Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

poruka: 20
|
čitano: 8.102
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo".
16 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

Izgleda zgodno, samo mi padaju na pamet dva pitanja:

- Vidimo da sastavljanje/rastavljanje nije automatizirano, već uključuje manualni, ljudski rad - znači li to da ovaj kontejner zahtijeva više ljudi kod utovara/istovara, odnosno sklapanja/rasklapanja? To bi vjerojatno podiglo troškove - valjda manje nego se dobije uštedama na manjem prostoru kod transporta praznih?

- Nije mi sasvim jasna ušteda kod prijenosa praznih kontejnera na brodu/vlaku/kamionu: ako prebacimo robu od točka A do točke B u punim kontejnerima, onda sklopimo kontejnere i vratimo ih nazad na točku A istim prijevoznim sredstvom (kamionom/vlakom/brodom) kojim smo prebacili pune bez dodatnog tereta - ništa nismo dobili, osim dodatnih komplikacija; no recimo da ih vratimo manjim prijevoznim sredstvom koje štedi na troškovima transporta zbog manjeg volumena tereta, a izvorni kamion/vlak/brod nastavi cirkulirati s novim punim kontejnerima od B do C... OK, možda se tu nešto dobije na uštedama ako se opskrbni lanac bolje organizira. Također, skladištenje praznih kontejnera vjerojatno je jeftinije. No nekako mi sve to izgleda kao rubne optimizacije transportnog sustava koje možda sitno smanje troškove, ali ne baš da ga revolucionariziraju kako se hvale u video prilogu. Ili ima tu još neka caka?

 

Stvar mi izgleda dosta straightforward da je ne bi već puno ranije "izumili" kad bi riješavala značajne probleme, a i čim se spominje "američki startup" odmah se pale lampice za oprez.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 7:07 (4ndY).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

Kakve su ovo gluposti? To što se može prevesti 5x više praznih kontejnera na jednom brodu ništa ne pomaže jer još uvijek trebaju i ostala 4 broda da ih vrate kada se napune robom. Ovako bio prevozili jedan brod sa praznim kontejnerima, a drugih 4 bez ičega. Ukupna prevezena masa ostaje ista.

 

Rješenja (od poredana od najboljeg):

1. Proizvoditi lokalno što god je više moguće te smanjiti prekooceanski transport

2. Tehnološki razvoj učinkovitjih pogona (motori i goriva)

3. Ujednačiti razmjenu dobara tako da brodovi putuju podjednako napunjeni u oba smjera

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

Dva komentara kako to ništa ne valja i tri globalna rješenja problema transporta robe.

Nije loše.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 8:09 (Yuda).
 
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:

Pa moj komentar sigurno nije kako "ništa ne valja", nego postavljam legitimna pitanja jer ne nalazim u tekstu odgovor na njih. Izražavam jasno i skepsu s obzirom na to kakvu reputaciju nose startupovi, ali moguće je da nas neki pozitivno iznenade.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:

Tvoje je pitanje legitimno jednako kao što je legitimno pitanje sedmogodišnjeg dijeteta zašto brod od željeza ne potone. Ako te zanima materija, informiraj se u strukovnoj literaturi, a ne na forumima pa će ti biti jasnije da transport ne funkcionira od točke A do točke B. Ali pravi problem tvojih stavova i pitanja nije tvoja znatiželja, nego uvjerenje da si "skužio" prijevaru sistema i iz jednog članka na internetu daješ si za pravo da si stručan i kompetentan popljuvati ideju o kojoj apsolutno nikakve stručnosti nemaš, a sve pod krinkom "pitanja" koja tu postavljaš i ne služe da bi dobio odgovor, nego da bi napumpao ego praveći se pametan. 

12 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

Pošto radim u skladištu i često imamo utovar/istovar brodskih kontejnera,ovo njihovo ne može proći!
Koliko vidim,skupljanje/širenje je dosta komplicirano i zahtjeva dosta vremena-kako onda ovime štedimo na vremenu?
U ove kontejnere nema šanse da se uđe viličarom(što predstavlja veliki problem)!
Viličar+ teret na taj zglob?Pa to će se deformirati nakon jednoga utovara.Često imamo problem sa zatvaranjem vrata tih kontejnera(čak i kada je kontender novi),jer se jednostavno uslijed transporta,lupanja,utovara,istovara...kontejner deformira,pa se vrata ne mogu zatvoriti.Mi to onda roknemo viličarom(savijemo vrata) da bi ih zatvorili....eh sada zamislite što bi bilo od toga skupljajučega kontejnera nakon 2-3 utovara?

A mi smo još i nježni

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
16 0 hvala 1
15 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

rješenje "krize u opskrbi" (tj. opskrbne krize) je u sadržaju kontejnera (punite ih!) a ne njima samima. jebeš kontejnere kad su prazni. ista besmisena fora kao i s telefonima: natrpavaju kamere od 200 megapimpeka i kojekakva ina softverska i hardverska sranja unutra, a baterije (= osnovno) i dalje za q. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
Milka30 kaže...

Koliko vidim,skupljanje/širenje je dosta komplicirano i zahtjeva dosta vremena-kako onda ovime štedimo na vremenu?
U ove kontejnere nema šanse da se uđe viličarom(što predstavlja veliki problem)!
Viličar+ teret na taj zglob?Pa to će se deformirati nakon jednoga utovara.Često imamo problem sa zatvaranjem vrata tih kontejnera(čak i kada je kontender novi),jer se jednostavno uslijed transporta,lupanja,utovara,istovara...kontejner deformira,pa se vrata ne mogu zatvoriti.Mi to onda roknemo viličarom(savijemo vrata) da bi ih zatvorili....eh sada zamislite što bi bilo od toga skupljajučega kontejnera nakon 2-3 utovara?

A mi smo još i nježni

 onda je možda rješenje u drugačijem načinu sklapanja. Ideja je dobra ali realizirana na loš način. Padaju mi na pamet bar dva načina kako se kontejner može sklopiti drugačije (vjerojatno brže, pouzdanije, bez zgloba na sredini podnice).
Zanimljivo je kako ti startupovi u >90% slučajeva imaju loše razrađene ideje, a opet dobiju veliki publicitet (i novac).

3 godine
odjavljen
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
chr1s kaže...

Tvoje je pitanje legitimno jednako kao što je legitimno pitanje sedmogodišnjeg dijeteta zašto brod od željeza ne potone. Ako te zanima materija, informiraj se u strukovnoj literaturi, a ne na forumima pa će ti biti jasnije da transport ne funkcionira od točke A do točke B. Ali pravi problem tvojih stavova i pitanja nije tvoja znatiželja, nego uvjerenje da si "skužio" prijevaru sistema i iz jednog članka na internetu daješ si za pravo da si stručan i kompetentan popljuvati ideju o kojoj apsolutno nikakve stručnosti nemaš, a sve pod krinkom "pitanja" koja tu postavljaš i ne služe da bi dobio odgovor, nego da bi napumpao ego praveći se pametan. 

 Zvuci kao Joe Rogan.

16 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
4ndY kaže...
/cut

 

... , a i čim se spominje "američki startup" odmah se pale lampice za oprez.

 Na samu riječ 'startup' se automatski pali alarm za prevaru/prodavanje magle.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
3 godine
odjavljen
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
memulica kaže...
4ndY kaže...
/cut

 

... , a i čim se spominje "američki startup" odmah se pale lampice za oprez.

 Na samu riječ 'startup' se automatski pali alarm za prevaru/prodavanje magle.

 Google, Amazon, Tesla, Spotify i mnogi drugi su jednom bili startupi. 

15 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
chr1s kaže...

Tvoje je pitanje legitimno jednako kao što je legitimno pitanje sedmogodišnjeg dijeteta zašto brod od željeza ne potone. Ako te zanima materija, informiraj se u strukovnoj literaturi, a ne na forumima pa će ti biti jasnije da transport ne funkcionira od točke A do točke B. Ali pravi problem tvojih stavova i pitanja nije tvoja znatiželja, nego uvjerenje da si "skužio" prijevaru sistema i iz jednog članka na internetu daješ si za pravo da si stručan i kompetentan popljuvati ideju o kojoj apsolutno nikakve stručnosti nemaš, a sve pod krinkom "pitanja" koja tu postavljaš i ne služe da bi dobio odgovor, nego da bi napumpao ego praveći se pametan. 

 

Svrha foruma i jeste pronalaženje odgovora na temama o kojima znamo, malo ili ništa. 

 

A, na forumu, stručna osoba, može (trebala bi), ostaviti linkove, koji vode do članak i knjiga, vezane za datu temu.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
fredii kaže... 

A, na forumu, stručna osoba, može (trebala bi), ostaviti linkove, koji vode do članak i knjiga, vezane za datu temu.

 sudoku za sandokana u sanduku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
Zanima me kako su riješili brtvljenje na tim preklopima.

Čisto sumnjam da bi potrajali. A nevrijeme na moru....nema gdje se voda neće zavući
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
Znači chr1s po tebi bi trebali svi znati sve, a ako ne znamo, nipošto ne propitkivati... krkane1
12 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
dd.inc kaže...
Znači chr1s po tebi bi trebali svi znati sve, a ako ne znamo, nipošto ne propitkivati... krkane1

Nije tako, vjerojatno je ostavio taj komentar "da bi napumpao ego praveći se pametan

7 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
Americki startup “pokazao” svoj izum.

Opet ista formula: startup + lijepi 3D renderi. Ako ista ovi barem ne obecavaju revoluciju gdje je ovakav kontejner “5x jeftiniji, 10x laksi” i sl.
Dok god ima ulagaca kojima je lijepi 3D render dovoljno da odrijese kesu bit ce ovakvih startupa i ovakvih vijesti.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi:
tokyu kaže...
Americki startup “pokazao” svoj izum.

Opet ista formula: startup + lijepi 3D renderi. Ako ista ovi barem ne obecavaju revoluciju gdje je ovakav kontejner “5x jeftiniji, 10x laksi” i sl.
Dok god ima ulagaca kojima je lijepi 3D render dovoljno da odrijese kesu bit ce ovakvih startupa i ovakvih vijesti.

 "trik" je u tome da vecina ulagaca koji ulazu u takve startupe ulazu tude novce 

12 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

U pričama stane 5 komada umjesto jednog, a na live snimci, kamion vozi samo dva, gdje je prije vozio jednog otvorenog :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jedno od mogućih rješenja za krizu u opskrbi: sklo

Veoma nepotrebno meme.

 

Obicna vrata na brodu trebaju redovito podmazivanje i premazivanje da bi se normalno otvarala, mogu mislit našta će ovi mehanizmi izgledat nakon 3mjesečne plovidbe po tihom oceanu. Sklopiš jednom i i iii i ii i.. 40 kubika WD spreja za otvorit. 

 

Malo me podsjeca na one sklopive plasticne kašete za bunker sta se nakon 3 sklapanja potrgaju. Kao da osnovno pravilo nije "sto je manje moguce pomicnih dijeliva - to dugotrajnije".

 

Mogli su radije napravit na napuhavanje, kontjeneri spejsbeg.

 

Da postoji bolji omjer korisnosti zapremnina/materijal vec bi ga japanci izmislili. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice