Koronavirus i rad od doma

poruka: 27
|
čitano: 6.366
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koronavirus i rad od doma".
5 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

Ovo će me royally sjebat, ta situacija. Student sam strojarstva a jednostavno NE mogu radit kod kuće.......

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

U 10ak mjeseci otkad sam došao u sadašnju "rolu", u uredu sam bio 4 ili 5 puta, i to više radi drugih stvari nego samog posla.

Ne mijenja se rutina, postoje restrikcije za putovanja (15ak posto vremena se putuje) a za samo obavljanje posla mogu biti i bilo gdje, samo da je internet solidan.

Kolko god nekim sektorima ovo doslovno ubija poslovanje, ja ne očekujem neki pas "prometa", naprotiv, u izolaciji ljudi još i više koriste cloud, streamanje i drljanje po internetu generalno.

Kuc u drvo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 8:17 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Faki opcija "ne, ali ako bude trebalo, radit ću"

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Ja ne radim ni na poslu, tak da mi ni ne pada na pamet da radim od kuce.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 9:01 (Čitatelj).
Moj PC  
48 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Najbolji izum ikad je rad od doma. Dnevno uštedim sat i pol na putovanje u oba smjera. Sve što sam radio na poslu mogu i od doma.
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

To sam i ja rekao, radim od doma već 20 godina tak da me ova korona ne pogađa uopće. Em uštediš vrijeme koje bi potrošio na vožnju s posla na posao, em uštediš na troškovima prijevoza. Ali da, tko nije navikao može mu se činiti da je na godišnjem pa se teško ufurat...

Mislim da će i mnoge firme sada shvatiti da im i nije tako neophodno da im zaposlenici sjede u uredima koje za masne pare unajmljuju.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

u avionu: "dragi putnici, ja sam vaš kapetan i obavješćujem vas da ovaj tjedan radim od kuće." 

 

pese: pa zar nije kokošinda obećala rad od kuće? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 10:30 (Ajar).
Moj PC  
1 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koronavirus i rad od doma

S obzirom da piloti rade samo polijetanje i slijetanje u danasnje doba,

a sve ostalo radi autopilot - nisu previse ni izgubili - cak je i sigurnije

nekad da autopilot odradi sve, nego da ti se manijak spuca negdje u planinu bez razloga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

Nema večeg sranja nego rad od kuće. Mi več godinama imamo petak u papučama gdje radimo od kuće ako želimo. Dva puta sam išao i odustao. Nije da sam ljen ali duplo više radim, ne dižem se sa stolice.

 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

Hocu, majko, hocu
u gradsku cistocu
spavam danju, radim nocu
za gradsku cistocu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koronavirus i rad od doma

Kako to?

Virus se siri. Zatvaraju se skole,kafici,granice itd. ali vojska slobodno se krece po europi. 

Svasta se pise po medijima. 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Gajotres kaže...

Nema večeg sranja nego rad od kuće. Mi več godinama imamo petak u papučama gdje radimo od kuće ako želimo. Dva puta sam išao i odustao. Nije da sam ljen ali duplo više radim, ne dižem se sa stolice.

 

 Čekaj, nije mi jasno, jel ti to kod kuće više radiš ili u uredu?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Kolacic kaže...

Kako to?

Virus se siri. Zatvaraju se skole,kafici,granice itd. ali vojska slobodno se krece po europi. 

Svasta se pise po medijima. 

 Jedino vojska, policija vatrogasci i medecinsko osoblje radi sve ostalo masovno se zatvara dolazi apokalipsa zvana corona 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 15:30 (dreadmoore).
9 godina
neaktivan
offline
Koronavirus i rad od doma

Mislim na americku vojsku. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Kolacic kaže...

Mislim na americku vojsku. 

 Vidio evo sad da se amerikanci grupisu u europi, ja sam bas prosli tjedan imao jednu vojnu vjezbu snjima.A ove godine ce biti tih vjezbi svakavih diljem europe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2020 15:41 (dreadmoore).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
I meni je draže raditi u uredu - znam kad sam došao, kad sam otišao, koliko sam bio na pauzi, u međuvremenu dva - tri puta prošetam do aparata za kavu i to je to.

Od doma, pa kad sam već doma, mogu skuhati ručak, mogu ovo, mogu ono, pa na kraju, umjesto 8 sati bruto, odradim 8+ sati neto, i još imam osjećaj da nisam bio produktivan.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
INCOGNITO99 kaže...
Gajotres kaže...

Nema večeg sranja nego rad od kuće. Mi več godinama imamo petak u papučama gdje radimo od kuće ako želimo. Dva puta sam išao i odustao. Nije da sam ljen ali duplo više radim, ne dižem se sa stolice.

 

 Čekaj, nije mi jasno, jel ti to kod kuće više radiš ili u uredu?

Puno više radim od kuće, plus djecu i onako moram odves u vrtić i otiči po njih pa nemam ni neke uštede na putovanju. 

16 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Radim od kuce jer je nemoguce odlaskom s posla ne imati vise veze s njim.

A osim sto radim od kuce radim i kod i oko kuce.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
MrBlc kaže...
I meni je draže raditi u uredu - znam kad sam došao, kad sam otišao, koliko sam bio na pauzi, u međuvremenu dva - tri puta prošetam do aparata za kavu i to je to.

Od doma, pa kad sam već doma, mogu skuhati ručak, mogu ovo, mogu ono, pa na kraju, umjesto 8 sati bruto, odradim 8+ sati neto, i još imam osjećaj da nisam bio produktivan.

sve je u glavi.

nekad sam i ja tako, ili nista ne napravim ili radim kao budala, napravim u jednom danu za tjedan dana..

al sad kad radim od kuce radim potpuno jednako kao na poslu u uredu. u isto vrijeme si uzmem pauze s istim trajanjem i gasim sve u 15h.

nekad si produzim pauzu ako moram nesto obaviti u gradu i sl, al si onda ne produzim rad :)

15 godina
neaktivan
offline
Koronavirus i rad od doma

Kako u anketi nema opcija:

NE jer mi posao zahtjeva prisustvo

 

ne radimo svi posao koji mozemo raditi od kuce

Jer ako nas i posalju kuci nemozemo raditi od kuce 😃

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

Radim od kuće od kako sam se prebacio u freelancing vode te od kad sam u procesu otvaranja vlastitog obrta nakon skoro 3 godine rada u uredu uz povremeni rad od kuće, najviše kad bi bile neke intervencije po serveru nakon mog radnog vremena (a bilo ih je kad bi nešto šef zahebo s unosom na web ili direkt u bazu CRM-a) ili kad su bile migracije iz ureda u ured te dok su se uredi novi uređivali a stari bili razmontirani. Pod prehladom nisam radio osim ako nije bilo baš nešto hitno da se treba odraditi.

 

Rad od kuće mi je prije bio lagano i naporan jer sam baš i nisam mogao tome prilagoditi, ali u posljednjih 7 mjeseci se lakše mogu rasporediti te imam radno vrijeme kojeg se pokušavam držati (u prosjeku je radno vrijeme od 9-17, makar zna početi u 7 ili u 11 pa onda radim koliko stignem).

https://idzan.eu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koronavirus i rad od doma

ipak je bolje spavati doma nego na poslu. 

 

pe se: najveći pomak u državnim službama bit će pasijans od kuće a ne na poslu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 4:50 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Ajar kaže...

ipak je bolje spavati doma nego na poslu. 

Ne bih se složio. Nema mi bolje poslje rucka odspavati u Zen sobi na poslu. Preporodim se.

15 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma
Gajotres kaže...
Ajar kaže...

ipak je bolje spavati doma nego na poslu. 

Ne bih se složio. Nema mi bolje poslje rucka odspavati u Zen sobi na poslu. Preporodim se.

 je ali ja već godinama radim doma tak da ... jedino da se ušuljam u neku firmu u blizini pa ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 11:15 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Koronavirus i rad od doma

.

7 godina
protjeran
offline
Koronavirus i rad od doma

Ja vise volim raditi iz kafica, coffee shopova nego iz kuce ili ureda. Ali, 100 ljudi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koronavirus i rad od doma

S obzirom da je Crna Gora zadnja europska zemlja bez (poznatih) zarazenih,

imam poruku za sve njih: Sto god da (ne)radite sad, samo tako nastavite!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
9 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice