Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

poruka: 55
|
čitano: 10.810
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi".
14 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Eto prilike da se poveća broj električnih auta u RH kad se naši iseljenici počnu vraćati kao umirovljenici za 20-ak godina. 

 

Kako bi lijepo odjeknula vijest u svijet da se i Lijepa naša korumpirana priključi tom naprednom svijetu.

 
8 1 hvala 0
5 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Neka budu dosljedni pa nek zabrane sve što se kreće a da koristi fosilna goriva

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

lako obecavati nesto sto ce se (ili nece) dogoditi za deset godina...

 
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
HCMAA kaže...

Neka budu dosljedni pa nek zabrane sve što se kreće a da koristi fosilna goriva

Ti bi nas vratio u srednji vijek.

16 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Prvo neka zabrane klima uredjaje jer im s njihovom klimom definitivno ne trebaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

"Sva vozila koja voze isključivo na fosilna goriva do 2030."

 

Proizvodjaci ce jednostavno ubacit mali elektromotor u sve aute kao sto vec i danas mnogi rade sa mild hibridima i prodaja ide dalje. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
funat kaže...

Prvo neka zabrane klima uredjaje jer im s njihovom klimom definitivno ne trebaju.

 Ne trebaju im niti zmigavci :)

 

14 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
Zabranjena prodaja znači da će leasing i dalje bit moguć ;-) :-)
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
jozef kaže...
Zabranjena prodaja znači da će leasing i dalje bit moguć ;-) :-)

 - ''darivanje'' (uz benefit bez PDVa..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
ihush kaže...
jozef kaže...
Zabranjena prodaja znači da će leasing i dalje bit moguć ;-) :-)

 - ''darivanje'' (uz benefit bez PDVa..)

 U paketu sa Apple TV+?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na

-misliš zbog onih 13 milijardi... ništa od tog, trumpek ima akciju legalizacije, tko prijavi i plati porez u usa, ne mora vani + ne mora objašnjavati gap u prošlim godinama.. win-win za trumpa jer vraća biz u usa dok taj biz ne plaća kaznu (za korištenje rupa u zakonu, što je ekšli zakonito).

-pa kad to kaže makarončić.. dobije čvrgu od trumpa i zaprijeti carinama.. eto, šort storry, radije će googe dati trumpu par milijardi nego eu 13, biz as južual.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Osim smanjenja korporativnih poreza, Irska nije sposobna za puno toga, pogotovo kaj se tice infrastrukture i javnog prijevoza

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 11:34 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
nixass kaže...

Osim smanjenja korporativnih poreza, Irska nije sposobna za puno toga, pogotovo kaj se tice infrastrukture i javnog prijevoza

 Kako rece jedan njihov poduzetnik, bez multinacionalki Irska bi bila poput Albanije - ali bez lijepog vremena :)

 

 

16 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
NixHR kaže...
nixass kaže...

Osim smanjenja korporativnih poreza, Irska nije sposobna za puno toga, pogotovo kaj se tice infrastrukture i javnog prijevoza

 Kako rece jedan njihov poduzetnik, bez multinacionalki Irska bi bila poput Albanije - ali bez lijepog vremena :)

 

 

 

Istina, iako Irska vlada u par godina napravi ono sto hrvatska nije uspijela jos od austro-ugarske (javni prijevoz je i dalje u zescem rasulu, ali prije 10-tak godina bio je u jos puno gorem stanju. Koliko je Hr podigla razinu javnog prijevoza?).

Da im internacionalne kompanije odu ca ili najave nesto tako, mislim da bi se oni brzo prilagodili i nasli novi nacin da privuku novce, ljude i poslove nazad.

 

A sto se tice eletricnih auta, mislim da se punionice mogu izbrojati na prste jedne ruke, puno infrastrukture se tu jos mora napraviti.

Ali ako ce netko to izgurati u sljedecih 10 godina, onda ce to biti Irska. Dovoljno su mali, flexibilni i puni para, ako se malcice posloze i dogovore, mogu oni to.

 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
hudo kaže...
NixHR kaže...
nixass kaže...

Osim smanjenja korporativnih poreza, Irska nije sposobna za puno toga, pogotovo kaj se tice infrastrukture i javnog prijevoza

 Kako rece jedan njihov poduzetnik, bez multinacionalki Irska bi bila poput Albanije - ali bez lijepog vremena :)

 

 

 

Istina, iako Irska vlada u par godina napravi ono sto hrvatska nije uspijela jos od austro-ugarske (javni prijevoz je i dalje u zescem rasulu, ali prije 10-tak godina bio je u jos puno gorem stanju. Koliko je Hr podigla razinu javnog prijevoza?).

Da im internacionalne kompanije odu ca ili najave nesto tako, mislim da bi se oni brzo prilagodili i nasli novi nacin da privuku novce, ljude i poslove nazad.

 

A sto se tice eletricnih auta, mislim da se punionice mogu izbrojati na prste jedne ruke, puno infrastrukture se tu jos mora napraviti.

Ali ako ce netko to izgurati u sljedecih 10 godina, onda ce to biti Irska. Dovoljno su mali, flexibilni i puni para, ako se malcice posloze i dogovore, mogu oni to.

 

 

Vece firme imaju besplatne punjace (VMware, DellEMC u Corku), ali kad krenes autocestom Cork - Dublin, good luck. Nema niti benzinskih nego moras u selo sici i traziti ih.

Sto se tice sljedecih 10 godina - nadam se da si u pravu jer smo kupili kucu ovdje. No bojim se da zbog porezne politike koju EU gura, a da ne kazem efekta Brexit-a, buducnost nece biti bas blistava ovdje.

Vec sad su cijene kuca nesto pale unazad godine dana (naravno prije toga su rasle po nenormalno visokim stopama).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
Druge zemlje se bave planiranjem što će biti za 10 ili 20 godina. Ako postoji plan ljudi znaju što mogu očekivati. Kod nas ne postoje dugoročni planovi za ništa, sve je stihija. Sad se uvoze dizelaši jer su vani jeftini, a sutra će ih možda zabraniti ako nas EU stisne, umjesto da se napravi plan i unaprijed ljudima da do znanja kada se što zabranjuje, da si ljudi znaju planirati kupovinu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Dok se Eu brine kako smanjiti količinu co2 u Kini i Indiji se natječu tko će više ispustiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

prema friday-u, higijenu su već uspješno suzbili. sad će i "fosile" a slijedi što? pivo? tučnjave? pedofilija u crkvama? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 9:22 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
loky4i4 kaže...

Dok se Eu brine kako smanjiti količinu co2 u Kini i Indiji se natječu tko će više ispustiti.

 Pa idi ziviti tamo i uzivaj u dimu.

14 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
O_O_O kaže...

 Pa idi ziviti tamo i uzivaj u dimu.

 Lol, govorim samo da bi se prvo trebali pobrinuti da ostale države smanje emisije, jer globalno ovo sve ne znači skoro ništa ako se Kina, Indija, Usa ne srede.

16 godina
neaktivan
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Da, a struja dolazi odakle? Iz utičnice?

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
1domagoj1 kaže...

Da, a struja dolazi odakle? Iz utičnice?

 Razlika je između SUI motora i hidroelektrane, nuklearne elektrane ili termoelektrane. Ne samo sto su parne turbine mnogo učinkovitije od SUI motora nego i što se može dim i co2 iz npr. termoelektrane uskladištiti ili očistiti. Primjeri su spalionice smeća usred grada. Ali svakako se cilja na povečanje nuklearnih elektrana, hidroelektrana i dobivanje struje iz obnovljivih izvora energije. 

Crypto nova poljoprivreda
16 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
Pa i nisu bas. Efikasnost termoelektrana je oko 30%-35%, slicno kao i kod novih ICE motora. Ukupna efikasnost automobila je manja zbog ostalih gubitaka ali dosta tih gubitaka imas i kod elektricnih automobila. A kod njih jos imas i gubitke distribucije el. energije, punjenja baterija, itd.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
12 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
Pozdrav loky

Od 2006. U Kinu navratim barem jednom godišnje. Puno se toga promjenilo na bolje. Ima dosta električnih vozila i još više električnih motora/skutera za koje ne trebaš vozačku dozvolu. Isto tako ulažu u vjetro elektrane. Ima ih duž cijele obale. Obalno područje/teritorijalno more je zaštićeno od emisija SOx, NOx itd...

Indija mi se čini sporija što se tiče ekologije, ali tamo je drugačiji mentalitet ljudi. Puno pokvareniji.
Nedavno su uveli zabranu korištenja plastike za jednokratnu upotrebu što se dalje kao pozitivna ideja proširilo na druge zemlje. Eto i to se dogodilo! Nešto se širi iz Indije a nije boleština.

Lp
vicious
15 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
1domagoj1 kaže...

Da, a struja dolazi odakle? Iz utičnice?

 a mlijeko se dobiva iz tetrapaka. začudo, čokoladno mlijeko daju tamne krave

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 9:25 (Ajar).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na

Ako ces o gubicima distribucije el. energije i sl. onda mozemo isto pricati i o fosilnim gorivima. Ne pojavi se benzin na pumpi iznenada :D Koliko se energije utrosi na crpljenje nafte, prijevoz, rafiniranje i distribuciju?

 

Ali meni je to nebitno, ne podrzavam el. automobile iskljucivo zbog klimatskih ili energetskih razloga vec zbog kvalitete zraka. Puno puta sam bio u Parizu i javni prijevoz je bio besplatan za sve zbog zagadenosti zraka. Kad se potrefe atmosferske prilike i milijuni automobila na cesti kvaliteta zraka je katastrofalna. Tako da i kad ne bi bilo ostalih benefita, sama cinjenica da su manje bucni i ne zagaduju zrak meni osobno je dovoljno da ih zagovaram.

 

Iako podrzavam el. automobile, osobno mislim da bi cijenom i drzavnom stimulacijom, te razvojem infrastrukture trebalo potaknuti ljude na prelazak a ne zabranama.

7 godina
protjeran
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

Radni strojevi i dalje ce biti na diesel - nemoguce je imati bager na struju,

osim ako ce cijelo vrijeme biti ustekan na dalekovod.

 

Tako da ce mozda Irska biti nova USA - svi ce voziti kamionete,

F-150 of Forda i udri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
NixHR kaže...

 

Vece firme imaju besplatne punjace (VMware, DellEMC u Corku), ali kad krenes autocestom Cork - Dublin, good luck. Nema niti benzinskih nego moras u selo sici i traziti ih.

Sto se tice sljedecih 10 godina - nadam se da si u pravu jer smo kupili kucu ovdje. No bojim se da zbog porezne politike koju EU gura, a da ne kazem efekta Brexit-a, buducnost nece biti bas blistava ovdje.

Vec sad su cijene kuca nesto pale unazad godine dana (naravno prije toga su rasle po nenormalno visokim stopama).

 

Super je ako si mozes napuniti u firmi, iako to samo vece firme imaju (moje nemaju, gdje radim/sam radio) ...

Kad sam isao jednom Dublin-Cork, prijatelj sa Nissam Leafom me zamolio da se vozi samnom jer njegov Leaf nema toliki domet, niti ima punjaca uz tu (glavnu) autocestu:)

Vidio vijest neki dan da je prosle godine najvise prodano diesel auta. Toliko o elektrifikaciji:)

 

Drago mi je cut da su pocele padati cijene kuca, mozda sada konacno i uspijem ubost nesto!

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: Irska planira zabraniti prodaju automobila na
Andeo kaže...

Ako ces o gubicima distribucije el. energije i sl. onda mozemo isto pricati i o fosilnim gorivima. Ne pojavi se benzin na pumpi iznenada :D Koliko se energije utrosi na crpljenje nafte, prijevoz, rafiniranje i distribuciju?

 

Ali meni je to nebitno, ne podrzavam el. automobile iskljucivo zbog klimatskih ili energetskih razloga vec zbog kvalitete zraka. Puno puta sam bio u Parizu i javni prijevoz je bio besplatan za sve zbog zagadenosti zraka. Kad se potrefe atmosferske prilike i milijuni automobila na cesti kvaliteta zraka je katastrofalna. Tako da i kad ne bi bilo ostalih benefita, sama cinjenica da su manje bucni i ne zagaduju zrak meni osobno je dovoljno da ih zagovaram.

 

Iako podrzavam el. automobile, osobno mislim da bi cijenom i drzavnom stimulacijom, te razvojem infrastrukture trebalo potaknuti ljude na prelazak a ne zabranama.

O gubicima distribucije energenta A ili B je bespredmetno razgovarati jer su uključeni u krajnju cijenu, a znamo kakvo je tu stanje.

U Parizu autom ionako ne možeš nikamo stić, promet im je u raspadnom stanju.

Stimulacije su već sad pretjerane, infrastruktura je u skladu s potrebama (brojem takvih vozila). Ono što jest problem je tehnologija baterija, a ona diktira i cijenu i upotrebljivost.

Čitatelj kaže...

Radni strojevi i dalje ce biti na diesel - nemoguce je imati bager na struju,

osim ako ce cijelo vrijeme biti ustekan na dalekovod.

  zašto bi bilo nemoguće? Bager troši 15l/h, utovarivač 20. To je 50-70kWh. Imaš rack/punjač s baterijama (spojen na dalekovod ) i mijenjaš ih svakih sat-dva-tri. Možda nije baš praktično, ali nije nemoguće.

7 godina
protjeran
offline
Irska planira zabraniti prodaju automobila na fosi

O da, radnici jedva cekaju da mijenjaju baterije svakih 2-3h.

A za to ce imati diesel vozilo, da ih mogu mijenjati kad ostanu bez baterija.

 

No sta je sa strojevima koji rade u uvjetima gdje nema struje i dalekovoda?

Znam! Imat ce diesel agregatore da pune baterije!

 

Temperatura isto tako utjece na kapacitet baterija - od sad zimi ralice ciste do 40km,

a ostatak na ruke lopatama.

 

Poslije potresa i lavina, kad nema struje - lijepo ce radovi biti odgodjeni, dok se ne popravi elektricna infrastruktura.

A infrastruktura ce se popraviti, kad strojevi dobiju pristup elektricnoj energiji. I tako u krug.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 12:52 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice