U kinima: Mjesto tišine

poruka: 19
|
čitano: 5.799
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U kinima: Mjesto tišine".
6 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Dobar film, preporučujem.

 
2 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
U kinima: Mjesto tišine

Ako netko želi gledati ful realističan film nek si sjedne u parkić i promatra ljude.

Meni film izvrstan. Ne znam kad mi je tako dobro bilo u kinu. Sad inzistirati na realističnosti

mi nema smisla. Film osigurava dobru zabavu i to je to.

 
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
Kakarot27 kaže...

Ako netko želi gledati ful realističan film nek si sjedne u parkić i promatra ljude.

Meni film izvrstan. Ne znam kad mi je tako dobro bilo u kinu. Sad inzistirati na realističnosti

mi nema smisla. Film osigurava dobru zabavu i to je to.

 I znas sta skuzis kad gledas ljude u rl?Da su  cesto nelogicna i prilicno glupa bica.Svatko od nas tko je dovoljno zivio u hrv se naviknuo na manjak logike,dosljednosti  i realisticnosti :D

 

Uostalom,tko nije spreman na suspension of disbelief kad gleda ovakav film,bolje da preskoci.Meni je bio gust,i oprostam mu poneku manu jer je uspio u namjeri da me  zabavi na sat i pol.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
zanimljiv osvrt.
daklem... prekriziti pola ocekivanoga od filma i pogledati s iskljucenim mozgom.
another one.
:/
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
U kinima: Mjesto tišine

Neki budu te sreće da im pola adrenalina dođe od straha da ne prdnu u mrtvoj tišini 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Film je dosadnjikavo smeće bez ikakve dubine i logike.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Ajmo konstruktivno. Cijela kritika filma se bazira na popisivanju nedosljednosti u filmu i čuđenju kako to nema uzročno-posljedičnu vezu u prođi kod kritike i publike. To mi govori da ne prepoznaješ namjere i ciljeve filma, što naravno dovodi do toga da pred film stavljaš očekivanja koja nikad nije ni pokušao zadovoljiti. Trailer je upućivao na napeti horor/triler s prilično orginalnom premisom. To je upravo ono što je i isporučio.

Dok se ti koncentriraš na to da li su uzeli kontracepciju  i zašto su imali dijete (odnosno propituješ motivaciju i akcije likova koje čak nisu ni prikazani u filmu, niti je na njima naglasak u priči), drugi dolaze s očekivanjima pogledati film koji će ih zabavljati serijom napetih scena. I tu je film tako jak.

 

Osobno, bojao sam se gledanja u kinu zbog klinaca koji vole prije nego se dogod sve komentirati za sebe i sve ostale u hororima. Znao sam da je za doživljaj ovog filma presudna tišina. Zato o kvaliteti filma i uvućenosti publike u isti dovoljno govori da se tijekom svih ključnih scena nije moglo čuti niti grickanje kokica/nachosa niti šaptanje, već samo poneki duboki udah u očekivanju događaja na ekranu. To je znak da je film iskonstruirao svijet i likove koje ljudi prepoznaju i s kojima se mogu poistovjetiti. To je ono što su ljudi došli pogledati a dobili su i malo kvalitetnije nego što je očekivano. Tome doprinosi i  iznenađujuče dobra režija koja nije samo funkcionalna već ima i zbilja lijepih i zanimljvih kadrova a i gluma je na razini iznad očekivane.

 

Kvaliteta filmske kritike proizlazi iz mogućnosti da se prepozna ideja iza filma i koliko je film uspješan u prenošenju te ideje u smislenu cjelinu, a na pristupati filmu s nekim univerzalnim popisom koje film treba ispuniti da bi bio dobar. Čini mi se da tu imaš još dosta posla.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 10:34 (Chronosus).
Moj PC  
13 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
Chronosus kaže...

 

Kvaliteta filmske kritike proizlazi iz mogućnosti da se prepozna ideja iza filma i koliko je film uspješan u prenošenju te ideje u smislenu cjelinu, a na pristupati filmu s nekim univerzalnim popisom koje film treba ispuniti da bi bio dobar. Čini mi se da tu imaš još dosta posla.

 


Dočekamo nešto što nije na kalup da bi na kraju samo zagrebali površinu, a i to grebanje... Treba tražiti (radije nego očekivati) više. S tako malim troškom nisu mogli dat dolare za pisca koji bi popunio ljusku jajetom. Tko zna, možda nisu očekivali uspjeh pa im je već i taj budžet predstavljao rizik. Neka poanta bi bila da je šteta ideje jer zaslužuje bolji film. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 11:14 (Handle).
12 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Solidan film i ništa više, nažalost kraj kao i sam početak bez pravog uvoda narušava ocjenu. I da, dobar dio filma je baš potpuna tišina pa bi nekome mogao smetati zvuk grickanja kokica i ispijanja pića ako se odluči otići ovo pogledati u kino

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
U kinima: Mjesto tišine

Hvala na ovom članku. Ja sam mu zaljepio takvu jedinicu na IMDB-u i napisao review u kojem se dotičem gotovo svih stvari kojih si se ti dotakao.

Ovaj film je toliko pun nelogičnosti, toliko traljav i frustrirajuć za gledati da boli.

 
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
Chronosus kaže...

Ajmo konstruktivno. Cijela kritika filma se bazira na popisivanju nedosljednosti u filmu i čuđenju kako to nema uzročno-posljedičnu vezu u prođi kod kritike i publike. To mi govori da ne prepoznaješ namjere i ciljeve filma, što naravno dovodi do toga da pred film stavljaš očekivanja koja nikad nije ni pokušao zadovoljiti. Trailer je upućivao na napeti horor/triler s prilično orginalnom premisom. To je upravo ono što je i isporučio.

Dok se ti koncentriraš na to da li su uzeli kontracepciju  i zašto su imali dijete (odnosno propituješ motivaciju i akcije likova koje čak nisu ni prikazani u filmu, niti je na njima naglasak u priči), drugi dolaze s očekivanjima pogledati film koji će ih zabavljati serijom napetih scena. I tu je film tako jak.

 

 

 Za takve treba snimit film sa scenama iz tvornice tregera....originalna ideja. 2/3 za sad, film mora biti uspjeh...

 

Što se tiće filma, kao i drugih filmova koji se danas snimaju, za koga su, dobri su. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 12:31 (BlackDog22).
16 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Bio sam u McDonaldsu prije filma i mogu reci da mi probava nije bila saveznik u cestim tihim scenama.. (Sry, to sam ja bio.)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
Meni je film bio full zabavan - par gluposti, ali zabavan!
15 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Iskreno kada sam pročitao naslov pomislio sam uvode u kino dvorane mjesto tišine bez šabana (generalno djece i tinejđera bez kulture) u kina. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
dado kaže...

Bio sam u McDonaldsu prije filma i mogu reci da mi probava nije bila saveznik u cestim tihim scenama.. (Sry, to sam ja bio.)

 zar ima netko da jede to smece od hrane, omfg

16 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

Šta nije motiv i tema filma zajedništvo i snaga obitelji?

 

Cijela priča i situacija oko aliena bi trebala biti sekundarna (pokretač radnje), a uzeti kao manu filma žito u silosima je van svake pameti.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
U kinima: Mjesto tišine

 

Jedan od lošijih osvrta na film koje sam pročitao.

 

Ne znam šta je autor ove recenzije očekivao od filma ?

 

 

Mislim nema smisla tražiti od jednog ovakog filma da bude ono full realan 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine
roby27 kaže...
dado kaže...

Bio sam u McDonaldsu prije filma i mogu reci da mi probava nije bila saveznik u cestim tihim scenama.. (Sry, to sam ja bio.)

 zar ima netko da jede to smece od hrane, omfg

 Netko? Ne znam kad sam vidio McDonalds zadnji put prazan, pogotovo ove na prometnim lokacijama, oni su stalno puni. Uostalom, hrana je bolja u McDonaldsu nego u raznim pečenjarama gdje rade kojekakvi i ne znaš kako uopće čuvaju hranu i kakvu higijenu drže.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: U kinima: Mjesto tišine

Ja nebi tamo jeo da mi netko plati. Jedem u restoranu od nk trnje ili nk rudes tamo je odlicna hrana sa zlicom od raštike gdje. Pecenjare su isto zakurac. Bila je jedna odlicna u remetincu ali su je zatvorili. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice