Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 188
|
čitano: 57.124
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
10 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

 

 

 

A mislim da sam jedno 3 puta minimalno spomenuo da svi imamo neke različite potrebe i zahtjeve.

Nisam sam na svijetu i imam obitelj koja mora moći jednostavno i lako doći do sadržaja i da ja imam čim manje gnjavaže oko toga. To mi je glavna misao vodilja, a Plex mi pruža sve to sa za sad odličnim rezultatima.

 

Nemam potrebu transcodirati VP9 za sad.

 

Nije mi problem platiti i općenito bih bio najsretniji da ga ni ne moram koristiti i da sve mogu naći na 2-3 streaming servisa koja plaćam (HBO Go, Netflix i Prime Video), ali na žalost ne mogu.

 Sve o.k nije to nikakvi napad više općenito informacije da drugi znaju šta očekivat. Neko sa starijim cpuom koji ne podržava nativno HEVC će imat puno veći CPU usage nego ti, zato sam i pita za VP9. 

 

Nije ni meni problem ništa platit (nemam Prime imam druga dva), ali kako kažeš sadržaj pa i appovi(tj. UI) su tragični, jedino šta mi se sviđa je skip intro na Netflixu.

15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...

Probao sam vec nekoliko puta ali ne skida titlove.

???

 

Je li ti u libraryu podešen dobar Agent za taj movie library? Mora biti "Plex Movie".

Jesi kliknuo onaj "Refresh all metadata"?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
om-prat kaže...
Bitanga kaže...
om-prat kaže...

 

 

 

A mislim da sam jedno 3 puta minimalno spomenuo da svi imamo neke različite potrebe i zahtjeve.

Nisam sam na svijetu i imam obitelj koja mora moći jednostavno i lako doći do sadržaja i da ja imam čim manje gnjavaže oko toga. To mi je glavna misao vodilja, a Plex mi pruža sve to sa za sad odličnim rezultatima.

 

Nemam potrebu transcodirati VP9 za sad.

 

Nije mi problem platiti i općenito bih bio najsretniji da ga ni ne moram koristiti i da sve mogu naći na 2-3 streaming servisa koja plaćam (HBO Go, Netflix i Prime Video), ali na žalost ne mogu.

 Sve o.k nije to nikakvi napad više općenito informacije da drugi znaju šta očekivat. Neko sa starijim cpuom koji ne podržava nativno HEVC će imat puno veći CPU usage nego ti, zato sam i pita za VP9. 

 

Nije ni meni problem ništa platit (nemam Prime imam druga dva), ali kako kažeš sadržaj pa i appovi(tj. UI) su tragični, jedino šta mi se sviđa je skip intro na Netflixu.

 

Nije problem CPU usage ako imaš telku na kojoj inače ne bi ni mogao dekodirati HEVC.

Ili imaš jednu vrhunsku telku, i jednu malo lošiju. Pa ili ćeš morati za obje skinuti nešto što je kompatibilno, ili najbolji video skinuti jednom pa nek se netko drugi brine za reprodukciju.

Ako kao Friday spojiš mali PC na telku, onda je i to ok.

Sto situacija i sto rješenja ima :-)

 

Prime ima najgoru aplikaciju od svih, a i library mu nije baš zavidan. No ok je za aktivirati ga tu i tamo i pogledati u mjesec dana šta se može pa opet cancelirati na par mjeseci :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 14:16 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...
djigibao kaže...

Probao sam vec nekoliko puta ali ne skida titlove.

???

 

Je li ti u libraryu podešen dobar Agent za taj movie library? Mora biti "Plex Movie".

Jesi kliknuo onaj "Refresh all metadata"?

 Mozes stavit sliku ili objasnit gdje se to tocno nalazi?

Ovo sa slike?

 UPDATE:

Nasao i radi...hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 14:22 (djigibao).
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...
Bitanga kaže...
djigibao kaže...

Probao sam vec nekoliko puta ali ne skida titlove.

???

 

Je li ti u libraryu podešen dobar Agent za taj movie library? Mora biti "Plex Movie".

Jesi kliknuo onaj "Refresh all metadata"?

 Mozes stavit sliku ili objasnit gdje se to tocno nalazi?

Ovo sa slike?

 UPDATE:

Nasao i radi...hvala

 

Cool. Možeš i na home screenu.

Inače to ne moraš raditi osim u ovakvim slučajevima jer je to veliki posao za veliki library.

Za nove filmove će ti raditi automatski. A ako nije skužio da si dodao video onda opališ samo "Scan Library Files" što je brzo.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 14:32 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Skuzio...jedino je problem sto ne skine uvijek dobre titlove...vidim kada ima par ponuđenih titlova za namjestit ali nekad niti jedan od njih ne valja kako spada...

Najsigurnije je skinuti/naci titlove bas za film koji imas.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...
Skuzio...jedino je problem sto ne skine uvijek dobre titlove...vidim kada ima par ponuđenih titlova za namjestit ali nekad niti jedan od njih ne valja kako spada...

Najsigurnije je skinuti/naci titlove bas za film koji imas.

 

Da, kad ima hrpa raznih videa pa je teško naći titl. A ručno to raditi je isto zajebancija. Sad se može i iz plexa (prije se nije moglo), imaš "more...". To radi i sa klijentskih aplikacija na TVu što je super.

Najsigurnije je naučiti engleski i gledati sa engleskim titlovima embedanim u mkv. :-P

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 14:51 (Bitanga).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...
Skuzio...jedino je problem sto ne skine uvijek dobre titlove...vidim kada ima par ponuđenih titlova za namjestit ali nekad niti jedan od njih ne valja kako spada...

Najsigurnije je skinuti/naci titlove bas za film koji imas.

 

Probaj Sub-Zero. Podržava puno više sajtova za skidanje titlova, pokušava naći bolji titl u pozadini ako ga ima, može prebaciti automatski u UTF-8, birati gdje da spremi titilove kad ih skine i još puno toga.

Koristim ga cca godinu dana i nemam problema sa titlovima.

 

https://github.com/pannal/Sub-Zero.bundle

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 23:55 (Quiem).
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ovako, instalirao sam Plex. Po prvi put. Nisam nikad prije koristio programe takvog tipa. Znači, na računalu imam filmove i serije, a na televizoru to gledam. To je jedina stvar koja mi treba. I super mi djeluje taj Plex kako to sve fino složi. Međutim, primijetio sam jedan problem mali. Gledam film ili seriju i svakih par minuta malo zastane slika. Na pola sekunde onako, ni ne skuži se skoro. I nastavi dalje normalno. Volio bi da mi kažete što eventualno mogu napraviti da se to popravi. Ili da mi možda preporučite neki drugi program za ovu što meni treba. Znači, na kompu je sve, a da ja to preko TV aplikacije mogu gledat?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Pitanje vezano za info koji Plex skida s neta da bi popunio informacije (TAG) u datotekama.

 

Da li je taj info upisan vezan samo u Plex program ili ih on upisuje i u samu datoteku pa time vrsi promijenu podataka same datoteke?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
djigibao kaže...

Pitanje vezano za info koji Plex skida s neta da bi popunio informacije (TAG) u datotekama.

 

Da li je taj info upisan vezan samo u Plex program ili ih on upisuje i u samu datoteku pa time vrsi promijenu podataka same datoteke?

 

Samo u njegovu bazu, ništa ne mijenja u datotekama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Skini addon subzero i njega namjesti da ti skida titlove  Radi puno bolje nego official :) 

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Pozdrav,

totalno sam novi u ovome,a kako sam gledao spajanje IPTV u plex, palo mi na "pamet" dal se moze ikako spojiti bnet na plex? da se preko njega gledaju tv programi,a samim time i na ostalim aparatima (van stana) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
cropunk kaže...

Pozdrav,

totalno sam novi u ovome,a kako sam gledao spajanje IPTV u plex, palo mi na "pamet" dal se moze ikako spojiti bnet na plex? da se preko njega gledaju tv programi,a samim time i na ostalim aparatima (van stana) ?

 

Nisam probao ali plex podržava PVR i live tv ali moraš spojiti podržani tuner na komp koji vrti plex server. Koliko vidim podržavaju Hrvatsku tako da bi trebao uredno vući i EPG.

 

 

14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Da li netko zna kako spojiti PLEX i Samsung TV?

 

Napravio sve po tutorialu, instalirao app na TV, povezao putem linka i PLEX stalno baca da je server izvan mreže ili nedostupan.

 

Laptop i TV su na istoj wifi mreži. Zna li tko što bi mogao biti problem?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
obavezno pokrenuti Plex server na kompu, app na Tv, isti WiFi i moralo bi raditi. Meni proradilo iz prve, bez ikakvog tutorijala.
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Quiem kaže...
cropunk kaže...

Pozdrav,

totalno sam novi u ovome,a kako sam gledao spajanje IPTV u plex, palo mi na "pamet" dal se moze ikako spojiti bnet na plex? da se preko njega gledaju tv programi,a samim time i na ostalim aparatima (van stana) ?

 

Nisam probao ali plex podržava PVR i live tv ali moraš spojiti podržani tuner na komp koji vrti plex server. Koliko vidim podržavaju Hrvatsku tako da bi trebao uredno vući i EPG.

 

 

 kako tocno bi to trebao spojiti, kakvim kabelom na komp?

imam znaci onaj  od bneta scenegate 8100

evo nesto cackao i nasao treba mi - HDHomerRun adresa uređaja - kako to nac?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 0:47 (cropunk).
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ne moraju uopce biti spojeni fizicki... samo i TV i komp moraju biti na istoj mrezi. Dakle isti wireless, ili oboje zicom povezani u ruter. 

 

Inace Plex na Samsungu ima bug - kad god se prvi put pali aplikacija kaze da ne moze naci mrezu. Izades iz aplikacije prek daljinskog i upalis ju ponovo i onda radi normalno.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Skinuo nekoliko filmova 4K HDR od 30 GB. Da li Plex degradira te filmove na nižu rezoluciju/bitrate prilikom slanja na TV? U ovom slučaju Samsung Tizen 2018.

 

Ili TV samo pristupa tim fileovima kao da su na externom HDD? 

 

Player koji vrti te filmove je od Plexa ili od Samsunga?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Ne koristim plex nego serviio ali stvar je ista. Player od TVa vrti sve i film ide kako je zamišljeno. Nema nikakvih degradacija kvalitete.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
DarK.xy kaže...

Skinuo nekoliko filmova 4K HDR od 30 GB. Da li Plex degradira te filmove na nižu rezoluciju/bitrate prilikom slanja na TV? U ovom slučaju Samsung Tizen 2018.

 

Ili TV samo pristupa tim fileovima kao da su na externom HDD? 

 

Player koji vrti te filmove je od Plexa ili od Samsunga?

 

 

 

Plex ima puno opcija. Ovisno šta si podesio može DirectPlayat, streamat, transkodirat da postigne bitrate koji si odabrao i sl.

Nema jednoznačnog odgovora na tvoje pitanje. Provjeri postavke i pročitaj manual :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
DarK.xy kaže...

Skinuo nekoliko filmova 4K HDR od 30 GB. Da li Plex degradira te filmove na nižu rezoluciju/bitrate prilikom slanja na TV? U ovom slučaju Samsung Tizen 2018.

 

Ili TV samo pristupa tim fileovima kao da su na externom HDD? 

 

Player koji vrti te filmove je od Plexa ili od Samsunga?

 

 

 Ako je format filma koji pokusavas direktno pokrenuti na Samsungu kompatibilan sa Samsungom u potpunosti (dakle i audio i video - ne smije imati DTS zvuk znaci), onda se moze vrtiti direktno. U suprotnom, transkodiranje kojim gubis HDR jer Plex ne zna transkodirati HDR podatke. Ja osobno rucno transkodiram HDR filmove prije pokretanja odnosno pretvorim DTS zvuk u AC3 i onda se vrti normalno 4k HDR (program Xmedia Recode)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Ponukan ovim člankom, odlucih se uzeti nVidia shield TV, spojim ga s vanjskim HDDom na kojem mi je multimedijski sadrzaj i pokrenem Plex Media Server na njemu. U isto vrijeme kao server i player.
Međutim, brzo sam odustao i presao na kodi, kojeg sam dugo izbjegavao, da mi posluzi za moj media library.
- smatrao sam da mi plex može posluziti samo za lokalno gledanje sadržaja, izravno na nVidia shieldu i ponekad na uređajima u lokalnoj mreži. Udaljeno gledanje me ne zanima. Ali sam se grdno zavarao.
- proveo sam prva dva tjedna pokusavajuci rijesiti sve probleme ne koje sam nailazio.
- problemi sa titlovima odmah na pocetku. Picajzla sam po prirodi i imam izuzetno organiziran library. Ali bilo je potrebno na kraj svakog titla dodati .hr. Za to mi je posluzio AntRenamer.
- ako je film podijeljen u chaptere titlove nece prikazivati, rijesenje je burn in subtitles kojim se cijeli film transkodira, medjutim to transkodiranje toliko zagusi Shield da nakon 5 minuta smrzne cijeli sustav, do razine da moras napraviti hard reset. A nVidia Shield je najbolji uređaj na trzistu.
- ono sto je smijesno kod svega, kad taj isti film gledam na PCu preko plexa, nema nikakvih problema s transkodiranjem, poslije toga prebacim na chromecast (ponovo nazad na Shield) i nikakvih problema.
- pojedini filmovi imaju neizdrziv stuttering, epileptogenog potencijala, ako pustim da ga transkodira onda ponovo dolazi do problema kojeg sam spomenuo iznad.
- sami web interface s postavkama je toliko usrano zakompliciran bez ikakvih objašnjenja.
Uglavnom instalirao sam poslije toga Kodi, i apsolutno nikakvih problema, sve radi, sve funkcionira, a da ne govorim o mogucnostima podesavanja sučelja i prosirivostima.
Zar je tako jebeno tesko nakon svih tolikih ulupanih resursa napraviti player koji moze bez problema lokalno pokrenuti sadržaj.
A sve je tako prekrasno izgledalo na početku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Volos kaže...
Ponukan ovim člankom, odlucih se uzeti nVidia shield TV, spojim ga s vanjskim HDDom na kojem mi je multimedijski sadrzaj i pokrenem Plex Media Server na njemu. U isto vrijeme kao server i player.
Međutim, brzo sam odustao i presao na kodi, kojeg sam dugo izbjegavao, da mi posluzi za moj media library.
- smatrao sam da mi plex može posluziti samo za lokalno gledanje sadržaja, izravno na nVidia shieldu i ponekad na uređajima u lokalnoj mreži. Udaljeno gledanje me ne zanima. Ali sam se grdno zavarao.
- proveo sam prva dva tjedna pokusavajuci rijesiti sve probleme ne koje sam nailazio.
- problemi sa titlovima odmah na pocetku. Picajzla sam po prirodi i imam izuzetno organiziran library. Ali bilo je potrebno na kraj svakog titla dodati .hr. Za to mi je posluzio AntRenamer.
- ako je film podijeljen u chaptere titlove nece prikazivati, rijesenje je burn in subtitles kojim se cijeli film transkodira, medjutim to transkodiranje toliko zagusi Shield da nakon 5 minuta smrzne cijeli sustav, do razine da moras napraviti hard reset. A nVidia Shield je najbolji uređaj na trzistu.
- ono sto je smijesno kod svega, kad taj isti film gledam na PCu preko plexa, nema nikakvih problema s transkodiranjem, poslije toga prebacim na chromecast (ponovo nazad na Shield) i nikakvih problema.
- pojedini filmovi imaju neizdrziv stuttering, epileptogenog potencijala, ako pustim da ga transkodira onda ponovo dolazi do problema kojeg sam spomenuo iznad.
- sami web interface s postavkama je toliko usrano zakompliciran bez ikakvih objašnjenja.
Uglavnom instalirao sam poslije toga Kodi, i apsolutno nikakvih problema, sve radi, sve funkcionira, a da ne govorim o mogucnostima podesavanja sučelja i prosirivostima.
Zar je tako jebeno tesko nakon svih tolikih ulupanih resursa napraviti player koji moze bez problema lokalno pokrenuti sadržaj.
A sve je tako prekrasno izgledalo na početku.

 

Nije problem u playeru, nego u serveru, za koji shield nije dovoljno jak. Za dobar plex server moraš imati jak komp da ne bi imao nikakvih problema na svim uređajima.

Kodi i Plex nisu ista stvar. Svaki ima svoje prednosti i nedostatke. Plex baš zbog transkodinga može raditi na svim uređajima pa čak i remote za one koji imaju potrebu za time.
Najbolje bi bilo kad bi se udružili i napravili jedan pošten i klijent i server.

Ali da, svatko mora sam odlučiti što mu je bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 11:06 (Bitanga).
10 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Bitanga kaže...

 

Nije problem u playeru, nego u serveru, za koji shield nije dovoljno jak. Za dobar plex server moraš imati jak komp da ne bi imao nikakvih problema na svim uređajima.

Kodi i Plex nisu ista stvar. Najbolje bi bilo kad bi se udružili i napravili jedan pošten i klijent i server.

Ali da, svatko mora sam odlučiti što mu je bolje.

 Pa postoji PlexKodiConnect addon, iako većina preferira EmbyforKodi još iz vrimena dok se zva Media Browser.

Vrlo je vjerojatno da će se u Kodi uvest mogućnost transkodiranja skupa s PIP kroz postojeći video player iako osobno ne vidim neki razlog za to.

 

12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Kako onda objasniti da je Shield dovoljno jak server kad gledam na PCu, ili jos gore s chromecastom na istom tom Shieldu...
Trenutno sam zadovoljan s kodijem, ali gledam da uzmem neki dobar NAS (npr. Synology DS218+), međutim vidim da i dalje ljudi po recenzijama imaju problema s sugavim transcodingom. A kad platim 300 eura i vise samo NAS bez HDDa onda jebeno zelim da sve funkcionira bezprijekorno.
Zašto uopće mora ista transcodirati ako gledam u lokalnoj mrezi, natovari player s svim mogućim kodecima i pusti mi sadržaj originalno.
A ovo sa titlovima mi je fascinantno da vec godinama nisu u stanju takvu glupost rijesiti (po sluzbenom forumu vidim da ljudi postaju isti problem zadnje 3 godine). Da ne govorim da kodi, koji je iz open source zajednice, uopće nema nikakvih problema s bilo kakvim playbackom.
Čini mi se da je jedino dobro rijesenje sloziti HTPC ili Intel NUC, sto mi je nekako preskupo ako pogledam namjenu.
15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Volos kaže...
Kako onda objasniti da je Shield dovoljno jak server kad gledam na PCu, ili jos gore s chromecastom na istom tom Shieldu...
Trenutno sam zadovoljan s kodijem, ali gledam da uzmem neki dobar NAS (npr. Synology DS218+), međutim vidim da i dalje ljudi po recenzijama imaju problema s sugavim transcodingom. A kad platim 300 eura i vise samo NAS bez HDDa onda jebeno zelim da sve funkcionira bezprijekorno.
Zašto uopće mora ista transcodirati ako gledam u lokalnoj mrezi, natovari player s svim mogućim kodecima i pusti mi sadržaj originalno.
A ovo sa titlovima mi je fascinantno da vec godinama nisu u stanju takvu glupost rijesiti (po sluzbenom forumu vidim da ljudi postaju isti problem zadnje 3 godine). Da ne govorim da kodi, koji je iz open source zajednice, uopće nema nikakvih problema s bilo kakvim playbackom.
Čini mi se da je jedino dobro rijesenje sloziti HTPC ili Intel NUC, sto mi je nekako preskupo ako pogledam namjenu.

 

Vjerojatno ovisi o player klijentu i kako on prijavljuje što podržava, a što ne.

Synology zaboravi za Plex, jednostavno nije dovoljno jak za transkodiranje (iako je vrhunski za sve ostalo, imam ga). Možda ako ćeš solo nešto gledati. Ali poanta plexa je da više ljudi istovremeno može gledati na različitim uređajima (pogotovo na iOSu) i da centralno prati gdje si stao za sve usere i sl.

 

Nije transcoding šugav, nego je procesorski zahtjevan. I ako gledaš sve sa nvidiaShielda ne treba ti Plex uopće. Kodi klijent ti je sasvim dovoljan.

Naravno, Plex bi mogao biti malo pametniji s tim transcodingom, to se slažem. Pogotovo sa titlovima. Ali vjerojatno postoji neki problem negdje, čisto sumnjam da im se ne da to složiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Minneyar kaže...
DarK.xy kaže...

Skinuo nekoliko filmova 4K HDR od 30 GB. Da li Plex degradira te filmove na nižu rezoluciju/bitrate prilikom slanja na TV? U ovom slučaju Samsung Tizen 2018.

 

Ili TV samo pristupa tim fileovima kao da su na externom HDD? 

 

Player koji vrti te filmove je od Plexa ili od Samsunga?

 

 

 Ako je format filma koji pokusavas direktno pokrenuti na Samsungu kompatibilan sa Samsungom u potpunosti (dakle i audio i video - ne smije imati DTS zvuk znaci), onda se moze vrtiti direktno. U suprotnom, transkodiranje kojim gubis HDR jer Plex ne zna transkodirati HDR podatke. Ja osobno rucno transkodiram HDR filmove prije pokretanja odnosno pretvorim DTS zvuk u AC3 i onda se vrti normalno 4k HDR (program Xmedia Recode)

 

Da li se može samo zvuk ili se čitav film mora transkodirati? Probao sam pa mi za film od 30 GB transkodira 4 sata. Promjenio sam samo opciju zvuk na AAC i stavio da ide na novi file.

12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
DarK.xy kaže...
Minneyar kaže...

 

Da li se može samo zvuk ili se čitav film mora transkodirati? Probao sam pa mi za film od 30 GB transkodira 4 sata. Promjenio sam samo opciju zvuk na AAC i stavio da ide na novi file.

 Moze, ima za odabrati opcija da se video stream samo kopira tj ostane netaknut, a converta samo audio. Poigraj se malo, dosta je los i nejasan UI pa treba neko vrijeme da se skuzi kak funkcionira :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Koje su alternative Plexa za Samsung Tizen platformu?

 

Imam dosta bufferinga, titlovi usred filma nestanu, itd...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice