LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

poruka: 21
|
čitano: 7.034
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije".
14 godina
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

Lijep i moćan monitor, ali cijena je pre brutalna u prijevodu kod nas oko 11.000kn kada dođe, pa za te pare možeš kupiti 55" LG OLED TV (LINK, LINK) i spojit ga na komp.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

Valjda ti je jasno da taj oled ima 10x losiji odaziv od ovog monitora? 50ms naspram 5, za te pare vjeruj mi ne zelis u to gledati jer su to specifikacije najgorih mogucih televizora, panela opcenito!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

Valjda ti je jasno da taj oled ima 10x losiji odaziv od ovog monitora? 50ms naspram 5, za te pare vjeruj mi ne zelis u to gledati jer su to specifikacije najgorih mogucih televizora, panela opcenito!lp

Ovih 5ms je jedino bitno za igre, za sve drugo je ovaj OLED bolji, nadam se da je to tebi jasno. 

 

LP

13 godina
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije
Pa ovo je gaming monitor, nema OLED veze s time. Osim toga, OLED kao monitor nije dobro rješenje (potencijalni burn-in, retention)
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

Valjda ti je jasno da taj oled ima 10x losiji odaziv od ovog monitora? 50ms naspram 5, za te pare vjeruj mi ne zelis u to gledati jer su to specifikacije najgorih mogucih televizora, panela opcenito!lp

Odakle informacija o 50ms odazivu? Zar nema OLED dosta bolji odaziv od LCD matrica?

 

Ovo su dobre cijene za OLED televizore, baš me zanima kvaliteta istih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:12 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

pa potrudi se malo proguglati specke doticnog tv-a pa onda komentirati a ne bubati na pamet kao inace...ono preporucivati tv umjesto monitora? lol!

nesto kao da preporucis stvarno brz traktor umjesto ferrarijalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:42 (Stjepanj).
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

pa potrudi se malo proguglati specke doticnog tv-a...ono preporucivati tv umjesto monitora? lol! Oled je trenutno smece za gaming..lp

 

Šta ti pričaš?

 

1. ja ga nisam ni preporučio umjesto monitora

2. taj TV nema odziv 50ms, možda 50μs

 

 

Niti na jednoj recenziji nitko ne spominje loše vrijeme odziva, čak se spominje slična kvaliteta panela kao i kod top modela. Jedini tko tu buba neš na pamet si ti, ono, moraš neš prosrat kao i inače pa izmisliš podatak?

 

OLED u pravilu ima debelo bolje vrijeme odaziva od bilo koje LCD matrice, pa tako i ovi mid range modeli. A po recenzijama se baš LG OLED55B7V spominje kao odličan TV za gaming, ima i izuzetno dobar input lag i ne zaostaje puno za top modelima.

 

Naravno, ne bih ga preporučio kao monitor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:54 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

ma jok, odjednom je oled superioran u odazivu, pa prepravljas postove 17 puta, pa ja izmisljam a ti i dalje jos nisi otisao na sluzbenu stranicu i procitao speckedruze i najbolji oled na trzistu je za gaming smece nemas pojma blago receno..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 15:56 (Stjepanj).
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

Ajmo redom LG OLED55B7V ima 21ms respones time u game modu, PC modu i HDR modu, ekran ima 120Hz osvježenje ekrana - tako da sa takvim specifikacijama možeš bez problema igrati šta god hoćeš osim možda kompetitivnog mrežnog igranja, ali i to bi trebalo vidjeti kako se ponaša.

Tu je jedan jako dobar video za LG OLED burn in, pa ti onda nešto reci, a on ima 2015. ili 2016. godište model, a 2017. je puno, puno bolja po tom pitanju -

.

 

Da zaključimo, u krivu ste da OLED TV ne može zamijeniti PC monitor za igranje, a o gledanju multimedije se uopće ne mogu uspoređivati, jer je OLED TV 10.000 puta bolji od današnjih IPS monitora.

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

ma jok, odjednom je oled superioran u odazivu, pa prepravljas postove 17 puta, pa ja izmisljam a ti i dalje jos nisi otisao na sluzbenu stranicu i procitao speckedruze i najbolji oled na trzistu je za gaming smece nemas pojma blago receno..lp

 Ja prepravljam post 17 puta?

 

"Poruka je uređivana zadnji put danas u 15:42 (Stjepanj).

 

Službena stranica:

 

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-OLED55B7V

 

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-OLED55B7V

 

 

Ajde mi molim te naznači tih 50ms koje si spominjao. 

 

Recenzije:

 

https://www.whathifi.com/lg/oled55b7v/review

 

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1405822/lg-oled55b7v-b7-oled-review-another-brilliant-oled-tv-from-lg

 

 

Sve i jedna recenzija pobija ono što ti govoriš...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/OLED

 

"Response timeOLEDs also have a much faster response time than an LCD. Using response time compensation technologies, the fastest modern LCDs can reach response times as low as 1 ms for their fastest color transition, and are capable of refresh frequencies as high as 240 Hz. According to LG, OLED response times are up to 1,000 times faster than LCD,[71] putting conservative estimates at under 10 μs (0.01 ms), which could theoretically accommodate refresh frequencies approaching 100 kHz (100,000 Hz). Due to their extremely fast response time, OLED displays can also be easily designed to be strobed, creating an effect similar to CRT flicker in order to avoid the sample-and-hold behavior seen on both LCDs and some OLED displays, which creates the perception of motion blur.[72]"

 

Generalno gledano, ja ne znam o čem ti pričaš. Umjesto da se bahatiš radije pojasni, ili jednostavno izmišljaš?

 

Ja sam te samo pitao odakle ti taj podatak o 50ms, no tvom bahaćenju nema kraja očito.

 

 

16 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom LG OLED55B7V ima 21ms respones time u game modu,

 21ms nije response time matrice nego input lag. Uopće ne navode u speckama response time, vjerojatno jer nema smisla pošto je response time toliko nizak da je zanemariv.

13 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom LG OLED55B7V ima 21ms respones time u game modu, PC modu i HDR modu, ekran ima 120Hz osvježenje ekrana - tako da sa takvim specifikacijama možeš bez problema igrati šta god hoćeš osim možda kompetitivnog mrežnog igranja, ali i to bi trebalo vidjeti kako se ponaša.

Tu je jedan jako dobar video za LG OLED burn in, pa ti onda nešto reci, a on ima 2015. ili 2016. godište model, a 2017. je puno, puno bolja po tom pitanju -

.

 

Da zaključimo, u krivu ste da OLED TV ne može zamijeniti PC monitor za igranje, a o gledanju multimedije se uopće ne mogu uspoređivati, jer je OLED TV 10.000 puta bolji od današnjih IPS monitora.

 Čak i taj lik veli da se slika sprži, ali ne ostaje = image retention. Ružno za vidjeti, a nakon njega slijedi burn-in. Evo, Linus isto ne preporuča OLED za gaming iz istog razloga.

Jednostavno, za statične radnje, OLED nije preporučljiv

 

14 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
lllnuclearlll kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom LG OLED55B7V ima 21ms respones time u game modu,

 21ms nije response time matrice nego input lag. Uopće ne navode u speckama response time, vjerojatno jer nema smisla pošto je response time toliko nizak da je zanemariv.

Moja greška, krivo sam napisao, imaš pravo 21ms input lag. Uglavno TV je zvijer i bez problema može zamjenit monitor ako ne radiš dugo (znači po par sati u komadu) u statičnim aplikacijama, kao web preglednici, Office alati, na radnoj površini, itd, jer se onda može pojaviti slabi burn in, ali koji će nestati za par sati kompletno.

12 godina
protjeran
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 16:30 (Stjepanj).
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

ti mijenjas pricu svakim postom, oled je smece i nemoze zamjeniti ni najgori desktop monitor:

javi se  u temu za 5g

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

lp

 

Pa čovječe ja nisam niti jednom rekao da umjesto monitor treba kupovat OLED TV. Jel tebi dobro??

 

I zašto sad pričaš o input lagu?

 

Ja sam te pitao odakle ti podatak o 50ms response time OLED TVa koje je gore kolega linkao.

 

Osobno ne bih koristio OLED ni kao monitor, ni za gaming (iako upotreba ga gaming nije toliko loša kao što pričaš). Koristio bih ga za gledanje filmova/serija, i vjerojatno kad mi rikne trenutna plazma Panasonicova ću uzet OLED.

 

A to što ti izmišljaš nekakve podatke koji ne postoje i onda mene šalješ na službenu stranicu proizvođača, gdje ti podatci također ne postoje, je samo dokaz koliko si bahat i neupućen. 

 

Čak i u ovom što si linkao ti lijepo piše:

 

  • By nature of the technologies, LCD panels (LCD and LED TVs) have relatively long response times, and OLED panels have much shorter ones.

 

Prva 4 OLED TVa imaju response time koji se mjeri u 0.1 - 1ms

 

Pronađi mi podatak da taj TV ima response time 50ms što si tvrdio na početku i što si tvrdio da nisam pročitao specifikaciju na službenoj stranici.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.3.2018 16:33 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
zuper kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom LG OLED55B7V ima 21ms respones time u game modu, PC modu i HDR modu, ekran ima 120Hz osvježenje ekrana - tako da sa takvim specifikacijama možeš bez problema igrati šta god hoćeš osim možda kompetitivnog mrežnog igranja, ali i to bi trebalo vidjeti kako se ponaša.

Tu je jedan jako dobar video za LG OLED burn in, pa ti onda nešto reci, a on ima 2015. ili 2016. godište model, a 2017. je puno, puno bolja po tom pitanju -

.

 

Da zaključimo, u krivu ste da OLED TV ne može zamijeniti PC monitor za igranje, a o gledanju multimedije se uopće ne mogu uspoređivati, jer je OLED TV 10.000 puta bolji od današnjih IPS monitora.

 Čak i taj lik veli da se slika sprži, ali ne ostaje = image retention. Ružno za vidjeti, a nakon njega slijedi burn-in. Evo, Linus isto ne preporuča OLED za gaming iz istog razloga.

Jednostavno, za statične radnje, OLED nije preporučljiv

 

Ne znam da li je usporedivo LG OLED TV uspoređivati sa VISIO LCD TV-om, ali ok, znam šta ti je bila namjera. Ako ćeš PC koristit isključivo za gaming i multimediju (a hrpetina i koristi samo za to) misli da bez problema možeš standardni monitor zamjeniti sa OLED TV-om. Naravno, satatične aplikacije se mogu bez problema koriststi i do sat vremena u komadu a da nema burn in-a pogotovo nove serije TV-a.

Stjepanj kaže...

Ti ozbiljno razmisli o nekom liječenju, zbog ovakvih bedastih izjava - PC stručnjak my ass 

13 godina
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije
Da je samo tako kako pričaš bilo bi hrpa OLED gaming monitora. Osim toga ogromna je razlika između 55" 16:9 i 38" 21:9.
Stvarno nema usporedbe između ovog monitora i TV-a, 2 potpuno različita proizvoda
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
zuper kaže...
Da je samo tako kako pričaš bilo bi hrpa OLED gaming monitora. Osim toga ogromna je razlika između 55" 16:9 i 38" 21:9.
Stvarno nema usporedbe između ovog monitora i TV-a, 2 potpuno različita proizvoda

Samo sam htio reći da za ove pare (1.500$ kod nas 1.500€) mogu imati i odličan TV i monitor u jednom i da će meni kao običnom prosječnom korisniku to biti puno pristupačnije (čitaj jeftinije), a da neću vidjeti neke drastične razlike - znači čitaj običnom prosječnom korisniku, ne profi gamer-u ili tako nešto.

 

11 godina
offline
Re: LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezoluci
Stjepanj kaže...

 Response time i input lag nije ista stvar......OLED ti ima response time manje od milisekunde...radi same tehnologije displaya.Moj B7 ima INPUT LAG oko 21ms sto je izvrsno a takodjer ako zelim mogu ga uz pc koristit na 1080p/120hz.....probao sam.

Nazalost ne znas bazne stvari pa je ikakva daljnja dublja rasprava gubitak vremena.

16 godina
odjavljen
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije
Odmah kada OLED-i dođu na neke normalne mass market cijene, bacam LCD-ove; monitore i TV-ove na smetlište. Nema gore tehnlogije prikaza slike od LCD-a bez obzira na matricu. CRT ga posere, plazma ga prožvače i ispljune a OLED će ga konačno pospermenti u povijest i spominjati će se kao prijalazna tehnologija koje je potrajalao prokleto predugo.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
LG 38WK95C - ultraširoki monitor QHD+ rezolucije

OLED o kojem govorite ima veliki input lag i relativno velik response time zbog elektronike, ne dioda. Nije dobar s bojama, nije dobar za statičnu sliku, ali za igranje je okej. Onome tko ga baca za par godina, s obzirom da OLED koji trenutno LG proizvodi, jako brzo gubi svjetlinu, zapeče sliku i sl.
Na desktopima ga nema, jer desktop monitori još uvijek imaju mnogo više standarde gustoće i kvalitete od televizora. Izuzev Sony OLED-a za filmaše od par desetaka tisuća dolara, samo je jedan OLED za desktop dosad bio u prodaji i već više nije. Bio je preskup. Asus je sad najavio 21" OLED na CES-u, što znači da (njihovim tempom) možemo očekivati taj monitor za nekoliko godina.

OLED TV za igre je fora, ali jako skupa fora, jer mu je životni vijek jadan.

 

S druge strane, OLED je budućnost, ali zasad još nisu našli način da monitor ne košta 5-6 tisuća eura za samo 30" i da ga zapravo mogu proizvesti u prodajnim količinama.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice