Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

poruka: 32
|
čitano: 14.062
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef".
15 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Apple 200 milijardi, ostali 12 milijardi...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Xiaomi je lupao na vrata Appleu i Samsungu dok u zadnje dvije godine nije pocela izgradnja brenda u smjeru high-end smartphoneova. 

Prosjecni Xiaomi više ne košta 200eura nego 600eura...

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
WillyWonka kaže...

Xiaomi je lupao na vrata Appleu i Samsungu dok u zadnje dvije godine nije pocela izgradnja brenda u smjeru high-end smartphoneova. 

Prosjecni Xiaomi više ne košta 200eura nego 600eura...

Košta ko puno bolji Samsung, a MIUI je katastrofa nad katastrofama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 8:37 (Marko :D).
12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Samsung se sjebao sa tim Exynos procesorima koje stavlja u flagshipe za naše tržište. Huawei su sjebali Amerikanci. O Žaomiju ne želim ni pričat. Apple odličan, ali zatvoren i nekompatibilan sa svime što nije Apple. Cjenovno su svi tu negdje...niti je iPhone puno skuplji P50 Pro, niti je novi Žaomi Ultra puno jeftiniji od Samsunga S22. Žalosno da nije niti jedan all-round, već uvijek moramo pristat na neke kompromise  

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Trenutno je Samsung najbolja Android opcija. Tu i tamo iskoči neki kinez kao best buy no Samsung ima konstantu. Tamo negdje do S6 bili su katastrofa što se tiče softwarea i bili su mi zadnji izbor. Danas kad uzmem sve u obzir, a upravo uzimam jer je žena sinu razbila mobitel, nekako mi baš zbog softwarea, podrške, najmanje bugova, karakteristika... na vrh ispliva Samsung. Iako se za isti novac može dobiti na papiru bolji kinez, mislim da ću mu kupiti A52S ili A53. Šteta što Sony, LG i HTC više ni ne postoje a Huawei koji je jedini kinez s kojim nisam imao problema nema Google servise i moraš se zajebavat da bi ih instalirao i kasnije držao up to date.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
BlueMax kaže...

Trenutno je Samsung najbolja Android opcija. Tu i tamo iskoči neki kinez kao best buy no Samsung ima konstantu. Tamo negdje do S6 bili su katastrofa što se tiče softwarea i bili su mi zadnji izbor. Danas kad uzmem sve u obzir, a upravo uzimam jer je žena sinu razbila mobitel, nekako mi baš zbog softwarea, podrške, najmanje bugova, karakteristika... na vrh ispliva Samsung. Iako se za isti novac može dobiti na papiru bolji kinez, mislim da ću mu kupiti A52S ili A53. Šteta što Sony, LG i HTC više ni ne postoje a Huawei koji je jedini kinez s kojim nisam imao problema nema Google servise i moraš se zajebavat da bi ih instalirao i kasnije držao up to date.

Meni se čini da ću i ja uzet Samsung ili Motorolu za sljedeći mobitel.

 

O Xiaomiju, Realme, OnePlus čitam horore.

Za Huawei tvrdim da je bez Google servisa 0.

Apple je Apple i samo zbog toga ga izbjegavam.

Sony mi je odličan (trenutno imam Xperiju iz 2018. i zadovoljan sam), ali više u ponudi nema midrange uređaje koje kupujem.

LG mobitel ne bi kupio ni da ih još uvijek proizvode; jednom kupio i opekao se.

HTC R.I.P. iako kruže vijesti da bi mogli izdat nove mobitele uskoro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 10:04 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Marko :D kaže...

Meni se čini da ću i ja uzet Samsung ili Motorolu za sljedeći mobitel.

 

O Xiaomiju, Realme, OnePlus čitam horore.

Za Huawei tvrdim da je bez Google servisa 0.

Apple je Apple i samo zbog toga ga izbjegavam.

Sony mi je odličan (trenutno imam Xperiju iz 2018. i zadovoljan sam), ali više u ponudi nema midrange uređaje koje kupujem.

LG mobitel ne bi kupio ni da ih još uvijek proizvode; jednom kupio i opekao se.

HTC R.I.P. iako kruže vijesti da bi mogli izdat nove mobitele uskoro.

 Motorolu zbog stock Androida? Kupio sam dva kineza sa stock Androidom. Mi A2 je srednja žalost a Mi A3 katastrofa, od usporenosti, lošeg proximity senzora a za Motorolu sam čuo slično. Možda Nokia.

Od Sony-ja sam imao X10 koji je bio u vrijeme kad si bilo koji Android telefon morao rootati, instalirati custom ROM-ove i slično da bi bio poluupotrebljiv (za razliku od Samsunga koji je tada bio govno) i Z3 koji je bio super dok se nije doslovno raspao (za godinu i po normalnog korištenja) odlijepilo se staklo i sprijeda i natrag. HTC One m7 možda najbolji Android kojeg sam ikad imao no i njemu je kamera nakon nekog kratkog vremena dobila rozu boju preko fotografija. Samsung je danas ko Toyota. Po specifikacijama srednja žalost, cijena iznad konkurencije, nikakvo posebno zadovoljstvo u radu ali nikad nikakvih problema. 

13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t

Da, Motorolu ponajviše zbog stock Androida. Otac ima Motorolu Moto G6 Play koju je uzeo kod produženja ugovora; kaže da je prezadovoljan istom i da će sljedeći njegov mobitel biti opet Motorola. Doslovno nema nikakvih problema s istom. Nije da je i neki zahtjevan korisnik (ja sam zahtjevniji), ali za njega je mobitel savršen.

 

Neki proizvođači su propali, neki odustali od tržišta, neki prešli na isključivo high end segment. Time smo spali na doslovno par proizvođača i daleko najmanji izbor nego prije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 10:44 (Marko :D).
12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Mislio sam na nove Motorole. Te stare su bile odlične.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Vlasnik sam Nokie 7 plus već evo dvije i pol godine.

Nedavno sam dobio Motorolu g60, za produljenje pretplate.

 

Problem je što sam sa Nokiom toliko zadovoljan, da uopće ne gledam koji mobitel koristim više, pa se još nisam prebacio na "noviju i bolju" Motorolu.

 

Na Nokiji koristim i G-Cam, Motorola ima neke svoje điđe koje još nisam do kraja istražio.

Ekran je 120hz pa se tu vidi napredak, baterija je također odlična, iako se ni na Nokiji nemam na što požaliti.

 

Nokia radi, pa eto nemam volje prebacivati sve na novi mobitel :D.

 

Šteta je samo da nema novijih Nokia na našem tržištu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

 

 

Samsung je iz mojeg iskustva potvrđena kvaliteta. Nije možda taj model neki top, al' je dovoljno dobar da nije kinez, te da izbjegne sankcije.

Neki ljudi jako vole gledati specke mobitela. Al, nije ovo tako jednostavno. Specke niš ne govore kako je raditi sa mobitelom. Zato su potrebne dobre recenzija.

Što naš BUG svakako radi.

 

Kinez oće za malo love, prodati mobitel sa super speckama. Okay, može....sretno.

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Ima ih na našem tržištu. Problem s Nokia-ma je što su preskupe. Prije 4-5 godina kad su se vratile pod HMD-om su bile best buy uređaji. Danas po klasama koštaju 20-50% više od Samsunga. Nokia XR20 sa Snapdragonom 480 5G i 64GB košta 500€ sa 128GB 570€što je čini besmislenom. Taj SOC kinezi stavljaju u <200$ uređaje.

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Marko :D kaže...
BlueMax kaže...

Trenutno je Samsung najbolja Android opcija. Tu i tamo iskoči neki kinez kao best buy no Samsung ima konstantu. Tamo negdje do S6 bili su katastrofa što se tiče softwarea i bili su mi zadnji izbor. Danas kad uzmem sve u obzir, a upravo uzimam jer je žena sinu razbila mobitel, nekako mi baš zbog softwarea, podrške, najmanje bugova, karakteristika... na vrh ispliva Samsung. Iako se za isti novac može dobiti na papiru bolji kinez, mislim da ću mu kupiti A52S ili A53. Šteta što Sony, LG i HTC više ni ne postoje a Huawei koji je jedini kinez s kojim nisam imao problema nema Google servise i moraš se zajebavat da bi ih instalirao i kasnije držao up to date.

Meni se čini da ću i ja uzet Samsung ili Motorolu za sljedeći mobitel.

 

O Xiaomiju, Realme, OnePlus čitam horore.

Za Huawei tvrdim da je bez Google servisa 0.

Apple je Apple i samo zbog toga ga izbjegavam.

Sony mi je odličan (trenutno imam Xperiju iz 2018. i zadovoljan sam), ali više u ponudi nema midrange uređaje koje kupujem.

LG mobitel ne bi kupio ni da ih još uvijek proizvode; jednom kupio i opekao se.

HTC R.I.P. iako kruže vijesti da bi mogli izdat nove mobitele uskoro.

 Motorola je kinez sa slabom podrskom tako da ne znam sto bi to uzimao. OnePlus je bio najbolji donedavno, cist i brz Android, regularne nadogradnje, ali kamera uvijek slabija od konkurencije. Sad su spojili softwarea sa Realme i ukenjali sve, dosli su bugovi i ikone i interfejs za djecu.

Imas Sony i Apple i eventualno Samsung. 

15 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
BlueMax kaže...

Ima ih na našem tržištu. Problem s Nokia-ma je što su preskupe. Prije 4-5 godina kad su se vratile pod HMD-om su bile best buy uređaji. Danas po klasama koštaju 20-50% više od Samsunga. Nokia XR20 sa Snapdragonom 480 5G i 64GB košta 500€ sa 128GB 570€što je čini besmislenom. Taj SOC kinezi stavljaju u <200$ uređaje.

 Vidiš koliko ne pratim :D

 

Sad sam gledao na GSMAreni, pa nisu dugo objavili išta konkurentno.

Zadnji flagship je još iz 2020, a nisu ni izbacili ništa jače od 7XX Snapdragona od tada.

Ništa, pukla ljubav ....

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

ma jeftini samsung je zahvalan uređaj.

motorola je zahvalan uređaj.

 

evo ja mojima prije 25 dana kupio dva uređaja jer su stare dokrajčili.

 

3200kn.

 

moto g60. sve čisto u maniri motorolinog čistog androida.  baterija 6000... dočeka četvrti dan.  ogroman fhd ekran.  

 

ovaj samsung A22  čak ima amoled (4g model ima, 5g nema) u toj cijeni.  5000 baterija. 9 sati ekrana na 2 dana i 18 sati.

 

sve tečno i fluidno.  ne vidim apsolutno nikakav nedostatak.  čak sam se zapitao, zašto sebi uopće kupujem mobitel preko 2000kn.  ova dva od 1600 opravdavaju svaku lipu.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 16:18 (torrente).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t

ja majci uzeo a52s i super je uredaj.

 

ekran, baterija, brzina sve super

 

za 2000kn izvrstan uredaj

 

ja cu se drzat p30pro dok ne krepa jer sve noviji mobiteli imaju neki nedostatak, a nemogu opravdat dati par tisuca kn samo za sidegrade

13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
veliki pero kaže...

Motorola je kinez sa slabom podrskom tako da ne znam sto bi to uzimao. OnePlus je bio najbolji donedavno, cist i brz Android, regularne nadogradnje, ali kamera uvijek slabija od konkurencije. Sad su spojili softwarea sa Realme i ukenjali sve, dosli su bugovi i ikone i interfejs za djecu.

Imas Sony i Apple i eventualno Samsung. 

Iskreno, podrška kod mobitela mi je najmanje bitna stvar. Zašto?

 

Android nikada ne ažuriram. S kojom je verzijom mobitel došao, s tom ću ga koristiti dok ga ne zamijenim novim mobitelom. Možda instaliram koje sigurnosno ažuriranje, ali jednom kada za tu trenutnu verziju Androida prestanu izlazit sigurnosna ažuriranja, blokiram ažuriranja kompletno.

Razlog je taj što svakom novom verzijom Androida mobitel postaje sve sporiji i sporiji, a baterija traje sve kraće i kraće. Trenutnu Xperiju i dalje držim na Androidu 8.0 Oreo iako je, vjerujem, 9.0 Pie zadnja verzija. Mobitel je i dalje brz kao i prvog dana, a baterija traje iznenađujuće dugo nakon četiri godine. Prethodna dva mobitela sam redovito nadograđivao na sve zadnje i "trajali" su najkraće u smislu da baterija ne može izdržati cijeli dan uz normalno korištenje. Trenutni i nakon 4 godine bez problema izdrži cijeli dan, doma s posla dođem s najmanje 50%.

 

A sad što se tiče podrške u smislu servisa, apsolutno svejedno jer sav servis ide preko MMM Agramservisa. Garanciju imaš i to je više manje to od podrške.

Gemmy kaže...

ja majci uzeo a52s i super je uredaj.

 

ekran, baterija, brzina sve super

 

za 2000kn izvrstan uredaj

 

ja cu se drzat p30pro dok ne krepa jer sve noviji mobiteli imaju neki nedostatak, a nemogu opravdat dati par tisuca kn samo za sidegrade

Da, A52s 5G je vrh od mobitela. I moja majka ga kupila kad je bila akcija sa TWS slušalicama. Prezadovoljna je istim.

 

Jedina boljka koju sam tom mobitelu pronašao je nedostatak FM radija. SoC ga podržava, ali Samsung nije instalirao aplikaciju za slušanje istog, pa ga se ni ne može koristiti.

16 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
wyks kaže...

 

Problem je što sam sa Nokiom toliko zadovoljan, da uopće ne gledam koji mobitel koristim više, pa se još nisam prebacio na "noviju i bolju" Motorolu.

 

Gemmy kaže...

 

ja cu se drzat p30pro dok ne krepa jer sve noviji mobiteli imaju neki nedostatak, a nemogu opravdat dati par tisuca kn samo za sidegrade

 E ovo je mislim problem svim proizvođačima, osim prodavača apple statusnog nakita (koji svakako nije loš ali je za taj novac nakit, a tek onda smartphone)

Jednostavno je već prije par godina neki gornji do top segment postao toliko dobar, da normalne ljude uopće nije briga za nove modele dok god stari rade. 
Meni se već pomalo raspucao samsung S9+, ali dok god rade dvije sim kartice, ekran, kamera, baterija i sve ostalo, uopće me nije briga za ponudu novih.
Već sam dva modela za produljenje ugovora (zadnji huawei koji je još imao android store i iPhone)
nakon držanja mjesecima pa i godinu kutijama, prodao dok nisu potpuno "propali". 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 19:54 (overhaul).
12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Do S8 kupovao samo flagship uređaje. Onda  odlučio da to nema smisla i uzeo sebi A72. Par mjeseci nakon toga sinu kupio A32 5G i igrajući se malo s njim došao do zaključka da sam i sebi trebao uzeti A32 jer je i više nego dobar za moje potrebe.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Ok a nakon 3 godine se i flagship uspori. Koliko se tek uspori taj jeftiniji samsung? Imam S10 i vec se usporio dosta. U pocetku je bio brz ko sad S21.
A ovi novi iz serije A su kao novi brzi ko stari flagship S10, kakav ce onda biti za 3 godine?
Galaxy S10e
13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
ivanm75 kaže...
Ok a nakon 3 godine se i flagship uspori. Koliko se tek uspori taj jeftiniji samsung? Imam S10 i vec se usporio dosta. U pocetku je bio brz ko sad S21.
A ovi novi iz serije A su kao novi brzi ko stari flagship S10, kakav ce onda biti za 3 godine?

Ako ne ažuriraš Android, neće se usporit. Vrlo jednostavno.

 

Sad bi mnogi mogli ovdje uskočit i reć "ali uređaj onda nije siguran ako se ne ažurira". Je, siguran je jer je Google sve važne sigurnosne mehanizme implementirao u sam Google Play. Skužili su da se ne mogu za sigurnost oslanjati na proizvođače, pa su morali napraviti nešto po tom pitanju. Upravo zbog toga, svi uređaji i na starijim verzijama Androida još uvijek su sigurni za korištenje.

14 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

ma telefoni su jednostavno toliko sazreli da meni flagship ne treba. Do prije par godina koristio sam samo flagshipe (Xperia, S, Note) a sad koristim A70 i još uvijek mi je OK. Već sad je rekorder po stažu i ne vidim razloga za zamjenu. Da danas crkne vjerojatno bi uzeo A52 5G. Meni Samsung ostaje best buy, ne zato što je osobito dobar već zato što su drugi loši.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
ivanm75 kaže...
Ok a nakon 3 godine se i flagship uspori. Koliko se tek uspori taj jeftiniji samsung? Imam S10 i vec se usporio dosta. U pocetku je bio brz ko sad S21.
A ovi novi iz serije A su kao novi brzi ko stari flagship S10, kakav ce onda biti za 3 godine?

 Imam Note 10 koji je izašao prije dvije i pol godine i radi jednako brzo kao i prvog dana. Redovno ga ažuriram i problema nikada nikakvih nije bilo, tvornički reset nisam nikada napravio. Jedino bi bateriju trebao novu staviti, cca 350kn, ova je baš loša, ali i to je dijelom i moja krivica, punim ga od prvog dana preko noći i onda stoji na punjaču u 100% nekoliko sati do jutra. Ostalo sve vrhunski.

 

Čisto usporedbe radi, nedavno sam imao A22 5G koji novi košta otprilike kao i ovaj moj Note polovan, i taj A22 je takvo smeće od mobitela ajme meni, dodirna vibracija je toliko loše napravljena da se samo po tome vidi koliko je budget uređaj, ne bih to nikada mogao koristiti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Marko :D kaže...
ivanm75 kaže...
Ok a nakon 3 godine se i flagship uspori. Koliko se tek uspori taj jeftiniji samsung? Imam S10 i vec se usporio dosta. U pocetku je bio brz ko sad S21.
A ovi novi iz serije A su kao novi brzi ko stari flagship S10, kakav ce onda biti za 3 godine?

Ako ne ažuriraš Android, neće se usporit. Vrlo jednostavno.

 

Sad bi mnogi mogli ovdje uskočit i reć "ali uređaj onda nije siguran ako se ne ažurira". Je, siguran je jer je Google sve važne sigurnosne mehanizme implementirao u sam Google Play. Skužili su da se ne mogu za sigurnost oslanjati na proizvođače, pa su morali napraviti nešto po tom pitanju. Upravo zbog toga, svi uređaji i na starijim verzijama Androida još uvijek su sigurni za korištenje.

 Nikad nisam imao problema sa sigurnošću na mobitelu niti poznajem ikoga ko je imao. S8 sam ažurirao kako su ažuriranja izlazila a riješio sam ga se (dao mami) zato jer mu je baterija, koja nije bila reprezentativna ni prvog dana, nakon 3 i po godine meni bila nedovoljna da izgura dan. Što se nekakvog usporavanja tiče, nisam primijetio ništa bitno i da nije oslabjele baterije još bi koristio S8.

13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Hacker002 kaže...

ali i to je dijelom i moja krivica, punim ga od prvog dana preko noći i onda stoji na punjaču u 100% nekoliko sati do jutra. 

Nije. Jednom kada mobitel dođe na 100%, punjenje automatski prestaje upravo iz tog razloga, da se ne ošteti baterija. Piše na mobitelu da je prištekan na struju, ali ne puni se. Idealno je puniti mobitel non-stop tj. kad god imaš priliku. Tako ja radim i baterija stara četiri godine još uvijek izdrži cijeli dan bez problema (kao što rekoh, dođem doma s 50% baterije uz normalno korištenje). Kod mene je doslovno uvijek uštekan, bilo na strujni punjač ili preko USB-a na laptop i ama baš nikakvih problema. Važno je još napomenuti da bi bateriju bilo najbolje puniti do 90% jer tada gubi najmanje ciklusa. Također, nije dobro da ti baterija padne ispod 30%; to također oštećuje istu.

 

AccuBattery instaliran od prvog dana uređaja, evo što kaže za zdravlje moje baterije nakon 4 godine;

 

Ono što mi je glupo kod Samsunga je što nema optimizaciju punjenja. Ovo ima moja Xperija i dosta pomaže očuvati bateriju. Postavim alarm u 7:30, mobitel će se punom snagom puniti do 90% i onda na tom najosjetljivijem dijelu baterije, sporo do 100% tako da punjenje bude gotovo točno malo prije alarma. Ne znam ima li koja aplikacija koja bi na Samsungu radila isto, a da ne zahtjeva root.

Lonely Boy kaže...

ja se stvarno divim ljudima koji imaju zivaca i razumijevanja za exynos.
imao je i qualcomm svojih promašaja, ali exynos mi je čisti promašaj od soc-a
kažem nebi više mogao podnjeti užasnu bateriju na telefonu i takve
temperature da me uopće strah prisloniti telefon na lice.

U mene samo Qualcomm i ništa drugo. Nikakav MediaTek, Exynos, Unisoc. 

 

Evo, brat uzeo Xiaomi s MediaTek Dimensity nekim, kaže da mu se na nekim mjestima doslovno samo izgubi GPS signal. Čitam po internetu, MediaTek ispada precizniji od Qualcomma, ali lošiji po signalu dok je tu Qualcomm bolji. Gubitak GPS signala ni na jednom Qualcomm mobitelu još nisam doživio. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2022 11:07 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Marko :D kaže...

Nije. Jednom kada mobitel dođe na 100%, punjenje automatski prestaje upravo iz tog razloga, da se ne ošteti baterija. Piše na mobitelu da je prištekan na struju, ali ne puni se. Idealno je puniti mobitel non-stop tj. kad god imaš priliku. Tako ja radim i baterija stara četiri godine još uvijek izdrži cijeli dan bez problema (kao što rekoh, dođem doma s 50% baterije uz normalno korištenje). Kod mene je doslovno uvijek uštekan, bilo na strujni punjač ili preko USB-a na laptop i ama baš nikakvih problema. Važno je još napomenuti da bi bateriju bilo najbolje puniti do 90% jer tada gubi najmanje ciklusa. Također, nije dobro da ti baterija padne ispod 30%; to također oštećuje istu.

 

AccuBattery instaliran od prvog dana uređaja, evo što kaže za zdravlje moje baterije nakon 4 godine;

 

Ono što mi je glupo kod Samsunga je što nema optimizaciju punjenja. Ovo ima moja Xperija i dosta pomaže očuvati bateriju. Postavim alarm u 7:30, mobitel će se punom snagom puniti do 90% i onda na tom najosjetljivijem dijelu baterije, sporo do 100% tako da punjenje bude gotovo točno malo prije alarma. Ne znam ima li koja aplikacija koja bi na Samsungu radila isto, a da ne zahtjeva root.

 Meni je na 82% cca a koristim ga tako kako sam opisao, no nebitno, znamo svi da je najbolje 20-80 cca ga držati i to je ok, sa sljedećim i budem tako, za ovaj je već kasno, eventualno kada stavim novu bateriju.

 

Imam u postavkama telefona mogućnost ograničiti punjenje na 85%, ali to je došlo tek s updateom na Andriod 11, kada mi je već bilo kasno za spasiti ju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Hacker002 kaže...
Marko :D kaže...

Nije. Jednom kada mobitel dođe na 100%, punjenje automatski prestaje upravo iz tog razloga, da se ne ošteti baterija. Piše na mobitelu da je prištekan na struju, ali ne puni se. Idealno je puniti mobitel non-stop tj. kad god imaš priliku. Tako ja radim i baterija stara četiri godine još uvijek izdrži cijeli dan bez problema (kao što rekoh, dođem doma s 50% baterije uz normalno korištenje). Kod mene je doslovno uvijek uštekan, bilo na strujni punjač ili preko USB-a na laptop i ama baš nikakvih problema. Važno je još napomenuti da bi bateriju bilo najbolje puniti do 90% jer tada gubi najmanje ciklusa. Također, nije dobro da ti baterija padne ispod 30%; to također oštećuje istu.

 

AccuBattery instaliran od prvog dana uređaja, evo što kaže za zdravlje moje baterije nakon 4 godine;

 

Ono što mi je glupo kod Samsunga je što nema optimizaciju punjenja. Ovo ima moja Xperija i dosta pomaže očuvati bateriju. Postavim alarm u 7:30, mobitel će se punom snagom puniti do 90% i onda na tom najosjetljivijem dijelu baterije, sporo do 100% tako da punjenje bude gotovo točno malo prije alarma. Ne znam ima li koja aplikacija koja bi na Samsungu radila isto, a da ne zahtjeva root.

 Meni je na 82% cca a koristim ga tako kako sam opisao, no nebitno, znamo svi da je najbolje 20-80 cca ga držati i to je ok, sa sljedećim i budem tako, za ovaj je već kasno, eventualno kada stavim novu bateriju.

 

Imam u postavkama telefona mogućnost ograničiti punjenje na 85%, ali to je došlo tek s updateom na Andriod 11, kada mi je već bilo kasno za spasiti ju.

Dobro, to je druga stvar. Meni treba opcija koja usporava punjenje od 90% do 100%, baš ono kako ima Xperija i još neki drugi mobiteli.

12 godina
offline
Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg telef

Ko puni preko noći, a to valjda radi 95% ljudi, najbolje vam je koristiti neki stari slabi punjač.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t
Marko :D kaže...
Nije. Jednom kada mobitel dođe na 100%, punjenje automatski prestaje upravo iz tog razloga, da se ne ošteti baterija. Piše na mobitelu da je prištekan na struju, ali ne puni se. Idealno je puniti mobitel non-stop tj. kad god imaš priliku. Tako ja radim i baterija stara četiri godine još uvijek izdrži cijeli dan bez problema (kao što rekoh, dođem doma s 50% baterije uz normalno korištenje). Kod mene je doslovno uvijek uštekan, bilo na strujni punjač ili preko USB-a na laptop i ama baš nikakvih problema. Važno je još napomenuti da bi bateriju bilo najbolje puniti do 90% jer tada gubi najmanje ciklusa. Također, nije dobro da ti baterija padne ispod 30%; to također oštećuje istu.

 

AccuBattery instaliran od prvog dana uređaja, evo što kaže za zdravlje moje baterije nakon 4 godine;

 

Ono što mi je glupo kod Samsunga je što nema optimizaciju punjenja. Ovo ima moja Xperija i dosta pomaže očuvati bateriju. Postavim alarm u 7:30, mobitel će se punom snagom puniti do 90% i onda na tom najosjetljivijem dijelu baterije, sporo do 100% tako da punjenje bude gotovo točno malo prije alarma. Ne znam ima li koja aplikacija koja bi na Samsungu radila isto, a da ne zahtjeva root.

 Imaš na samsungu mogućnost sporog punjenja na bixby routines, namjestim sporo punjenje od 23 do 6, mislim da to čuva bateriju više nego ijedna druga opcija.

 

Znači, settings - advanced features - bixby routines, i tu namjestiš, IF - time period (tu namjestiš od-do), Then - fast charging OFF, When routine ends - fast charging.

Imaš namiještanja s bettery levelom, if battery level below, equal or above, then - fast charging off.

 

Pogledati screenshot s notifikacijom na telefonu.

 

S tim rutinama se da igrati do sutra.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2022 12:57 (notloB).
13 godina
offline
Re: Jeftini Samsung dobio titulu najprodavanijeg t

E to se traži. Iako bi volio da takve nekakve postavke ne skrivaju iza Bixbyja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice