Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoznat,

poruka: 5
|
čitano: 3.279
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoznat,".
5 godina
online
Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoznat,

Ostavimo postrani još mučnije pitanje postoji li inteligentan ovozemaljski život, i krenimo s pretpostavkom kako ne postoji

Ispravljeno 

 

Inače, dobar film o pokušajima uspostave komunikacije između nas i vanzemaljaca je Arrival

 

A linguist works with the military to communicate with alien lifeforms after twelve mysterious spacecraft appear around the world.

 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoz
Ustvari krece se od donekle pogresne pretpostavke da smo mi ta inteligentna vrsta koja treba naci vanzemaljsku inteligenciju i komunicirati s njom.....

Ako se usvoji inteligentni i tehnoloski napredan zivot na nekom od planeta, negdje, kao cinjenica, i ako krenemo od pretpostavke da su tehnoloski na daleko vecem nivou od nas, gdje su im putovanja svemirom moguca, normalna i nimalo komplicirana, te da uopce imaju zelju ili potrebu za interakcijom s nekom drugom vrstom u prostranstvima svemira..

Onda je logicnija pretpostavka da oni nas ne dozivljavaju kao inteligentnu vrstu vrijednu kontakta i komunikacije, nego da ni oni uz sva tehnoloska i intelektualna dostignuca koja im onogucavaju takvu vrstu putovanja, nemaju nacina da nas kontaktiraju na nama razumljiv nacin....

Drugim rijecima, siguran sam da cemo ostvariti kontakt cim nas netko prepozna kao inteligentan oblik zivota u svemiru ;)
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoznat,

Po meni fermijev paradoks dobro objašnjava. S obzirom da je život na zemlji nastao 200 mill godina nakon prestanka bombardiranja ispada da je život u svemiru univerzalan a tako i kako je već spomenuto nazovimo je inteligencija. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoznat,

Članak dostupan pretplatnicima

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Izvanzemaljska komunikacija - Primatelj nepoz
Boris grozni kaže...

Članak dostupan pretplatnicima

 ma to ti je samo "only fans" varijanta promocije aliena. nemoj planut! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice