Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

poruka: 37
|
čitano: 10.455
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?".
12 godina
odjavljen
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Ono što nigdje nije naglašeno i zbog puno ljudi misli da je ovo glupost je da ništa nije sigurno. Sve ove prognoze kako će koji dio biti pogođen se mogu ostvariti i ne moraju, jer još uvijek ne možemo sa sigurnošću pretpostaviti što će biti na kojem dijelu zemlje. Taj video služi samo da bi netko imao posao. Atmosfera Zemlje je preveliki sustav da bi mi trenutno mogli predvidjeti što i kako će biti.

 

Jedini i siguran način da smanjimo utjecaj na klimu je da drastično smanjimo broj stanovnika na Zemlji i kontroliramo isti u ovisnosti s napredkom tehnologije. 

 
6 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Smanjenje ljudske populacije ne bi donijelo ništa pozitivno po pitanju klime ako se nastavimo mahnito ponašati. Planet nad može sve izdržati, ali moramo biti umjereni u eksploataciji. Problem je što se ljudi ne žele odreći drugog auta u obitelji, kupovanja nepotrebnih jeftinih drangulija iz Kine, sočnog odreska svaki dan itd...
3 godine
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Ne postoji jedno rješenje za ovaj problem.

 
8 0 hvala 0
2 godine
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

bit će nam fino toplo...

svi ćemo živjeti od morskog turizma... (kao u onoj pjesmi) 

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
 
1 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
London ce imati klimu Barcelone... Ne vidim da ovi u Londonu imaju interes da se bore ptotiv klimatskih promjena 😁.

Problem je nacin zivota i koliko resursa trosimo. Da svi trose kao u Svedskoj, treba nam planeta koja ima 3,6 puta vise resursa. U Svedskoj se ubise sranjima o okolini i ocuvanju okoline a niko ne govori o smanjenju upotrebe resursa, samo o elektricnim autima... To je po meni grebanje po povrsini i mazanje ociju.

U Americi trose jos vise po glavi stanovnika ali makar nemaju Gretu T. da iskace u medijima ko iz pastete.
 
10 0 hvala 0
16 godina
online
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Inače, kad imamo predviđanja bazirana na IPCC RCP scenarijima uvijek se uzima srednja vrijednost iako su, zbog pozitivnih feedback efekata, granične vrijednosti vjerojatnije.
Zato su ovakva predviđanja prilično konzervativna. U ovom slučaju 2050 treba zamijeniti sa 2030, otprilike.

Amenoum
 
4 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
formula1live kaže...

Ono što nigdje nije naglašeno i zbog puno ljudi misli da je ovo glupost je da ništa nije sigurno. Sve ove prognoze kako će koji dio biti pogođen se mogu ostvariti i ne moraju, jer još uvijek ne možemo sa sigurnošću pretpostaviti što će biti na kojem dijelu zemlje. Taj video služi samo da bi netko imao posao. Atmosfera Zemlje je preveliki sustav da bi mi trenutno mogli predvidjeti što i kako će biti.

 

Jedini i siguran način da smanjimo utjecaj na klimu je da drastično smanjimo broj stanovnika na Zemlji i kontroliramo isti u ovisnosti s napredkom tehnologije. 

 Reci mi da si slusao Petersonove nebuloze na Roganu bez da mi kazes da si slusao Petersonove nebuloze na Roganu.

15 godina
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

2050. vi brinite za me, jer ću već biti "gurač tratinčica odozdo" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Elektricni automobili su dobra ideja jer, pa makar da nista drugo, imaju bolji omjer koristenja energije. Ako bas hoces, mogu ti izguglati tocne podatke, ali mozes to i sam. Jedna stvar koja je veci problem je - od kuda dolazi energija za elektricne automobile? Ako se za proizvodnju energije i dalje koriste fosilna goriva, svo dobro sto el. automobili donose postaje daleko manje ili nestaje. Jedna stvar koja me sokirala u vezi RH je koliko smo u biti dobri po pitanju postotka energije iz obnovljivih izvora gdje smo 2020. bili na 72%.

Kolega gore je dobro rekao. Planet moze izgurati daleko vise ljudi nego sto ih sada ima, ali ne sa ovakvim koristenjem fosilnih goriva. Ubaci obnovljive izvore energije, potencijalno nuklearnu energiju i u daleko smo boljoj situaciji. Problem naravno onda dolazi iz SADa i bliskog istoka cije su  ekonomije defakto ovisni o fosilnim gorivima i imaju lobije vece od GDPa RH koji zagovaraju i "doniraju" (citaj legalna korupcija) sredstva politicarima koji ce se boriti za njihove potrebe.

Drugi problem je naravno to sto bi cijeli plan obnovljivih izvora energije bio potpuno beskoristan ako se istovremeno ne ulaze i uzdize zemlje treceg svijeta. Ogromna podrucja u africi i aziji UOPCE NEMAJU PRISTUP ELEKTRICNOJ ENERGIJI! I oni ce sa vremenom krenuti istim putem kao i industrijalizirani dio svijeta gdje ce prolaziti kroz iste "checkpointove" sa fosilnim gorivima pa polagano prelaziti na obnovljive izvore cisto zato sto je jeftinije, i suludo je ocekivati da ce sami odluciti da ce radije biti bez el. en. nego izgarati fosilna goriva. Jedini nacin da se to premosti su velika ulaganja u ta podrucja, sto je suludo anti-kapitalisticka ideja jer su to ulaganja sa kojima bi se na profit cekalo desetljecima, te time postaje nesto sto SAD nece napraviti. Kina se mozda odluci na takav potez, bilo radi sirenja svoga utjecaja, bilo zato sto njihova ekonomija gleda na duze periode nego americka.

TLDR - Planet u ovakvom okruzenju koristenja fosilnih goriva je najebo. Jedina alternativa su obnovljivi izvori i velika ulaganja u zemlje treceg svijeta.

15 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
formula1live kaže...

Ono što nigdje nije naglašeno i zbog puno ljudi misli da je ovo glupost je da ništa nije sigurno. Sve ove prognoze kako će koji dio biti pogođen se mogu ostvariti i ne moraju, jer još uvijek ne možemo sa sigurnošću pretpostaviti što će biti na kojem dijelu zemlje. Taj video služi samo da bi netko imao posao. Atmosfera Zemlje je preveliki sustav da bi mi trenutno mogli predvidjeti što i kako će biti.

 

Jedini i siguran način da smanjimo utjecaj na klimu je da drastično smanjimo broj stanovnika na Zemlji i kontroliramo isti u ovisnosti s napredkom tehnologije. 

 

 

https://phys.org/news/2011-10-team-european-ice-age-due.html

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
2 godine
protjeran
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Osjecam se prozvanim ovdje.

Kao inzenjer ja vidim i problem i trazim rjesenje problema. Ja nisam politicar pa da kazem ja vidim problem i rijesite mi kako sam zamislio, i to odmah.

Matematickim rijecnikom receno, rjesenje postoji i nije jedinstveno. Rjesenje mora biti regionalno i lokalno. Ne treba gurati jedinsveno rjesenje za sve kad to rjesenje nije ni optimalno ni moguce za sve. Ja lagano tankam dizel sa udjelom obnovljivih izvora preko 50℅ dugih 7-8 godina jer takvo rjesenje u Svedskoj postoji. Svedska vlada i dalje to ne vidi kao dio PRELAZNOG rjesenja. Il struja il nikako, to im je mantra. Ne pada mi na pamet da kupim auto na struju dok ovaj dizel ide i sluzi.

Zar oni misle da je optimalno da se auto mijenja svake tri godine, mobitel maximalno nakon dvije...? To je idealno za enonomski sistem koji se gura na zapadu samo ovako ne moze jos dugo.
6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
kirat kaže...
Osjecam se prozvanim ovdje.

Kao inzenjer ja vidim i problem i trazim rjesenje problema. Ja nisam politicar pa da kazem ja vidim problem i rijesite mi kako sam zamislio, i to odmah.

Matematickim rijecnikom receno, rjesenje postoji i nije jedinstveno. Rjesenje mora biti regionalno i lokalno. Ne treba gurati jedinsveno rjesenje za sve kad to rjesenje nije ni optimalno ni moguce za sve. Ja lagano tankam dizel sa udjelom obnovljivih izvora preko 50℅ dugih 7-8 godina jer takvo rjesenje u Svedskoj postoji. Svedska vlada i dalje to ne vidi kao dio PRELAZNOG rjesenja. Il struja il nikako, to im je mantra. Ne pada mi na pamet da kupim auto na struju dok ovaj dizel ide i sluzi.

Zar oni misle da je optimalno da se auto mijenja svake tri godine, mobitel maximalno nakon dvije...? To je idealno za enonomski sistem koji se gura na zapadu samo ovako ne moze jos dugo.

 Lagao bih ti kada bi ti rekao da sam upoznat sa politikom Svedske. Ali kupi-baci-kupi metoda jedino ide u korist dionicarima i CEX-evima kompanija. Sve to samo po sebi kosta sto tebe, to i prirodu jer treba proizvesti te materijale, treba ih izvuci iz zemlje, itd.

Spomenuo si da neces mijenjati auto dok god radi. Slicno su razmisljali i englezi kada su povjerovali da "imaju EU u džepu i EU ce im pogodovati jer ce inace propasti" kada su im isto lagali Johnson i kompanjoni. Cilj je bio obogatiti sebe na cijenu drugih i takav stav je cisti kapitalizam i gramzljivost i treba ga mijenjati. Naravno, to se ne moze rijesiti na bug.hr forumu, ali ako dovoljno ljudi promijeni misljenje, veca je i sansa za promjenu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Mozda ti se tako ne cini, ali ja zaista nisam protiv elektricnih auta. Ja vidim ovdje sljedeci problem koji ce se vec desava, a to je manjak kapaciteta el energije i el mreza. Drzava smatra da ce samo trziste rijesiti probleme za nedostatak infrastrukture kao sto su punjaci i ostalo a pri tome zaboravlja da je vlasnik prenosne mreze ciji kapacitet se mora minimalno udvostruciti u narednih 5-10 godina. Drzava, naravno, i ne zna da taj problem postoji i koliku investiciju to sve zahtijeva. Da ne govorimo o CO2 emisijama za toliku izgradnju infrastrukture.

Sta je sa siromasnim zemljama, da ne govorimo o zemljama gdje gradjani mogu priustiti nov elektricni auto? Kada ce prosjecni gradjanin Balkana moci priustiti nov elektricni auto?

The bottom line, svu tu elektrifikaciju moramo iznijeti mi, poreski obveznici, kroz finansiranje infrastrukture pa sve do kupovine novog elektricnog auta. Pitanje je da li mi to mozemo uraditi u narednih 5-10 godina, cisto finansijski. Znam da 80-90 ℅ planete to ne moze.

Zato, daj da vidimo sta ko moze i kako da se uradi, a ne trpati sve u jedan tor.

I da malo trolam, sta cemo sa silnim coin miningom, privatnim letovima u svemir, instagram letacima do Maldiva, Tenerifa, Dubaija i ostalog...?
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 12:59 (kirat).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Ima i predviđanja iz 70ih po kojima svijet već oko 2000. ostaje bez nafte, a klima je potpuno uništena.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Predvidanja iz 70tih su od strane znanstvenika Exxona i nisu bila dostupna do prije par godina. Sami znanstvenici su dosli do zakljucka koji danas zivimo i koje je Exxon sakrio i poceo predstavljati "cista goriva" kao soluciju.

Kasno proslo stoljece je problem bio ozonske rupe sto je bilo jednostavno rijesiti jer je solucija vec nadena i bila je promjena sastava raznoraznih sprejeva, sto je na kraju bilo i isplativo kompanijama tako da nije bio problem napraviti promjenu.

Sto se nafte tice, dobro pa smo tehnoloski napredovali, poceli doslovno lomiti tektonske ploce da bi nasli fosilna goriva, slava bila frackingu.

6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
kirat kaže...
Mozda ti se tako ne cini, ali ja zaista nisam protiv elektricnih auta. Ja vidim ovdje sljedeci problem koji ce se vec desava, a to je manjak kapaciteta el energije i el mreza. Drzava smatra da ce samo trziste rijesiti probleme za nedostatak infrastrukture kao sto su punjaci i ostalo a pri tome zaboravlja da je vlasnik prenosne mreze ciji kapacitet se mora minimalno udvostruciti u narednih 5-10 godina. Drzava, naravno, i ne zna da taj problem postoji i koliku investiciju to sve zahtijeva. Da ne govorimo o CO2 emisijama za toliku izgradnju infrastrukture.

Sta je sa siromasnim zemljama, da ne govorimo o zemljama gdje gradjani mogu priustiti nov elektricni auto? Kada ce prosjecni gradjanin Balkana moci priustiti nov elektricni auto?

The bottom line, svu tu elektrifikaciju moramo iznijeti mi, poreski obveznici, kroz finansiranje infrastrukture pa sve do kupovine novog elektricnog auta. Pitanje je da li mi to mozemo uraditi u narednih 5-10 godina, cisto finansijski. Znam da 80-90 ℅ planete to ne moze.

Zato, daj da vidimo sta ko moze i kako da se uradi, a ne trpati sve u jedan tor.

I da malo trolam, sta cemo sa silnim coin miningom, privatnim letovima u svemir, instagram letacima do Maldiva, Tenerifa, Dubaija i ostalog...?

 Nitko sa mrvom mozga i morala ne moze biti protiv elektricnih automobila. Drugi problem su baterije ali nije nam to ni tema ovdje.

Nova infrastruktura i guranje el. automobila se moze rijesiti kroz porezne olaksice i subvencije, nije savrseno rjesenje ali je daleko bolje od nicega, a s ozbirom da nam je takav napredak nuzan, adekvatno je. Alternativa je naravno javni promet, nesto sto su gradovi kao Zagreb, Prag, Berlin, London i drugi vec davno rijesili relativno dobro, tim vise sto je veliki dio javnog prijevoza na elektricni pogon, i sto je kupovina elektricnih vozila za javni prijevoz jos bolja opcija nego svaka osoba za sebe s obzirom da se vise ljudi prevozi sa manje stete i prometa.

I opet se vracamo na dobar stari problem trenutnog sustava po cemu se izgleda barem donekle slazemo, da bez promjene istoga nece doci do napretka. Balkan je jos u fantasticnom stanju s obzirom na odredene dijelove svijeta koje sam ranije spomenuo da uopce nemaju pristup elektricnoj energiji koji ce bez financijske pomoci prolaziti iste korake kao i ostatak svijeta sa uvodenjem fosilnih goriva kao primarnog izvora energije.

Ne moras ti kao porezni obveznik snositi skoro nista, ali to bi zahtjevalo, ponovno, promjene cijelih sustava vlasti i kapitalizma, jer dok god je na vrhu netko sa svojih 50 godina kome nije problem kupiti podrucje velicine Monaca samo da bi sebi sagradio vilu ogradenu od prljavih radnika. Dok je kapitalizma i milijardera, dok je iskoristavanja ljudi treceg svijeta i financijske politike "profit sada, sutra je kasno" u problemima smo.

Kazes "daj da vidimo sta ko moze". Ti ne mozes nista, ja ne mogu nista. Nitko na forumu ne moze nista. SAD, Kina, i EU mogu poprilicno puno. A to poprilicno puno generalno znaci tesko oporezivanje svih multimilijardera, zatvaranje rupa u poreznim zakonima i reinvesticija tih sredstava natrag u inovacije i tehnologije koje pomazu svima. I dok ti i ja ne mozemo nista sami, zajedno mozemo barem staviti povjerenje u ruke nekome tko zeli isto sto i mi. Jer alternativno, mozes vikati da sam ja kriv, ja mogu vikati da si ti kriv, a Bezos ce i dalje letjeti u svemir i zgrtati bogatstvo na kicmama hrpe ljudi i imati veci "carbon footprint ™" nego ti i ja mozemo sanjati do kraja tisuce nasih zivota.

Mining i NFTevi su vaginalna jaja od žada za muskarce i cista kocka sa suludom hrpom prevara i rug-pullova zahvaljujuci FOMOu. Ali imas sad vec poznati esej Folding Ideas-a na tu temu.

3 godine
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
kirat kaže...
Mozda ti se tako ne cini, ali ja zaista nisam protiv elektricnih auta. Ja vidim ovdje sljedeci problem koji ce se vec desava, a to je manjak kapaciteta el energije i el mreza. Drzava smatra da ce samo trziste rijesiti probleme za nedostatak infrastrukture kao sto su punjaci i ostalo a pri tome zaboravlja da je vlasnik prenosne mreze ciji kapacitet se mora minimalno udvostruciti u narednih 5-10 godina. Drzava, naravno, i ne zna da taj problem postoji i koliku investiciju to sve zahtijeva. Da ne govorimo o CO2 emisijama za toliku izgradnju infrastrukture.

Sta je sa siromasnim zemljama, da ne govorimo o zemljama gdje gradjani mogu priustiti nov elektricni auto? Kada ce prosjecni gradjanin Balkana moci priustiti nov elektricni auto?

The bottom line, svu tu elektrifikaciju moramo iznijeti mi, poreski obveznici, kroz finansiranje infrastrukture pa sve do kupovine novog elektricnog auta. Pitanje je da li mi to mozemo uraditi u narednih 5-10 godina, cisto finansijski. Znam da 80-90 ℅ planete to ne moze.

Zato, daj da vidimo sta ko moze i kako da se uradi, a ne trpati sve u jedan tor.

I da malo trolam, sta cemo sa silnim coin miningom, privatnim letovima u svemir, instagram letacima do Maldiva, Tenerifa, Dubaija i ostalog...?

 

Elektroenergetski sustav će evoluirati prema potrebi. To su sve veliki sustavi, a veliki sustavi su tromi. Daj mu malo vremena i vidjeti ćeš :)

Također, kao što sam prije napisao - ne postoji jedno rješenje za problem klimatskih promjena. Baterijski auti to sigurno sami po sebi nisu. Odakle će se naći sirovine za sve te baterije? Treba ulagati i u druge tehnologije - biogoriva, gorive ćelije itd. Jedino tako je moguća tranzicija sa fosilnih goriva. Isto tako - nisu ni sva fosilna goriva jednako loša - ugljen je puno gori od prirodnog plina i treba ići postupno. Prvo izbaciti štetnije pa tek onda manje štetno, a ne sve stavljati pod zajednički nazivnik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 14:04 (Gallu).
2 godine
protjeran
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

@sexytoiletpaper, mislim da se puno vise slazemo nego sto se to na prvu cini :-). Ja sam samo malo vise pesimistican od tebe, ali se slazemo 95%, minimalno. Kad pitam sta ko moze i kako da se radi, ne mislim na licno, nego da se rjesenja diverzificiraju. Upravo ovo sto @Gallu spominje.

 

Da budem jos specificniji, inzenjer sam elektrotehnike, energetika, i znam koliko vremena treba da sistem "evoluira". Dugo, jako dugo. Puno duze nego sto je potrebno sada.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Danas je u Splitu pala prva proljetna kišica. Sunce je sijalo, kiša je rominjala, a ljudi su bezbrižno šetali Rivom. A imali smo i dvije duge na Kozjaku. 

42
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Gallu:

Automobili kao takvi su odgovorni za 7-8% emisija co2. EVovi će to prepoloviti, ukratko kap u moru. Moramo kompletno izbaciti fosilna goriva.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
sexytoiletpaper kaže...


TLDR - Planet u ovakvom okruzenju koristenja fosilnih goriva je najebo. Jedina alternativa su obnovljivi izvori i velika ulaganja u zemlje treceg svijeta.

 Naravno da nije jedina. Univerzalno rješenje postoji i već u prvom postu je napisano, samo nije politički korektno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
u keramičkoj dvorani hotela seraton

and shit of the year is

Svijet se suočava s brzinom i opsegom klimatskih promjena bez presedana u povijesti našeg planeta


pitao bih autora izjave...jel on zna da je procjena starosti Zemlje oko 4,5 milijardi...i da je u tom razdoblju bilo i gorih situacija... ustvari jedna puno gora stvar je dovela ljude na pozornicu


sve za glupost...glupost nizašto
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
formula1live kaže...

Ono što nigdje nije naglašeno i zbog puno ljudi misli da je ovo glupost je da ništa nije sigurno. Sve ove prognoze kako će koji dio biti pogođen se mogu ostvariti i ne moraju, jer još uvijek ne možemo sa sigurnošću pretpostaviti što će biti na kojem dijelu zemlje. Taj video služi samo da bi netko imao posao. Atmosfera Zemlje je preveliki sustav da bi mi trenutno mogli predvidjeti što i kako će biti.

 

Jedini i siguran način da smanjimo utjecaj na klimu je da drastično smanjimo broj stanovnika na Zemlji i kontroliramo isti u ovisnosti s napredkom tehnologije. 

Dobro si rekao u prvom dijelu da ništa nije sigurno. Ovdje je naveden model kao da je sve u Bajci, jer eto Londonđani jedva čekaju klimu kao u Barceceloni [Samo ne znam gdje će se sva kiša izliti kada se i Oceani ugriju]. 
Druga stvar koju si rekao je da je Zemlja prevelik sustav da bi se nešto simulirao. Nema tog super-ultra računala da to izračuna. Klima će biti extremna od minusa (govorim za sjeverni dio BIH a time i HR-a) kakve nitko ne pameti do toplotnih valova ljeti [kao što je prošle godine 5 toplotnih valova pogodilo Tuzlu a i sjeverni dio države time i Osjek i Zagreb].

Ali ono o čege sa ne slažem sa tobom jeste da se mora smanjiti broj stavnonika. U tome doprinosi prilog kada je bio Lock-Down u Italiji - delfini su se vraćali u Veneciju.

kirat kaže...
London ce imati klimu Barcelone... Ne vidim da ovi u Londonu imaju interes da se bore ptotiv klimatskih promjena 😁.

* * *

Httio sam ti nešto napisati ali sam izgubio misao. Ali eto reći ću da se slažem sa ovim: London kao Barcelona! Pa tko to ne bi poželio. [Kad sam te već citirao].

3 godine
odjavljen
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
London kao Barcelona je glupost nekoga tko ne poznaje ni klimu, ni London ni Barcelonu. London i Engleska opcenito imaju puno vlage u zraku tako da su vrucine tamo teze podnosljivije nego u Spanjolskoj gdje je ljeto suho.
8 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Formula1live:

Problem sa smanjenjem stanovništa je tko će potegnuti. Indija i još neki se množe kao zečevi, katastrofa, kraj svijeta. Kad ono, pet puta manja amerika je daleko gora po planet. Možemo mi smanjiti broj ljudi za 100 puta a i dalje imati jednako štetan utjecaj na planet. Ukratko, to je nebitan faktor. Bitne su stvarne emisije, stvarno uništavanje
Ja rekoh
16 godina
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Mislim da ne moras bit ekstra pametan i shvatit da kako ce vrijeme odmicat sve vise bit primjetna razlika kvalitete zivota na selu i u gradovima... (smatram da ce sela bit sve vise zanimljiva za zivot, odnosno da vec jesu)

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Jesu odraslima. Ajde ti klinca odvedi na selo pa mu pruži dobar vrtić ili školovanje.
16 godina
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
Gallu kaže...
Jesu odraslima. Ajde ti klinca odvedi na selo pa mu pruži dobar vrtić ili školovanje.

 Nisam mislil pripizdina... Zivim u mjesto od oko 5000 stanovnika pa je u krugu 15km 6 vrtica...

 Za skolu postoje redovne autobusne linije.

 

 Sve to mos imat, nije SciFi...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 22:37 (Batista).
2 godine
offline
Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?

Srećom memulica je na putu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako će izgledati klima u Europi 2050. godine?
To je valjda neko mjesto blizu ZG. Aj ti nađi još jedno takvo u Hrvatskoj.
I autobusne linije koje vode do neke normalne osnovne ili još bolje dobre srednje škole a da djeca ne potroše 3 sata dnevno na putovanje i čekanje autobusa.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 23:07 (Gallu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice