid ?

i ?

kako ide 

10 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
@tenac
Ja ti imam mac mini 2009 sa 2ghz core 2duo procesorom, 4gb rama i ssd-om. Ta mala mašina rastura, evo poslije skoro deset godina. Još je dobar core 2 duo za neke nezahtjevne stvari. I final cut pro radi solidno.
14 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
Dipsomaniac kaže...
EZY-E kaže...

 Ozbiljnije korištenje?
Ne znam na šta misliš al ja jučer editirao u Premieru kraći video, export mi nije brz kao na laptopu sa i5 ali za 4min odem u kuhinju pojesti nešto, vratim se i čeka me gotovo.

Pretjeruješ, meni trenutno u Chromeu upaljeno 10 tabova i baš nikakvih problema, a lako primjećujem štekanje.

 

ne znam.

ja radim često sa audio samplovima i nemoguće je više raditi bez 16Gb rama i četverojegrenim CPU s hyperthreadingom

nemoguće ? moguće je i s tvojim ali se razlika osjeti drastično.

 

 btw

nego, jesi li probao koji HEVC konvertirati u xvid ?

i ?

kako ide 

 nop, al sam obrađivao 20mpx raw fotke, uspori se kad malo jače počnem editati ali svejedno - nije veći problem.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
12 godina
odjavljen
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
tenac kaže...
EZY-E kaže...

Baš danas razmišljao koliko jedno računalo zapravo može dugo izdržati i koristiti ga se.

Ovaj moj sa core duo drži već jedno 8 godina, jedino grafičku promijenio i clockao na 3.nešto GHz.

 s775 quad core s dovoljno rama su u biti sasvim dovoljni za svakodnevan rad. još kad im se pridoda ssd rade bez ikakvih štekanja, trzanja i sl. znam jer sam do nedavno koristio takav procesor. osim što sve izgleda brže, prednosti novih procesora se vide jedino kod boot-anja i nekih zahtjevnijih zadataka. kod svakodnevnog korištenja računala core quad će odraditi posao

 

s775 Q9400, 2x4GB DDR3, R7 260x, WD HDD 500GB 16MB cache 5400 rpm radi ko zmaj. The Division vrti na low, Bf3/Bf4 (mp 32v32 naravno) vrti na mediumu. PUBG sam na low igrao. Doduše, HDD jedino guši, nikako da ga promijenim

Drži CATIAu i CAD u isto vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 0:33 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

I Intel počinje koristit ljepilo. :)

Welcome my son...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće gen

Budu i novi procovi imali problema sa Spectre-om NG? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće
Dado_ZG78 kaže...

Budu i novi procovi imali problema sa Spectre-om NG? 

Prvo moramo vidjet hoce li aktualni imat problema tj. dal ce bit utjecaja na performanse. Ako bude onda je to gadan problem i vec sramota za intel.

16 godina
offline
Re: Intel radi na Ocean Cove CPU arhitekturi iduće

Pa koliko sam shvatio aktualni već imaju tih problema :) 

Samo je pitanje hoće li i budući imati ili će se to riješiti pri projektiranju nekako.

Lijep pozdrav ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice