iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

poruka: 137
|
čitano: 30.478
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati ".
16 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Paolo Maldini kaže...
igy kaže...
Za koji dan biti će opet trend mobitel na stolu

Djeca od tri godine nose bile starke od 500 kn (koje će prerasti za 3 mjeseca) dok im mamica i tatica imaju novi ajfon i galaksi. On radi na crno a ona prima dječiji.

Ni vani nije bolje, konzumerizam je još izraženiji zbog standarda. Na zapadu djecu oblače u manekenske kreacije, normalno je da imaju Ray Ban cvike i ajfon u prvom osnovne a u trećim zemljama se kupaju u govnima i smeću,a kanalizacija im je ispod prozora kao i prije 50 godina.

Apple i njegovi vjerni kupci su prava slika ljudske dekadencije. Najgori tip konzumerizma na račun prirode i robovske radne snage. Zaslužujemo da nas pogodi meteor što prije.

 

 A to za vani sam vidio, imam rodbine s djecom, skuplja roba na njima nego meni cijeli ormar (i ženin).

A čuj, živimo u društvu slobodnog tržišta i slobodnog izbora, sve se svodi ko voli nek izvoli.

Kao što rekoh, s tehnološkog stajališta volio bih imati taj iphone. Sa stajališta razuma ne bih. Zapravo ću se ispraviti od prethodnog posta. Da mi neko pokloni taj iphone vjerojatno bih ga furao koji dan a onda prodao za 12000 kn .

 

7 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Bilo bi korisno uz predstavljanje novih Ajfona podnijeti godišnje izvješće koliko se radnika ubilo dok ih je sastavljalo.

Svi volimo blještavilo a bježimo od teških tema, ali mislim da je danas jako potrebno govoriti o modernim robovima.

A svi smo mi krivi za to, jer nije samo Ajfon taj koji koristi maloljetnike, studente na prisilnoj praksi i otale robove u izradi svojih tehnoloških čuda kojima ćemo mi "sretnici" na zapadu kupiti sebi status i zavarati sami sebe da nam je to potrebno da bi nam život bio ispunjeniji i kvalitetniji.

https://thenewdaily.com.au/life/tech/2017/09/14/dark-reality-behind-iphone/

Najveća tvrtka na svijetu koja proizvodi smartphone je toliko zabrinuta zbog samoubojstava radnika da vari rešetke po prozorima ćelija i razapinje sigurnosne mreže.
Ljudi koji sastavljaju naše svagdašnje gadgete žive kao kokoši nesilice i rade robovski za neku bijednu "plaću" koja je i za njihove uvjete jedva dovoljna za preživljavanje. Ovroci su im "obilni". Uostalom imaju slike na internetu i može se sve pogledati.

Ponavljam, nije kriv ni Apple, a ni ostali tehnološki giganti, krivi smo svi mi kupci koji pristajemo na to. Mi to izrabljivanje podržavamo.

Kupnja nije samo razmjena novca za uslugu ili neko dobro. Kupnja je i duboko moralan čin kojim mi izabiremo i biramo što i koga podržati.

 
11 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...
bus kaže...

 

Ali šalu na stranu, ne vidim stvarno ni jedan razlog za dati više od 1-2k kn za smartphone, pa koje god on koje marke bio,,,   aloo pa to je telefon

 Ako je samo telefon, svrati do prve pošte ili kioska Tiska i uzmi meanit s tipkama za 199 kuna. Tu nema prevare. Znaš što kupuješ. Među tzv. pametnim telefonima postoje razlike i to krupne u kategorijama mobitela istih proizvođača. Neki entry modeli su stvarno za ništa, posebno nakon prve godine jer ih softver zaguši. Za samo malo više love dobije se mobitel koji može trajati godinama. Sve preko toga može biti pretjerivanje, ovisi što kome treba.

 

nisam spominjao obične mobitele sa tipkama,, 

 

ali daj mi napiši šta mobitel od cca do 1.5-2k kn nema, a da imaju svi ovi skuplji da je krucijalno bitno za rad ???

Kamera? i najbolja kamera nema šta ima pravi DSLR ako želim prave fotke

Rezoluciju ekrana?? koji će ti K.. tolika rezolucija

Najnoviji CPU ili GPU? za šta ćeš tu snagu iskoristiti? igrati igrice?

Brdo memorije? pa danas imaš pohranu u oblaku gdje ti treba i stalno online na dohvat ruke

Turbo audio ili slušalice? možda ok ako ti je to bitno

 

A svaki ti ima urednu navigaciju, surfanje, otvaranje i korištenje appsa, gledanje videa na YT... sa svakim možeš upravljati nekim dodatnim jednostavnijim uređajima,

Jedino mi pada na pamet, vodonepropusnost šta je super,

ili da integriraju EKG u mobitel pa da možeš napraviti EKG snimku, iako je i to upitno koliko je realno dobra ili je više marketinška fora.

16 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Mene više brine što dižu letvicu s cijenama kod drugih.

Što Samsung priječi da ima uređaj od 12000 kn, a Kineza od 8000 kn?

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
igy kaže..

 A to za vani sam vidio, imam rodbine s djecom, skuplja roba na njima nego meni cijeli ormar (i ženin).

A čuj, živimo u društvu slobodnog tržišta i slobodnog izbora, sve se svodi ko voli nek izvoli.

Kao što rekoh, s tehnološkog stajališta volio bih imati taj iphone. Sa stajališta razuma ne bih. Zapravo ću se ispraviti od prethodnog posta. Da mi neko pokloni taj iphone vjerojatno bih ga furao koji dan a onda prodao za 12000 kn .

 

Ja jesam za slobodno društvo i slobodno tržište. Možda netko iz mojih postova pomisli da ja promičem komunizam(socijalizam, eto samo da se ogradim - nisam, taj sustav je još gori po planetu (vidi šta su napravili od Prypjata, Jangcea ili Aralskog jezera).

Problem je što su ljudi na zapadu, zbog dostupnosti svega i opće sigurnosti života (nema ratova, epidemija) postali izrazito glupi i neinformirani. Razum ili nemaju li ne koriste. Vidi samo ovu poplavu ravnozemljaša, antivakcinera, desničarskog i ljevičarskog šljama. Šta njega briga ko radi te ajfonove, imamo i mi neku radikalno lijevu SDPovku koja propagira socijalizam s naoćalama od 5000 kn i ajfonom 

14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Gravityri kaže...
Za 14k kn sebi sam kupio polovni auto, a kamoli mobitel...

 Također.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt

Ljudi na zapadu postali glupi? Kakva je razlika od onih kod nas? Znam u RH hrpu ljudi sa istim stavovima koje si ti naveo, da ne govorim koliko ljudi kod nas vise pate za materijalnim pa svaku kunu bacaju na aute, mobitele, odjecu itd.

 

USA ima 320 milijuna ljudi, vjerojatno je isti postotak "glupih i neinformiranih" kao kod nas, a to onda cini minimalno 40tak milijuna ljudi...

 

Zivio sam u Norveskoj, Spanjolskoj, bio sam mjesec dana u USA i Mexico a sada zivim u Irskoj. Svugdje je slicno, najvise pate i kupuju oni koji nemaju novaca. U Mexicu sam izasao vani s jednim drustvom, svi imaju Iphone a pola ne radi. Tako da bih rekao da sto siromasnija drzava to ljudi vise pate za "zapadnim" stvarima.

 

 

http://www.rabbits-clan.com
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Andeo kaže...

Ljudi na zapadu postali glupi? Kakva je razlika od onih kod nas?

 Mi smo zapadna civilizacija - imamo struju, vodu, kanalizaciju, internet, škole, zdravstvo, sigurnost - sve ono što sanja neki bosonogi dječačić iz Indije ili Bangladeša.

5 godina
protjeran
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Mene samo zanima, ako uzmem dva, jel dobijem popust za treći ? Da i punici posluži u domu umirovljenika.

Da vide čiji zet je baja.

, kada bolje razmislim kod nas neki ljudi voze i jeftinije automobile.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Stvar je što u USA 1449$ na njihov standard nije isto što i 1800€ na naš standard. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 12:03 (igy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
iPhone (1-3G) su još u svoje vrijeme bili čudo tehnike i postavili nove postulate dizajna dok je IPXS u osnovi ništa novo ne donosi i u biti kaska za konkurencijom par generacija u dosta stvari.

Da se sjetimo jedne odlične izjave koja je vrlo prigodna za ovo:

"In order to make a man or boy covet a thing, it is only necessary to make the thing difficult to attain."

Mark Twain

14 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Mar kaže...
dok je IPXS u osnovi ništa novo ne donosi

 Misliš nije donio famozni notch u svaki android mobitel?

 

Skoro svaki mobitel nakon IPH X ima notch koji izgleda kao njegov.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
igy kaže...

Stvar je što u USA 1449$ na njihov standard nije isto što i 1800€ na naš standard. 

Otkuda sada fuckin 1800.00€?!?!  

Na službenim stranicama  stoji za najjači Max 512 cijena 1449.00€!!!! 

 

Apropos standarda, cijen u USA su prije poreza, tako da 1449$ je u samom startu kod kupnje, ali na kraju godine se ameri dodatno još šišaju 

ATJ Lučko
16 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Naveke će biti budala koji će logorovati ispred trgovine da na vrijeme budu legalno opljačkani. To je moć kapitalizma, da ljude pravi magarcima, a isti će kući sretni.

Kod nas ljudi kupuju mobitele koji nadilaze njihov mjesečni dohodak - to je mentalna retardacija. Život na kredit za kupnju  stana je ok, život na kredit zbog telefona - NE.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt

Zasto na kraju godine? U USA porez obicno nije prikazan u cijeni ali kad kupujes ti ga odmah uracunaju. Npr. u restoranu su sve cijene bez poreza, onda platis jos porez(u prosjeku 8%) ovisno o drzavi i hrani/picu(alkohol se oporezuje sa 20% u vecini drzava) i tip(15-25%) i na kraju je 23-33% vise :) 

 

Na Iphone ces platiti oko 8% poreza prilikom kupnje.

 

Prosle godine je bio clanak kako je mrvicu jeftinije odletiti iz Engleske u New York i kupiti tamo Iphone, provesti 2 dana u New Yorku i biti u plusu.

https://www.theguardian.com/technology/2017/sep/14/flying-us-iphone-x-cheaper-than-buying-europe-illegal-hmrc-vat

 

Dakako tu je samo nocenje i avionska karta ukljuceno, nema ostalih troskova puta i sl. 

http://www.rabbits-clan.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 12:29 (Andeo).
13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ljudi

 

1. taj smartphone će kod nas doći toliko, u drugim Europskim zemljama gdje je PDV manji doći će manje.

 

2. USA cijene su puno manje nego Europske, a Apple najviše cilja na Američko tržište. Isto kao i cijene američkih automobila kod nas (Chevrolet Camaro npr.)

 

3. U nekim Europskim zemljama draga marljiva teta čistačica zaradi 20,000 kn mjesečno. Čak i uz velike troškove ostane im barem 8,000 kn svaki mjesec.

 

4. Najskuplji model toliko dođe, on je tu najviše zato da cijene jeftinijh modela djeluju povoljnije. Nitko ne očekuje da će model s 512 gb ići kao vruće kifle.

 

5. Ne bih se iznenadio da uskoro izdaju i "Apple Xs Max Swarowski Edition" s cijenom od 3,000 USD, čisto radi "premium osjećaja" svojih korisnika.

 

 

 

Pogledao sam keynote. Uređaji djeluju dobro. Ali daleko od toga da su išta bolji od premium Android uređaja (Samsung, Sony, LG, Huaweii). Doduše i premium Androidi sad dođu strašno puno. 

Bez obzira na uobičajeno korištenje "best smartphone ever produced", "most advanced", "you will love it", "we are again changing the world", "reimagine the way you use your phone" ovi uređaji su u rangu najboljih Androida, i ne donose praktički ništa novo.  

 

Iako iskreno da kažem, novi iWatch čini se biti će najkorisniji oboljelima i osobama treće životne dobi. Čitanje EKGa, automatsko zvanje hitne pomoći kad je osoba pala itd. djeluje jako korisno.

Samo pitam se što kad osoba doživi moždani udar? I gdje je zvanje hitne pomoći od presudne važnosti. Osoba samo pljasne na pod kao vreća, to uređaj sigurno ne može prepoznati.

A što ako se bacaš u vodu u bazenu, to je isto padanje. Ili voziš role, sigurno ćeš pasti povremeno. Onda ćeš morati lupkati u watch da si OK i nije ti ništa. Bezveze malo.

 

Čovječe!!!! 

Ad1; to se vrlo lako sredi, odeš tamo kupiti. 

Ad2; to su cijene PRIJE OPOREZIVANJA! 

Ad3; kojima konkretno, pa u Irskoj sobičak košta najamnina 1000.00€ a zarade oko 2000.00€! 

Ad4; bi li se okladio da ga neće biti makar 10% u sumi prodanih?! 

Ad5; kolega, jeste ikada čuli za cijenu Huawei P20 Pro Porsche Design modela, a nije baš toliko bolji od običnog P20 Pro modela?! 

Ad6; bez uvrede i/ili ljutnje, lupate pričama za malu djecu, a niste "oružje" imali u ruci. Sačekajte dok dođe u prodaju, dok se ekipa pozabavi recenzijama, ovako, puno zujite a malo meda dajete! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ATJLučko kaže...
igy kaže...

Stvar je što u USA 1449$ na njihov standard nije isto što i 1800€ na naš standard. 

Otkuda sada fuckin 1800.00€?!?!  

Na službenim stranicama  stoji za najjači Max 512 cijena 1449.00€!!!! 

 

Apropos standarda, cijen u USA su prije poreza, tako da 1449$ je u samom startu kod kupnje, ali na kraju godine se ameri dodatno još šišaju 

 Za američki porez ne znam. ok, svejedno je na standrad drukčije

A 1800 € je nastalo od 14 000kn

15 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt

iPhone (1-3G) su još u svoje vrijeme bili čudo tehnike i postavili nove postulate dizajna dok je IPXS u osnovi ništa novo ne donosi i u biti kaska za konkurencijom par generacija u dosta stvari.

Da se sjetimo jedne odlične izjave koja je vrlo prigodna za ovo:

"In order to make a man or boy covet a thing, it is only necessary to make the thing difficult to attain."

Mark Twain

 

Čisto činjenično, kad je izažao iPhone 1 već sam imao telefon koji je imao: 3G, turn-by-turn navigaciju, Office paket, Skype itd. iPhone 1 nije imao ništa od toga. Imao je super dizajn i odličan usability faktor - geste, swipe-ovi itd. Tako da "čudo tehnike" ipak ne stoji, bar za prvu verziju. Znam da je mnogima to bio prvi "smartfon" ali nama malo starijima nije donio ništa novo.

14 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Koji? Blackberry :) bas sam se usrecio sa njim.. iOS ga je pregazio samo tako :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Nice...  uz konkurenciju koja postoji pravo je čudo da Apple uspjeva prodavati te svoje modele. 

Ima toliko boljih mobitela a za manju cifru. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Vidim da neki odmah povezuju moderno robovlasništvo sa kapitalizmom pa da ne bi odmah krenule rasprave kapitalizam/komunizam da se ogradim...

Na ovom modernom primjeru (koji nije jedini) vidimo savršenu simbiozu podivljalog nehumanog kapitalizma i komunizma. Komunisti tjeraju vlastite ljude da rade kao robovi, ne daju im diplome dok ne odrade svoju kvotu kao robovi u tvornicama, djeca rade u neljudskim uvjetima, itd itd itd... A sa druge strane to ovaj podivljali kapitalizam objeručke prihvaća i podržava (dapače potiče) time što daje da se robe i usluge modernog zapada proizvode na takvim mjestima, u takvim političkim sistemima i u takvim tvornicama koje iskorištavaju ljude kao životinje.

Žalosno je da i nema neke velike suštinske razlike u idologijama koje ubijaju čovjeka tako što mu ubijaju dostojanstvo, nadu, potencijal, mogućnost za učenje, napredovanje i pravednu plaću za odrađeni rad... Jezivo je koliko koegzistiraju u simbiozi.

Tako da, na stranu ljepote i čuda tehnike kojima smo svakodnevno blagoslovljeni kao čovječanstvo, sam postupak nastajanja takvih čuda koji se kosi sa nekim općeprihvaćenim standardima ljudskih prava je ono što se mora mijenjati.

Ne razmišljamo koliko je maloljetne djece u najmanju ruku neadekvatnim uvjetima (a možda i pod prisilom) bralo kakaovac da bismo se mi zasladili za siću. Isto tako i sa tekstilom, isto i sa ostalim granama proizvodnje.

Tehnologija napreduje, usavršavaju se i pojeftinjuju proizvodni procesi, tako da bi čovječanstvo moralo iznaći način da se odrekne "robovskog rada".

Mi kao društvo i pojedinci moramo dati svoj doprinos iskorijenjivanju takve prakse.  



P.S. Znam da kvarim zabavu, ali se ovi problemi većinom vežu uz Apple , imajući na umu po kojim astronomskim cijenama prodaju svoje proizvode, predstavljajući ih kao da su ih u najmanju ruku ručno sklapali vanzemaljci dok su ih po jajima češkali vilenjaci i dovodili do orgazma dok sastavljaju ručno svaki smartphone.
Mislim da ne bi bilo loše da se najčitaniji IT magazin u Hrvatskoj (a i šire) malo nekada pozabavi i tom ružnom stranom IT industrije. Lijepo nije, ali je to neizostavni dio proizvoda kojima smo okruženi.
Hvala na razumijevanju i bez ljutnje  

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 14:52 (Neuk).
 
8 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Mene samo ljuti sto osnovni model ima samo 64 GB hard disk. Bas cu cicije.

 

Sto se tice cijene ne znam u cemu je problem, ako nemas ne kupujes. Ako imas, ili kupi ili nemoj. Meni je osobno averzija prema iPhonu sto ga dosta siromasnih ljudi kupuje. Nemaju za dobar auto ili stan pa kupuju iPhone statusni simbol za ljude manje platezne moci. Ne bi bas zelio da me itko asocira s takvim ljudima, ali uglavnom postoji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 15:45 (O_O_O).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
ridealong kaže...
Fulcrum kaže...
ridealong kaže...
Fulcrum kaže...

Revolucionarna DSDS tehnologija.. dual sim dual standby 

 Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

 Sta pricas ti

 

Kupi ga u Hrvatskoj ako budeš mogao.

 

6/8/18: Apple's rumoured dual-SIM iPhone will be exclusive to China, according to a report from Economic Daily News.

 

Malo bolja vijest:

The iPhone XS now comes with dual SIM functionality. However, it will sell in two variants—one for the Chinese market and one for the rest of the world. The iPhone XS for the Chinese markets will require two physical SIM cards, while the other variant will have one slot for a physical SIM card and one eSIM.

 

Sad moli boga kojem se inače moliš da to dođe k nama.

 

To pričam ja. Haug!

 Valjda je iz aviona vidljivo da sam bio sarkastican. Zaboli me penis hoce to precjenjeno smece doci u HR, sa dual sim tehnologijom koju valjda svi ostali imaju godinama, a sad odjedanput revolucionarna.

 

 

13 godina
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

Sve ja mogu shvatit ali da se jedan flagship prodaje za 14k to ne mogu, jer mi jednostavno nije jasno na temelju cega su oni (apple, samsung itd.) u zadnjih par godina udvostrucili cijenu top mobilnih uredjaja.

Prije 3 godine smo raspravljali je li 6 ili 7k puno novca za flagship a sada vodite rasprave da je 14 k jedna "normalna" cijena koja "vrijedi".

Ljudi su ocito ovce koje treba gulit i svaka cast korporacijama na tome, skidam im kapu.

Sto je sljedece, za par godina cemo flagship placati 20k kuna jer jebiga to je uredjaj koji ima osam kamera, pola sata izdrzljiviju bateriju i 2 TB memorije i to "vrijedi".

Pri tom nezelim uopce ulazit tko kupuje skupe flagshipe i kome je to skupo ili jeftino jer ih danas kupuju svi koji su zeljni "statusa i moci" tj. i  bogati kao i siromasni koji nemaju ni za papar tako da to nije nikakvo mjerilo. 

Ali da mi je normalno dati 14 TISUCA  kuna za mobitel nije, pa vi tu cijenu opravdavajte koliko hocete. Ovdje uopce nije stvar koliko tko zaradjiva i koliko je tko bogat, ovdje je stvar da je jedan mobilni uredjaj 14k kuna sto je bolesno i tocka. 

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

ATJ ulozi novce u psihica.

Bug kakav je ovo naslov? Najgluplje ime? Koja je razlika izmedu cookie,x,galaxy,xmas,g3,sgh-7750,samsung,asrock z370,Tibor?

Kako ime može biti glupo? 

14k za mobitel nebi dao ali svaka cast apple kaj tako muzes ove mutave ljude,ali ne volim jer se zbog tih ljudi cijene dizu i ostali jer mogu.

Sve više mogu ignorirati stvari koje me ne zanimaju tako i teme u vezi iphone ali otvorio sam zbog naslova. Ostali :bilokakav publicitet je publicitet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 16:48 (Kolacic).
 
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Kolacic kaže...

ATJ ulozi novce u psihica.

Bug kakav je ovo naslov? Najgluplje ime? Koja je razlika izmedu cookie,x,galaxy,xmas,g3,sgh-7750,samsung,asrock z370,Tibor?

Kako ime može biti glupo? 

14k za mobitel nebi dao ali svaka cast apple kaj tako muzes ove mutave ljude,ali ne volim jer se zbog tih ljudi cijene dizu i ostali jer mogu.

Sve više mogu ignorirati stvari koje me ne zanimaju tako i teme u vezi iphone ali otvorio sam zbog naslova. Ostali :bilokakav publicitet je publicitet.

Cookie, u čemu je tvoj problem kolega ?!?! 

ATJ Lučko
9 godina
neaktivan
offline
iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će koštati

To kaj nemam za psihica.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
Kolacic kaže...

To kaj nemam za psihica.

Nebih ti volio biti u koži 

Nema se za psihića, nema za još svašta, teška vremena, teška situacija! 

ATJ Lučko
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
FiCoO kaže...
Znam da HT zna za e-sim, ali pitanje je hoće li funkcionirati kod nas (iako bi trebalo) jer Apple Watch cellular NE radi u Hrvatskoj. Ali nekako mi je logičnije da će barem na mobitelu raditi :)

 Pitaj ih. Ozbiljno. Ako ih više ljudi pita isto pitanje, možda se nešto i pokrene.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone s najglupljim imenom ikad u nas će košt
hrvooje kaže...
ridealong kaže...
Rekli su da prepoznaje pad.

 

EDIT: "The Series 4 is clever enough to work out when you're falling - it works this out from the movement of your arms, which are different when falling to when slipping or doing other similar actions.

If you fall and then remain still for a certain time, it will assume that something bad has happened and contact the emergency services and send your location to your emergency contacts using the SOS feature."

 

https://www.macworld.co.uk/news/apple/apple-watch-4-release-date-3663896/

 Zvat će 112 ako mi ispadne iz džepa nizbrdo i ja ne mogu do njega 5 min. ili uopće ne znam da mi je ispao. Ma prekrasno. I ovako ih je malo, sad će još morat izlazit na teren radi ozljeđenog iphonea :)

 A možda nekom spasi život. Ako ga napuniš prije korištenja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice