Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

poruka: 26
|
čitano: 6.400
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor".
9 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

Hoće li taj 8086K dolaziti u kompletu s vodenim hlađenjem? Nekako mi 5 GHz zvuči puno za zračno hlađenje ako je ista arhitektura i pasta kao i kod 8700K.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

nije 8086 bio na 5mhz ngo na 4,7 (+turbo..8-12..), ali OK kao okruglija brojka :)

pa opet, ako smo binarni, tad nije ni dodavanje nula baš po PC-SI eko sustavu, tj ne x1000 nego x1024... i tad smo na cca 4.8ghz :)) nevažno, tek kao placeholder..

 

ili još par usporedbi, npr 16bitni adresni prostor ograničen an 1MB.. dok današnji celeron ima više keša, kao i npr odnos jezgri i registara, čak su u toj skali atom/socovi superchipovi.. 40 godina, 'samo' i neusporedivo, mada je u osnovi sve isto, čak i kompatibilno (mada će to sad wintel 'ubliti')..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

Moglo bi to valjat ako bude lem umisto zubne paste a ako pak bude pasta onda u kompletu s njim trba dolazit delid tool

MISCREATED
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
nicky.sl kaže...

Moglo bi to valjat ako bude lem umisto zubne paste a ako pak bude pasta onda u kompletu s njim trba dolazit delid tool

Ma pasta je, jebe se njih, throttleanje su i onako doveli do savrsenstva, ko ga bude mogao ohladit imat ce 5ghz, ko ne bude nista...

15 godina
online
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

zamisli kak to tek vrti MAME...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
Korny1603987 kaže...

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

 da, ako koristis jedan kilavi program at a time...

14 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
Korny1603987 kaže...

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

Bas si biser, ovo se ne kupuje ako ne mozes sve jezgre iskoristit...

14 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
ansha kaže...
Korny1603987 kaže...

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

Bas si biser, ovo se ne kupuje ako ne mozes sve jezgre iskoristit...

 A misliš da se neće naći "frajera" koji će to kupiti tek zato da se mogu ku*čiti sa 28 jezgri, jedini u ulici, bloku, gradu ili i šire?

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

Ako kupim ovaj procesor, hocu li moc pogonit minecraft na njemu?

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce

Očito ne znaš ništa o procesima, thredovima i o modernom paralelnom i asihronom programiranju.

6 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
andrijam kaže...

Očito ne znaš ništa o procesima, thredovima i o modernom paralelnom i asihronom programiranju.

 Kaj je to sve ?

Daješ instrukcije ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
Korny1603987 kaže...

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

Najbitnije je kolko kaj košta,dakle uloženo-dobiveno a sve ostalo je nebitno.Ovaj Intel 28 Gnom koštat če minimalno dva puta više od navedenog AMD-ovog 24/48 Magarca od 1000$.

 

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7401p-linux-benchmarks-and-review-something-special/

 

Gladni profi program Cinema 4D(Cinebench)proguta CPU jezgri kolko mu gurneš pod nos.Eto kao fini vizualni primjer, to je sklepano sa Cinema 4D i Adobe After Effects.Ali i tu ima problema, jer kaj se tiče iskorištavanja svih CPU jezgri Adobe alati su još uvijek znatno gluplji u odnosu na napredni Cinebench.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 17:26 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
rambox kaže...
Korny1603987 kaže...

broj jezgara mogu si okačiti na onu stvar. Sve ovisi o programu koji se koristi.

Najbitnije je kolko kaj košta,dakle uloženo-dobiveno a sve ostalo je nebitno.Ovaj Intel 28 Gnom koštat če minimalno dva puta više od navedenog AMD-ovog 24/48 Magarca od 1000$.

 

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7401p-linux-benchmarks-and-review-something-special/

 

Gladni profi program Cinema 4D(Cinebench)proguta CPU jezgri kolko mu gurneš pod nos.Eto kao fini vizualni primjer, to je sklepano sa Cinema 4D i Adobe After Effects.Ali i tu ima problema, jer kaj se tiče iskorištavanja svih CPU jezgri Adobe alati su još uvijek znatno gluplji u odnosu na napredni Cinebench.

 

Evo naseg experta 

 

Adobe alati su glupi za razliku od pametnog cinebencha? Ti sinko nemas ni najblazeg pojma o cemu pricas, usporedjujes potpuno razlicite software-e, dobro jutro da 3d render engine nema problema sa iskoristavanjem svih threadova.

 

A spomenuti epyc je serverski a ne workstation cpu i ima neupotrebljivo sporu jezgru za profesionalnu namjenu, a i kad ih sve opteretis opet je u cinebenchu na razini clockanog 12-core intela.

 

Aj se jos sramoti, zabavno je...

8 godina
odjavljen
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

rambox na aparatima

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
ansha kaže...

 A spomenuti epyc je serverski a ne workstation cpu i ima neupotrebljivo sporu jezgru za profesionalnu namjenu

A dobro, čovjek se malo zaletio i vjerojatno nije pročitao o čemu se radi ovdje.

16 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
Valentin17 kaže...

A dobro, čovjek se malo zaletio i vjerojatno nije pročitao o čemu se radi ovdje.

Nema nikakve zabune, samo treba dobro pročitat kaj sam zapravo napisal+pofarbal ili podebljal.

 

Nis ja kriv kaj ljudi ne znaju čitat ili logično izračunat napisano, takve poteškoče ne rješavam to ni moj problem.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
rambox kaže...

 

Nis ja kriv kaj ljudi ne znaju čitat ili logično izračunat napisano, takve poteškoče ne rješavam to ni moj problem.

Hoces rec da nisi ti kriv sta pises nebuloze? Jer mozes ti gluposti koje pises obojat citavim spektrom bojica, to su i dalje gluposti.

13 godina
neaktivan
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce

tema je cpu x86 .. ne SF :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce

Kako ne piše? Zar link ne upučuje na stranicu na kojoj netko, nešto o nečemu piše? Dakle, piše se!

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 15:23 (markoBT).
16 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

Serverski procesor za virtualke tak da ne znam cemu cudenje. Cijena prava sitnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
NEW_MAN kaže...

Serverski procesor za virtualke tak da ne znam cemu cudenje. Cijena prava sitnica.

Nije serverski nego hedt/workstation, zapravo nije nista smisleno nego posljedica idiotske borbe ko ce imat veci procesor.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

Cudno je to da na Bug uopce nema vijesti o tome. Ono što je zanimljivo jest da se moze naslutiti porast perofmansi za ryzen 2.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni procesor

pričekat ću 56 jezgara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za kraj godine Intel najavio 28-jezgreni proce
ansha kaže...
NEW_MAN kaže...

Serverski procesor za virtualke tak da ne znam cemu cudenje. Cijena prava sitnica.

Nije serverski nego hedt/workstation, zapravo nije nista smisleno nego posljedica idiotske borbe ko ce imat veci procesor.

 

 

 Gle fakat.

Bolje ispast glup nego iz aviona :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice