Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion uređaj

poruka: 9
|
čitano: 4.196
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion uređaj".
9 godina
offline
Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion uređaj

Katastrofa, TrueStrike ili kako god zvali, Lenovo je od odličnog Think-a napravio samo skupo kinesko smeće.

 

Valjda će kroz koju godinu napraviti ponovno neku retro seriju s normalnom 7row tipkovnicom.

 

Čovjek je sve rekao.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur

Ovo NIJE Think! Ovo je Consumer serija strojeva, jedno s drugim nema ama naš nikakve veze! Ne miješaj kruške i jabuke!

9 godina
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur

Potpuno isto smeće s island type tipkovnicom, krivim rasporedom tipki, krivim touchpadom, posebno kad ga izmaknu da nije u centru i još ubace dodatnu numeričku tipkovnicu.

 

Nema puno razlike niti od Think serije. Normalnu ergonomsku tipkovnicu više nigdje na niti jednom tipu laptopa ne možeš pronaći, jer su svi predizajnirani da se koriste kao radne stanice.

 

T serija, P, L , pa i ta yoga +legion, dijele iste dizajnerske promašaje, trebaju biti sleek i seksi bez obzira na ergonomiju. Skupo kinesko smeće, malo bolje od ostalog kineskog smeća.

 

Nažalost IBM je bio primat u patentima i ergonomiji, a ovi su kupili samo brand koji su uspjeli upropastiti. Sreća je što ostali proizvođači rade isto smeće, pa su svi skupa tu negdje po prodaji, tj. nemaš izbora. Svaki proizvođač laptopa je stavio DELETE na drugo mjesto.

Dakle nije namjenjeno normalnom poslu, bez dockinga i eksterne tipkovnice, prema tome bolje kupiti desktop.

16 godina
offline
Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion uređaj

Pljuješ po doslovno svim Lenovo laptopima bez ikakvog smisla i svrhe i nazivaš ih kako ih nazivaš. Ne vjerujem da doma imaš sve te laptope od Lenova, ne bi me čudilo da nemaš niti jedan. Koristim ThinkPad seriju kroz više generacija, sada imam X1 Yogu i svi redom su bili više nego odlični laptopi. Možda jednostavno ne voliš kineze, to je onda šovinizam i skroz druga tema.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur
Malto kaže...

Pljuješ po doslovno svim Lenovo laptopima bez ikakvog smisla i svrhe i nazivaš ih kako ih nazivaš. Ne vjerujem da doma imaš sve te laptope od Lenova, ne bi me čudilo da nemaš niti jedan. Koristim ThinkPad seriju kroz više generacija, sada imam X1 Yogu i svi redom su bili više nego odlični laptopi. Možda jednostavno ne voliš kineze, to je onda šovinizam i skroz druga tema.

Imaš lijepo review u prvom videu, ako to ne razumiješ tvoj problem. Današnji laptopi su otišli u totalne consumer, a ne business vode. Osim toga zastupao sam IBM i bio IBM business partner. Koristio sam thinkpade od serije R do T. Poslijednji thinkpad serije T je T420 koji još uvijek vrti windows 10, intellJ i upravo stoji na stolu pored HP elitebooka 850 G5. Koji je i dalje smeće. Zašto smeće?

 

Zato što u sebi ima vrhunske komponente, odličan procesor, grafiku i hrpu rama, ali je smeće, jer se na njemu ne može ugodno programirati ili raditi nešto korisno. Za razliku od T420 s kojim radiš bez eksterne tipkovnice, bez miša i potpuno si produktivan. Ono što je loše i na tom T420 je format slike i ekran prilagođen multimediji, gledanju filmova, igranju igrica i surfanju po youtube-u. Dakle za iole pametan ili ugodan rad, svi oni su zakačeni na pazi sad ili docking station ili eksterne monitore s vanjskim tipkovnicama i mišem, jer je kucanje koda i navikavanje na različite pozicije tipki cluster fuck.

 

Nekada su laptopi bili mobilni uređaji predviđeni za rad, imali su kvalitetne IPS matrice, dok su danas samo ili radne stanice koje se prodaju masama, ili šminkeraj koji služi za naslikavanje po sastancima, što manji što tanji i što lakši, a sve u svrhu surfanja i pokazivanja ppt-a. Ekrani su katastrofa, ponekad su toliko loši da se na njima ne razlikuje crna boja, imaju refleksiju itd itd. I svode se na to da su uglavnom poklopljeni i spojeni na eksterne monitore, a kada se koriste kao laptop, onda je to 90% u svrhu gledanja filmova i slanja emaila.

 

Btw. želim IBM, thinkpad i ne žalim novce, čak sam bio spreman skeširati 18k za novi T480 prošlu godinu, na žalost ili na sreću probao sam kucati po tom čudu u lenovostoreu i zahvalio se što su mi ušparali 18K. Da postoji ikakva mogućnost da se izvadi ta tipkovnica van i zamjeni ovom iz T420 odmah bi složio takav frankenpad, ali nažalost i tome je lenovo doskočio promjenom konektora. Postoji još jedan dio entuzijasta koji slažu frankenpadove, pa čak i izrađuju nove matične ploče koje ugrađuju u T60 i x serije.

 

Onaj tko je ikada kucao na pravom thinkpadu, taj zna o čemu pričam i zna zašto se kupuje IBM/Thinkpad. Thinkpadi otkad ih je uzeo lenovo više nemaju puno veze s onim što je nekada proizvodio IBM. Moje osobno mišljenje, no meni laptop služi za rad kad nemam dva monitora, vanjsku tipkovnicu i miša. I vidi čuda, na T420 radim brže, preciznije i produktivnije nego za tipkovnicom i mišem. Kucanje na elitebooku ili bilo kojem novijem laptopu je bespotrebno mučenje.

 

Naravno, razumijem i plaćenu reklamu i taštinu koju korisnik nekog uređaja kojem je bitnije "kolko to košta" ili koliko na nekom PCmark, bench 123 imaju. Vidiš, ovaj intel generacije 2, i5 je tek s Windows10 zaživio punu snagu i s 16GB rama, bez problema vrti IntellJ, javu i reactjs. Za ugodno kucanje koda mi uopće nije bitno koliko će FPS-ov odraditi ta grafička na novom serious samu ili forntiteu.

 

btw. nije šovinizam, već rasizam, ali pošto ne volim ni neke bijelce, teško mogu biti rasist. Ne volim smeće koje se prodaje pod normalno, jer ne postoji alternativa.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 12:09 (WORA).
14 godina
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur

a jebi ga, to je ono što se zove tehnološka zamka...

 

pa što nakon "svetih" IBM ThinkPada, više nema produktivnog rada samo na laptopu - ili si baš ti "spešl" ?

 

a naravno ako imam radno mjesto, imat ću na njemu dok i monitore, ja ima 2x monitor i radima na svom Dellu Latitude.. nije nekaj ali radim, a radim i samo na njemu u Indiji, SADu, VBu, NJemačkoj, Italiji, JAR-u gdje god me radni zadaci odvedu daleko od mog radnom mjesta u uredu s dockom i monitorima i Logitech kombom...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur
Stric_Jura kaže...

a jebi ga, to je ono što se zove tehnološka zamka...

 

pa što nakon "svetih" IBM ThinkPada, više nema produktivnog rada samo na laptopu - ili si baš ti "spešl" ?

 

a naravno ako imam radno mjesto, imat ću na njemu dok i monitore, ja ima 2x monitor i radima na svom Dellu Latitude.. nije nekaj ali radim, a radim i samo na njemu u Indiji, SADu, VBu, NJemačkoj, Italiji, JAR-u gdje god me radni zadaci odvedu daleko od mog radnom mjesta u uredu s dockom i monitorima i Logitech kombom...

 

Pa nije da nema, već to nije ugodno, kad moram ili ugasiti touchpad i uštekati miša + tipkovnicu, to nije laptop. Pokušaj uzeti neki novi laptop sjest u fotelju u dnevnom i nešto produktvino kucati. Da treba određeno privikavanje na raspored tipki, ali na svakom novom modelu te su tipke na drugom mjestu.

12 godina
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur
WORA kaže...
Stric_Jura kaže...

a jebi ga, to je ono što se zove tehnološka zamka...

 

pa što nakon "svetih" IBM ThinkPada, više nema produktivnog rada samo na laptopu - ili si baš ti "spešl" ?

 

a naravno ako imam radno mjesto, imat ću na njemu dok i monitore, ja ima 2x monitor i radima na svom Dellu Latitude.. nije nekaj ali radim, a radim i samo na njemu u Indiji, SADu, VBu, NJemačkoj, Italiji, JAR-u gdje god me radni zadaci odvedu daleko od mog radnom mjesta u uredu s dockom i monitorima i Logitech kombom...

 

Pa nije da nema, već to nije ugodno, kad moram ili ugasiti touchpad i uštekati miša + tipkovnicu, to nije laptop. Pokušaj uzeti neki novi laptop sjest u fotelju u dnevnom i nešto produktvino kucati. Da treba određeno privikavanje na raspored tipki, ali na svakom novom modelu te su tipke na drugom mjestu.

Ni ja općenito ne volim tipkovnice na laptopima pa ih stoga niti ne koristim već uvijek imam eksternu tipkovnicu.

Iskreno, ne znam niti kad sam posljednji put nekoga vidio da nešto ozbiljnije radi na built-in tipkovnicama (ne računam chat, web browsing i slično). Te služe samo za sastanke, prezentacije i slične svrhe te su za to sasvim prihvatljive.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 20:44 (pr0n_addict).
4 godine
offline
Re: Lenovo otkrio novu generaciju Yoga i Legion ur
WORA kaže...

 

Valjda će kroz koju godinu napraviti ponovno neku retro seriju s normalnom 7row tipkovnicom.

 

Hoće, isto kao što je Sony napravio Walkman 40th Anniversary Limited Edition, sa slikom walkman-a zaljepljenom na ekranu android uređaja. :)

 

Ti si još i skroman, ja bih t43p sa novim Ryzenom (i onim što ide uz njega) unutra, a da ga izvana ne diraju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice