Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

poruka: 26
|
čitano: 5.110
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?".
15 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

nisam bio mnjiški koljac dok mi nisu počeli smetati smradovi lavande, kamfora i naftalina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

NIjednu knjigu u zivotu nisam procitao,uspio jedino Malog princa do pola....

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Mene obično žemske pitaju čitam li išta, nakon 2h...jel...

vel'ka me vrućina ovladala...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
nakon 2 h ispijanja pivkana i lamentiranja nad Dalićevom postavom na SP?
Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Ne, umjesto čitanja igram igrice i gledam turske sapunice. Kakve knjige? Čitala sam lektiru do viših razreda osmoljetke, a onda sam otkrila istinski kvalitetan sadržaj.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Kada smo već kod toga, trebala bih provjeriti znam li još uvijek čitati. Nadam se pozitivnomu odgovoru, ali ne mogu biti sigurna.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Do 2014. citao puno knjiga, od 2014. poceo sa jeftinim eBook readerima,

pa prelazak na Amazon Kindle, tako da danas gotovo ne citam fizicke, samo digitalne knjige,

oko 5-8 komada mjesecno. Prilicno je ugodno i prakticno u jednom uredjaju imati desetke knjiga.

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Izgubio sam nekako tu mogućnost praćenja tuđe mašte :(

Nekad mi nije bilo većeg gušta nego izvalit se krevet sa nogama na jastuku, dijagonalno, sa knjigom na podu i čitat. Iz dječje knjižnice su me doslovno potjerali u odraslu. Ja sam se opirao jer još nisam sve pročitao. Možda im je ostalo još dvadesetak naslova za pročitati, pa sam pizdio. Onda sam došao u odraslu, pa su tamo imali i kompjutere i stripove i novine i ogroman broj ljudi u redovima i nikako nisam mogao neku seriju novela normalno pročitati nego je uvik neki naslov vani. Vjerojatno bih nastavio sa čitanjem da se nisam razbolio. Sad jednostavno pokušam, uzmem knjigu u ruku, pročitam pola prve stranice i osjetim neko negodovanje u sebi, to mi se dogadja i sa igrama i sa filmovima i sa serija, i jednostavno ne mogu...mogu provat na silu, ali onda izostane gušt. Jebatga, što san pročita san pročita. Čudno mi je kako mi ne ide na živce pratit forume poput ovog. Valjda nije isto kad sam sudjelujem u nečemu i kad moram čitati non stop tuđe riči.

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 12:01 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
Ne mogu razumjeti one koji ne čitaju. Pogotovo obrazovane. Mislim na čitanje knjiga a ne novina i šarenih časopisa ili web portala.
Čitanje mi je potreba. Ono obogaćuje, zabavlja, uči... Omogućuje bijeg iz stvarnosti (a nije droga ni alkohol iako stvara naviku i ovisnost).
Čitajte ljudi!
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
Ne mogu razumjeti one koji ne čitaju. Pogotovo obrazovane. Mislim na čitanje knjiga a ne novina i šarenih časopisa ili web portala.
Čitanje mi je potreba. Ono obogaćuje, zabavlja, uči... Omogućuje bijeg iz stvarnosti (a nije droga ni alkohol iako stvara naviku i ovisnost).
Čitajte ljudi!
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Tu i tamo procitam.Pogotovo ako je neka fantazija ili ima veze sa nekim filmom,serijom ili jos bolje nekom igrom veze.Kao sto je the Witcher ili Metro...

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
Macumba kaže...
Ne mogu razumjeti one koji ne čitaju. Pogotovo obrazovane.

 Logično je da obrazovani ne čitaju. Njih ipak ne možeš tako lako zavarati kao neobrazovane.

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Čovjek koji ne čita dobre knjige, nema nikakve prednosti u odnosu na onoga koji ih uopće ne čita. - Mark Twain

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
6 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

To mora da je zdipio od Andrića.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?


Beletristika FTW !!!

 

 

"Nima bojega" socijalnog eskapizma...!

 

Bez audioknjige već nekih 10 godina ne bih mogao zaspati.

 

Colossus7 kaže...

Čovjek koji ne čita dobre knjige, nema nikakve prednosti u odnosu na onoga koji ih uopće ne čita. - Mark Twain

 Bože, ako je jedan pisac obilježio moje djetinjstvo onda je to ON.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 17:43 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

 

Ah, bez čitanja život je dosta siromašniji, intektualno prazan, niš ne znaš, samo pretaćešu glavi iz šupljeg u prazno,ponavljaš, sve više postaješ sličniji ekipi sa zidića, koja žica kunu za flašu punu....

 

Dosta su mi knjige pomogle u životu da mogu sebe razvijati u svakom mogućem pogledu, te da ne moram ovisti o ni jednom kolektivu, nego da sebe i svijet okolo sebe definiram i precipiram na jedan jedini ispravan, racionalan način....

Pismeno izražvanje, verbalna komunikacija, način učenja novih stvari, ma sve moguće što nas definira kao više ili manje uspješne pojedince mogu zahvaliti čitanju knjiga....

 

Dok su nekada ljudi oko mene čitali Sportske novosti, ja sam ipak čitao nešto zahtjevnije štivo, gdje nije bilo samo dovoljno zapamtiti što je neki igrač ili trenere rekao.....Danas ti i njima slični, traže jednu kunu, al' šta' ćeš kada nemam toliko puno novaca uza sebe...nosim samo plastiku. A i nemam volje trošiti vrijeme na njih i njihove priče koje ipak plijene pozornost u nekim krugovima. Mislim, znati sve o nogometu je ipak nešto što je pitanje opće kulture.

Šta ćeš? Kad sam luzer kojemu su ipak važniji kôdovi sa C++, nego tzv.hrv.nogometna reprezentacija....

 

 

Da, nije bilo knjiga ne bih bio ovo što danas,jesam. 

 

Stoga, books rulez!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
PzKpfw kaže...

 

Ah, bez čitanja život je dosta siromašniji, intektualno prazan, niš ne znaš, samo pretaćešu glavi iz šupljeg u prazno,ponavljaš, sve više postaješ sličniji ekipi sa zidića, koja žica kunu za flašu punu....

 

Dosta su mi knjige pomogle u životu da mogu sebe razvijati u svakom mogućem pogledu, te da ne moram ovisti o ni jednom kolektivu, nego da sebe i svijet okolo sebe definiram i precipiram na jedan jedini ispravan, racionalan način....

Pismeno izražvanje, verbalna komunikacija, način učenja novih stvari, ma sve moguće što nas definira kao više ili manje uspješne pojedince mogu zahvaliti čitanju knjiga....

 

Dok su nekada ljudi oko mene čitali Sportske novosti, ja sam ipak čitao nešto zahtjevnije štivo, gdje nije bilo samo dovoljno zapamtiti što je neki igrač ili trenere rekao.....Danas ti i njima slični, traže jednu kunu, al' šta' ćeš kada nemam toliko puno novaca uza sebe...nosim samo plastiku. A i nemam volje trošiti vrijeme na njih i njihove priče koje ipak plijene pozornost u nekim krugovima. Mislim, znati sve o nogometu je ipak nešto što je pitanje opće kulture.

Šta ćeš? Kad sam luzer kojemu su ipak važniji kôdovi sa C++, nego tzv.hrv.nogometna reprezentacija....

 

 

Da, nije bilo knjiga ne bih bio ovo što danas,jesam. 

 

Stoga, books rulez!

 hahaha kako ga ti seres, al nastavi dalje zabavno je :) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 18:01 (Santana).
12 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Ne, ovo mu je čak dobro...

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

pročitaš knjigu i poševiš novi komad = level up

 

i to je jedini način levelanja...

 

samo nemojte prećerat u jednom od to dvoje...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 18:56 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

u rvackoj je bolje tarzan nego čita. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
PzKpfw kaže...

 Da, nije bilo knjiga ne bih bio ovo što danas,jesam. 

 Ti si arhetip nekritičkoga beskičmenjaka i kaćipernoga ulagivača kakvi u dobroj literaturi opstaju samo kao prijezira vrijedni egzemplari svega onoga što valja izbjegavati.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

I iskreno mislim da bi zaista trebalo pitati Lalića kako uspijevaš preživjeti u navijačkoj supkulturi. Moj je dojam da bi te svi do jednoga navijača prebili samo iz nepatvorenoga gađenja što se takvo stvorenje identificira na isti način kao oni.

All work and no play makes Jack a dull boy.
9 godina
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Uh, puno teških riječi je palo... di su mi kokice...

Trudio sam se čitati, ali dosta knjiga nisam pročitao do kraja. Najčešće izgubim volju, nije mi dovoljno zanimljivo, nemam vremena ili neka kombinacija toga u promjenjivim omjerima.

Eto sad sam dobio volju završiti jednu od zanimljivijih do kraja :D Bude me postilo dok dođem doma. :D

Svaka čast onima koji pročitaju barem jednu knjigu mjesečno. Sjećam se kad nam je profesor hrvatskog u srednjoj govorio da ako nemamo tada vremena za čitanje nećemo nikad. Čini se da je bio u pravu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
hudibitek kaže...

Čini se da je bio u pravu.

 Nije. Pomiješao je nedostatak vremena s nedostatkom volje. Vrijeme je nadoknadivo, a volja nikako nije.

All work and no play makes Jack a dull boy.
16 godina
offline
Re: Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?
Mary Sue kaže...

I iskreno mislim da bi zaista trebalo pitati Lalića kako uspijevaš preživjeti u navijačkoj supkulturi. Moj je dojam da bi te svi do jednoga navijača prebili samo iz nepatvorenoga gađenja što se takvo stvorenje identificira na isti način kao oni.

 

Ho's da te banuju zbog njega? :) On ti je omiljeni ulagivac redakciji - mada ne vjerujem da stvarno egzistira takva osoba - prije da neko iz redakcije trola preko tog accounta.

15 godina
neaktivan
offline
Knjige i Vi - jeste li knjiški moljac?

Čitao sam puno i nastavio bih čitati da postoji ikakva korist od toga.

Sad me jedino interesira još psihologija. A i to zbog praktične koristi izlaženja na kraj s idiotima koji me okružuju. (Čitaj: balkanski mentalitet).

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 21:18 (Jerkenovski).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice