Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

poruka: 12
|
čitano: 6.049
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle".
13 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

Baltazar FTW!

Moj PC  
12 0 hvala 0
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

 

Ako se netko od bugovaca dobro napuši ili bude pod utjecajem gljive pa neka gleda i javi dojmove.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

jedna od zanimljivosti ovog crtića je da smo ga pokušali prodati amerikancima.

odbili su.

objasnili su da ga njihova djeca ne bi razumjela.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
17 0 hvala 2
14 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

Lijepo je vidjeti digitalizirane u FullHD stare filmove i serije. Inače se sa magnetske vrpce može dobiti i 8k materijal ako se posjeduje odgovarajuća oprema.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

E da mi danas imati na poslu jedan zavrzlamator,

ovo ručno rješavanje problema uopće nije cool.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

Legendarni crtić. Vrlo je dobar. Super je što se nalazi na YT.

 

Zagrebačka škola crtanog filma je bila dosta uspješna u svoje vrijeme. Imamo Oscara zbog nje.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete
PzKpfw kaže...

Legendarni crtić. Vrlo je dobar. Super je što se nalazi na YT.

 

Zagrebačka škola crtanog filma je bila dosta uspješna u svoje vrijeme. Imamo Oscara zbog nje.

 

 Prof. Baltazar roka na najjače!

14 godina
offline
Re: Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete

Zar bi sjedio na poslu da imaš zavrzlamator?! 

16 godina
offline
Re: Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete
uss kaže...

Lijepo je vidjeti digitalizirane u FullHD stare filmove i serije. Inače se sa magnetske vrpce može dobiti i 8k materijal ako se posjeduje odgovarajuća oprema.

 Magnetske vrpce? Što ti je to? Misliš na Umatic (fm, sp), Video8, Betacam, DVcam ? Nemože. Prije svega, na njih se snimalo interlaceano, a potom, linije su vrlo fiksne 
Ali Baltazar je stariji od toga (1967-1978) i masteri su doslovno fotografirani preko trik stolova na filmsku vrpcu, sliku po sliku osvijetljene slojeve celova. 
Uglavnom, ovo je dakle skinirano, popeglano i rescaleano, restauracija negativa je počela 2007. I nije bilo u full hd, kasnije je rescaleano, što se vidi po mutnim linijama i halou oko kontrastnih prijelaza.
Danas bi bilo pametnije ponoviti postupak sa Ai Gaia-CG i framerate tweening konverzijom. Često se tada u ciklusima koristilo samo 12 fpsova, a pozadinu se markiralo sa 25 pa je dolazilo do strobanja koje se neda samo tako riješiti duplanjem fps-a. To se sve može riješiti u postu, ali mislim da je to već sad odavno natezanje mrtvog magarca. Dosta bi bilo živjeti na staroj slavi.

all_or_nothing kaže...

jedna od zanimljivosti ovog crtića je da smo ga pokušali prodati amerikancima.

odbili su.

objasnili su da ga njihova djeca ne bi razumjela.

 Ne. Obična birtijaška urbana legenda. Serija je uredno prikazivana od 1971 do 1973 na Američkom ABC-TV dječjem programu Curiosity Shop. 
Drugi je problem što tada taj stilizirani dizajn nije bio popularan kod široke publike (mnogo je godina trebalo proći da se takav retro đir popularizira na cartoon networku 90tih sa Craig McCrackenom i Genndy Tartakovskyjem) da bi nastavili otkupljivati. Ajd realno, da nije bilo naših lokalnih dosjetki sa imenima i dobrih spikera, kakve šanse bi 70tih i kod nas imao pored toma i jerryja, looney tunesa, Popaya, ili čak i pink pantera? Da, mi smo voljeli i gustava, ali ajmo priznat, onda smo već bili mladci koji smo na njega nabasali na poluvremenima utakmica koje su nas zanimale.

14 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

Da pogrešno sam se izrazio, mislio sam na plastične video vrpce. Uglavnom filmovi snimani profesionalnim video kamerama se mogu skenirati u 8K a vjerojatno i više. Važno je da je master dobro očuvan, i ako ima računalno generirane scene, moraju se ponovno renderirati. Sve ovisi koji je format filma i naravno da se na 35mm filmu mogu izvući neneormalno velike rezolucije (ograničenje je molekularna struktura filmskog premaza).

Imate na forumima zanimljivu raspravu o 4k i 8k izdanju "Lord Of The Rings". Trenutno se može naći 4k upscale verzija, ali je ograničenje jer je CGI urađen u 2k tako da će se morati renderirati sve scene ponovno. 

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

Jedino što mi je žao što je engleska sinkronizacija, a ima i neka naša, ali nije ona stara hrvatska Baltazar sinkronizacija. Šteta, ovo na engleskom mi se uopće ne sviđa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Legendarnog Profesora Baltazara od sada možete gle

baltazar je, s ovim bojama i konceptom, čisti acid trip. lucy in the sky with diamonds. manja djeca to ne bi razumjela ali veća (klasa preko 50 kg, već i župniku nezanimljiva) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice