Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

poruka: 12
|
čitano: 4.721
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce".
12 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

Uvijek je tih 5-10 godina, nikako da prođu 

 
15 0 hvala 0
6 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

trebaju ufurati sečuanski umak iz meKdnalds-a unutra i to je to :)

NULL!=NULL
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S
mGT kaže...

Uvijek je tih 5-10 godina, nikako da prođu 

Nije uvjek. Prije 40 godina je bilo još 40 godina do stabilne fuzije. Sad je još 10, za 10 će biti još 5, za 5 još 2, za 2 još 1 i onda eto stabilne fuzije.

 

Za koliko će to bit sam izračunaj.  

42
16 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S

Kina je svjetska sila br. 1, pogotovo nakon ove korona pandemije. Sa fuzijom ako im uspije, zacementirali budu tu poziciju na sljedecih 100 godina. Za 20-25 godina, djeca bi mogla početi kineski učiti u školama.

8 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

"Usuđujem se predskazati da će se u iduća dva desetljeća naći metode za oslobađanje fuzije za kontrolirani način." (Indijski fizičar Homi Bhabahe, 1955.) 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

a samo bi trebali pitati sunce kako to čini, eo, već 4,5 milijarde godina (mjesec dana sim-tam). znači, može se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S
KP Kine je jamstvo da se tako lako na zapadu neće odustati od ulaganja u fuziju... ustvari sad ispada da je KP Kine ta koja gura svjetsku znanost jer kod njih nema etike... morala i ostalih lažnih kočnica u glavi da koče napredak

Hebiga očito znanost i polupismeni birači u demokraciji ne idu zajedno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

1. Nije 360 milijuna stupnjeva °C, nego 150 milijuna

2. To nije 6 puta, nego desetak puta više od temperature (jezgre) Sunca

3. Na Suncu je primarni generator fuzije tlak, a ne temperatura, na Zemlji ne možemo postići toliki tlak pa je glavni generator temperatura. Ako se radi o drugačijem mehanizmu, onda naziv "umjetno Sunce" baš i nije opravdan.

Svemir.
 
4 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S
PaleRider kaže...

 

3. Na Suncu je primarni generator fuzije tlak, a ne temperatura, na Zemlji ne možemo postići toliki tlak pa je glavni generator temperatura. Ako se radi o drugačijem mehanizmu, onda naziv "umjetno Sunce" baš i nije opravdan.

 A zašto je onda dildo opravdan naziv za umjetni ku**c?

7 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S
markoBT kaže...
mGT kaže...

Uvijek je tih 5-10 godina, nikako da prođu 

Nije uvjek. Prije 40 godina je bilo još 40 godina do stabilne fuzije. Sad je još 10, za 10 će biti još 5, za 5 još 2, za 2 još 1 i onda eto stabilne fuzije.

 

Za koliko će to bit sam izračunaj.  

 ovo me podsjeća na Zenonovog Ahileja i kornjaču

12 godina
offline
Re: Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno S
Aldo kaže...

Kina je svjetska sila br. 1, pogotovo nakon ove korona pandemije. Sa fuzijom ako im uspije, zacementirali budu tu poziciju na sljedecih 100 godina. Za 20-25 godina, djeca bi mogla početi kineski učiti u školama.

 Pa prije nekih 6-7 godina sam i pročitao članak gdje kažu da američki bogataši svojoj djeci plaćaju učitelje mandarinskog...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
offline
Kineski fuzijski reaktor, takozvano "umjetno Sunce

Kad kažemo "umjetno Sunce" to trebamo shvatiti metaforički, kao recimo "kola bez konja" (auto) ili "vatreni konj" (lokomotiva). Inače, u Suncu se odvijaju drugačije reakcije nego u tokamaku. U tokamaku to je reakcija deuterija i tricija, D+T, dok je u Suncu reakcija procija (običnog vodika) H+H. To je moguće zato što je ta reakcija katalizirana, ne spaja se naime direktno proton s protonom u jezgru helija, nego taj proces ide u više koraka, uz sudjelovanje jezgri litija i berilija. Kod toplijih zvijezda postoji pak ugljikov ciklus, uz sudjelovanje jezgri ugljika, kisika i dušika.

 
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice