Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV

poruka: 17
|
čitano: 5.384
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV".
16 godina
offline
Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV

Auto izgleda kak premium auto mora izgledat. Jaguar job well done.

Model X pored ovog auta izgleda ko kanta za smece. Sjedil sam u modelu X na jednom sajmu i taj auto nema kaj trazit u premium segmentu kvalitetom izrade.

Jedino po cemu je "premium" je cjena auta i kad se premium njemci zalaufaju Tesla ide u bankrot brzinom warp 10.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV

Bilo bi idealno da netko napravi pravi off road električni terenac, i da mu motor može raditi u koračnom režimu.

Vitlo mu ne bi trebalo u 90% slučajeva....

 

 

Kruha i igala...
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV

kasnite i to dobro, mogao je jaguar i propasti u međuvremenu 

 15. tra 2018.

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
fer-de-lance kaže...

Bilo bi idealno da netko napravi pravi off road električni terenac, i da mu motor može raditi u koračnom režimu.

Vitlo mu ne bi trebalo u 90% slučajeva....

 

 

 lada niva . sad će to rusi, časom.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
fer-de-lance kaže...

Bilo bi idealno da netko napravi pravi off road električni terenac, i da mu motor može raditi u koračnom režimu.

Vitlo mu ne bi trebalo u 90% slučajeva....

 

 

Mislim da ima već takvih stvari u samogradnji, a postoji i nešto kao ovo 

8 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
NEW_MAN kaže...

Auto izgleda kak premium auto mora izgledat. Jaguar job well done.

Model X pored ovog auta izgleda ko kanta za smece. Sjedil sam u modelu X na jednom sajmu i taj auto nema kaj trazit u premium segmentu kvalitetom izrade.

Jedino po cemu je "premium" je cjena auta i kad se premium njemci zalaufaju Tesla ide u bankrot brzinom warp 10.

 

 

 jaguar definitivno zna napraviti lijep i udoban automobil. U ovom slučaju, doduše, sklapanje obavlja magna, ali nema veze.

 

Odlično je stvar da je netko izbacio električni automobil s poštenom baterijom i performansama. Kad smo kod njih, brojke o dometu su debelo nategnute, ali opet su dobre. Mislim, kad bi imao taj domet od skoro 500 km, trebao bi biti efikasniji od malog Leafa što je, pristojno rečeno, jako nategnuto.

 

E jedan detalj - kvaliteta izrade i dizajn na stranu, ovo nije konkurent modelu X, I Pace je manji od BMW-a X3, niži od prostog golfa sedmice. Mrvicu je, sveukupno manji po svim dimenzijama od VW Tiguana!! Što je tiguan? Ipace je terenac samo utoliko što Jaguar kaže da je terenac. Mali CUV ili crossover bi bio bolja definicija, ali oni koji kupuju kola veličine audia Q7, sigurno neće gledati ovu klasu... Drugo, potražnja za el. automobilima je tolika da ima mjesta za sve koji su sad na tržištu plus tko zna koliko. Treće, model X ima pristojnu mrežu superchargera čak i u EU - sve što trebaš je upaliti navigaciju na ekrančini unutar auta i evo rute po punjačima, dok će I Pace koristiti javne punionice raznih vlasnika tako de znam tko će se s njim usuditi na dulji put bez intimnog poznanstva sa svim poznatim i nepoznatim standardima punjenja...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 17:43 (Feudalac).
16 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
Feudalac kaže...
NEW_MAN kaže...

Auto izgleda kak premium auto mora izgledat. Jaguar job well done.

Model X pored ovog auta izgleda ko kanta za smece. Sjedil sam u modelu X na jednom sajmu i taj auto nema kaj trazit u premium segmentu kvalitetom izrade.

Jedino po cemu je "premium" je cjena auta i kad se premium njemci zalaufaju Tesla ide u bankrot brzinom warp 10.

 

 

 jaguar definitivno zna napraviti lijep i udoban automobil. U ovom slučaju, doduše, sklapanje obavlja magna, ali nema veze.

 

Odlično je stvar da je netko izbacio električni automobil s poštenom baterijom i performansama. Kad smo kod njih, brojke o dometu su debelo nategnute, ali opet su dobre. Mislim, kad bi imao taj domet od skoro 500 km, trebao bi biti efikasniji od malog Leafa što je, pristojno rečeno, jako nategnuto.

 

E jedan detalj - kvaliteta izrade i dizajn na stranu, ovo nije konkurent modelu X, I Pace je manji od BMW-a X3, niži od prostog golfa sedmice. Mrvicu je, sveukupno manji po svim dimenzijama od VW Tiguana!! Što je tiguan? Ipace je terenac samo utoliko što Jaguar kaže da je terenac. Mali CUV ili crossover bi bio bolja definicija, ali oni koji kupuju kola veličine audia Q7, sigurno neće gledati ovu klasu... Drugo, potražnja za el. automobilima je tolika da ima mjesta za sve koji su sad na tržištu plus tko zna koliko. Treće, model X ima pristojnu mrežu superchargera čak i u EU - sve što trebaš je upaliti navigaciju na ekrančini unutar auta i evo rute po punjačima, dok će I Pace koristiti javne punionice raznih vlasnika tako de znam tko će se s njim usuditi na dulji put bez intimnog poznanstva sa svim poznatim i nepoznatim standardima punjenja...

 Neznam, boss mi je kupio jaguar f pace, nije nešto zadovoljan osjećajem "premiuma". Kaže nije baš napredak kad se prelazi iz mercedesa. E sad zašto ga je onda kupio iako ga je imao na probi tjedan dana... kaže, a pa nema ih puno, da se lakše nađe na parkingu shopping centra. Nije kupio "e", jer kako znamo, poticaji za električare su razgrabljeni preko veze. A čovjek voli uštedit.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
overhaul kaže...

 Neznam, boss mi je kupio jaguar f pace, nije nešto zadovoljan osjećajem "premiuma". Kaže nije baš napredak kad se prelazi iz mercedesa. E sad zašto ga je onda kupio iako ga je imao na probi tjedan dana... kaže, a pa nema ih puno, da se lakše nađe na parkingu shopping centra. Nije kupio "e", jer kako znamo, poticaji za električare su razgrabljeni preko veze. A čovjek voli uštedit.

 uštedit će on q od ofce: jaguar ima najskuplji servisni sat u EU. no to je srprajz za snobove, kad nalete (a ubrzo će naletjeti). jednostavnije pronalaženje auta na parkingu šoping centra/crkve/groblja ... ima svoju cijenu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
Ajar kaže...
overhaul kaže...

 Neznam, boss mi je kupio jaguar f pace, nije nešto zadovoljan osjećajem "premiuma". Kaže nije baš napredak kad se prelazi iz mercedesa. E sad zašto ga je onda kupio iako ga je imao na probi tjedan dana... kaže, a pa nema ih puno, da se lakše nađe na parkingu shopping centra. Nije kupio "e", jer kako znamo, poticaji za električare su razgrabljeni preko veze. A čovjek voli uštedit.

 uštedit će on q od ofce: jaguar ima najskuplji servisni sat u EU. no to je srprajz za snobove, kad nalete (a ubrzo će naletjeti). jednostavnije pronalaženje auta na parkingu šoping centra/crkve/groblja ... ima svoju cijenu. 

 Ma to ti je sve leasing, pa shodno tome, full kasko. Naša država je složila sistem po kojem najbolje uvjete i pogodnosti imaju za nove aute oni sami, i firme. Dakle ako se pokvari, nije njegova briga. 
Osim što će morati valjda otrpjeti neko vrijeme u zamjenskom jaguaru. Ili svom drugom bmw-u, trećoj mazdi ili četvrtom mercedesu. Pojma nemam, ne pratim najdetaljnije... ja samo mijenjam bicikle :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
Overhaul:

Ma nisam htio potezati to pitanje u svom postu koji ide nekim drugim smjerom, ali doista jaguar je desetljećima patio od izuzetno loše kvalitete, promijenili su vlasnika više nego ja čarapa, sada su pid indijskom Tatom. Navodno im se kvaliteta popravila i f pace se jako dobro prodaje međutim nisam u toku, još nisam niti jednog vidio u živo pa šutim... obzirom da su jako mali, bez reputacije all in upad u struju je dobar potez, nemaju kaj izgubiti a mogu dobiti jako puno
Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
Mora da se šalite!?
Jaguar E-Type im je složio Rimac...
Nije moguće da to ne znate.
Također im je pomogao složiti i taj suv.
https://carbuzz.com/news/jaguar-worked-with-rimac-to-develop-the-all-electric-e-type-zero
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 8:14 (desertfox6666).
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV

Ljepuškast auto... Jedino što, dok ne vidiš amblem/natpis, ne znaš jel to Hyundai, Mazda, just name it... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
NEW_MAN kaže...

Auto izgleda kak premium auto mora izgledat. Jaguar job well done.

Model X pored ovog auta izgleda ko kanta za smece. Sjedil sam u modelu X na jednom sajmu i taj auto nema kaj trazit u premium segmentu kvalitetom izrade.

Jedino po cemu je "premium" je cjena auta i kad se premium njemci zalaufaju Tesla ide u bankrot brzinom warp 10.

 

 

Ajme meni ti Tesli kvalitetu izrade navodis kao minus a usporedjujes ju sa faking Jaguarom. Jaguar je teski krs sta se kvalitete izrade tice, jeftina Kia je duplo bolje sastavljena od bilo kojeg Jaguara...

14 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
desertfox6666 kaže...
Mora da se šalite!?
Jaguar E-Type im je složio Rimac...
Nije moguće da to ne znate.
Također im je pomogao složiti i taj suv.
https://carbuzz.com/news/jaguar-worked-with-rimac-to-develop-the-all-electric-e-type-zero

Jaguar E-type prerada, tj. firma koja stoji iza te prerade, nema nikakve, ali apsolutno nikakve veze s Jaguarom i proizvodnjom serijskih automobila.  Uostalom, neš ti uspjeha za toliko naprednu i tehnološku firmu odradit jednu preradu automobila.
Također, tom SUVu nije ni prismrdio. Jaguar je napravio kompletno novi odjel za razvoj tog auta, kojeg između ostalog vodi čovjek koji ima više radnog staža u autoindustriji nego Rimac godina. 

Dokle više dezinformacije?

 

EDIT: Kvaliteta izrade Tesle i nečeg drugog? Kaže se Jaguar kršina od izrade? Ak ništa drugo, bar aute ne sklapaju u pustinji u poludovršenom hangaru. A i lakiraona izgleda moderno, vjerojatno novi standardi u industriji. 

https://mobile.twitter.com/IspyTsla/status/1009134913881190400/video/1

https://i.imgur.com/blkX68j.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 15:18 (mystik).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
Krivo sam se izrazi, imaš pravo.
Rimac im je POMOGAO.
Što jest, jest 😊
Ali ne umanjuje činjenicu.
14 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
@mystik

Mike Goodbun - General PR manager Jaguar and Land Rover kaze na videu da su Jaguar E-type (electric) radili Jaguar Land Rover Classic Works + Rimac (Naravno da nije serijska proizvodnja) - ali zasto kazes da nema nikakve veze sa Jaguarom? (Izmisljas i lazes!) - pogledaj si video od 08:00+ minute

https://www.jaguar.com/about-jaguar/jaguar-classic/jaguar-land-rover-classic-works-facility.html (pogledaj si tko su oni tocno i samim time sto se nalaze na jaguar.com domeni, ja bi rekao da IMAJU i te kakve veze sa JAGUAR kompanijom).

Sto se tice TESLA i satora, to je toliko debilna rasprava. Klima u BAY-u je jako jako blaga i doslovno nema nicega sto bi naskodilo proizvodnji na taj nacin. Cak i SPACEX ima sator (skoro pa iste izrade) gdje rade najnoviji BFR - tako da sve te gluposti oko "satora" su gluposti.

Tesla isto tako ima vise od jedne assembly lines - a ova u satoru je GA4 (hint 4 znaci da ih ima jos 3) - znaci vecina Model 3 se i onako ne proizvodi tu gdje vidis.

Sto se tice same kvalitete TESLA - istina je da imaju problema, i ja osobno znam par vlasnika koji su imali probleme, ali sve je sredjeno kroz neko vrijeme i svi su sretni. Odi si u Amsterdam na aerodromu, i vidjet ces da su 60% TAXI - Tesle koje se koriste 24/7 - (troje ljudi vozi kroz 3 smjene). U 5 godina ti auti naprave oko 350000 kilometara - dok su im baterije jos uvijek oko 90% (i vise).

https://www.reddit.com/r/teslamotors/comments/81xi87/only_tesla_taxis_in_amsterdam/
8 godina
offline
Re: Jaguar I-Pace, prvi pravi električni SUV
mystik kaže...

 

EDIT: Kvaliteta izrade Tesle i nečeg drugog? Kaže se Jaguar kršina od izrade? Ak ništa drugo, bar aute ne sklapaju u pustinji u poludovršenom hangaru. A i lakiraona izgleda moderno, vjerojatno novi standardi u industriji. 

https://mobile.twitter.com/IspyTsla/status/1009134913881190400/video/1

https://i.imgur.com/blkX68j.jpg

 Freemont nije u pustinji već na moru - https://en.wikipedia.org/wiki/Fremont,_California#Climate

To nije šator već laka konstrukcija koja je za njihove uvjete blage mediteranske klime sasvim ok. Tamo se sklapa dual motor verzija modela 3, vjerojatno zato kaj su ostale linije optimizirali (automatizirali) za izradu isključivo jednog modela)

 

O kvaliteti ne bih, to će vrijeme pokazati.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice