Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

poruka: 32
|
čitano: 6.829
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-".
16 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Koji biseri.

 

Dajem im par dana, onda ide deinstalacija i vraćanje na Chrome.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
memulica kaže...

Koji biseri.

 

Dajem im par dana, onda ide deinstalacija i vraćanje na Chrome.

 Ispravljeno je već tijekom istog dana. Jest ozbiljan kiks Mozillinog tima, ali, srećom, brzo je i ispravljen. Najznačajnija je stvar u ovom kiksu to da smo otkrili odjednom koliko zapravo ima reklama na webu - neprobavljivo mnogo. Mislim da je mnogi web servisi i web stranice zapravo zadržavaju popularnost samo zato što ih se koristi s adblockerima - kako ironično :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
16 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Di je ispravljeno? Misliš na onaj nekakvi fix koji su sklepali nabrzinu? Meni ne radi, a koliko vidim ima nas dosta.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
4ndY kaže...
memulica kaže...

Koji biseri.

 

Dajem im par dana, onda ide deinstalacija i vraćanje na Chrome.

 Ispravljeno je već tijekom istog dana. Jest ozbiljan kiks Mozillinog tima, ali, srećom, brzo je i ispravljen. Najznačajnija je stvar u ovom kiksu to da smo otkrili odjednom koliko zapravo ima reklama na webu - neprobavljivo mnogo. Mislim da je mnogi web servisi i web stranice zapravo zadržavaju popularnost samo zato što ih se koristi s adblockerima - kako ironično :-)

Nije kompletno ispravljeno. Korisnik i dalje mora uključiti neke postavke i onda ih vratiti na staro kada dodaci prorade. To baš i nije neko rješenje već samo privremeno.

memulica kaže...

Di je ispravljeno? Misliš na onaj nekakvi fix koji su sklepali nabrzinu? Meni ne radi, a koliko vidim ima nas dosta.

Kod mene je jučer sve bilo u redu kada sam išao provjeriti. Problem se pojavio danas, ali može se riješiti za par minuta no to je samo privremeno rješenje.

Dakle, odi u postavke Firefox-a, Privacy & Security -> Firefox Data Collection and Use -> Postavi kvačicu na Allow Firefox to send technical and interaction data to MozillaAllow Firefox to install and run studies, te ponovno pokreni preglednik.

 

Dodaci bi se nakon nekoliko minuta trebali sami početi pojavljivati jedan po jedan. Kada svi prorade, te postavke možeš isključiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 11:24 (Marko :D).
16 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Ja nikakvih problema nisam imao, redovno mi je ažuriran FF i sustav. Nisu rekli je li to pogađa samo WIN sustave ili SVE, kod mene na openSUSE 15 sve je bilo i još uvijek je u redu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
I dalje ne radi. Na androidu moram uzivati u bugovim reklamama.
13 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima

Nije mi to nažalost pomoglo, već ovo. Piše i rješenje za ANdroid koji koriste pa probajte kojima ne rade.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
vrinho kaže...

Nije mi to nažalost pomoglo, već ovo. Piše i rješenje za ANdroid koji koriste pa probajte kojima ne rade.

Meni je pomoglo ono što sam napisao. U Mozilli su svjesni da njihove solucije ne pomažu nekim korisnicima i preporučuju korisnicima da ne koriste nikakve 'zaobilaske' za rješenje problema; isti mogu kasnije izazvati probleme i preporučuju čekanje da fix dođe do korisnika.

13 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Meni jedino ovo pomaže tak da mi je svejedno za njihova upozorenja. Ako i dođe do problema reinstall i gotovo. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Marko :D kaže...
vrinho kaže...

Nije mi to nažalost pomoglo, već ovo. Piše i rješenje za ANdroid koji koriste pa probajte kojima ne rade.

Meni je pomoglo ono što sam napisao. U Mozilli su svjesni da njihove solucije ne pomažu nekim korisnicima i preporučuju korisnicima da ne koriste nikakve 'zaobilaske' za rješenje problema; isti mogu kasnije izazvati probleme i preporučuju čekanje da fix dođe do korisnika.

 To sto si ti spomenuo (studies) je zapravo u firefoxu upaljeno kao default, osim, ako neko nije iskljucio. Pa bi samo trebalo ostaviti racunalo upaljeno da to "povuce". Meni je jucer "povuklo" nakon 2 sata, a nekima odmah.

Ovo sto je on/reddit napisao (about:debugging) pomaze dok se ne firefox ne ugasi, a onda jovo nanovo. To se jucer koristilo i pomagalo je. Jos ima nesto za starije verzije i tako. To su tamo savjeti od jucer, dok nije uopce radilo.

Za android mislim da jos nije stigao privremeni fix, ali nisam pratio nakon sto se donekle stabiliziralo. Opcenito ljudi su popizdili. Posebno oni koji koriste neku verziju password managera.

 

https://discourse.mozilla.org/t/thread-add-ons-not-working-due-to-certificate-expiration/38968/212

 

Tu im je thread (vecinu ostalih slicnih su zakljucali), pa mozda tamo postaviti pitanje, ako tko trazi odgovor. Nema puno toga, jer kada je problem jucer poceo stranica se jedva ucitavala

 

13 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

 2 min. i vec se prebacil na chrome,bas me zanima sta testiraju sa ovime.... 

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Na ovom blogu se moze naci direktan link za fix u komentarima bez omogucavanja "studies", meni osobno sve rijesio bez da sam ikakve postavke mijenjao.

 

Direktan link za fix:

https://storage.googleapis.com/moz-fx-normandy-prod-addons/extensions/hotfix-update-xpi-intermediate%40mozilla.com-1.0.2-signed.xpi

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 12:48 (lovredr).
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
lmutak kaže...

 2 min. i vec se prebacil na chrome,bas me zanima sta testiraju sa ovime.... 

Ništa ne testiraju; istekao im je certifikat i zato je Firefox sve dodatke proglasio zastarjelima ili nesigurnima.

 

Nisi jedini koji je potražio alternativu... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 12:48 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

about:config
xpinstall.signatures.required -> false

restart firefox

 

30s rijesenje

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
lovredr kaže...

Na ovom blogu se moze naci direktan link za fix u komentarima bez omogucavanja "studies", meni osobno sve rijesio bez da sam ikakve postavke mijenjao.

 

Direktan link za fix:

https://storage.googleapis.com/moz-fx-normandy-prod-addons/extensions/hotfix-update-xpi-intermediate%40mozilla.com-1.0.2-signed.xpi

 Hvala. Sve radi

7 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Čitatelj kaže...

about:config
xpinstall.signatures.required -> false

restart firefox

 

30s rijesenje

 to radi samo kod nightly, unbranded verzija ff, ne i kod normalne release i bete verzije...

 

ja sam sinoć koristio unbranded verziju ff dok se stvari nisu ispeglale...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 14:08 (Louis Pluto).
7 godina
protjeran
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

66.0.3 (64-bit)

https://en.wikipedia.org/wiki/Firefox_version_history

 

Koliko vidim to je "current", i kod mene to radi normalno.

Tako da neka razloga da ne radi kod svih drugih verzija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Čitatelj kaže...

66.0.3 (64-bit)

https://en.wikipedia.org/wiki/Firefox_version_history

 

Koliko vidim to je "current", i kod mene to radi normalno.

Tako da neka razloga da ne radi kod svih drugih verzija.

 ne radi, sto posto! od verzije 48 ta postavka ne radi u release i beta verzijama...

 

kako tebi radi nemam pojma, vjerojatno ti je u vrijeme promjene postavke pokupio novi cert...

 

https://wiki.mozilla.org/Add-ons/Extension_Signing#Timeline

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 16:04 (Louis Pluto).
7 godina
protjeran
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Bitno da radi na oba laptopa :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Čitatelj kaže...

Bitno da radi na oba laptopa :)

 što radi na oba laptopa?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
protjeran
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Yes, to mi je sinoc iskocio jer sam ih ukljucio nakon 15 dana godisnjeg, i na oba nije radilo.

 

Nagooglao da to pomaze i pomoglo je

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Čitatelj kaže...

Yes, to mi je sinoc iskocio jer sam ih ukljucio nakon 15 dana godisnjeg, i na oba nije radilo.

 

Nagooglao da to pomaze i pomoglo je

 nije to pomoglo jer ne radi

 

https://wiki.mozilla.org/Add-ons/Extension_Signing#Timeline

 

Firefox 48: (Pushed from Firefox 46). Release and Beta versions of Firefox for Desktop will not allow unsigned extensions to be installed, with no override. Firefox for Android will enforce add-on signing, and will retain a preference — which will be removed in a future release — to allow the user to disable signing enforcement.

 

dakle ili lažeš ili je pomoglo nešto drugo...

 

...nije ni bitno lažeš li..., bitno je da ljudi znaju da ta postavka ne radi na beta i release verzijama

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 16:46 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Meni je pomoglo to što čitam ovaj topic a ne koristim Firefox - odma se osjećam bolje. 

 
1 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Zasto bi lagao? Ako mi je pomoglo, nebi rekao "nije mi pomoglo".

 

Problem sam imao jucer, clanak je od danas, i jedino to mi je pomoglo jucer,

jer ne mogu zamisliti da imam Firefox bez uBlock Origin i Dark Reader-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Kod mene upravo se svi add-ons pogasili, a danas prvi puta upalio računalo. No, ionako već neko vrijeme razmišljam o prestanku korištenja Firefoxa, a ova sramota me dodatno ponukala u odluci. Dati ću šansu novom browseru Brave, pa će da vidimo.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

svježi buildovi...

 

Firefox 66.0.4 for Windows 64-bit

 

Firefox 66.0.4 for Windows 32-bit

 

release notes

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 23:05 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Jura iz druge galaksije kaže...

Kod mene upravo se svi add-ons pogasili, a danas prvi puta upalio računalo. No, ionako već neko vrijeme razmišljam o prestanku korištenja Firefoxa, a ova sramota me dodatno ponukala u odluci. Dati ću šansu novom browseru Brave, pa će da vidimo.

 Uzmi odmah Brave beta da mozes barem djelomicno iskljuciti dugme za sudjelovanje u reklamama. Kao spika je siromasni smo treba novaca, ali 100% vas ne pratimo kao Google osim ako se prikljucite Brave Rewards.

15 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

Kako zadnje vrijeme koristim Edge Chromium, najbolje je ne pokretati FF dok se stvari ne ispeglaju?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Istekli certifikat zadao probleme korisnicima
Louis Pluto kaže...

 To je to, a ne neki 'idimidođimi fixevi'.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
offline
Istekli certifikat zadao probleme korisnicima add-

meni nista od ,,popravi sam,, nije pomoglo,jutros oficijelan update i sve je sada ok !

waaagh
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice