Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

poruka: 16
|
čitano: 5.184
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s ".
13 godina
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

Nadasve isplativno rješenje

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

Ovdje se ne radi o koristenju viska topline. Ovdje se radi o nepotrebnom rasipanju energije. Ako koristis visak toplotne energije na nepotrebne stvari to je cisto rasipanje.

 

Da formulisem jos preciznije, radi se o mazanju ociju da se radi o koristenju viska topline.

 

 

 
11 7 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
kirat kaže...

Ovdje se ne radi o koristenju viska topline. Ovdje se radi o nepotrebnom rasipanju energije. Ako koristis visak toplotne energije na nepotrebne stvari to je cisto rasipanje.

 

Da formulisem jos preciznije, radi se o mazanju ociju da se radi o koristenju viska topline.

 

 

 Koristi za bazen. Nekome je korisno nekome nije. Njegova stvar.

Moj PC rasipa toplinu u zrak. To nije nikome bas od nikakve koristi.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
protjeran
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

Mislim da si fulio poentu. Ako mislis da je rjesenje da se mining PC koriste za grijanje privatnih bazena, idemo svi zajedno u 3 pm.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
kirat kaže...

Mislim da si fulio poentu. Ako mislis da je rjesenje da se mining PC koriste za grijanje privatnih bazena, idemo svi zajedno u 3 pm.

 Ne, ne mislim. Nit on rudari da bi mogo grijat bazen. Rudari za novce, a toplinsku energiju koju te mašine stvaraju koristi za grijanje bazena.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

zato ga fino treba oplest cijenom industrijske struje + naplatit debeli porez, jer kako se uvode porezne i druge olakšice za ono što je društvu korisno, tako treba uvest i destimulaciju za ono što je korist samo pojedincu, a društvu čini štetu

Moj PC  
19 9 hvala 2
6 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
ja sam topli zrak od grafa iskoristio za sušenje mesa
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
HCMAA kaže...
ja sam topli zrak od grafa iskoristio za sušenje mesa

 Sa toplim zrakom sušiš meso ??? Hebate, pa je gledam da bude hladno, suho vrijeme za super osusiti

3 godine
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
picajzla0707 kaže...

zato ga fino treba oplest cijenom industrijske struje + naplatit debeli porez, jer kako se uvode porezne i druge olakšice za ono što je društvu korisno, tako treba uvest i destimulaciju za ono što je korist samo pojedincu, a društvu čini štetu

 A ti valjda misliš da je zagrijao taj bazen na 43 stupnjeva s jednom fazom? :)

 

Čovjek sasvim sigurno ima trofaznu instalaciju i plaća "industrijsku struju" i zapravo je pozitivan primjer jer za grijanje bazena koristi otpadnu toplinu što je racionalno korištenje el. energije, u usporedbi sa standardnim grijanjem bazena toplinskom pumpom. Ako je ovo rasipanje, onda je svako grijanje bazena mega-rasipanje.

Ruhe im Puff
11 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
BroccDaRock kaže...

 A ti valjda misliš da je zagrijao taj bazen na 43 stupnjeva s jednom fazom? :)

 

Čovjek sasvim sigurno ima trofaznu instalaciju i plaća "industrijsku struju" i zapravo je pozitivan primjer jer za grijanje bazena koristi otpadnu toplinu što je racionalno korištenje el. energije, u usporedbi sa standardnim grijanjem bazena toplinskom pumpom. Ako je ovo rasipanje, onda je svako grijanje bazena mega-rasipanje.

 a jbga, nigdje se u članku ne navodi kakvu struju plaća

ali poanta svega je da treba plaćat industrijsku struju jer ima industrijski pogon koji služi biznisu i to biznisu koji nije poželjan, zato ga i treba destimulirati skupom strujom i visokim porezima

a hoće li sa viškom topline grijat susjede u minnesoti ili svoj bazen je sporedna stvar po pitanju rasipanja energije, iako je to u članku glavna 'fora'

3 godine
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
picajzla0707 kaže...

 a jbga, nigdje se u članku ne navodi kakvu struju plaća

 U videu spominje da vuče 400 ampera (01:55). Ako je na američkih 120V, to je 48 kW snage. Male su šanse da je takva snaga uobičajeno dostupna za domaćinstva, čak i u USA.

Ruhe im Puff
13 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
Umjesto "kriptorudar grije bazen...", naslov bi trebao biti "kriptorudar hladi grafulje vodom iz bazena"
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

Pa ako je ona gore računica tocna da trosi oko 45Kw/h i da se tako dobro griju, onda sigurno moze grijati citavu kucu tako da on je iskoristio visak toplote da ugrije bazen u cemu je problem.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom topline s

Poanta članka nije da svatko u kući ima komjutorski sustav i bazen, nego u korištenju otpadne topline. 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
danen kaže...

Poanta članka nije da svatko u kući ima komjutorski sustav i bazen, nego u korištenju otpadne topline. 

 i ne samo to: nije uzalud umetnut pridjev "vlastiti"; zamislimo nevolju kad bi grijao susjedov bazen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Kriptorudar grije vlastiti bazen viškom toplin
danen kaže...

Poanta članka nije da svatko u kući ima komjutorski sustav i bazen, nego u korištenju otpadne topline. 

 -da, ali istovremeno je besmislen kao takav primjer 'otpadne' topline... tj otpad je nešto višak-smeće, nuzproizvod koji ne želimo (ali nekako iskoristimo..).. grijati bazen grafičkim karticama? prosječan kućni juzer bi zagrijao manje od litre vode, primjenjivo samo na lavor-bazen klasu :) ..

-umjesto bazena (za plivanje) može biti bilo koji oblik-svrha, npr klasičan bojler ili zagrijavanje kuće itd.. dok osoba koja ima toliko sredstava za kupiti toliko majning rigova naravno da ima i bazen.. i ako dobro ispuni poreznu prijavu već time će zaraditi x-puta više od malog prosječnog juzera koji čita članke i želi majnati, gejmati, imati bazen...

 

-otpadna toplina se naprosto može iskoristiti na tisuće načina, ništa novo, 'topla voda' (klasa izuma..) ali za nešto korisno mora biti 'skalirano' na velike brojke, male su beskorisne mada je formula ista-točna, dok klasičan hype-mediji sve što ima u sebi riječ crypto-mining-haker-musk-apple... prenosi, neovisno o sadržaju-srži ili smislu.

-što nam otkriva članak? -da vodu možemo zagrijati? .. izum, nova industrijska revolucija? ili to da je toplina u jednom slučaju višak-smeće nešto što želimo ukloniti, dok istovremeno na drugom mjestu-potrebi želimo toplinu, kao što imamo pećnicu i frižider, radijator i klima-hlađenje, sva vozila-motori, računala-elektronika se zagrijava i višak topline je smeće-višak, koji ako se može iskoristiti postane sirovina-resurs za ono što je upravo suprotno, ništa novo, običan hype i vlažni snovi klinca koji želi skupu grafičku za gejmanje dok snovi kako će zaraditi majnanjem ili grijanjem bazena idu u klasu eurojackpota..

 

-iskorištavanje otpadne topline, bilo kojeg otpada, klasično smeće kao odvajanje po kantama papir-plastika-bio.. ništa novo, problem je samo skaliranja, organizacije, iskoristivosti, pa i uređenog sustava (koji iz lokalno-šerifskih razloga tj podjele novca može biti opstruiran za što zg-hr plaća penale eu itd..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice