Kad će propasti AMD?

poruka: 118
|
čitano: 26.889
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad će propasti AMD?".
15 godina
offline
Kad će propasti AMD?

Nek presele poduzeće kod nas, kad zagusti samo donesemo lex amd, i onda kažu da nismo privlačni investitorima...

Moj PC  
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Kad će propasti AMD?

kako kineza nikad nije bilo na polju CPU i GPU nego samo intel amd nvidia

 

jel to neznaju iskopirat?

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Kad će propasti AMD?

Vrlo hrabre i smione riječi od autora članka. Ipak je za svaku pohvalu znak pitanja na naslovu teksta ostavilo više mašte nama forumašima da odgovorimo na to pitanje... Ali za mene AMD je odavno mrtav. Ne propao, nego jednostavno mrtav, kao da ne postoji.

 

Moram isto tako reći da je formiranje tako jakog i tvrdoglavog stava u glavi na neki način i opuštajuće. Nema više glavobolje iz studenskih dana kako da za 500 kuna dobijem grafulju koja će za 5% nižu cijenu dati 5% bolje performanse što uvijek rezultira promjenom tabora od Zelenog ka Crvenom i to skoro uvijek u donjem srednjem segmentu GPU-a. I onda kajanje.

Sada je mnogo lakše, za igranje tu je odavno za mene stara deviza: "koliko para toliko muzike, zelene muzike". Za sve ostalo ja jednostavno vidim Intel i samo Intel. Od sekretarice kojoj dragulj zvan Pentium sa HT-om sve omogućava do Cisco mrežnih routera, switcheva ili Lenovo ili HPe radnih stanica i servera tu je uvijek Intel.

 

Osim toga nedostak konkurencije nije uvijek rijetko loša stvar. Tipičan primjer je Adobe, koji je primjerice svojim PS CS6 komadom softvera napravio sam sebi konkurenciju. Teško da će itko sa CS6 preći na CS7 ako potoniji ne bude nudio poprilične novotarije i softver vrijedan nadogradnje. Odatle i razlog zašto toliko dugo ne vidimo CS7 inkranaciju PS-a. Softverski zaglavljen već 5 godina ali to ne sprečava umjetnike da otvore maštu simbolično na pašu.

 

Slična stvar bi se mogla desiti i sa Intelom. Možda većom cijenom i nedovoljnim napretkom skočio bi sam sebi u stomak a korisnike na neki način oslobodio mukotrpnih nadogradnji i sa time odliv poprilične količine novca iz kućnog budžeta. 

Moj PC  
5 57 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kad će propasti AMD?

Upravo suprotno, ako AMD propadne, imat ćemo stanje na tržištu procesora i grafičkih kartica slično onome na području interneta u Hrvatskoj do 2005. Imao si jednog monopolistu, koji je u svakom slučaju ostvarivao profit jer konkurencije nije ni bilo i zašto bi on sad dalje morao ulagati u proizvod kad će se svakako prodavati?

Why so serious?
 
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Kad će propasti AMD?

- .. amd je propao kad je naplatio posljednji patent intelu.. od tad životari na aparatima dok mu žličicom par igrača povremeno da srk juhe.

- athlon je blasfemija, samo hype za GHz, optereon je ok ali nikad nije imao dovoljno kapaciteta-fabova za prodor.

- Radeonka je ATI, to što je gore amd logo je samo logo i tek životarenje.

- kao svaka statistika, hropac, dead cat bouncing, posljednja serija cpua koja će pomesti intel.. samo što nije, (riža).

 

a oko cijene, kao argument da su potrebna dva proizvođača (neš ti konkurencija, dva!) .. pa više intelu srežu OEMi cjenkanjem na količinu nego što on to radi zbog mrtvaca, amda.. kad to radi, onda izbaci npr 8400 :) da prodaje i7 po cjeni celerona, zarađivao bi.. samo manje.

ako veliki konzorcij predvođen 'plavim' ne poželi opet malo potpomoći anti-wintel, amd je mrtav, nastavlja samo naplaćivati tantijeme, veća bi bila zarada s klučem u bravi (manji gubitak). Veliki nemaju trenutno zanimanje za wintel, tako da to nije u neko skorije vrijeme za očekivati... a to znači, :)))

 

- pa sad, koliko je nekome važan logo na tranzistorima? bit će zanimljivo vidljeti reakcije, izljeve osjećaja, tuge i boli, i pravedničkog gnjeva.. :)) skoro ko ona tema koja zaključava teme..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:39 (ihush).
 
5 22 hvala 2
9 godina
offline
Kad će propasti AMD?

neka ih kupi IBM

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Hrvoje.RH kaže...

neka ih kupi IBM

 -neće, velikog ne zanima PC, zato je to outsourcao wintelu, kasnije požalio.. i .., no to je druga priča. Povukli se iz tog rata ili je kao svaka trakavica jednostavno rat postao besmislen. Smisao biza je zarada, serveri, internet, mobilni.. milijarde. Pa čak, može se karikirano reći, MS prelazi na linux.. dok je intel samo tranzistor, jer danas sve radi na svemu od mikrovalne nadalje. Gaming industrija još drži desktop, uredi drže MS-office.. i to je to. Ostalo su patenti, nevažno koja platforma, lova kaplje. npr Mac nije odavno Power.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:53 (ihush).
7 godina
offline
Kad će propasti AMD?

rambox na aparatima...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
23 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Cesc kaže...

Upravo suprotno, ako AMD propadne, imat ćemo stanje na tržištu procesora i grafičkih kartica slično onome na području interneta u Hrvatskoj do 2005. Imao si jednog monopolistu, koji je u svakom slučaju ostvarivao profit jer konkurencije nije ni bilo i zašto bi on sad dalje morao ulagati u proizvod kad će se svakako prodavati?

Mislim da u ovom slučaju miješaš kruške i jabuke.

 

Ja sam rekao da nedostatak konkurencije ne mora uvijek biti loša stvar. I naveo najbolji mogući primjer. Primjer kakav je Deke McClelland naveo na dvije A4 stranice u njegovom izdanju Photoshop CS Biblije.

Iskreno poznajem gro štamparija i kreativnih ureda koji si nije da ne mogu, nego ne žele preći na na noviji (jer im nije nužno i bolji) gromade zvane Adobe Master kolekcije. Jer to košta, itekako košta. 

 

Trenutno ja vidim more neiskorištenog potencijala na računarima starim tri godine. I to Half-Life 3 potencijala. Must-Have razvijanje GPU-a je uslovljen isključivo rezolucijom. Probajte se malo igrati na SXGA rezolucijom (1280x1024) i malo se nostalgišite za igrama kakvim vapi današnji gejming entarteiment.

 

Eto kolega mi je gore na neki način uzeo riječi iz usta. Gaming je uvijek tjerao čitav lanac Desktop računara a Ryzen je upravo izdahno na najkritičnijoj tački. Tamo gdje nikako nije trebao da podbaci.

Trka do jednog Ghz i Intelov fail zvan "cjevovod" je glavni razlog zašto danas imamo "jezgre" a ne proceve od 15-20 GHz. A Hz je ipak Hz (mislim da kolega ihush bi to bolje objasnio) ali u ovom kontekstu nema ni potrebe. Tko se želi baviti litografijom isti će doći do istog zaključka.

 

Osim toga kolega se dokopao djelić Wintelovog saveza zvanog MS Office. Komad softvera koji ima alternative ali konkurencije niti-sa-glave.

14 godina
protjeran
offline
Kad će propasti AMD?

Opet Dragu dopalo bacanje kostiju po forumu 

Moj PC  
27 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kad će propasti AMD?

Meh ..ekipa je na cpu chatu, neće ni trepnuti na ovaj clickbait. Luci ima 8700k pa sad brinu brigu kako da ga ohlade. 

 

Pala cijena 9%, Raja Koduri otišao u Indiju da nađe svoj mojo, mrak pada već u 5 :( 

 

Nego, ovaj što spominje lex amd, pa imali su ameri svoj lex, sve privatne banke koje su trebale bankrotirati su spasili novcem poreznih obveznika. Fuj socijalizam, živio kapitalizam :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
21 0 hvala 0
10 godina
offline
Kad će propasti AMD?

Prosle godine smo vidjeli demonstraciju windowsa 10 na snapdragonu 835. Ne znam sad kakve su tu igre u pitanju a cini mi se da je tu pao dogovor izmedju Qualcomma i Intela da se ne mjesaju jedni drugima u njihovo najjace trziste. Moje misljenje je da se intel puuuuuno vise boji Qualcomma nego Amd-a.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Chico12 kaže...

Prosle godine smo vidjeli demonstraciju windowsa 10 na snapdragonu 835. Ne znam sad kakve su tu igre u pitanju a cini mi se da je tu pao dogovor izmedju Qualcomma i Intela da se ne mjesaju jedni drugima u njihovo najjace trziste. Moje misljenje je da se intel puuuuuno vise boji Qualcomma nego Amd-a.

 Nije dogovor, nego prijetnja tužbom. Krene se laganim FUD-om pa se onda gleda kuda će ih to odvesti. Nasilnici znaju znanje

https://www.extremetech.com/computing/250776-intel-quietly-threatens-microsoft-qualcomm-x86-emulation

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 18:49 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Chico12 kaže...

.. Moje misljenje je da se intel puuuuuno vise boji Qualcomma nego Amd-a.

 -hmm, da. (ili ne, ovisno tko kome pokušava upasti na teren..). Intel pokušava u male uređaje, ali atom nije ni blizu.. dok je MSu vrlo lako, osm savezništva wintel. HW svi izbjegavaju, osim oni koji ne mogu jer im je to core biz (outsourcaju kinezima..). Da to intel uspije, uzeti dio kolača procesora mobitel tržištu.. ali, zna da ne može, zna da mu je core (biz) core desktop (i nešto xeona).. valjda zna ili će dobiti po nosu kao što je to dobio MS-lumia/nokia :)

 

@.. hrvoje..

Does Intel have a case?

The short answer is, we don’t know. The long answer is, it’ll depend on exactly what kind of patents Intel has on its own SIMD extensions.

-ovisi tko je kome: što, prvi, stariji, jači.. previše isprepletenog biza i kupnji.. da je bar moguće ukinuti patente.. život bi možda bio lakši, ljepši. No do tad, je ovako. Biz je jači.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 18:55 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Kad će propasti AMD?

Kao što je netko već pitao na forumu. Zašto rusi ili kinezi ne iskopiraju te CPU-ove i izbace svoje verzije. Ili barem da kupe AMD. Kina je dovoljno jaka financijski da to izgura i bude konkurencija intel-u.

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će propasti AMD?

Ako amd propadne onda Intel prestaje sa razvojom  i uljeni se kao sto je bilo dok nisu ryzeni dosli. Bili su to mali pomaci a cijene do neba. 

 

Evo sto ja mislim ako se to desi.

Da se  bude više ulagalo u ARM procesore, imas hrpa arm procesora za smartphone ali naravno nije isto kao za x86 jer problem su nekompatibilne aplikacije koje imamo na x86. 

Microsoft ne vidim kao nekog tko bi mogao preobratiti x86 u arm jednostavno su pokušali sa Win8 i obilo im se u glavu. 

 

Vidim Android kao budučnost na desktopu, zbog velike baze aplikacija, zbog povezanosti sa raznim developerima. Samo ih treba natjerati da rade bolje aplikacije tj za desktop okruženje. 

 

 

 

Ako mislite da griješim, ispravite me, recite svoju viziju :) 

15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Markić7 kaže...

Ako amd propadne onda Intel prestaje sa razvojom  i uljeni se kao sto je bilo dok nisu ryzeni dosli. Bili su to mali pomaci a cijene do neba. 

 

..

 ili uopće amd nema utjecaja na cijenu intelovih procova, nego tržište, trgovci i kupci?

-upravo možeš tvrditi i obrnuto, da su cijene visoke, jer amd postoji za dollar jeftiniji i prodaje se. Tad se i intel lakše cjenka, drži višu cijenu, jer.. najgora boljka amda, nema kapacitete za zadovoljiti OEMe, oni traže više procesora i oni određuju cjenu cjenkajući se s proizvođačima. Da nema amda tad bi intel bio u 'nemilosti' (ucjeni) npr kako to radi apple s ajfonon.. :) ..

 

visoka cijena CPUa je stvar konkurencije ... ili možda nije? npr koliko država uzme PDVa? Koliko distributer-trgovac? Koliko oem proizvođač računala? Koliko dobije sam intel u odnosu na ono što plati kupac? AMD s time nema veze. Samo je smetalo :)

 

ako usporediš npr seljaka koji sije žito i intel s velikim otkupljivačem, možda će biti jasnije tko zarađuje i gdje se nabija cijena. Trgovac nema interesa za pojeftinjenju, obrnuto, trgovcu je bolje da je sve skuplje, jer zarađuje postotak. Trgovci žele skup procesor, jer tad lakše prodaju sve i više zarade. Kao država s cijenom goriva i porezom.. a plaćaš kao kupac ti i na prvu misliš da je tamo neki afrikaner skup za naftu, dijamante ili čokoladu..  intel je 'farmer' ok malo karikiram .. :)) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
ihush kaže...

- athlon je blasfemija, samo hype za GHz, optereon je ok ali nikad nije imao dovoljno kapaciteta-fabova za prodor.

 

Hmm, mozda se varam, ali koliko me pamcenje sluzi bas je bilo suprotno. Athloni 64 su imali barem 50% nizi radni takt od Penituma 4 (Prescott). I bili su bolji.

16 godina
odjavljen
offline
Kad će propasti AMD?

Po meni sve ide u dobrom smijeru jer hrpa intel/nvidija fanova priželjkuje propast AMD-a. Kamo sreće da se kompletno povuku sa PC tržišta i prebace isključivo na konzole i eventualno laptope. Red je da se gameri i entuzijasti ne opterećuju nekavim izborom da spnzoriraju voljene tvrtke 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?

amd je prvi probio ghz.. i to se pamti, nakon tog je idlao u mjestu dok je intel naganjao clock dok nije otkrio da to ne daje rezultat, samo toplinu.. i tad kreće core.

nekako s tim vremenom se clock ne koristi kao neki mjerljiv podatak.. nije važno kako (na koliko mhz, jezgri i sl.) nešto radi nego rezultat, dostupnost, izbor, mogućnosti i cijena.. pa i image, boja, prestiž.. što već. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Da danas kupujem procesor bio bi to ryzen definitivno. Omjer cijene i dobivenog je na amd strani. Jel igra ima 122 sličice ili 127 na full hd rezoluciji me bas briga. A i to je uglavnom do optimizacija, jel numa ili uma itd. Na visim rezolucijama se drži dobro ili bolje od intela. Sve drugo je na strani amda. Da npr kupujem server procesor bio bi sigurno amd. Isto vrijedi i za laptope samo je tu ugrađena grafika daleko na strani amd-a. hm bas me zanima vega u mobilnom ryzen procesoru... Grafičke kartice su mi podjednake s nvidia-om... uglavnom dx11 prednost nvidia dx12, mining amd. Trenutno imaju dobre produkte za budućnost i nadam se da ce opstati. Drago je intel fan to zna i ptica na grani.
 
11 2 hvala 0
9 godina
offline
Kad će propasti AMD?

Uskoro...

 
1 0 hvala 1
14 godina
online
Kad će propasti AMD?

Ovi tu komentari kao da neuka balavurdija komentira. Propast AMD-a znači apsolutni monopol Nvidie i Intela, kojega bi potrošači skupo platili, a razvoj novih tehnologija na tom području bi se drastično usporio jer nema potrebe jer konkurencija ne postoji, a R&D je skup.

Vi takozvani ljubitelji Nvidie i Intela, plakali bi za godinu dana od propasti AMD-a kada bi plaćali sulude cifre za usrane proizvode koje bi ove dvije firme plasirale, a one bi umirale od smijeha i vaših novaca.

Ljudska glupost nema granica - to se vidi i u ovoj temi na ovom forumu

 

 

Da se razumjemo ne preferiram AMD ni Nvidiu ni Intel (odabirem best buy), ali jako dobro znam šta bi se poslije toga desilo, onaj koji tvrdi suprotno je optimistična budala koja nema pojma o ekonomiji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 19:59 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
34 2 hvala 4
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Hoggy kaže...
Da danas kupujem procesor bio bi to ryzen definitivno. Omjer cijene i dobivenog je na amd strani. ..

 omjer cijene je upravo to, omjer, cijene. Možeš tako uspoređivati i amd s drugim jeftinijim amdovim procesorom i tad je niža cijena upravo to, niža.

-ako je cijena, izraz novčane vrijednosti, -vrijednost, tad je dobiveno upravo onokkilo koliko se platilo, tj niža cijena nije veća vrijednost nego obrnuto i tad je (sarkazam/invertna logika) intel bolji. :))

 

'da ja danas kupujem...' što se kupuje? procesor? Što će mi to? Što da radim s njim, držim ga u čarapi? .. platforma. Pri tome mi je nevažno jel procesor 99kn ili 109kn, ili je toliko kućište ili cooler ili.. nego ukupna cijena platforme uključujući i soft (ako govorimo o licencama, igrama..). Kolika je cijena AAA igre? Recimo 50€.. pa 20-30€ pa rasprodaja za par dolara. Ako u projsečnom vijeku računala samo na desetak igara potrošiš više nego na sve ostalo, što je tad skupo-jeftino? VGA-GPU? RAM.. pa tih par komponenti gameri kupuju upravo zbog igara i upravo im je najvažniji FPS više, ne manje.. jer su za savku od tih komponenti spremni dati po par tisuća kn.. cijena? OK, tad je vga za 200kn na strani 'dobitka' u odnosu na onu od 2.000kn? :) Rolex ima cijenu, nevažno što se za isit iiznos može kupiti šleper jeftinih satova, rolex je tu i ne propada kao ni ferrari itd.

- jer to ljudi žele. Ne žele 'dobiveno', nego žele image, FPSe, ne žele novac nego potrošiti ga, što više (uz pretpostavku da ga imaju) pa će tako neki šeik potrošiti za ludi vikend milijunćić dolara.. na šampanjac i kurabe, ne na cjenkanje za ceh jel piva i kava mogla biti kunu jeftinija.

Svaka cijena je realna, koliko to može biti. Ako od svake cijene država uzme PDV, malo se možemo zamisliti, za kog je taj biz zapravo the biz?

 

omjer dobivenog? Ništa se ne dobija, nego se plaća. Netko će za hifi liniju potrošiti više, netko na CPU, netko na drogu.. svatko ima svoj izbor. Ne tuđi kriterij jer ako trebaš server imaš kriterij, ako želiš gaming, surfati, neki drugi kriterij, pa do tog da biraš izgled kućišta a pri tome je isti komjuter s apsolutno istim mogućnostima neovisno o kućištu ili mišu. Miš može koštati više od ostatka. Što je tad kompjuter ili skupo, cijena, dobiveno .. itd.

 

kraće: ne treba drugima određivati što je za njih bolje, ako pri tome imamo različite kriterije, ideje i zapravo ništa zajedničkog, pa ni izbor.

s druge strane, da je 'djedmraz' koji poklanja, bilo koji PC ili CPU.. da je cijena nula=0, da možeš složiti bilo kakav PC, .. koje bi tad komponente bile u njemu? Jel to najbolji PC? Možda, ovisi o namjeni, pa čak i znanju da se to sve odgovarajuće posloži, jer i jednak HW ne radi jednako, npr jel win ili linux ili osx.. ili jel složi početnik ili profesionalac ili .. itd. Namjena.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
MasterOfDisaster kaže...

Ovi tu komentari kao da neuka balavurdija komentira. Propast AMD-a znači apsolutni monopol Nvidie i Intela, kojega bi potrošači skupo platili, a razvoj novih tehnologija na tom području bi se drastično usporio jer nema potrebe jer konkurencija ne postoji, a R&D je skup.

Vi takozvani ljubitelji Nvidie i Intela, plakali bi za godinu dana od propasti AMD-a kada bi plaćali sulude cifre za usrane proizvode koje bi ove dvije firme plasirale, a one bi umirale od smijeha i vaših novaca.

Ljudska glupost nema granica - to se vidi i u ovoj temi na ovom forumu

 

 

Da se razumjemo ne preferiram AMD ni Nvidiu ni Intel (odabirem best buy), ali jako dobro znam šta bi se poslije toga desilo, onaj koji tvrdi suprotno je optimistična budala koja nema pojma o ekonomiji.

 Glas razumnog kupca 

14 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Cesc kaže...

Upravo suprotno, ako AMD propadne, imat ćemo stanje na tržištu procesora i grafičkih kartica slično onome na području interneta u Hrvatskoj do 2005. Imao si jednog monopolistu, koji je u svakom slučaju ostvarivao profit jer konkurencije nije ni bilo i zašto bi on sad dalje morao ulagati u proizvod kad će se svakako prodavati?

 Kad se zasiti trziste smanjit ce se prodaja pa ce biti prisiljeni na ulaganja. Ako stave visoku cijenu nece ljudi kupovati ...

14 godina
online
Re: Kad će propasti AMD?
Gremlin144 kaže...
Cesc kaže...

Upravo suprotno, ako AMD propadne, imat ćemo stanje na tržištu procesora i grafičkih kartica slično onome na području interneta u Hrvatskoj do 2005. Imao si jednog monopolistu, koji je u svakom slučaju ostvarivao profit jer konkurencije nije ni bilo i zašto bi on sad dalje morao ulagati u proizvod kad će se svakako prodavati?

 Kad se zasiti trziste smanjit ce se prodaja pa ce biti prisiljeni na ulaganja. Ako stave visoku cijenu nece ljudi kupovati ...

Nego šta će kupovati ako su oni jedini na tržištu, haloooooo o čemu ti pričaš, iz koje bajke si ti izašao????????????? 

Od koga si 90-ih godina prošlog stoljeća uzimao fiksni internet, ako ne od T-Coma koji je bio jedini. Ljudi su plaćali telefonske priključke ko sada što košta iPhone X. Ako nemaš izbora kupuješ od tog jedinog kojeg imaš, a on to koristi tako što nabije cijene do neba, a ti onda možeš to ili imati ili ne imati.

 

A ovo je još bolje - kada se zasiti tržište smanjit će se prodaja - pa kada će se tržište zasititi kada je jedini i on sam kontrolira ponudu svojih proizvoda. Kada si vidio da je monopolist propao??? Jedino ako je došla konkurencija, inače nikada pa možda ni onda.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će propasti AMD?

Kako neće kupovati kad imaš jednu tvrtku koja nudi taj specifičan proizvod? Evo ti primjer iz mog rodnog grada, dobili smo Cammeo prije par godina. I Cammeo je tamo jedina taxi služba, zato je kilometar 20 kn, kada idem u izlazak i popijem, da zovem taksi, platio bih prijevoz do doma 180 kn. Nije nešto neophodno, ali očito da ostvaruje dovoljne prihode da već par godina prometuju po gradu. Upravo zato što nemaju konkurenciju, drže cijenu visokom i profit još viši. Tako bi bilo i da AMD ode u stečaj. 

 

Envy, ti si naveo najbolji mogući primjer. Ja sam naveo najgori mogući.  Hoćemo se naći na pola puta ili da te pitam, što misliš kome je intel sličniji u našim primjerima? :)

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 20:34 (Cesc).
15 godina
offline
Re: Kad će propasti AMD?
Cesc kaže...

Kako neće kupovati kad imaš jednu tvrtku koja nudi taj specifičan proizvod? ..

 a za monopol je kriv 'ford' kao jedini proizvođač automobila na svijetu? (karikiram, ali takav je odnos pc-automobil..) ili argument o konkurenciji.

licence taxistima daje grad, cjenik.. može i kava biti jeftinija, pa nije a kafića ima, može svašta, ali biz ima suprotnu logiku od kupčeve.. biz mora biti 'sretan' (zarađivati) da bi ciklus išao dalje, ne gubiti.. jer tad nema taxija neovisno što je možda đabe :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Kad će propasti AMD?

Što se tiče AMd CPU.a imao sam "neki" AMd na 1,9 Ghz koji je za doručak pojeo tadašnjeg Intelovog Prescota na 3,4 Ghz i još su ga u Bug-u hvalili.

 

Prije i poslije toga nije, OK.

Dominirao je Intel.

 

Što se tiče grafičkih kartica glupost je uopće reći da je ATI bio podređen Nvidiji od 1999.

Jedno su financijski rezultati a drugo kvaliteta grafičkih kartica.

 

Sjetite se promašene serije  5000.

Imao sam Fx 5600 a kolega ATI 9600 PRO i koštale su isto.

ATI 9600 PRO je pomeo pod s mojom.

 

NVidia se na velika vrata vraća u igru sa serijom dx10  8800 GTX da i nakon toga je ponovno ATI/AMD preuzeo primat u grafičkim karticama naročito s dx 11 modelima 2010.

NVidija se ponovno vratila prije 3/4 godine.

Mogli bi reći; ---ajde, tu su negdje po uspjehu.

Koliko znam i Xbox i Plejstejšn koriste AMD--ovu grafiku pa mi nije jasno o čemu ovaj kolumnist lupeta ?!

Da, JA lično i osobno !
 
20 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice