Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

poruka: 13
|
čitano: 4.601
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kalifornijsko istraživanje: električni automobili ".
12 godina
offline
Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

Al se zato voze sporije :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

Elektro auti su još uvijek igračke za bogataše koji imaju više od jednog auta po članu obitelji.

I većinom su još uvijek statusni simboli i rekviziti za "virtue signaling" a ne primarni način prijevoza.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
pozdravljudi kaže...

Elektro auti su još uvijek igračke za bogataše...

 Za razliku od BMW-a, Mercedesa, Audia itd. koji se kupuju iz potrebe, a ne kao statusni simboli?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 1:25 (DexCro).
3 godine
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
pozdravljudi kaže...

Elektro auti su još uvijek igračke za bogataše koji imaju više od jednog auta po članu obitelji.

I većinom su još uvijek statusni simboli i rekviziti za "virtue signaling" a ne primarni način prijevoza.

 

Bili su jednom i automobili sa motorima s unutarnjim izgaranjem, ostali su "vozili" konje. Pasti će cijene i sve će doći na svoje....

Da se nadovežem na čanak - svoj dizel vozim oko 900km, a električni 330km mjesečno prosjek.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
DexCro kaže...

Za razliku od BMW-a, Mercedesa, Audia itd. koji se kupuju iz potrebe, a ne kao statusni simboli?

Ovisi na koji model misliš, ali teško je jedan BMW serije 3 ili Audi A4 smatrati statusnim simbolom. Za mene je to "radni konj" koji bez problema vozi 300.000 km bez većih problema, ima razmak između servisa 30.000, pouzdan je i brz te ti omogućuje da uživaš u vožnji. Ako radiš puno kilometara to su neophodne stvari u vožnji.

Primjer statusnog simbola ti je npr. Maserati i slični modeli.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
southy kaže...
DexCro kaže...

Za razliku od BMW-a, Mercedesa, Audia itd. koji se kupuju iz potrebe, a ne kao statusni simboli?

Ovisi na koji model misliš, ali teško je jedan BMW serije 3 ili Audi A4 smatrati statusnim simbolom. Za mene je to "radni konj" koji bez problema vozi 300.000 km bez većih problema, ima razmak između servisa 30.000, pouzdan je i brz te ti omogućuje da uživaš u vožnji. Ako radiš puno kilometara to su neophodne stvari u vožnji.

Primjer statusnog simbola ti je npr. Maserati i slični modeli.

 

 Pa ak mi treba radni konj onda niti jedan od navedenih nebi uzimao.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

Radni konj su Hilux, Tundra i Landcruiser.

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

Cuj, moze i Navara, Ranger, L200 itd, i sve su to dizeli - ne mozes ocekivati efikasnost

i snagu benzinca u kamionetu (makar manjem od americkih kamioneta),

a V6/V8 su u EU odavno istrijebljeni, i neisplativi za odrzavanje pored 3+L atmosferca dizelasa,

uz to ima prednost sto se racuna kao radni stroj i ne placa se NoVA i ostali ECO namet,

ali s njim ne mozes u neke gradove, sto i neces - jer to je radni stroj.

 

Kao sto tvrdim, elektricari na baterije su igracke, karika u evoluciji,

a na kraju te karike mogu biti vodikove celije, jer ipak ne ovisis o dugim punjenjima,

imas za 5min pun spremnik za 500-800km, imas grijanje iz vodikovih celija koje

proizvode toplinu, pa ne gubis struju na zagrijavanje, a i trebas veoma male baterije,

samo za pokretanje vozila i papa, sto cini veliku razliku u ekologiji, jer velike

litijske baterije su sve samo ne "zelene", osobito sto su teske i pridonose u brzoj

potrosnji baterije, jer sto imas vecu bateriju to imas veci domet, a usput i teze

vozilo pa opet imas manji domet... i onda se vrtis u zacaranom krugu.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 19:59 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
southy kaže...
DexCro kaže...

Za razliku od BMW-a, Mercedesa, Audia itd. koji se kupuju iz potrebe, a ne kao statusni simboli?

Ovisi na koji model misliš, ali teško je jedan BMW serije 3 ili Audi A4 smatrati statusnim simbolom. Za mene je to "radni konj" koji bez problema vozi 300.000 km bez većih problema, ima razmak između servisa 30.000..

90% današnjih automobila zadovoljava napisano. Ako nemaš problema s egom bit će ti dobar bilo koji korejski ili japanski proizvođač u klasi koja ti treba.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
BlueMax kaže...

Radni konj su Hilux, Tundra i Landcruiser.

Ovisi kakav posao radiš, za neke poslove je dovoljno da sigurno prevezeš sebe i eventualno nekoliko ljudi. Radni konj u smislu da odrađuje posao bez puno problema i komplikacija.

 

DexCro kaže...
90% današnjih automobila zadovoljava napisano. Ako nemaš problema s egom bit će ti dobar bilo koji korejski ili japanski proizvođač u klasi koja ti treba.

Nađi mi jedan dobar japanski sedan sa automatikom i all wheel drive koji je bar donekle pouzdan (nemoj reći Mazda jer frend mi je dokaz u suprotno, iako se i on kao i ti kune da su to najbolji auti). Gore u postu sa popisom želja je kriterij da možeš uživati u vožnji sa tim autom pa možeš npr. Toyotu, Kiu i Hyundai maknuti van (govorim za sedane, a ne SUV-ove kojima ionako ne vidm smisla u gradu). Toyota Camry je praktički skuplja od recimo BMW 3 u istom rangu, a auto apsolutno nije ništa posebno, baš naprotiv tako da ne znam po čemu je onda to statusni simbol

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
Camry nije usporediv sa serijom 3 nego 5. Camry je 30 godina slovio za najbolji i najpouzdaniji auto na svijetu. Ni jedan BMW to nikad nije bio niti će biti. Sa serijom 3 možeš uspoređivati Avensis.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kalifornijsko istraživanje: električni automobili

Kao ponosni vlasnik Citigo E IV električara, ne bih rekao da se manje voze jer nam je praktički prvi auto. Da napomenem, u mom slučaju se radi o 90% gradske vožnje tako da je mali EV savršen za tu svrhu.

Zamjenio je tromog malo 1.2 benzinca koji je s mojim stilom vožnje (malo življe) išao preko 10L, a sad uživam u trenutnom momentu i guštam po gradu bez buke i trešnje.

 

Međutim, jasno je da tu ima mana, nije za daleki put, za to imam veći klasični ICE auto. 

Dok je džabe punjenje (a imam dva punjača blizu svojih redovnih mjesta kretanja), troškovi vožnje (gorivo za drugo auto) su cca 150kn/mj.

Kad počnu naplaćivati punjenje na to cemo nadodati trošak od max 150kn punjenja u garaži po noći. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kalifornijsko istraživanje: električni automob
southy kaže...

... možeš npr. Toyotu, Kiu i Hyundai maknuti van...

Ovaj dio odlično govori o tome da li je tebi nešto statusni simbol ili nije. Pogledaj kako izgledaju, koju opremu, snagu i cijene imaju novi modeli Kia Stinger, Hyundai Sonata pa čak i Elantra ili i40. Govorim o gornjem segmentu ponude, a ne o osnovnim i najjeftinijim verzijama. Da ne spominjem godine garancije, cijene servisa i rezervnih dijelova. Jedina im je mana (za tebe) krivi simbol na haubi.

A znanstveno istraživanje tvog frenda koje se temelji na jednom primjerku Mazde nebi uzeo kao reprezentativno.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv bilo koje marke ili bilo čijeg izbora. Toliki izbor postoji jer je očito takva i potražnja, a svaka budala ima svoje veselje, uključujući i mene.

Živciraju me jedino oni koji svoj izbor opravdavaju razumom, a tuđi izbor im je idiotski, pogotovo kad se radi o električnim autima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 13:28 (DexCro).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice