LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom

poruka: 4
|
čitano: 2.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom".
13 godina
offline
LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom

Kome ovakav uređaj treba? Zar samo zbog toga što MS ne zna sklepati OS koji će normalno raditi s ARM procesorima izbaciti nešto ovakvo?

 

Uređaj je u startu promašen i zastario. Ima hrpetina boljih i moćnijih uređaja koji su, obzirom da je ovo temeljeno na Intelovom procesoru, sigurno jeftiniji.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom

Nije mi jasno što će mu napajanje preko 2A ako Atom troši 2W. 

12 V x 2A =24 W.OK Cijeli sistem ne bi smio trošiti više od 10 W.

A ako troši zbilja 24 W i malo preko to je kao žarulja od 25 W.

Uključite žarulju od 25W u lampu i stavite ruku na nju nakon 30 minuta i vidite rezultat.

A po slikama vidim da maleni hladnjak na Atomu nema kapacitet za takve temperature pa sigurno trokira.

Ovo je neupotrebljivi uređaj za one koji bacaju novce.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom

Za stabilan rad trebat će osigurati jako Micro-USB napajanje, poželjno s više od 2 ampera.

 

znači 5V x 2A = 10W, rip3 isto treba napajanje 2-2,5A

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: LattePanda 2 GB - Raspberry Pi s Intelom
Treba jace napajanje ne zbog kontinuirane potrosnje, vec zbog kratkih pikova povecane potrosnje koji se desavaju u radu sa periferijom (SD, eMMC, ...) isto kao i kod Raspbery Pi ili Orange pi ili slicnih SBC-a.
Ovo pisem sa Orange pi PC plus-a i imao sam problema sa korupcijom podataka na SD kartici i ugradjenoj eMMC memoriji sve dok nisam presao na konkretnije, jace 2,5A napajanje, makar Orange pi trosi samo 300 ~ 600 mA prosjecno.
Usput, istrazivajuci naisao sam na podatak da Raspbery pi ima velikih problema i kod 5V 2A napajanja zbog micro USB konektora, koji nisu ocigledni ali se manifestiraju automatskim spustanjem napona i freq. jezgri procesora.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice