Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij

poruka: 13
|
čitano: 4.841
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij".
15 godina
offline
Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij

Mario, problem je zapravo u tome što uopće uključuje hibernaciju. koji će mu to?! samo pravi probleme. to se uvijek standardno isključuje i zaboravi. naprava je ili on ili off. i hakuna matata. a propos UPS-a, svaki korisnik, pri iole zdravoj pameti, u rvackoj neće koristiti elektroničke uređaje (osim laserskih pisača!) bez UPS-a, jer je mrežni napon (i bez dodatnih trošila i zmrdanih kućnih instalacija) zaq. nekad smo imali stabilizatore za televizore (podrazumijevalo se) a UPS je načelno isti q, samo s baterijom. e, da: i struja je jednaka (infrastruktura iz "onog" doba) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 17:20 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun

Juce sam vidio stabilizator poslije sigurno 30 godina ;) Kod mog djeda koji ima 90+ godina i nema pojma sta je to uopste ;)

Nije valjda da to jos neko korisiti?

16 godina
offline
Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij

Ja sam si uključio tu opciju (hibernaciju), ali ne iz razloga da je i koristim već iz razloga da mogu ugasiti računalo kad na windowsima dođe update, a ja u tom trenutku ne želim update već želim isključiti računalo. Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini. E tada hibernacija dolazi u pomoć jer tada mogu normalno ugasiti računalo bez da ga updateam taj tren. :)

 

Znam postoji opcija da dugo držim power button, pa se računalo ugasi, samo nisam siguran da je to najbolji način gašenja laptopa.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 15:26 (tjodalv).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
tjodalv kaže...

Ja sam si uključio tu opciju (hibernaciju), ali ne iz razloga da je i koristim već iz razloga da mogu ugasiti računalo kad na windowsima dođe update, a ja u tom trenutku ne želim update već želim isključiti računalo. Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini. E tada hibernacija dolazi u pomoć jer tada mogu normalno ugasiti računalo bez da ga updateam taj tren. :)

 

Znam postoji opcija da dugo držim power button, pa se računalo ugasi, samo nisam siguran da je to najbolji način gašenja laptopa.

 ih, znam ja i kladivcem ugasiti računalo, zanavek...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
protjeran
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
Mario, kao da si mi misli čitao! Upravo se "borim" s Windowsima 10 (a sve nakon apdejta na v. 2004) i doslovno gubim razum. Naime, odjednom mi radna stanica ne želi u Sleep mod (zapravo želi, ali se istog trena razbudi). Sve sam provjerio i svuda dodatno pogasio opciju da mi bilo što od uređaja (osim BT miša i BT tipkovnice) može razbuditi komp - posebni naglasak na mrežnu karticu. I ništa, sve isto. E, zato, zato sam pribjegao opciji Hibernate nadajuć' se da ću primiriti zvjer. No, ni s njim se "stvar" ne da uspavati.
Znaš li što mi je činiti?!?

Eh, da, i Search (i jebena Cortana - koju sam odmah nakon prve instalacije desetke ubio) mi je zakazao i ne radi!
Zbog svega ovoga sam reinstalirao Windowse (s opcijom da mi sačuva instalirane programe) i Search je radio ... do prvog gašenja! A Sleep ni tada.

Aaaaa, izludio saaam!!!
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun

To si u Windowsima podešavao? Kakva ti je situacija u BIOS-u?

 

Jel ti radi Suspend u Linuxu?

 

Čini se kako ti imaš više problema s tim Windowsima. Možda bi ih trebao instalirati na čisto? Moguće su ti problem neki driveri, koji su postali nekompatibilni nadogradnjom Windowsa.

5 godina
protjeran
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
U samome BIOS-u nisam čačkao ništa - sve je oke radilo od verzije 1809 pa nadalje (uključujući predzadnju 1909 verziju), sve do ove zadnje 2004 nadogradnje.

Linux nemam niti se s njim bakčem.

Bit će da imaš pravo s ovim zadnjim - mislim da mi slijedi čista instalacija desetke (a potom i svih cijelo čudo programa, fontova i inih postavki). Čeka me, dakle, brat bratu barem tjedan dana prtljanja po windowsima i svemu uz njih vezanog (ne bi li si sve postavio kako mi paše). I baš sam zbog tih tjedan izgubio dva tjedna ... u pokušaju popravljanja nepopravljivog :)

Tnx na brzinskom odgovaru.


Edit:
Da mi nije OandO ShutUp10 nešto zbrčkao? Naime, u pokušaju smanjivanja win10 telemetrije, prije 3-4 mjeseca sam ga pokrenuo i pogasio sve što preporučuje (između ostaloga i Cortanu). Jes da sam nakon apdejta na 2004 - i problema sa Sleepom i Searchom - sve vratio na "tvorničke" postavke, ali nikad se ne zna.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 7:31 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij

Huh, Search sam uspio riješiti prateči upute ovog lika 

 

Doduše, tek čačkanjem po PowerShellu copy/pastanjem (u opisu video uratka točke 1, 2, 3). 

 Još da mi je Sleep riješiti i na konju sam ... do novog apdejta govanjca znanog i kao Windowsi 10.

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 10:05 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako uključiti, isključiti i konfigurirati funkcij

Samo da spomenem, neke starije ploče imaju problem s hibernacijom na novijim operativnim sistemima zbog BIOS-a, nešto su se mijenjale sekvence gašenja računala unutar BIOS-a i postoji razlika između starijih i novijih operativnih sistema i dešava se upravo ovo što je opisano kao problem. Ti problemi su znali nestati nadogradnjom BIOS-a ali ako nadogradnja ne postoji onda je problem i dalje prisutan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
tjodalv kaže...

Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini.

Nadogradi si Windows.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
Valentin17 kaže...
tjodalv kaže...

Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini.

Nadogradi si Windows.

Da. Hvala!

King in the castle, king in the castle ...
12 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
Valentin17 kaže...
tjodalv kaže...

Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini.

Nadogradi si Windows.

 

15 godina
offline
Re: Kako uključiti, isključiti i konfigurirati fun
tjodalv kaže...
Valentin17 kaže...
tjodalv kaže...

Windowsi 10 ne daju da resetirate ili ugasite računalo ako neki update čuči u pozadini.

Nadogradi si Windows.

Da. Hvala!

 -daju.. tj tad je poruka izmjenjena, umjesto gašenje ima update+gašenje što recimo juzer ne želi jer mu se žuri.. pa koristi hyber za preskakanje-gašenje. .. i tako dođemo do posta iznad koji čačka po sys postavkama i čudi se posljedicama, jer on zna što želi, podesiti.. još da mu radi imalo bi smisla.

 

-update/upgrade, neke stvari se mogu odgađati no kad istekne taj rok i kad se pokrene tad se to treba obaviti. Ne može nikad tj korisnik bi trebao prije automatike-prislie-isteka roka to obaviti kad mu odgovara, ne kad se žuri.. i tad 99% problema ovakvog tipa nema, ne biti prvi ne žuriti, ali ne čakati istek, zlatna sredina u kojoj ipak korisnik bira-odlučuje ovisno o trenutnom vremenu-poslu tj kad može treba obaviti update-upgrade i opet je miran duže vrijeme ako govorimo o polugodišnjim buildovima kao i svakomjesečni update svega drugog utorka (srijede).. održavanje-rutina, bolje nego čekati kao crvena lampica auta za ulje ili prazan rezervoar.. ista logika, isti razlozi dok je trdoglavljenje beskorisno-kontraproduktivno tj opeče se sam korisnik ne microsoft koji nas istina maltretira.. no to je tako, realnost + osobina svjesnog bića da se prilagodi uvjetima tj optimum za nas same .. (bla-bla... još pokoja floskula i mudrosnica, no valjda se razumije smisao posta?.. korisnik je taj koji je x-faktor-variabla u forumuli hw-sw i nekima radi, neki imaju probleme .. zašto? u tome je razlika, ne u tome da ja imam bolji win jer je isti dok hw jednako kupim u trgovini pa je šansa kao loto listić linerano jednaka za sve i neobično da nekima radi, drugima ne.. tj logički dokaz da je uzrok x-faktor tj sam juzer više nego hw-sw)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice