Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

poruka: 19
|
čitano: 5.322
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r".
15 godina
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Samo da taj čip ne ugrade na grafičke.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

dobar timing, malo prije release-a intelovih gaming grafickih kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Ako spomenuti čip ugrade na matične ploče onda i njih čeka sudbina graf. kartica, dakle, nalazit će se, očito, na graf. karticama .. :) .. :) ..

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Apsolutno ništa ne motivira ljudsku vrstu kao što to čini pohlepa. Da su se isti napori i sredstva uložili u istraživanje raka, kao što se ulažu u apsolutno beskorisnu glupost kao kripto rudarenje, možda bi več imali i lijek. Ili barem puno bolje tretmane.

Moj PC  
32 3 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Ideja za zaradu na tom ludilu. Samo po sebi nije loše jer ispunjavaju tuđe želje i Intelu donosi zaradu, ali gdje to staje? Kao u jednoj priči, kada je jedan čovjek umro i sakrio zlato negdje na njivi, da natjera lijene sinove da kopaju njivu. Slično se čini kod kriptovalute, da je nešto skriveno u kodovima da se ljudi natjeraju da kupuju čipove, proizvode specijalne čipove, da troše električnu energiju da pronađu to šta je skriveno. Ali kad vidim koliko se vremena i energije gubi na nešto kao npr. nogomet, onda i ne iskače toliko od "normalnog".

 
13 0 hvala 3
3 godine
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Članak je komičan mix bombastičnog Intelovog marketinga i nerazumijevanja tematike. Taj novi čip će kao poboljšati performanse SHA-256 hashinga 1000x u odnosu na GPU-ove... a GPU-ovi se u SHA-256 rudarenju ne koriste već 10 godina.

Ruhe im Puff
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
W2000 kaže...

Ako spomenuti čip ugrade na matične ploče onda i njih čeka sudbina graf. kartica, dakle, nalazit će se, očito, na graf. karticama .. :) .. :) ..

 zašto? Dedicated akceleratorske PCI-X kartice po 2000€ (i više) komad.

14 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
DuxCro kaže...

Apsolutno ništa ne motivira ljudsku vrstu kao što to čini pohlepa. Da su se isti napori i sredstva uložili u istraživanje raka, kao što se ulažu u apsolutno beskorisnu glupost kao kripto rudarenje, možda bi več imali i lijek. Ili barem puno bolje tretmane.

 Mislim da se u istraživanje raka ulaže ipak puno više truda. Mislim si kakav je to trud uložen u kriptovalute?! Algoritmi su jednostavni i samo se koristi puno resursa. Truda je tu vrlo malo.

3 godine
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
To sam i ja pomislio. Koja vrag :/
15 godina
offline
Intel razvija čipove koji će značajno pospješiti r

Možemo mi pljuvati po Intelu koliko želimo, ali Intel je bog-i-otac čipova!

THE END.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
DuxCro kaže...

Apsolutno ništa ne motivira ljudsku vrstu kao što to čini pohlepa. Da su se isti napori i sredstva uložili u istraživanje raka, kao što se ulažu u apsolutno beskorisnu glupost kao kripto rudarenje, možda bi več imali i lijek. Ili barem puno bolje tretmane.

 Zaboravio si jos samo navest mir u svijetu, sry al nekad se osjecam ko da smo na Miss universe. Da se ljudi malo educiraju o bankarskom sustavu, a pogotovo na informatickom forumu ne bi pricali ovakve stvari. I onda kad vidim još 20 lajkova na post sve mi je jasno.

Jel pohlepa imat decentralizirani financijski sustav i borit se protiv trenutnog? Dragi moj sve je backano s USD, a USD se printa i printa i onda ti dolazi do inflacije svih drugih valuta, pa djeca nam nece imat ni za žvake ako se nešto ne poduzme, a živjet ce di po šatorima možda? Dok se lovatori zadužuju i kupuju nekretnine. Jos je bilo ok do prije par godina kad su place pratile inflaciju, ali sad više ovakav sustav nije održiv. I onda se nađu ovakvi da pljuju po "kripto rudarenju" i svemu vezano uz to jer mu je graficka pre skupa. E pa to je pohlepa i sebicnost. 

Da mi je bar cut neki argument. Bilo bi i za istraživanje raka i za puno lepih stvari da se uredi financijski sustav, al ljudi su ovce.  

Hrvatska
6 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
Bubabug kaže...
 kad vidim još 20 lajkova na post sve mi je jasno.

Jel pohlepa imat decentralizirani financijski sustav i borit se protiv trenutnog? Dragi moj sve je backano s USD, a USD se printa i printa i onda ti dolazi do inflacije svih drugih valuta, pa djeca nam nece imat ni za žvake ako se nešto ne poduzme

 Kako tebe nije sramota? Ili si takav pa je meni sve jasno. 99% rudara konvertira svoj kripto u fiat. Obični ljudi su tu mala riba. Dragi moj, 99% ljudi je u kriptu radi fiata. To ti je istina i realnost. Sve drugo je meni jasno.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
cvaja997 kaže...

 Kako tebe nije sramota? Ili si takav pa je meni sve jasno. 99% rudara konvertira svoj kripto u fiat. Obični ljudi su tu mala riba. Dragi moj, 99% ljudi je u kriptu radi fiata. To ti je istina i realnost. Sve drugo je meni jasno.

Baš to.

A ovi anarhisti se u svakom povijesnom razdoblju uhvate jedne stvari i drže ko pijan plota.

Bar da nekad promisle o tome kaj govore...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 10:00 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
Bubabug kaže...
DuxCro kaže...

Apsolutno ništa ne motivira ljudsku vrstu kao što to čini pohlepa. Da su se isti napori i sredstva uložili u istraživanje raka, kao što se ulažu u apsolutno beskorisnu glupost kao kripto rudarenje, možda bi več imali i lijek. Ili barem puno bolje tretmane.

 Zaboravio si jos samo navest mir u svijetu, sry al nekad se osjecam ko da smo na Miss universe. Da se ljudi malo educiraju o bankarskom sustavu, a pogotovo na informatickom forumu ne bi pricali ovakve stvari. I onda kad vidim još 20 lajkova na post sve mi je jasno.

Jel pohlepa imat decentralizirani financijski sustav i borit se protiv trenutnog? 

 Da, ljudi su 100% u kriptu radi decentralizacije, da se bore za pravdu, nema šta, radi ničeg drugog.

7 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
Ja osobno ne zelim ulaziti u eticnost kriptovaluta i za sto ih i kako ih ljudi koriste. Ono o cemu ovaj clanak pise je da Intel zeli napraviti svoj cip koji ce se moci koristiti za kriptovalute. I mislim da je to odlicna vijest. Evo zasto, Intelu je dizajnirati takav cip zapravo lagan posao u odnosu na ostale proizvode. Zatim, Intel ima svoje proizvodne pogone gdje moze izraditi cipove kakve zeli. Za razliku od TSMC Intel trenutno nema kapacitete za 5nm, ali realno ovakav cip ne treba takvu tehnologiju. Zatim, ako se ovakvi cipovi pokazu dobri, rudari ce kupovati Intelova rjesenja umjesto grafickih kartica. Jedino se nadam da ce ovo rjesenje izaci u obliku akcelerecijskih PCIe kartica tako da se mogu koristiti umjesto grafickih kartica.

U svakom slucaju ako sve dobro prodje Intel ce dobiti lovu od prodaje, nece dodatno opteretiti TSMC i ostale tvornice koje rade poluvodice za druge kompanije i graficke kartice ce se vratiti na police za “raju”.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 13:07 (tokyu).
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi

A i za Intel je to odlično kao zalog za budućnost, jer sad kad se priča okreće, a na ARM vlak su zakasnili, to im budu praktički jedini ozbiljni prihodi, bar dok se ne pojavi neki potpuno novi oblik računarstva (era poslije poluvodiča).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 13:16 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
Motorino kaže...
Bubabug kaže...
DuxCro kaže...

Apsolutno ništa ne motivira ljudsku vrstu kao što to čini pohlepa. Da su se isti napori i sredstva uložili u istraživanje raka, kao što se ulažu u apsolutno beskorisnu glupost kao kripto rudarenje, možda bi več imali i lijek. Ili barem puno bolje tretmane.

 Zaboravio si jos samo navest mir u svijetu, sry al nekad se osjecam ko da smo na Miss universe. Da se ljudi malo educiraju o bankarskom sustavu, a pogotovo na informatickom forumu ne bi pricali ovakve stvari. I onda kad vidim još 20 lajkova na post sve mi je jasno.

Jel pohlepa imat decentralizirani financijski sustav i borit se protiv trenutnog? 

 Da, ljudi su 100% u kriptu radi decentralizacije, da se bore za pravdu, nema šta, radi ničeg drugog.

Postoji i dio koji ne vjeruje zlim bankama.

Zato treba vjerovati liku koji je 90ih uhvaćen da piratizira MS proizvode u Italiji, taj lik je čru svetac. Neb' on nikog prevarijo.

 

Jelte logično.

 

Najbolji način na koji ćemo srušiti sustav koji krade 15-100kuna mjesečeno i kojeg tu i tamo jedva ukebamo zbog regulacija je da uspostavimo sustav u kojem je sve prevara, koji naplaćuje 100$ GASa i u kojem nema nikakvih regulacija.

 

Jelte logično.

 

Jer mislim ekipa koja je krala u sustavu u kojem ima propisana kazna za to što čine NEĆE krasti u sustavu u kojem ne postoji kazna.

 

Črust me Bro

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
tokyu kaže...
Ja osobno ne zelim ulaziti u eticnost kriptovaluta i za sto ih i kako ih ljudi koriste. Ono o cemu ovaj clanak pise je da Intel zeli napraviti svoj cip koji ce se moci koristiti za kriptovalute. I mislim da je to odlicna vijest. Evo zasto, Intelu je dizajnirati takav cip zapravo lagan posao u odnosu na ostale proizvode. Zatim, Intel ima svoje proizvodne pogone gdje moze izraditi cipove kakve zeli. Za razliku od TSMC Intel trenutno nema kapacitete za 5nm, ali realno ovakav cip ne treba takvu tehnologiju. Zatim, ako se ovakvi cipovi pokazu dobri, rudari ce kupovati Intelova rjesenja umjesto grafickih kartica. Jedino se nadam da ce ovo rjesenje izaci u obliku akcelerecijskih PCIe kartica tako da se mogu koristiti umjesto grafickih kartica.

U svakom slucaju ako sve dobro prodje Intel ce dobiti lovu od prodaje, nece dodatno opteretiti TSMC i ostale tvornice koje rade poluvodice za druge kompanije i graficke kartice ce se vratiti na police za “raju”.

 Da je barem to tako ali problem je u tome šta je ovo čip za SHA-256 minanje i kao takav NEĆE zamijeniti grafičke kartice već custom ASIC chipove koji ne znam ako ikako utječu na proizvodnju GPU-ova (ako i da onda jako malo). 
Drugo mislim da intel neće prodavati gotov proizvod već će ga, kao nvidia, prodavati partnerima, a sad tko zna u kojem obliku će to partneri stavljati na tržište (pci-e, maticne, graficke).

Da je ovo zamjena za graficke bila bi ovo puno puno veća vijest nego šta trenutno je.

 

 

16 godina
offline
Re: Intel razvija čipove koji će značajno pospješi
Envy kaže...

Možemo mi pljuvati po Intelu koliko želimo, ali Intel je bog-i-otac čipova!

THE END.

Da nije smješno opet bi bilo smješno, ili opet ophodiš forum pijan ko letva.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6441580&sort=asc&view=flat

 

https://insidehpc.com/2022/02/google-cloud-chooses-3rd-gen-amd-epyc-for-hpc-eda-cfd-workloads/

 

dabar_solta_V2 kaže...

dobar timing, malo prije release-a intelovih gaming grafickih kartica.

Nema to nikakve veze jedno s drugim. Intel pokušava svašta razne kombinacije, ali u zadnjih nekoliko godina uspjeha baš i nema previše.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 14:26 (rambox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice