Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

poruka: 9
|
čitano: 3.555
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust".
12 godina
offline
Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

Čemu izdvajati Apple kad je 99% smartphonea i tableta na ARM-u?

Sad napišite članak "Ni Galaxy ni Galaxy Tab nisu imuni na Meltdown". Sutra "Ni Honor ni Mediapad nisu imuni na Meltdown"...

Može se par mjeseci pisati jedno te isto.

 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne pro
BlueMax kaže...

Čemu izdvajati Apple kad je 99% smartphonea i tableta na ARM-u?

Sad napišite članak "Ni Galaxy ni Galaxy Tab nisu imuni na Meltdown". Sutra "Ni Honor ni Mediapad nisu imuni na Meltdown"...

Može se par mjeseci pisati jedno te isto.

 Because Apple...

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

Da mi je vidjeti krpanje uređaja starijih od 2 godine...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

Obzirom se "očekuje" iOS 11.2.5 a u nekoliko navrata sam vidio da je već i iOS 11.3 vrlo bliže izlasku, nekako sam toomuch sumnjičav u takav problem uopće. 

Ono što je "bitno" u pogađanju, pogađanju određenih modela Apple gadgeta, pa to su modeli koji su toliko stari da niti ne vjerujem da ih imaju možda 0.5% svih korisnika uopće?! 

Pa danas "netko" tko ima iPhone 5, ima jako star gadget, koji više nije niti podložan nedogradnjama! 

E sada, imam li ja "potencijalno" mogući problem sa mojim iPad Air modelom iz 2013 godine, volio bih znati, čisto da se tehnički pripremim na neki mogući crni scenarij ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

Pošto Air ima A7, očito nije potencijalni problem. Makar, zanima me kako bi u zatvorenom sutavu kakav je IOS netko i iskoristio bug?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne pro
Ali je zato otporan Apple Watch. Nisam zagovornik u teorije zavjere ali mislim da ovo nije propust.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne pro
phoenix2003 kaže...
Ali je zato otporan Apple Watch. Nisam zagovornik u teorije zavjere ali mislim da ovo nije propust.

 Pa nemaš se kaj sramiti, zavjere su svuda oko nas, i da ovo sigurno nije propust, kao što niti većina softverskih rupa nisu slučajni propusti.

Da bi nešto bilo zavjera sve što se mora desiti jest da ciljevi procesa u kojem sudjeluješ ti nisu jasno prezentirani.

 

Sad, to što se  bujna mašta i paranoidne počesto vrlo šuplje ideje opisuju sa terminom zavjere je drugi par rukava.

Recimo Teorija zavjere o ravnoj zemlji.. hm, to baš i nije teorija zavjere, to je posvemašnja smijurija.

Dok recimo zavjera vladajuće klase protiv stanovništva (kako komunistički ovo zvuči), je posve realna. Vladajući u pravilu pričaju jedno, a rade nešto sasvim deseto u pravilu protiv interesa stanovništva, sa sredstvima stanovništva te uz prijetnju odmazdom. To je  Čista zavjera, istina Bog inercijom inducirana jer to isto stranovništvo ionako nema neku volju gledati dalje od "u se, na se i po da se" pa zavjeri unatoč, sve je zapravo ok.

 

 

14 godina
offline
Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne propust

Kad nađem malo vremena potraźiću svoje postove koje sam pisao u vezi predstave FBI i Apple-a kada je trebalo otključati iPhone teroriste. Bio sam 100% u pravu da se radilo o predstavi za mase. Ove stvari su dizajnirane s ciljem selektivnog pristupa informacijama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ni iPhone ni iPad nisu imuni na sigurnosne pro

Kao da i ovo sada nije predstava. Kao ono nitko nije znao do prije mjesec dana. Ma da.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice