Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

poruka: 51
|
čitano: 15.618
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps".
15 godina
odjavljen
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Opet ste počeli s reklamama koje nisu propisno označene.

 

A sretnici kojima je ovo dostupno su u pravilu sretnici kojima nije SAMO ovo dostupno. Nama ostalima samo vadite mast...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
26 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Heloooouuuu

Umjesto da taj G.fast ponudite nama gdje nema optike pa da napokon dobijemo neku normalnu brzinu iznad 10 Mbps, vi sada to implementirate kućanstvima koja već imaju optiku i samim time najmanje 50 Mbps.

Ja Iskon uslugu na području Grada Zagreba plaćam daleko više od tih 219 kn, za pišljivih 10 Mbps (upload 0,5) i napomena.....restartam modem od 2 puta dnevno do nekoliko puta tjedno. Eto kakva vam je usluga

16 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Nemam niti 50 Mbps već samo ~35 Mbps! O fantomskom "pucanju" veze da ni ne pišem, usred igre pukne na 1-2s i kao da se ništa nije dogodilo. Njima u sustavu piše da sve radi 100% ispravno. Inače zadovoljni uslugom, samo želimo veće brzine jer stari puno videosadržaja uploada na Youtube i stotine slika na FB.

LOL: Crobrother
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Nit na telekomu ne mogu imati više od 10 mbps (Otok Rab) a oni nude 200mbps

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
bobyg kaže...

Heloooouuuu

Umjesto da taj G.fast ponudite nama gdje nema optike pa da napokon dobijemo neku normalnu brzinu iznad 10 Mbps, vi sada to implementirate kućanstvima koja već imaju optiku i samim time najmanje 50 Mbps.

Ja Iskon uslugu na području Grada Zagreba plaćam daleko više od tih 219 kn, za pišljivih 10 Mbps (upload 0,5) i napomena.....restartam modem od 2 puta dnevno do nekoliko puta tjedno. Eto kakva vam je usluga

 potpisujem, ja u Gajevu i ista stvar. toliko mi je ža šta su to jedine 4 ulice u kojima bnet nije provuka svoje instalacije

 

15 godina
neaktivan
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Eh da imam išta osim parice iz 41' već odavno bih se maknuo sa Iskona...brzina 10mbps na papiru, a u stvarnosti 3..i to kad je dobar dan.

Najžalosnije je da nisam baš u tolikoj selendari, radi se o okolici Zagreba.

 

Em što nas muzu za tu bijedu od interneta (220kn mjesečno) em još ulažu valjda 28 kuna godišnje u infrastrukturu (mislim na očinsku im tvrtku). Samo se ulaže u područjima od interesa gdje su velike firme i puno korisnika.

origin: mrxa
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Najbrži kaže...

Nemam niti 50 Mbps već samo ~35 Mbps! O fantomskom "pucanju" veze da ni ne pišem, usred igre pukne na 1-2s i kao da se ništa nije dogodilo. Njima u sustavu piše da sve radi 100% ispravno. Inače zadovoljni uslugom, samo želimo veće brzine jer stari puno videosadržaja uploada na Youtube i stotine slika na FB.

 A jado jadni, samo 35 Mbps..., znači ne možeš ništa preko 4 MB/s skidati, ja bi se odmah HAKOM-u žalio. Za 1080p film ti treba punih 20ak min, cijela vječnost!

 

Prave Rvacke tragedije  

 

 

P.S. nauči starog da malo smanji kvalitetu videja/fotki uz neki dobar enkoder/whatever pa možda bude išlo brže to uploadanje.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Najbrži kaže...

Nemam niti 50 Mbps već samo ~35 Mbps! O fantomskom "pucanju" veze da ni ne pišem, usred igre pukne na 1-2s i kao da se ništa nije dogodilo. Njima u sustavu piše da sve radi 100% ispravno. Inače zadovoljni uslugom, samo želimo veće brzine jer stari puno videosadržaja uploada na Youtube i stotine slika na FB.

 

Da, što se tiče downloada, baš te žalim...mojih 3 mbps te žali.

Što se pucanja tiče, ograniči si upload jer je to kao normalno na Iskonu...ti si kriv što iskorištavaš upload do kraja...osobno na svoje uši čuo od podrške, go figure.

 

origin: mrxa
16 godina
online
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Ja sam generalno zadovoljan sa Iskonom, veza mi ne puca i sve štima.

Jedino me malo "pecka" to što mi je paket 20-50 mbps, nisam nikada vidio da je bilo preko 20 mbps, a trebao bih biti blizu centrale. Barem sudeći po susjedu koji radi u Iskonu i kaže da tu bez problema ide 50 mbps. Nije da mi ta brzina treba, 2 MB/s koliko izvučem je sasvim OK, no opet, bilo bi zgodno da brzina varira 20 - 50, ako je već paket 20 - 50...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

G.Fast omogućava da optiku dovedeš na neki stup (DSLAM veličine kutije cipela) .. blizu korisnika ili npr u podrum zgrade .. i onda dalje bakrom. Barem kako kaže wiki. Pa bi možda na taj način ekipi udaljenoj od optike, koja je dvije ulice dalje, moglo proći spajanje većim brzinama jer radi do cca 500m.  

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
mr.ezrider kaže...

 Pa bi možda na taj način ekipi udaljenoj od optike, koja je dvije ulice dalje, moglo proći spajanje većim brzinama jer radi do cca 500m.  

 

Teško izvedivo. Do 500m je u teoriji, do nekih 100m se mogu postići solidne brzine.

Moguće je montirati na stup pa se dovede do priključaka spojenih isključivo na taj stup.

Pitanje je isplativosti i tu dolazi do problema napajanja.

U tom slučaju je treba nekako dovesti 48V do stupa, postoji varijanta da se uređaj napaja preko parice od samih korisnika, ali to još kod nas nije regulirano, pa se ne može ići u tako nešto bez odobrenja od nadležne strane (HAKOM valjda).

 

Onda su kod uređaja na stupu više izraženi problemi sa paricama (prespoji na mreži/tavanu, kućna instalacija - OK, to je problem i u zgradama, pogotovo ako su kablovi provučeni 1950.)

 

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
12 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
I tu će biti onaj popularni odj.b: "Pružamo vam najveću moguću (dostupnu) brzinu". 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Miro Jel možeš nekako od njih saznati radi li se o AON ili GPON FTTH tehnologiji? Hvala. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

PTP, ali moguće je to izvesti i preko GPON-a.

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 10:56 (M4r10).
16 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Nema vam pomoci bez optike... Za 480 kn imam 200/100, 3 maxtv-a (svi programski paketi, hbo hd,arena hd,..) i 2 ip telefona (flat prema svima). Veza ne puca, tv nikad ni trznuo, ping 3ms, za internet iza ont-a i tcom modema se brine mikrotik + ubiquiti. i sada je samo pitanje volje i cijene dizanja brzine, 4k programa, itd. moze ici i na 500/250 ako se doplati 200kn ali stvarno nema potrebe jer i kada upalim sva 3 maxtva na hd programima, speedtest daje 220/110

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

"Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbp"

 

Naglasak je na riječi do što znači da ako daju i brzinu od 10 Mbps, to je po ugovoru 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 13:25 (ivanv000).
 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
ivanv000 kaže...

"Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbp"

 

Naglasak je na riječi do što znači da ako daju i brzinu od 10 Mbps, to je po ugovoru 

 Zanimljivo, prvi put čujem da je naglasak na riječi koja se uopće ne nalazi u rečenici. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Najbrži kaže...

Nemam niti 50 Mbps već samo ~35 Mbps! O fantomskom "pucanju" veze da ni ne pišem, usred igre pukne na 1-2s i kao da se ništa nije dogodilo. Njima u sustavu piše da sve radi 100% ispravno. Inače zadovoljni uslugom, samo želimo veće brzine jer stari puno videosadržaja uploada na Youtube i stotine slika na FB.

 

Ovo fantomsko pucanje se događa i na Vipu redovito.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 17:07 (Petar).
13 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Ako vam se to "fantomsko pucanje" događa uvijek u isto vrijeme, radi se o promjeni IP adrese. Rješenje je jednostavno - resetirajte router u vrijeme kada ne koristite internet (npr. 3 ujutro) i IP adresa će vam se mijenjati svaki puta u to vrijeme.

 
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Mogu si tih 200Mbit poslat u onaj dio tijela. Svi reklamiraju brzine do 50 Mbita, samo da ti kažu da ti nažalost ne mogu isporučit tu brzinu. Kod mene slučaj: 20Mbit paket, stvarna brzina 4Mbita s čestim pucanjem veze. 

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
mrxa1 kaže...
Što se pucanja tiče, ograniči si upload jer je to kao normalno na Iskonu...ti si kriv što iskorištavaš upload do kraja...osobno na svoje uši čuo od podrške, go figure. 

 Kad netko piše gluposti ti mu treba reći a to ti upravo činiš pa ti kažem da pišeš gluposti.

Iskon permanentno povećava broj korisnika a ne ulaže u hardveraj i zato svake godine spuste download "po malo" pa si onda miran od pucanja 6 mjeseci.

Nakon toga "dolaskom" novih korisnika veza opet počne pucati.

To je njihovo "najnovije" objašnjenje da je upload kriv jer cloud i razni web servisi rade nemilice u pozadini, preopterete im serveraj i veze pucaju.

Da ? 

NE

Isključim sve uploade, isključim računalo, aaaaaa..... TV veza poslije 16 h kad ljudi dođu kući s posla bar 4/5 puta pukne.

Dakle, pozadinskog uploada NEMA a stanje bude ISTO kao i kad je uključeno računalo, torrent klijent....

ISTO je svima nama koji smo na bakrenom osječkom Iskonu u Osijeku iz moje firme... izbrojao sam nas > 40 obitelji

SVIMA, ne samo meni !!!!!!

SLUČAJ...NE

 

Žalosno je jebeno što s novog TV-a moram i iskopčati LAN kabel kad ga ne koristim (preporuka Iskon tehničke službe) jer i TV preko lana VUČE upload a ne koristi se ??!! 

Marko :D kaže...

Ako vam se to "fantomsko pucanje" događa uvijek u isto vrijeme, radi se o promjeni IP adrese. Rješenje je jednostavno - resetirajte router u vrijeme kada ne koristite internet (npr. 3 ujutro) i IP adresa će vam se mijenjati svaki puta u to vrijeme.

Marko, ne vrijedi to za nas koji smo na bakru kod Iskona.

Sve sam isprobao.

Čekam studeni i begam od njih....

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 17:56 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

To funkcionira nebitno o vrsti interneta. Internet puca svaki put kad se promijeni IP adresa, pa i meni koji imam optiku.

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Marko :D kaže...

To funkcionira nebitno o vrsti interneta. Internet puca svaki put kad se promijeni IP adresa, pa i meni koji imam optiku.

A kako neće "puknuti" kad se mijenja IP ?

Marko, TO nije pucanje.

To je planiran prekid veze......

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 17:59 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Pucanje veze = svaki puta kada ostaneš bez internetske veze. Planirani prekid veze je kada resetiram router u točno to vrijeme i kada znam da će točno u to vrijeme puknuti veza (ja sam to planirao). Kada ostanem bez internetske veze u neočekivano vrijeme, to nije planirani prekid.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:38 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

A o čemu pišem cijelo vrijeme ?! 

Ti meni objašnjavaš što ja objašnjavam. 

 

Khm... 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

Ja tebe više ništa ne razumijem. Pucanje veze koje se događa kod svih (promijena IP adrese) se može eliminirati na gore naveden način i točka. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 18:38 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Anđeo bez falinge kaže...

 Kad netko piše gluposti ti mu treba reći a to ti upravo činiš pa ti kažem da pišeš gluposti.

...

 

Kakvu sam ja to točno glupost napisao? Ovo što sam prenio što su meni "savjetovali" iz Iskon podrške? Pa to nije moja glupost nego njihova i vidiš na koji sam način napisao. To nije bilo davanje savjeta, to je bio sarkazam...ajde onda ću ja tebi napisati ovako: Nemoj pisati samo da bi nešto napisao. (fino podcrtano i boldano u tvom stilu)

 

origin: mrxa
13 godina
offline
Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps

ovo je vj sranje kao i TELE 2,

 

 

imam ga vec godinu.... prvih 5 dana (dok imas pravo vratit) download 20 upload 30, nakon toga download ne prelazi 4.... dok je upload 30.... znaci nije signal vec oni ogranicavaju i blokiraju....

 

sto ga imam dulje losije radi....

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
mrxa1 kaže...

Kakvu sam ja to točno glupost napisao? Ovo što sam prenio što su meni "savjetovali" iz Iskon podrške? Pa to nije moja glupost nego njihova i vidiš na koji sam način napisao. To nije bilo davanje savjeta, to je bio sarkazam...ajde onda ću ja tebi napisati ovako: Nemoj pisati samo da bi nešto napisao. (fino podcrtano i boldano u tvom stilu)

 

Ispričavam ti se jer nisam primjetio odmah da je sarkazam. Samo sam ovlaš pročitao post i nakon tvoje opaske pročitah ga s razumijevanjem.

Puno se uzbudim čim mi se učini da mi ih netko pravda a kod tebe mi se učinilo...

 

btw

MARKO

pripazi koji dio teksta stavljaš u zagradu...  

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 23:28 (Anđeo bez falinge).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon u novom paketu nudi brzine od 200 Mbps
Robert_84 kaže...

ovo je vj sranje kao i TELE 2,

 

 imam ga vec godinu.... prvih 5 dana (dok imas pravo vratit) download 20 upload 30, nakon toga download ne prelazi 4.... dok je upload 30.... znaci nije signal vec oni ogranicavaju i blokiraju....

 

sto ga imam dulje losije radi....

 Ako imaš ovo onda se lijepo žali. Na internetu jasno piše da je maksimalna brzina 200/100 i nakon toga piše da je minimalna brzina 140/70. I toga se moraju držati, to je HAKOM-ovo pravilo i ako to ne zadovoljavaju onda imaš pravo raskinuti ugovor.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice