Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

poruka: 56
|
čitano: 14.921
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj".
16 godina
odjavljen
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

Freak Show Inc.
 
15 1 hvala 1
12 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Znao sam da je taj Radja Intel hooligan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

 Čudne se stvari događaju. Neki teoretiziraju da će Intel na kraju kupiti RTG i time dobiti IP da koristi Radeon tehnologiju u svojim grafičkim karticama. AMD bi zauzvrat dobio dozvolu za merger s nekom drugom tvrtkom, možda čak i Nvidijom. Intel ima dovoljno love za RTG, a Nvidia za AMD. 

 

Svojevremeno su bili vrlo ozbiljni pregovori oko merganja AMD-a (prije kupovine ATI-ja) i Nvidije, no Jensen Huang nije htio biti drugi već prvi čovjek u firmi. Lisa Su je puno pragmatičnija nego AMD-ovi lideri od prije 15 godina, a i sâm AMD je u drugačijoj situaciji. 

 

Što se tiče Kodurijev penala, možda je Intel jednostavno pristao sve platiti. Inženjeri kao Koduri se ne nalaze baš na cesti, a čini se da je Intelu nasušna potreba napraviti ozbljnu diskretnu grafiku. 

7 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

Rade u Kaliforniji gdje su zakonski zabranjene takve stavke, pa radnici slobodno mogu odlaziti kod konkurencije 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj

Na ovo bi se čak moglo gledati kao na industrijsku špijunažu. Radi za neku firmu i onda pređe kod konkurencije sa svim tajnama koje je pokupio. Ja da sam na mjestu AMD-a odmah bi ga prijavio FBI-u. Samo što oni imaju nesposobne ljude u frimi. Da je netko od Rusia i Kineza otišao radit za Intel sigurno bi ga likvidirali i obrnuto.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

Vjerojatno je sve to dio dogovora Intela i AMDa, možda je ovo čak dio onog dogovora o korištenju Radeon grafike u Intelovim procesorima. Da je drugačije bilo bi više vike.

7 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Paolo Maldini kaže...

Vjerojatno je sve to dio dogovora Intela i AMDa, možda je ovo čak dio onog dogovora o korištenju Radeon grafike u Intelovim procesorima. Da je drugačije bilo bi više vike.

 

Mislis na onu staru pricu kako je AMD u stvari  "Another Microprocessor Division" od Intela 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
X3M kaže...
Paolo Maldini kaže...

Vjerojatno je sve to dio dogovora Intela i AMDa, možda je ovo čak dio onog dogovora o korištenju Radeon grafike u Intelovim procesorima. Da je drugačije bilo bi više vike.

 

Mislis na onu staru pricu kako je AMD u stvari  "Another Microprocessor Division" od Intela 

 Neki analitičari već šuškaju da se AMD komada, Radeon odjel ide Intelu a procesori nVidiji.

10 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Volija bi vidit Intel GPU da konkurira Nvidiji i AMD-u. Treći igrač na sceni može doniti samo dobro svima nama ali čini mi se da bi ATI mogao u povijest pa će opet ostat dva i to dva koji su poznati po "razumnim" cijenama za svoje proizvode. 

MISCREATED
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

 Očito mu prošle te xx godine pa sada može :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 10:22 (Jack Sparrow).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
nicky.sl kaže...

Volija bi vidit Intel GPU da konkurira Nvidiji i AMD-u. Treći igrač na sceni može doniti samo dobro svima nama ali čini mi se da bi ATI mogao u povijest pa će opet ostat dva i to dva koji su poznati po "razumnim" cijenama za svoje proizvode. 

Dobro za svih nas, ali kako si napisao AMD će u povijest jer su i Intel i NVIDIA daleko moćniji s financijske strane. Intel do sad nije pokazivao preveliku želju za to ali sad su na ratnoj nozi s NVIDIA-om tako da će sad pokupit najbolje što je ostalo i krenut u to a tu AMD nema prevelike šanse. 

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 11:07 (PlayMaker10).
15 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Pokušaj treći, kaže se treča največa.Raja sa neograničenim sredstvima, moglo bi tu bit nešto.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 11:15 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

čini se da je kolumbo ipak našao indiju, samo jedno 525 godina prije. sva (tehloški) iole važnija mjesta drže indijci. i umnažaju se na tzv. "bandićevu načelu" (rođo! zemljače! kume!). 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 11:25 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Ti stvarno mislis da mozes dobiti dobar ugovor bez penala u njemu? LOL

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 11:26 (Friday).
12 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Denis, svaka cast na clanku! Ovo je valjda prvi put da na Bugu procitam vijest par sati nakon sto je postala aktualna i k tome jos saznam hrpu informacija koje drugi portali nisu napisali!

Moj PC  
18 0 hvala 3
14 godina
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Eh, to bi se zvalo "svijet odraslih".

 

Nema besplatnog ručka.

 

To je tako.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Jehonan kaže...

Eh, to bi se zvalo "svijet odraslih".

 

Nema besplatnog ručka.

 

To je tako.

 Kod mene ima

 

:)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Kant kaže...

 Kod mene ima

 

:)

 

Ali ti si HDZ-ov glasac pa za tebe ne vrijede normalni zakoni

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

Kako je uopce moguce da nema u ugovoru sa AMD-om navedene neke svemirske penale ako ode raditi za konkurenciju? Jbt, ja radim u firmi sa manje od 30 zaposlenih pa mi je ugovorom najstroze zabranjeno da idem raditi za konkurenciju barem 2 godine.

 Intel ce mu platiti te penale. Tako se to obicno rjesava.

6 godina
neaktivan
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Je li palo kome na pamet da je tip dobio nogu jer je uspio sve živo usrat u RTG? Kada ti šef kompanije dođe u odjel da počisti smeće onda znaš da si nešto gadno usrao

 

AMD ima iza sebe godinu u kojoj je toliko toga uspješno lansirao, gdje je praktički jedina mrlja Vega. Koduri je lagao šefici u facu i sad je dobio nogu. Sretno intelu s njim. Ako Lisa sad napravi pola posla kakav je napravila u CPU diviziji, ne sumnjam da ćemo već za godinu dana imat potpuno novi RTG.

 

Za sve teoretičare prodaja i preuzimanja, ovo nije Hrvatska, gdje se uspješna kompanija uništi i proda za kunu, ili još bolje, proda se super profitabilna i kupuje natrag kad je sjebana. AMD prvi put nakon dugo vremena posluje u plusu i roadmap izgleda dobro. Ako ih nitko nije kupivao prije godinu dana kad su bili praktički u bankrotu, zašto mislite da će sad?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...
Kant kaže...

 Kod mene ima

 

:)

 

Ali ti si HDZ-ov glasac pa za tebe ne vrijede normalni zakoni

Za mene vrijede zakoni po mjeri covjeka!!!

 

\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Ti stvarno mislis da mozes dobiti dobar ugovor bez penala u njemu? LOL

 Ne bih ga potpisao. Ima drugih poslova, ako si dobar igrač takav više manje bira postavlja uvjete, ako si prosječan igrač onda ti oni postavljaju uvjete. Jedno su ciljevi koje bi trebao ispunit ili im doći blizu a drugo je zabrana prelaska.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 11:46 (PlayMaker10).
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
PlayMaker10 kaže...
Friday kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Ti stvarno mislis da mozes dobiti dobar ugovor bez penala u njemu? LOL

 Ne bih ga potpisao. Ima drugih poslova, ako si dobar igrač takav više manje bira postavlja uvjete, ako si prosječan igrač onda ti oni postavljaju uvjete. Jedno su ciljevi koje bi trebao ispunit ili im doći blizu a drugo je zabrana prelaska.

 Pa sto nisi odmah reko da si dobar igrac, a ne ko Petko, samo prosjecan :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Ti stvarno mislis da mozes dobiti dobar ugovor bez penala u njemu? LOL

 I zašto bi bio Intelu problem platiti penale? Sva nadoplata za K procesore odlazi na penale :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
PlayMaker10 kaže...

 Ne bih ga potpisao. Ima drugih poslova, ako si dobar igrač takav više manje bira postavlja uvjete, ako si prosječan igrač onda ti oni postavljaju uvjete. Jedno su ciljevi koje bi trebao ispunit ili im doći blizu a drugo je zabrana prelaska.

 

Je, Ronaldo je prosjecan igrac pa je zato njegova odstetna klauzula milijardu eura. Jbg, da je bolji - isposlovao bi bolje uvjete. 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Ne bih ga potpisao. Ima drugih poslova, ako si dobar igrač takav više manje bira postavlja uvjete, ako si prosječan igrač onda ti oni postavljaju uvjete. Jedno su ciljevi koje bi trebao ispunit ili im doći blizu a drugo je zabrana prelaska.

 

Je, Ronaldo je prosjecan igrac pa je zato njegova odstetna klauzula milijardu eura. Jbg, da je bolji - isposlovao bi bolje uvjete. 

 

Pa dobar je Ronaldo, ali ne ako ga usporedimo s Playmakerom10, tada je samo prosjecan, ako i to...

 

:)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
15 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
PlayMaker10 kaže...

 

A kad su u pitanju ugovori i prelasci iz firmi ja osobno nikad ne bi potpisao takav ugovor jer kad si u nekoj branši drugi te vidi kako radiš ponudi ti više i odeš. Zašto bi ja bio ograničen za ići na bolje uvjete, ne samo to nego ti nude drugi i to ti je karta za izvuć bolje uvjete u trenutnoj firmi, nitko ne voli da mu ideš u konkurenciju.

 

Potpisat ćeš jer inače nećeš nigdje dobiti ugovor. Imat ćeš neke penale ako odeš kod konkurencije ako firma to tak želi i tada ti moraju plaćati neku lovu svaki mjesec kao odštetu. A mogu se i odreći toga prava. A možeš i na sudu probati to osporiti.

Nijedna firma ti neće dati da radiš kod njih i poslije raspolažeš tim znanjem da ju podkopavaš čim odeš. To je čisto pravna zaštita poslodavca. Naravno ako je u granicama legalnosti što se može onda na sudu rješavati ili u dogovoru s odvjetnicima.

Uglavnom, prvo ćeš potpisati, a onda razmišljati dok dođe vrijeme za to :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
vmozara kaže...

Je li palo kome na pamet da je tip dobio nogu jer je uspio sve živo usrat u RTG? Kada ti šef kompanije dođe u odjel da počisti smeće onda znaš da si nešto gadno usrao

 

AMD ima iza sebe godinu u kojoj je toliko toga uspješno lansirao, gdje je praktički jedina mrlja Vega. Koduri je lagao šefici u facu i sad je dobio nogu. Sretno intelu s njim. Ako Lisa sad napravi pola posla kakav je napravila u CPU diviziji, ne sumnjam da ćemo već za godinu dana imat potpuno novi RTG.

 

Za sve teoretičare prodaja i preuzimanja, ovo nije Hrvatska, gdje se uspješna kompanija uništi i proda za kunu, ili još bolje, proda se super profitabilna i kupuje natrag kad je sjebana. AMD prvi put nakon dugo vremena posluje u plusu i roadmap izgleda dobro. Ako ih nitko nije kupivao prije godinu dana kad su bili praktički u bankrotu, zašto mislite da će sad?

Je bilo je tu sukoba sa AMD šeficom, tako kažu upučeni i to je čak bilo vidljivo na predstavljanju Vege.Navodno je Kuduri htio neke svoje bonus kombinacije, vezane za RTG+Intel a to je AMD šefica vidjela kao "jesi ti normalan to ti tak ne bude išlo=i ode Kuduri".

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intelovi-cipovi-radeon-grafikom-san-java/254498.aspx?page=0&jumpto=5523984&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=447&jumpto=5523254&sort=asc&view=flat

 

Kupovina AMD-a je prilično komplicirana, i to sve zbog međusobnog dogovora sa Intelom to je poznata priča.Da je kupovina AMD-a mačji kašalj, to bi se dogodilo več odavno recimo Jabučari pa Qualcomm itd.Tu su i Kinezi koji mašu dolarima, koji bi da mogu odma sutra kupili AMD kad si rekel keks.

 

Ljudi uključite logiku, niti če Intel kupit RTG a još če manje Nvidia kupit AMD nema nikakve šanse.

 

Do vi pucate u prazno, eto nadobudni Broadcom za kupnju Qualcomm-a nudi 130 milijardi dolara.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/broadcoms-130-billion-bid-for-qualcomm-would-be-the-largest-tech-deal-ever/

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 12:50 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj broj

Kako bis se reklo ovo je dvosjekli mač za AMD tu prije svega AMD može imati odličan dohodak i partnerstvo od Intel u sklopu tih Kaby Lake G procesora,ali onda Intel u svemu tome ima veliku korist i time samo tržišno uzvrača udarac sa nozovimo boljim APU modelom procesora i tako uzima dodatan udio AMD-u tržište APU segmenta (makar ga AMD nema trenutno). U tim špekulacijama između Intel i AMD,Intel ima više koristi i mislim da ovo partnerstvo sa AMD i nije najbolja ideja za AMD odnosno Radeon tvrtku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intelove diskretne grafičke kartice – pokušaj
Friday kaže...

 

Je, Ronaldo je prosjecan igrac pa je zato njegova odstetna klauzula milijardu eura. Jbg, da je bolji - isposlovao bi bolje uvjete. 

 Nece je sigurno Ronaldo platiti, ako ode

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice