Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i iPh

poruka: 11
|
čitano: 3.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i iPh".
10 godina
neaktivan
offline
Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i iPh

Nisam ko Pablo Escobar, Ivo Sanader, Plenković, Linić, Bandić, Ramljak, Todorić, Dalić  itd pa nemam neki poseban razlog zasto bi skrivao podatke ali opet volim svoju privatnost.

Kako da otežam provalu u svoj android phone. Mislim postoje li neki zasebni alati sa kojim se može zakomplicirati tim koji zažele provaliti bez šifre. 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i

-vrlo pouzdan alat, držiš ga u svom džepu (dok fizički nije dostupan 'hackerima'.. ili primijeti da se govori o policiji-sudu..)

-nešto sasvim drugo je soft, online-cloud.. a za to nemaš ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Ma policiji i sudu nismo zanimljivi mi obični smrtnici...
Svaka akcija ima svoju reakciju.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Igor150 kaže...
Ma policiji i sudu nismo zanimljivi mi obični smrtnici...

 Tu malo griješiš, iako ne traže takve stvari na mobu ali i tekakko smo zanimljivi mi obični smrtnici. 

Evo ti primjer

 

Deložacija, Recimo kumanalac želi deložirati umirovljenika zbog 200kuna duga, pa pošalju cijelu policijsku postaju da izbace njega i članove obitelji čak i živozidaše ako se nađu. 

Dok Sanader ili da kažem Čobanković uspiju se izvuči evo suđenje je prekinuto dok ne ode u zastaru a kod čobankovića sve ono što je pokrao je riješio sa guljenjem krumpira.

 

14 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Pa sad, ako mogu otkljucati, a mogu, jedino sto mozes je, ako imas pod FILE MANAGER, opcije SAFE, da zakriptiras ponesto, slike dokumente itd.
15 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i

eu zakonodavstvo, uk, usa.. većinom se uvodi (ako nije, sad će..) zakon, odbijanje davanja od suda traženih podataka, npr dekripcije/ključa je KZ 5-10god, kako koja zemlja.. ništa drugo ne moraš biti kriv. Pa ako želiš, kriptiraj i nedaj ključ.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Markić7 kaže...

Nisam ko Pablo Escobar, Ivo Sanader, Plenković, Linić, Bandić, Ramljak, Todorić, Dalić  itd pa nemam neki poseban razlog zasto bi skrivao podatke ali opet volim svoju privatnost.

Kako da otežam provalu u svoj android phone. Mislim postoje li neki zasebni alati sa kojim se može zakomplicirati tim koji zažele provaliti bez šifre. 

 

 

 

 

 Pa i ne baš... sve dok je i privatni/dekripcijski ključ na istom uređaju gdje i kriptirani sadržaj, nema smisla govoriti o ikakvoj ozbiljnoj sigurnosti.

Ako trebaš sakriti manju količinu podataka, uvijek možeš koristiti: 

https://null-byte.wonderhowto.com/how-to/steganography-hide-secret-data-inside-image-audio-file-seconds-0180936/

 

pod uvjetom da je koder ispravno implementiran...

 

8 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Privatni ključ nije na uređaju. On se generira iz PIN-a kroz sigurnu enklavu, ako nemaš pin, nemaš ni ključ.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Feudalac kaže...
Privatni ključ nije na uređaju. On se generira iz PIN-a kroz sigurnu enklavu, ako nemaš pin, nemaš ni ključ.

 I kaj te onda točno sprečava da ne brute-forsaš pin? broj pokušaja? pa jednostavno se dumpa cijeli flash (inside info proizvođača flasha/hack) i virtualizira uređaj i samo revertaš tih par bajtova/napraviš ih read only, koji ukazuju na broj napravljenih pokušaja. Uz dovoljno resursi (para) mislim da ovo i nije tako nemoguće napraviti.

15 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Aldo kaže...
Feudalac kaže...
Privatni ključ nije na uređaju. On se generira iz PIN-a kroz sigurnu enklavu, ako nemaš pin, nemaš ni ključ.

 I kaj te onda točno sprečava da ne brute-forsaš pin? broj pokušaja? pa jednostavno se dumpa cijeli flash (inside info proizvođača flasha/hack) i virtualizira uređaj i samo revertaš tih par bajtova/napraviš ih read only, koji ukazuju na broj napravljenih pokušaja. Uz dovoljno resursi (para) mislim da ovo i nije tako nemoguće napraviti.

 -problem je više pravni nego (ne)mogućnost.. tj 5.ti i nedodirljivost npr pošte, provala je provala, tko god je radio. Prije je bio pokušaj sopa-pipa, .. stvari koje bi se tad i bez sudskog naloga radile po zakonu tj bile bi pokrivene nekim zakonom kao obrana policije..

-nema proizvoda na tržištu mrežnog/radio.. koji nema backdoor, masterkey.. jer to država regulira, dok je ovo običan igrokaz, tj država može, ali dok se zakonom ne regulira NE SMIJE. Ostalo je samo igrokaz..

 

(upravo zbog tog, za zakve usluge angažiraju nekog vanjskog ili izraelce.. i tad su njihove ruke čiste, zakonski, no tad netko treći ima pristup svemu prije njih, formalno.. i jedino to još žele preskočiti).

 

.. jer, ameri, čudan/lud narod, ali drže do zakona-ustava, institucije ga ne smiju kršiti (javno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 14:08 (ihush).
8 godina
offline
Re: Izraelski Cellebrite kaže da može otključati i
Osim što se taj proces događa u sigurnoj enklavi koja je crna kutija, vraća ti rezultat na osnovu danih parametara a podaci iz nje se ne mogu očitati ni na koji način.
Trik je u nečem drugom, ne pomažu ni podaci iz applea jer je svaki čip drugačiji, podaci su vezani za jedinstveni tvornički broj plus random generator. Nagađam da im treba uključen uređaj koji je već bio autentificiran pinom ili biometrikom
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice