Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno

poruka: 7
|
čitano: 2.856
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno".
6 godina
neaktivan
offline
Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno

Zanimljivo. Pitam se jeli ovo baš kvantno ili je ''kvantno''?

 
0 0 hvala 0
Re: Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum j
Festus kaže...

Zanimljivo. Pitam se jeli ovo baš kvantno ili je ''kvantno''?

 

Hej Arnold Rimmer, ako se ne varam pravo kvantno računalo i dalje je debelo u izradi i dostupno samo kao eksperimentalno i dostupno jako malenom broju ljudi. Naravno nisam upućen u sve novosti, ali ako postoji "pravo" kvantno računalo koje se koristi "za ozbiljno", tada ću biti izuzetno iznenađen.

 

Većina ovih primjera svedena je na simulaciju kvantnih računala od strane jako brzih servera, a služe kako bi se programeri naviknuli raditi i razmišljati u novom programskom jeziku, te kako bi se pronašla sve veći broj praktičnih primjera gdje bi kvantno računalo bilo korisno. Nije dosta imati kvantno računalo, potrebno je i znati što s njime raditi; za veliku većinu nas (programera) ono je posve beskorisno.

 

 

15 godina
offline
Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno

Zar nije pravo kvantno računalo već neko vrijeme (cca 1 godinu) dostupno JAVNO i BESPLATNO svima koji se registriraju za korištenje? Nesjećam se tko daje pristup, ali tako nešto sam čitao.

Cilj je edukacija, upoznavanje s drugačijim načinom razmišljanja i programiranja, prilagođen tom tipu računala.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum j
can it run Crysis???
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno

Microsoftova kanta platforma u oblaku

Gale
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum j
Keso kaže...

Zar nije pravo kvantno računalo već neko vrijeme (cca 1 godinu) dostupno JAVNO i BESPLATNO svima koji se registriraju za korištenje? Nesjećam se tko daje pristup, ali tako nešto sam čitao.

Cilj je edukacija, upoznavanje s drugačijim načinom razmišljanja i programiranja, prilagođen tom tipu računala.

 

Isao sam kasnije citati o Microsoft Quantum computingu, i da prema svemu procitanom Azure Quantum doista radi kao pravo i funkcionalno Qubit racunalo. I to je nesto sto me sokiralo, jer napravljen je pravi breakthrough za koji vecina ljudi niti ne razumije od kakve je to vaznosti! Jos samo da se pronadju odgovarajuci matematicki modeli, jer za qubite nije dovoljno samo tehnicka strana nego i ona znanstvena, a to je definiranje sto tocno racunati, odnosno koje probleme rjesiti, da isti nisu omoguceni sa sadasnjim "super racunalima" (ona masivna cuda od nekoliko tisuca spojenih procesora).

 

 

HCMAA kaže...
can it run Crysis???

 

Ukratko, ne :) 

Za 99.9999% nas Quantum computing ce biti potpuno beskoristan, on nije namijenjen niti "obicnim" programerima niti krajnjem korisniku. To je znanstvenicima, fizicarima, kemicarima, astronomima, biolozima isl. namijenjeno.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Kvantno računalstvo u oblaku - Azure Quantum javno

U osnovi tu postoje dva aspekta:

- značajno ubrzavanje teško riješivih problema (tipa faktoriranje velikih brojeva, bitno za kriptografiju), što bi, kad i ako uspijemo kvantno računalo svesti na veličinu modula, predstavljalo nadogradnju poput FPU-a, odnosno matematičkog koprocesora

- rješavanje dosad neriješivih problema - ostaje pitanje što i kako

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice