Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

poruka: 17
|
čitano: 7.494
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator".
16 godina
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

Da. Pong. Vjerojatno prva "kompjuterska igra" koju sam igrao. Ne sjecam se koje godine u kaficu (birtiji?) TV-Randes u Osijeku. Doc bi se morao sjecati a mozda je isto tamo i zaigrao :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

Pošto 2 bloka mozgovine?

 

 

 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

Za etička pitanja trebalo bi se obratiti KP Kine, naime kod njih ne postoje etička pitanja.

Korumpirana partija, plus najgori oblik kapitalizma je recept za potpunu katastrofu.

 

Mi smo kapitalizam prihvatili, to nam je svetinja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

Ovo dobiješ sa redukcionizmom, mozak kao komponenta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
File32 kaže...

Pošto 2 bloka mozgovine?

 

 

 jedan od doajena rvacke državotvorne primisli, Ivan Milas AKA čuvar državnog pečata je kvantificirao to kao:

 

kilo mozga - dvije marke (ne poštanske nego dojčmarke)...

 

da prisnažim, prilažem i sliku rečenoga iz koje se vidi dubina kritičkog promišljanja te sinergija patriotizma i pameti:


 

 

Ju je je? Je ju je!
2 godine
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
Stric_Jura kaže...
File32 kaže...

Pošto 2 bloka mozgovine?

 

 

 jedan od doajena rvacke državotvorne primisli, Ivan Milas AKA čuvar državnog pečata je kvantificirao to kao:

 

kilo mozga - dvije marke (ne poštanske nego dojčmarke)...

 

da prisnažim, prilažem i sliku rečenoga iz koje se vidi dubina kritičkog promišljanja te sinergija patriotizma i pameti:


 

 

 Promoćuran pogled koji nadahnjuje, državni pečat je bio u pravim rukama.

Toliko ga je dobro čuvao da ga je najvjerojatnije ponio na onaj svijet skupa sa funkcijom koju poslije njega više nitko ne obnaša.

14 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
notloB kaže...
Stric_Jura kaže...
File32 kaže...

Pošto 2 bloka mozgovine?

 

 

 jedan od doajena rvacke državotvorne primisli, Ivan Milas AKA čuvar državnog pečata je kvantificirao to kao:

 

kilo mozga - dvije marke (ne poštanske nego dojčmarke)...

 

da prisnažim, prilažem i sliku rečenoga iz koje se vidi dubina kritičkog promišljanja te sinergija patriotizma i pameti:


 

 

 Promoćuran pogled koji nadahnjuje, državni pečat je bio u pravim rukama.

Toliko ga je dobro čuvao da ga je najvjerojatnije ponio na onaj svijet skupa sa funkcijom koju poslije njega više nitko ne obnaša.

 On je tu velebnu dužnost tako dobro obnašao da nakon njegovog preranog odlaska nije bilo niti jednog div-junaka da nastavi nositi njegovu luč kroz bezpuća poviesne zbiiljnosti...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

jel zna netko kako su mozgoidu signalizirali sto je dobro a sto ne? pretpostavljam da je u pitanju bila nekakva nagrada/kazna. ali kakva? sto mozgoid zeli?

 
1 0 hvala 0
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
notloB kaže...

Za etička pitanja trebalo bi se obratiti KP Kine, naime kod njih ne postoje etička pitanja.

Korumpirana partija, plus najgori oblik kapitalizma je recept za potpunu katastrofu.

 

Mi smo kapitalizam prihvatili, to nam je svetinja...

 

znam da je offtopic ali jebiga nova je godina znate sami, ajde da diskutiramo o nečemu!

 

Kinezi su jedni od onih koji i sa terorističkim skupinama surađuju zato jer vide mogućnosti za zaradu (primjer talibani).

Jedni bi rekli recept za katastrofu, drugi potpunu pragmatičnostm (može sve dok se ne tiče unutarnjih pitanja same Kine). Zbog ovakvog načina razmišljanja postali su svjetska ekonomija broj 1. Međutim ovaj mač ima 2 oštrice, jer oni bez izvoza robe i ugovora s drugim zemljama su najobičnija selendura. Zbog tog razloga i dalje nisu primjerice izvršili invaziju na Taiwan (iako bi ga mogli osvojiti u jedan dan) te još neke druge stvari; Kad im se zaprijeti presjecanjem svih putova (npr. morski) za izvoz tada oni nemaju drugo nego začutiti i raditi onako kako radi svijet.

 

 

Lp

 

14 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
trolaslavonska kaže...

jel zna netko kako su mozgoidu signalizirali sto je dobro a sto ne? pretpostavljam da je u pitanju bila nekakva nagrada/kazna. ali kakva? sto mozgoid zeli?

 valjda kemijom, dopamin, serotonin, endorfin... ili elektrostimulacijama, promašiš lopticu elektrošok ti puste, da vidiš kako brzo učiš.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
protjeran
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
trolaslavonska kaže...

jel zna netko kako su mozgoidu signalizirali sto je dobro a sto ne? pretpostavljam da je u pitanju bila nekakva nagrada/kazna. ali kakva? sto mozgoid zeli?

 Serotonin, dopamin inače.

Ali u ovom slučaju elektroda, MEAs

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Microelectrode_array

 

Još se to spominjalo u medijima kad su neuroni štakora vozili simulaciju f-22 aviona. Prije 20 godina.

Ništa se korisno nije izrodilo iz toga.

 

 

https://www.sciencedaily.com/releases/2004/10/041022104658.htm

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2022 13:12 (File32).
15 godina
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

možda ti neuroni i jesu sposobni za štošta no učlanite ih u hadeze/dp pa da vidite ishod, sunce li vam optimistično ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u laborator

"...koja će koristiti živo tkivo integrirano s neživim 'silikonskim računalstvom' " - računalstvo nije silikonsko, nego silicijsko. 

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor

točno, silikonsko je pridjev za druge veštačke objekte...

 

da prisnažim:

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2022 17:20 (Stric_Jura).
8 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
Zoki iz Rijeke:

Terorist jednomu, borac za slobodu drugom. Ako misliš da znaš apsolutno sve o svima i da imaš superioran univerzalni moralni kod - posjeti psihijatra. Ili da ti kažem pristojnije, ne budi naivac. Svijet je malo kompliciraniji od dobar-loš.



Ja rekoh
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
Feudalac kaže...
Zoki iz Rijeke:

Terorist jednomu, borac za slobodu drugom. Ako misliš da znaš apsolutno sve o svima i da imaš superioran univerzalni moralni kod - posjeti psihijatra. Ili da ti kažem pristojnije, ne budi naivac. Svijet je malo kompliciraniji od dobar-loš.


 

Ako vi dragi gospodine smatrate da su talibani imalo drugačiji od "teroristi" i "zatucani bolesnici koji ubijaju bez ikakvog razloga, siluju žene i djecu i brane im najosnovnija ljudska prava" tada vi ne morate psihijatru, vi ste opasna osoba za zajednicu. Nadam se i vjerujem da to nije tako i da je došlo do nesporazuma.

 

 

Lp

8 godina
offline
Re: Kiborg-mozak: ljudski neuroni uzgojeni u labor
Zoki iz rijeke:

Kako se u tvoju viziju crno-bijelog svijeta uklapa činjenica da su im amerikanci prepustili zemlju u direktnom dogovoru a mimo, navodno, demokratski izabrane vlasti i ostavili im na milost sve one koju su prije toga s njima surađivali u nadi za pravednijim i boljim životom? To ti nije problem vrijedan spomena ali ako se takvoj državi u rasulu pošalje huminatarna pomoć i cjepiva, onda je to problem.
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice