Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

poruka: 14
|
čitano: 4.234
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje".
15 godina
online
Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

nije varanje ako nije definirano u pravilima način kako je djelo trebalo nastati

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

ovak se to radi: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
Ruka sama po sebi ne može nacrtati ništa bez mozga...u kojem se stvara ideja...držao kist rukom...nogom...ustima...guzicom ili unio opis slike AI program...isti stvar
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
BorgMater kaže...

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 U međuvremenu probaj Midjourney, super je zabavno i fascinantno.

11 godina
protjeran
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
Widowmaker kaže...
BorgMater kaže...

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 U međuvremenu probaj Midjourney, super je zabavno i fascinantno.

 Covjece, kako ja nisam znao za ovo prije :D doslovno sam prosli tjedan platio liku 300€ za concept art za igru, a sada mi AI napravio u roku 5 minuta 10 slika koje su bolje od njegovih for FREE :D imas neki tips and tricks za koristenje?

12 godina
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
Gadgeti kaže...
Widowmaker kaže...
BorgMater kaže...

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 U međuvremenu probaj Midjourney, super je zabavno i fascinantno.

 Covjece, kako ja nisam znao za ovo prije :D doslovno sam prosli tjedan platio liku 300€ za concept art za igru, a sada mi AI napravio u roku 5 minuta 10 slika koje su bolje od njegovih for FREE :D imas neki tips and tricks za koristenje?

 Prijavio se za invite prije par dana, cekam da dodje pa ti tu ne mogu puno pomoc :D Al da imam biznis ideja, imam, no tu ti namjerno necu pomoc :DD

 

Widowmaker kaže...
BorgMater kaže...

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 U međuvremenu probaj Midjourney, super je zabavno i fascinantno.

 Eeeee, nekog sam indijca gledao koji nije zasutio na pola sekunde dok se igrao s tim, budem svakako, fala na preporuci :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 12:25 (BorgMater).
15 godina
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
"Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them." - Frank Herbert
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 12:55 (nkdz).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
Imate i https://midreality.com/

Meni osobno je sve ovo toliko dobro da jedva čekam da vidim šta će to tek biti kroz koju godinu.
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
Gadgeti kaže...
Widowmaker kaže...
BorgMater kaže...

Fascinantno mi je da se slike generirane s Dall-E mogu koristit neograniceno u komercijalne svrhe, pa ovo ce eksplodirat i jebeno cekam da mi prodje invite

 U međuvremenu probaj Midjourney, super je zabavno i fascinantno.

 Covjece, kako ja nisam znao za ovo prije :D doslovno sam prosli tjedan platio liku 300€ za concept art za igru, a sada mi AI napravio u roku 5 minuta 10 slika koje su bolje od njegovih for FREE :D imas neki tips and tricks za koristenje?

 Ovaj YT video ima sve fino objašnjeno.

 

Ali ovo je istovremeno zapanjujuće, zabavno i zastrašujuće.

A ovo je samo početak, šta će tek biti za nekoliko godina i kasnije ne mogu ni da zamislim...

 

3 godine
offline
Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

Bolesno, rekao bi revolucionarno

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Je li korištenje umjetne inteligencije za slikanje

Problem za programere u budućnosti je taj, što će sami naučiti AI programiranju, pa će većina NI biti nepotrebna, jer će dalje AI programirati, i eto uštede poslodavcu..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik

Nikad, pa ni tad.

Automatski code generatori već i sad mogu generirati neki generički kod za nekaj, a, kao što si i sam rekao, za nešto više treba AI.

A od toga smo udaljeni još par stoljeća u najboljem slučaju...

Veći je problem kaj će već unutar jednog desetljeća propasti proizvodnja apsolutno svega fizičkog, tj. ljudi će masovno pokušato emigrirati u IT (gdje realno nema posla ni za 500 milijuna ljudi), a sve ostale grane industrije će nestati (zbog neisplativosti), te će zapravo proizvodnja osnovnih potrepština poput hrane morati biti organizirana na razini država, jer trenutno tržište kao takvo više ne bude funkcioniralo, ulazna cijena proizvoda daleko brže raste u odnosu na porast plaća radnika, od čega je IT jedini izuzetak jer ne prati tržišna pravila.

Onda dolazimo do toga da će cca. 10% svjetske populacije zapravo raditi na organiziranoj proizvodnji potrepština, malo manje u IT-u, a ostatak će biti na UBI-u.

I ako tak ne uspijemo preći na Star trek oblik socijalizma, jedino kaj nam.slijedi je totalno urušavanje civilizacije i anarhija...

 

pan y agujas
12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li korištenje umjetne inteligencije za slik
fer-de-lance kaže...

Nikad, pa ni tad.

Automatski code generatori već i sad mogu generirati neki generički kod za nekaj, a, kao što si i sam rekao, za nešto više treba AI.

A od toga smo udaljeni još par stoljeća u najboljem slučaju...

Veći je problem kaj će već unutar jednog desetljeća propasti proizvodnja apsolutno svega fizičkog, tj. ljudi će masovno pokušato emigrirati u IT (gdje realno nema posla ni za 500 milijuna ljudi), a sve ostale grane industrije će nestati (zbog neisplativosti), te će zapravo proizvodnja osnovnih potrepština poput hrane morati biti organizirana na razini država, jer trenutno tržište kao takvo više ne bude funkcioniralo, ulazna cijena proizvoda daleko brže raste u odnosu na porast plaća radnika, od čega je IT jedini izuzetak jer ne prati tržišna pravila.

Onda dolazimo do toga da će cca. 10% svjetske populacije zapravo raditi na organiziranoj proizvodnji potrepština, malo manje u IT-u, a ostatak će biti na UBI-u.

I ako tak ne uspijemo preći na Star trek oblik socijalizma, jedino kaj nam.slijedi je totalno urušavanje civilizacije i anarhija...

 

Baš sam malo razmišljao o ovome i moram priznati da mi se čini da si preoptimističan, mislim na ovaj prvi dio vezano za programere.

 

Pratim već neko vrijeme AI i "slikanje" i po meni je to daleko kompleksniji zadatak za AI od programiranja. Programiranje je njegov teren, jedinice i nule.  Mislim da će kao programeri biti efikasniji i uspješniji od velike većine ljudskih programera. AI će imati direktan uvid u sve naredbe, primjere, algoritme... i uz to će imati neusporedivo veću brzinu od čovjeka. Većina programera nema mogućnost konstantnog učenja i usvajanja noviteta, govorim o prosječnom programeru koji ima svoj stil i znanje koje obično samo replicira dalje. Programiranje se načelno svodi na rješavanje problema i izrvšavanje zadataka, a ako AI zna "nacrtati" sliku, što je posao koji zahtijeva i određeni senzibilitet onda mu nikakav problem ne bi trebao biti napraviti određenu skriptu ili aplikaciju jer je to posao koji zahtijeva prvenstveno logiku (algoritam) i znanje (poznavanje programskog jezika).

 

Ovaj drugi dio, mislim da će na vrhu ostati vizionari i kreatori, ljudi s idejom što i kako nešto napraviti, a AI će to obavljati za njih, vjerojatno preko raznih kompanija koje će pružati različite usluge. To bi mogao biti i krajnji domet čovjeka kad će se "izjednačiti" sa stvoriteljem. Nakon toga ide ili reset ili level up. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice