Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u

poruka: 44
|
čitano: 12.399
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u".
11 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci

Ili da vozi cjelodnevne ture?

Ne znam koji mobitel može snimati GPS track od 18 sati (a pogotovo usput obavljati funkcije mobitela).

Uostalom, nisu svi super organizirani, ne kreće se uvijek sa 100% baterije, niti uvijek sve na mobu funkcionira kako treba. 

 

A tko to vozi turu od 18 sati da mu mob treba toliko drzati?

 

...ja mob uvijek napunim prije duge voznje, pa valjda ako ides na dugu voznju potrosis par minuta razmisljajuci sto sve treba pripremit za voznju.

16 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
Maddog_HR kaže...

Ili da vozi cjelodnevne ture?

Ne znam koji mobitel može snimati GPS track od 18 sati (a pogotovo usput obavljati funkcije mobitela).

Uostalom, nisu svi super organizirani, ne kreće se uvijek sa 100% baterije, niti uvijek sve na mobu funkcionira kako treba.

A tko to vozi turu od 18 sati da mu mob treba toliko drzati?

Ummmm... Ne znam, možda ja?

Možda škvadra koja vozi brevete, hardcro ili slično?

A možda to uopće nije bitno?

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci

Oni koriste powerbankove. Toliko ionako niti jedna baterija ne drži.

16 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci

Kad vec pitas, ja... 12+ sati vozenje + put od kuce i nazad. Siguran sam da cu uskoro napraviti i 18 sati na biciklu. A kod triatlona i duze od 18 sati, za sto imam Garmin935.. Savrsen uredaj, te ako imate razlog za ovakvo nesto, svakako preporuka. Ja koristin svoj Garmin 935 svaki dan i imam sve dodatke osim powermeter i drzi bateriju preko 20 sati s GPS-om. Osim toga spojen je i na moj mobitel tako da vidim sve poruke u voznji i kod trcanja, nazalost u vodi neradi. Ja godisnje napravim preko 7000 Km tako da meni Garmin stvarno ima smisla..

e.......
16 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
jozef kaže...

Oni koriste powerbankove. Toliko ionako niti jedna baterija ne drži.

Aha, moram to reć svom Fenixu onda, jer on to jadan ne zna, pa radi 20+ sati...

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
Veliki Brat kaže...
jozef kaže...

Oni koriste powerbankove. Toliko ionako niti jedna baterija ne drži.

Aha, moram to reć svom Fenixu onda, jer on to jadan ne zna, pa radi 20+ sati...

 istina, ja vivoactive punim jednom tjedno s tim da navigaciju koristim maksimalno sat i pol dnevno.

nemam za potpis
7 godina
offline
Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u

Također, po meni, dovoljan je samo mobitel. Nikad mi nije ni palo na pamet da bi mi mogli zatrebati takvi uređaji. Mjesečno sam prosječno 3 puta na Dotki ili na Sljemenu, znači ture od 3-4 sata (dalje od ZG biciklom ne idem). Endomondo palim na početku vožnje, a Stravu palim na početku brda. I to mi je sasvim dovoljno, kadencu već po prilici znam kolika mi treba i to je to. Puna baterija mi se nakon tih par sati vožnji isprazni za 20-30 %, znači ništa. Mobitel držim u pederuši, obično na boku ili leđima i nikakav pad mi nije utjecao na rad moba (lampice sam znao trgati i ispadale mi stvari iz ruksaka ako su bile u otvorenim džepovima).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 8:44 (Eshol).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
A ti si prvi spomenuo ture od 18h, ne ja...valjda je tebi bitno.

Ali budimo iskreni - ekipa koja vozi brevet spada u posebnu kategoriju, kao i ekipa koja trci ultramaraton. Za takvu vrstu aktivnosti je i ulaganje opravdano - ali ja takvu ekipu ne svrstavam u kategoriju rekreativaca, vec profica.

I nije 12 i 18h na bajku isto.18h na bajku znaci da si provozio dobar dio po noci. Ali ako to radis ili bilotko drugi - svaka cast. Meni osobno zvuci nevjerojatno da netko vozi 18h, pa ni na Tour de Franceu etape ne traju toliko (ako se ne varam najduza etapa je oko 230km, a to odrade puno prije isteka 18h).
14 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
Veliki Brat kaže...
jozef kaže...

Oni koriste powerbankove. Toliko ionako niti jedna baterija ne drži.

Aha, moram to reć svom Fenixu onda, jer on to jadan ne zna, pa radi 20+ sati...

po specifikacijama ili iz osobnog iskustva? Specificirano je 24h/60h. Ti si prvi za kojeg čujem da je uspio iscijediti 20+ sati iz njega, dosadašnji rekord je 17h i to bez GLONASSa i powermetra. Ekstremni endurance sportaši na dugim natjecanjima (višednevnim) prva dva dana ne rade nikakve veće pauze (niti powernaps, stanu povremeno na 5 min promijeniti opremu/odjeću ili da obave nuždu), dakle niti 24 sata nije dosta. Mnogi doduše koriste 2 istovjetna uređaja pa se prebacuju kako se koji isprazni.
Referirao sam se na to da brevetaši koje je netko ovdje spomenuo gotovo uvijek koriste powerbankove, najdulji breveti traju i po 5 dana, znači 120 sati, neprekidno.

Maddog_HR kaže...

 brevetaši su svi rekreativci, to čak nije niti utrka. Još prije 20 godina najduže etape na Touru su trajale 8-9 sati, danas rijetko iznad 6.

8 godina
offline
Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u

najduža utrka koju sam vozio je počela u 9 ujutro, a mi smo na cilj došli u 18 popodne. 11h je gps neprekidno snimao, a čiste vožnje je bilo oko 9h, što je zapravo nebitno za potrošnju. i zamisli, baterija je izdržala, i ne, nije bila nakraju utrke na 1% već na 30ak%. ekipa, sorry, ali očito ili niste snimali gpsom preko 10h ili vam s mobitelom nešto ne valja. stara symbian nokia je sa sports trackerom izdržavala punih 6h, a androidi skoro 10g poslije to kao fol ne mogu nadmašiti.

da nema zabune, svako nek si kupi šta god mu srce i novčanik dopuštaju, ali nemojte pri tom izmišljavati činjenice koje jednostavno nisu istinite.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci

300 km i da, dobar dio noći (300 km); upravo to i je razlika između rekreativaca i profesionalaca - ovi drugi to odrade puno brže (i još im plate :)

I upravo u tome mi je pomogao sat, jer sam dobio uvid u parametre pomoću kojih sam digao formu da to mogu odvozit (self-supported tura, sa hranom, vodom, odjećom i opremom za spavanje, nije samo sjedneš na bajk i voziš).

 

Ali svejedno mobitel ne može na GPS-u izdržati više od 6 sati, pogotovo ako koristiš dodatne fičere (senzore, beacon (da te ljudi mogu pratit gdje si) i sl.)

Sad, tko si to želi i kome to treba... A kome uopće treba vozit bicikl pored automobila?

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Koje su prednosti prave biciklističke navigaci
jozef kaže...
Veliki Brat kaže...
jozef kaže...

Oni koriste powerbankove. Toliko ionako niti jedna baterija ne drži.

Aha, moram to reć svom Fenixu onda, jer on to jadan ne zna, pa radi 20+ sati...

po specifikacijama ili iz osobnog iskustva? Specificirano je 24h/60h. Ti si prvi za kojeg čujem da je uspio iscijediti 20+ sati iz njega, dosadašnji rekord je 17h i to bez GLONASSa i powermetra.

Istina, nije izdržao svih 18 (i nešto sitno) sati, morao sam ga priključiti na power bank taman negdje pred Drnišem (dakle zadnjih pola sata vožnje). Powermetar nemam, bili su uključeni glonass, beacon preko BT-a (za cijelo vrijeme vožnje, s pauzom gps-a dok se nije vozilo i bez nadopunjavanja tijekom vožnje, upravo radi traženja granica sata), te senzor kadence i GPS.

No treba biti svjestan da sat ima nekih 340 mAh bateriju, dok (moderni) smartfon ima 3000+. Velika razlika u tome koliko traje powerbank.

 

Da ne surfam toliko i piskaram po forumima preko moba, prešao bi na staru nokiu isti tren... :) 

Gledam te!
11 godina
offline
Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u

Strava ima auto stop, pa svaki put kad stanes ona lijepo sama iskljuci GPS. Druge fičere ne koristim, istina, ali mi je mob stalno povezan sa satom putem bluetootha....

 

Nisam 18 sati imao upaljenu Stravu nikad, ali 6-8 sati jesam...i nije se ispraznio, vec je uvijek bio na 30-50%. Mob je uvijek u ruksaku ili dzepu + vadim ga kad mi treba.

 

Gle - svatko si slozi kombinaciju koja mu odgovara. Meni dedicated device ne treba nit ce mi ikad trebat, a vjerujem ni 99% drugih vozaca. Nit cu ikad provesti 18 sati na biciklu i oko njega. A lovu koju bi dao da kupim sve te uredjaje radije ulupam u novi bajk....

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koje su prednosti prave biciklističke navigacije u

Ok, vidim da nitko nije napomenuo bitne stavke i razlike, nego se držite samo trajanja baterije...

 Uzmimo samo razliku praćenja aktivnosti Stravom na mobitelu (app) i upload na Stravu nakon vožnje sa različitih uređaja (Garmin, itd.)

 

1. Prikaz u (kvazi) realnom vremenu svih parametara koje sami odredite (prednost Garmin)

 

2. Izračun ukupne altimetrije - Strava app je užasna po tom pitanju, razlike između Garmina i mobitela znaju biti drastrične (App izračuna 1000 mnv, Garmin 500 mnv - što je puno bliže realnosti)

 

3. Prikaz nagiba, trenutne nadmorske visine, kadence, HRM, PM...ne kažem da nema 3d party alternativa koje se mogu spojiti BT sa mobitelom, ali mislim da je specijalizirana oprema ipak korak ispred, ako ništa drugo onda barem po kompaktnosti i jednostavnosti korištenja

 

4. Subjektivno, ali jednom kad probaš Garmina (ili bilo koju drugu marku ck), nema nazad. Kao da si gol kad voziš bez :P

 

5. Nemaš konstantni strah da će te uloviti neko nevrijeme i uništiti skupocijeni mobitel, ili da će se padom razletiti na milijun komada.

 

Cijena je po meni jedini minus ovakve opreme. A sad, svaka roba ima svoga kupca.

 

 

 
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice