Jeste li nadogradili Windowse?

poruka: 38
|
čitano: 11.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeste li nadogradili Windowse?".
11 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nedostaje opcija "Nisam niti ne budem jer računalo nema uvjete iako je staro dvije tri godine"

 
18 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Jesam, na Dev davnih dana, a sada bih na release, ali ne mogu
il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
ivgrgic kaže...

Nedostaje opcija "Nisam niti ne budem jer računalo nema uvjete iako je staro dvije tri godine"

 https://support.microsoft.com/en-us/windows/ways-to-install-windows-11-e0edbbfb-cfc5-4011-868b-2ce77ac7c70e

 

Evo ako te muči TPM, na službenoj stranici imaš objašnjenje kako da se zaobiđe.

2 godine
neaktivan
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nakon xp što mi je bio izvrstan došla vista

Nakon viste došla 7 koja je bila izvrsna

Nakon 7 došla 10tka koja je meni osobno bezveze ali radi bez greške (valjda imam lude sreće) 

Na 11 ne mislim se prebacivati jednu 2 3 4 5 godina dok ne popeglaju sve što zeznu isto kao sa desetkom na koju sam prešao 2018-2019...

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nisam,vjerovatno neću ali sljedeće novo računalo bića sa posljednjom verzijom  windowsa.

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 11:58 (warhammer).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nisam još i obzirom na sve pročitano, ne žurim se nigdje.

10-ka mi radi najurednije, tako da nemam potrebu srljat u nepoznato.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 12:13 (zabranjeniples).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Mislim da cu ih nadogradit na Linux samo da se jos malo poboljsa podrska za igre, smjer u kojem MS gura windowse mi se uopce ne svida.

Moj PC  
10 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nisam, budem kad kupim novije komponente uskoro

 
0 0 hvala 0
Jeste li nadogradili Windowse?

Za cross platform development mašinu dušu dalo:

 

 

 

 

ne samo da može 1 linijom koda u shellu instalirati linux operativni sustav, nego i ima podršku u exploreru za instalirane linux mašine, command prompt može biti ne samo command prompt nego i linux shell kao i git bash, može otvarati GUI aplikacije, kada se instaliraju preko linuxa one su vidljive u Start izborniku, itd. itd. 

ma ludilo ne znam što da napišem, jako mi se dopadaju ovi novi Windowsi.

 

Jedva čekam da isprobam. Piše da mi se može instalirati Windows 11 (windows update sekcija u postavkama), ali mi još neda da instaliram.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
R4zOR229 kaže...

Mislim da cu ih nadogradit na Linux samo da se jos malo poboljsa podrska za igre, smjer u kojem MS gura windowse mi se uopce ne svida.

 Koristis dual boot ako moras igrati. 

Win za igre, linux za sve ostalo. 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nisam, a i ne budem osim kad ne budem baš,baš,baš morao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Jeste li nadogradili Windowse?

Kako što ranije napisah,na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11-opcenito/284940.aspx?page=0&jumpto=6421154&sort=asc&view=flat

 

Ovo je onak realno, s napomenom da je na početku i Windows 10 imal budalaština(kao primjer Update debakl) koje su kasnije ipak popravili.

 

 

 

 

Windows 11, prepakirano/redizajnirano novo smeče+u trenutnoj verziji 1000% zaslužuje Wintel oznaku.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 13:58 (rambox).
Moj PC  
6 8 hvala 2
12 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Kakva crna 'nadogradnja'? Dual boot i gotovo
 
4 1 hvala 0
6 godina
online
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
rambox kaže...

Kako što ranije napisah,na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11-opcenito/284940.aspx?page=0&jumpto=6421154&sort=asc&view=flat

 

Ovo je onak realno, s napomenom da je na početku i Windows 10 imal budalaština(kao primjer Update debakl) koje su kasnije ipak popravili.

 

 

 

 

Windows 11, prepakirano/redizajnirano novo smeče+u trenutnoj verziji 1000% zaslužuje Wintel oznaku.

 

 

 

Zaboravio si i one koje eto zanima novo, što sam ja. Napravio sam image 10ke i gurnio 11, pa ako nešto ode u k... ili ne budem zadovoljan vratim 10ku nazad u roku 20 min.

Dali mogu čekat, mogu, ali eto zašto... 

 

Ali ovdje se ionako čudo ljudi vole pravit pametnima pa eto ja ću sačekat malo za windowse, ja ću sačekat za cjepljenje, ja ću sačekat..... bla bla - koga briga iskreno, osim ako nemaš nekakav konkretan razlog, a toga još uvijek nisam čuo osim sranja Microsoft ovakav, Microsoft onakav... uvijek možete strpat Linux i uživat u tome kako ste super cool.

Re: Jeste li nadogradili Windowse?
rambox kaže...

Kako što ranije napisah, JA SMATRAM DA na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu. I TO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE.

 

 

 

 

nije baš korektno od tebe, tako vrijeđati ili potcjenjivati ljude koji ne misle slično kao i ti.

 

Radim VRLO bitne stvari na svome računalu za VRLO jaku firmu iz amerike. I da, instalirati ću Windows 11 čim mi dođe nadogradnja:

 

1. ne vjerujem da ima toliko bugova koji mogu narušiti opći dojam, a posebice ne vjerujem da ima bugova radi kojih bi izgubio bitne podatke

2. volim isprobavati nove stvari

3. u vrijeme kad dođe na moj stroj, Windowsi 11 biti će isprobani na nekoliko desetaka milijuna korisnika i na barem toliko računala, i sigurno da će uskoro doći i poneka zakrpa.

 

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 15:38 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
nikonja kaže...
rambox kaže...

Kako što ranije napisah,na Windows 11 brzo nadograđuju samo ljudi kojima je dosadno+ne rade ništa bitno na svojem kompu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-11-opcenito/284940.aspx?page=0&jumpto=6421154&sort=asc&view=flat

 

Ovo je onak realno, s napomenom da je na početku i Windows 10 imal budalaština(kao primjer Update debakl) koje su kasnije ipak popravili.

 

 

 

 

Windows 11, prepakirano/redizajnirano novo smeče+u trenutnoj verziji 1000% zaslužuje Wintel oznaku.

 

 

 

Zaboravio si i one koje eto zanima novo, što sam ja. Napravio sam image 10ke i gurnio 11, pa ako nešto ode u k... ili ne budem zadovoljan vratim 10ku nazad u roku 20 min.

Dali mogu čekat, mogu, ali eto zašto... 

 

Ali ovdje se ionako čudo ljudi vole pravit pametnima pa eto ja ću sačekat malo za windowse, ja ću sačekat za cjepljenje, ja ću sačekat..... bla bla - koga briga iskreno, osim ako nemaš nekakav konkretan razlog, a toga još uvijek nisam čuo osim sranja Microsoft ovakav, Microsoft onakav... uvijek možete strpat Linux i uživat u tome kako ste super cool.

 Lol,  netko nije popio tablete.  Windowse upgredaju odmah ljudi koji nista bitno ne rade. Ti si eto jako cool klinjo

3 godine
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Win10 od prvog dana izlaskam do evo danasnjeg dana nikad nikakvih problemaza sad ostajem na win10.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

nemam vremena ni volje zezat se s birokracijom oko (nado)građevne dozvole a na crno je ... rizično? nisam prije ni znao da se i na lamperiju primijenjuju "propisi". mogu me susjedi prijaviti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 16:33 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Nisam još. To hoću li nadograditi na Windows 11 ovisi o WU. Ako će blokirati WU za nepodržan hardver, neću nadograditi. Ako neće blokirati WU, hoću.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
texas.bug kaže...
R4zOR229 kaže...

Mislim da cu ih nadogradit na Linux samo da se jos malo poboljsa podrska za igre, smjer u kojem MS gura windowse mi se uopce ne svida.

 Koristis dual boot ako moras igrati. 

Win za igre, linux za sve ostalo. 

 

 A ostalo je što? 

12 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Šta fali win xp?
 
7 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Radim VRLO bitne stvari na svome računalu za VRLO jaku firmu iz amerike. I da, instalirati ću Windows 11 čim mi dođe nadogradnja:

 1. ne vjerujem da ima toliko bugova koji mogu narušiti opći dojam, a posebice ne vjerujem da ima bugova radi kojih bi izgubio bitne podatke

2. volim isprobavati nove stvari

3. u vrijeme kad dođe na moj stroj, Windowsi 11 biti će isprobani na nekoliko desetaka milijuna korisnika i na barem toliko računala, i sigurno da će uskoro doći i poneka zakrpa.

mislim, logika ti je za minus jedan...  

 

inače, nisam nadogradio niti ga mislim uskoro "svježe" instalirati.

kolega se usudi bez problema a radi "za vrlo jaku" firmu, a ja imam dosta programa za muzičku produkciju pa se ne usudim od tri računala instalirati ni na jedno.

 

na jednom je windows 7, a na ostala dva w10.

 

kažu backup, backup....

 

radim ja backup, ali ne želim da mi nešto od programa ne radi, i da "čekam zakrpe", kao Zoran iz Rijeke.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 20:48 (Zaporožac).
9 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Zaporožac kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

inače, nisam nadogradio niti ga mislim uskoro "svježe" instalirati.

kolega se usudi bez problema a radi "za vrlo jaku" firmu, a ja imam dosta programa za muzičku produkciju pa se ne usudim od tri računala instalirati ni na jedno.

 

na jednom je windows 7, a na ostala dva w10.

 

kažu backup, backup....

 

radim ja backup, ali ne želim da mi nešto od programa ne radi, i da "čekam zakrpe", kao Zoran iz Rijeke.

 Ma totalna glupost trcati da probas. Htio sam neki dan instalirati na poslu, onda sam se sjetio koliko problema dobijem na projektu kad nadogradim Visual Studio.

Kuci imam preko 100ak programa i igara i sve super radi. Da sam mladji vjerojatno bi sve nadogradio pa kud pukne da pukne.

Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Zaporožac kaže...
cut

 

pravi_covijek kaže...
cut

 

a koliki je problem dignuti virtualnu mašinu pa isprobati tamo? Pa kako vi uopće mislite da netko isprobava nove stvari? Ne smatrate valjda da će netko tek tako formatirati disk na radnom stroju i instalirati novi OS, podesiti sve što treba pa onda svu silu programa instalirati i konačno sigurnosne programe od klijenta, VPN-ove isl.? Bedastoće.

 

Virtual Box pa se igraš koliko god treba...

 

 

 

9 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Zaporožac kaže...
cut

 

pravi_covijek kaže...
cut

 

a koliki je problem dignuti virtualnu mašinu pa isprobati tamo? Pa kako vi uopće mislite da netko isprobava nove stvari? Ne smatrate valjda da će netko tek tako formatirati disk na radnom stroju i instalirati novi OS, podesiti sve što treba pa onda svu silu programa instalirati i konačno sigurnosne programe od klijenta, VPN-ove isl.? Bedastoće.

 

Virtual Box pa se igraš koliko god treba...

 

 

 

 Ali sto se imam igrati? UI se malo promjenio, ali nije nista drasticno.Imam virtualke na Linuxu, ali Windows 11 cu instalirati za godinu-dvije, kad bude ispoliran.

16 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Imam 13.5 god. PC

Win XP SP3 uh lijepo pasalo i sljakalo

Win Vista ma jako malo

Win 7 dobrih godina sluzio

WIn 8.1 kaj je to?

Win 10 toliko siromasan, nikako nabaviti novi stroj. ali imam prvi put legalnu verziju OS, bar nesto novo u zivotu.

 

Za Win 11, nadogradnja kaze, nemam nesto (maloprije vidio nesto ), pa sam odlucio.

Da zelim koristiti Win 11. otici cu u ducan, ukrasti PC s naljepnicom Instaled Win11 i gotovo. Najjednostavnije i najlakse.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?

Od prvog dana uvijek prvi na novim Winsima (DEV kanal) rade kao švicarski sat.

Od Windowsa 7 sa na betama i nikad neću preći na službenu verziju. Hvala bogu na Insider program.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 11:47 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
Zaporožac kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Radim VRLO bitne stvari na svome računalu za VRLO jaku firmu iz amerike. I da, instalirati ću Windows 11 čim mi dođe nadogradnja:

 1. ne vjerujem da ima toliko bugova koji mogu narušiti opći dojam, a posebice ne vjerujem da ima bugova radi kojih bi izgubio bitne podatke

2. volim isprobavati nove stvari

3. u vrijeme kad dođe na moj stroj, Windowsi 11 biti će isprobani na nekoliko desetaka milijuna korisnika i na barem toliko računala, i sigurno da će uskoro doći i poneka zakrpa.

mislim, logika ti je za minus jedan...  

 

inače, nisam nadogradio niti ga mislim uskoro "svježe" instalirati.

kolega se usudi bez problema a radi "za vrlo jaku" firmu, a ja imam dosta programa za muzičku produkciju pa se ne usudim od tri računala instalirati ni na jedno.

 

na jednom je windows 7, a na ostala dva w10.

 

kažu backup, backup....

 

radim ja backup, ali ne želim da mi nešto od programa ne radi, i da "čekam zakrpe", kao Zoran iz Rijeke.

 

ehhh... ja svako toliko radim za jedan studio.... winXP all the way... ne jebu oni to... nema konekcije na net, nista :))))

 

i sto je najgore, (ili najbolje) - sve radi savrseno - nema trzanja, brdo traka, sve odlicno!

NULL!=NULL
16 godina
offline
Jeste li nadogradili Windowse?

Imam laptop sa win 10 sa procesorom i5 7200U koji nije podržan, samo 8.gen nadalje. Sve ostale kriterije za instalaciju ispunjavam. Nije mi jasno ako snimim preko ISO win 11, jel će raditi windows update?

out of my mind-back in few minutes!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeste li nadogradili Windowse?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

nije baš korektno od tebe, tako vrijeđati ili potcjenjivati ljude koji ne misle slično kao i ti.

 

Radim VRLO bitne stvari na svome računalu za VRLO jaku firmu iz amerike. I da, instalirati ću Windows 11 čim mi dođe nadogradnja:

 

1. ne vjerujem da ima toliko bugova koji mogu narušiti opći dojam, a posebice ne vjerujem da ima bugova radi kojih bi izgubio bitne podatke

2. volim isprobavati nove stvari

3. u vrijeme kad dođe na moj stroj, Windowsi 11 biti će isprobani na nekoliko desetaka milijuna korisnika i na barem toliko računala, i sigurno da će uskoro doći i poneka zakrpa.

Velik broj IT profesionalaca želi biti up to date sa zadnjom verzijom, dobrim dijelom jer si ne možeš dozvoliti zaostajanje bilo da si dev ili sistemaš, a dijelom i zato jer povremeno izađe neka funkcionalnost pa je želiš isprobati tako da je daleko od toga updateove instaliravaju samo oni kojima je dosadno, ali mislim da rambox za dobar dio korisnika u pravu. Ako si developer, project manager ili neka treća non-sistemaška uloga ići instaliravati betu na produkcijsko računalo je vrlo rizično, gubitak vremena i pomalo neodgovorno. Ja osobno sam to odradio na virtualci i van radnog vremena jer sam iskreno imao višak vremena za to napraviti i jer na toj virtualci nemam ništa bitno za izgubiti. Da li bih to napravio na produkcijskoj mašini kad se pojavi update? Ne, osim ako bih imao puno slobodnog vremena da prije toga dobro istestiram na kopiji produkcije te da u narednih par tjedana nemam ništa tako kritično da ne može čekati dok se bavim sa eventualnim problemima. Da li bih vrtio produkciju na dev kanalu? Ne, osim ako mi primarni posao nije testiranje OS-a. Sa Windows 10 updateovima na release kanalu svako malo neke idiotarije, mogu samo zamisliti što je tek negdje na devu.

 

Btw, ako ti je toliko bitno što "je tako dobro podržan Linux" unutar Windowsa zašto onda ne pređeš na Linux?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice