Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona

poruka: 9
|
čitano: 3.726
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona".
7 godina
protjeran
offline
Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona

Jako lijep i klasican dizajn, no za biznis klasu mi se ti touch modeli uopce ne svidjaju.

 

Radije bi jedan od ova dva:

Lenovo ThinkPad E480
Lenovo ThinkPad E580

 

https://www3.lenovo.com/de/de/laptops/thinkpad/edge-series/ThinkPad-E480/p/22TP2TEE480?menu-id=ThinkPad_E480

https://www3.lenovo.com/de/de/laptops/thinkpad/edge-series/ThinkPad-E580/p/22TP2TEE580?menu-id=ThinkPad_E580

 

Oba su sa novom generacijom i7 8550U, 8GB RAM i RX550 grafikom, sa 256GB M.2 SSD-om i opcionalnim mjestom za HDD/SSD SATA po izboru.

E480 je 14" a E580 je 15.6", tako da su pogodili trziste poslovnjaka s tim. Sve ispod 13.3" ne zadovoljava za normalan poslovni rad,

osim onih HP 10.1" uredjaja sa dockom, pa se koristi sa vanjskom tipkovnicom, misom i dva displaya, al solo sluzi samo kao "skladiste" i "nesto na brzinu".

 

A najbitnije kod njih je baterija koja drzi do 13h (u realnom radu 10h drzi bez frke), jer bez toucha se ipak manje crpi baterija.

 

Uredjaji se mogu konfigurirati po volji, i recimo za 810€ se dobije stvarno dobar radni stroj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profes
Imam yogu 270, nema full hd ekran al zato jos dulje traje baterija. Za mene odlican laptop. Jedina mana je kaj ctrl tipka je cudno pozicionirana, proletio sam kroz tekst ne znam dal ste spomenuli, skroz lijevo dolje je tipka fn, do nje ctrl. Trebalo mi je dugo da se naviknem, i sad znam fulavat
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona

12.500kn??? Za taj grdi komad plastike? I još je Lenovo?

He who is brave is free.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profes
Dwyane Wade kaže...

12.500kn??? Za taj grdi komad plastike? I još je Lenovo?

 Nema tu baš plastike bajokane. Primarno magnezijska legura, kao i na svim skupljim thinkpadima. 

16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profes
Čitatelj kaže...

Jako lijep i klasican dizajn, no za biznis klasu mi se ti touch modeli uopce ne svidjaju.

 

Radije bi jedan od ova dva:

Lenovo ThinkPad E480
Lenovo ThinkPad E580

 

https://www3.lenovo.com/de/de/laptops/thinkpad/edge-series/ThinkPad-E480/p/22TP2TEE480?menu-id=ThinkPad_E480

https://www3.lenovo.com/de/de/laptops/thinkpad/edge-series/ThinkPad-E580/p/22TP2TEE580?menu-id=ThinkPad_E580

 

Oba su sa novom generacijom i7 8550U, 8GB RAM i RX550 grafikom, sa 256GB M.2 SSD-om i opcionalnim mjestom za HDD/SSD SATA po izboru.

E480 je 14" a E580 je 15.6", tako da su pogodili trziste poslovnjaka s tim. Sve ispod 13.3" ne zadovoljava za normalan poslovni rad,

osim onih HP 10.1" uredjaja sa dockom, pa se koristi sa vanjskom tipkovnicom, misom i dva displaya, al solo sluzi samo kao "skladiste" i "nesto na brzinu".

 

A najbitnije kod njih je baterija koja drzi do 13h (u realnom radu 10h drzi bez frke), jer bez toucha se ipak manje crpi baterija.

 

Uredjaji se mogu konfigurirati po volji, i recimo za 810€ se dobije stvarno dobar radni stroj.

 Testirali smo i E580, bit će uskoro tekst. 

Da, sirove performanse su bolje, ali ekran je lošiji, posebno svjetlina. Također pola kile više, puno veći gabariti, nema olovku što je nekom bitno, a baterija nije bolja u odnosu na Yogu, barem prema našim mjerenjima. 

Što se tiče docka, svi noviji prijenosnici koji imaju USB-C imaju podršku za dock. Preko jednog kabela ide sve - video, USB, mreža...

Al dobro, pričamo u neku ruku o kruškama i jabukama. Tko cilja na 13-inčni super-lagani konvertibilni prijenosnik po čistim specifikacijama ne bi uzeo klasični prijenosnik kao što je E580. Vrijedi i obrnuto. 

16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profes
njuznjuz kaže...
Imam yogu 270, nema full hd ekran al zato jos dulje traje baterija. Za mene odlican laptop. Jedina mana je kaj ctrl tipka je cudno pozicionirana, proletio sam kroz tekst ne znam dal ste spomenuli, skroz lijevo dolje je tipka fn, do nje ctrl. Trebalo mi je dugo da se naviknem, i sad znam fulavat

 Svi ThinkPadi imaju tako složen Ctrl + Fn i Lenovo se drži toga kao pijan plota, što je u neku ruku i u redu ako se igra na kartu "jednom ThinkPad, uvijek ThinkPad". 

7 godina
protjeran
offline
Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona

Jedva cekam test E580.

 

Usput, zasto ne otvarate laptope, bar donji poklopac, da se vide "iznutrice",

smjestaj komponenti, mogucnost i lakoca nadogradnje, te dizajn hladnjenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profes
Čitatelj kaže...

Jedva cekam test E580.

 

Usput, zasto ne otvarate laptope, bar donji poklopac, da se vide "iznutrice",

smjestaj komponenti, mogucnost i lakoca nadogradnje, te dizajn hladnjenja?

 Jer nam većina laptopa stiže od lokalnih firmi koji ih žele dalje prodati. Njih ne smijemo otvarati tako da nema smisla da otvaramo onih par koje smijemo jer su došli direktno iz ureda nekog OEM-a. 

14 godina
offline
Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesiona

Radio prije 2 godine u Lenovo i od tad samo Lenovo thinkpad laptopi. Eto u 2 godine skoro cijelu obitelj obskrbio sa T420 modelom. Neunistivi tenk. Jos sam ugradio SSD i stvarno je super za razlicite namjene. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice