LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova

poruka: 12
|
čitano: 5.975
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova".
13 godina
offline
LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova

Ako ti trebaju 2 monitora, odnosno veća radna površina za uredski rad, da li se više isplati ovako nešto uzeti ili npr 2 monitora od 24"?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov

24" monitori nisu iste vertikalne rezolucije pa nije usporedivo.

 

sa dva 24" monitora imao bi horizontalnu rezoluciju 3840 poput 4K monitora a vertikalnu 1080 ako su u pitanju monitori 1920x1080.

 

ili 5120x1440 ako bi isao na dva monitora rezolucije 2560x1440.

 

U oba slucaja vertikalna rezolucija ti je manja od 4k monitora

5 godina
offline
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
snake44 kaže...

Ako ti trebaju 2 monitora, odnosno veća radna površina za uredski rad, da li se više isplati ovako nešto uzeti ili npr 2 monitora od 24"?

 Ovisi sta/kako radis. Ako vecinom radis u istoj aplikaciji, za koju ti treba velik ekran (3D/CAD, video editing) uzmi si prvo veliki (mozda i ultrawide) monitor, pa nadogradis sa sekundarnim ako ti zatreba

 

Ako cesti mijenjas aktivne prozore, jer trebas gledat u vise stvari istovremeno, u mom iskustvu to je lakse na vise monitora. Recimo za software development, editor i browser na 2 razlicita monitora su bogom dani (a tu nije kljucno da je svaki od njih 32 inca, pa moze i 24 ili 27 ovisno o budzetu)

16 godina
neaktivan
offline
LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova

Ja radim na dva 24", a prijeći ću na dva 32" (ovaj u recenziji nije 32", nego 31.5", mada je vrlo interesantan).

Teško je reći je li bolji jedan od 32" ili dva od 24", ovisi o vrsti posla i osobnim preferencijama. Jedan veliki se lako podijeli na više manjih priozora (Win + Up/Down/Left/Rigtht), dok se iz dva mala nikako ne može napraviti jedan veliki kada ti zatreba.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova

A ovo šta je netko gore napisao, u biti nikad mi ne treba da ću jednu aplikaciju/jedan prozor imat potrebu rastegnut preko cijelog ekrana. Ono šta mi treba je da mogu imat npr sa jedne strane otvoren pdf a sa druge neki word, ili slične kombinacije, excel + outlook, onenote + outlook itd. 

 

a gledam čisto radi jednostavnosti da to bude na jednom monitoru a ne na dva. Sad u firmi imam jedan od 24 tako da eventualno mogu kolegi dat svoj pa da on ima dva od 24, a ja si uzmem ovakav neki od 31.5 ili 32.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snova

Već jedno vrijeme tražim 5K2K monitor (npr. LG 34WK95U-W monitor, IPS, 34", 21:9, 5120x2160, USB-C, Thunderbolt, HDMI, Display port, USB) , no svaki put se obeshrabrim dok vidim cijene. Ovaj navedeni bi mi možda bio prihvatljiv, no radije bih neki wide monitor. Ima li netko kakvu dobru preporuku, a da ne moram prodati bubreg da ga kupim?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
tutanjkamen kaže...

24" monitori nisu iste vertikalne rezolucije pa nije usporedivo.

 

sa dva 24" monitora imao bi horizontalnu rezoluciju 3840 poput 4K monitora a vertikalnu 1080 ako su u pitanju monitori 1920x1080.

 

ili 5120x1440 ako bi isao na dva monitora rezolucije 2560x1440.

 

U oba slucaja vertikalna rezolucija ti je manja od 4k monitora

 Samo što kod 4K 32" monitora to povećanje vertiklane rezolucije ne prati baš fizčko povećanje ekrana, onda imaš mali pixel pitch od 0.18, što onda znači da vjerojatno trebaš skalirati prikaz (u testu navode da su oni koristili 120%), a to onda znači da gubiš nešto prostora. A ako ti odgovara prikaz na 100%, onda ti je takav monitor OK:

snake44 kaže...

A ovo šta je netko gore napisao, u biti nikad mi ne treba da ću jednu aplikaciju/jedan prozor imat potrebu rastegnut preko cijelog ekrana. Ono šta mi treba je da mogu imat npr sa jedne strane otvoren pdf a sa druge neki word, ili slične kombinacije, excel + outlook, onenote + outlook itd. 

 

a gledam čisto radi jednostavnosti da to bude na jednom monitoru a ne na dva. Sad u firmi imam jedan od 24 tako da eventualno mogu kolegi dat svoj pa da on ima dva od 24, a ja si uzmem ovakav neki od 31.5 ili 32.

 Kod dva monitora imaš i prekid na rubovima ekrana, sad opet koliko to nekog smeta, i ako nisu isti monitori, onda ih je teško podesiti da prikaz bude isti na oba, tako da sam ja za opciju jedan veliki monitor.

5 godina
neaktivan
offline
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
snake44 kaže...

Ako ti trebaju 2 monitora, odnosno veća radna površina za uredski rad, da li se više isplati ovako nešto uzeti ili npr 2 monitora od 24"?

 Ima iz iste serije i ultrawide opcija https://www.lg.com/hr/monitori/lg-34wn780-b

16 godina
neaktivan
offline
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
snake44 kaže...

A ovo šta je netko gore napisao, u biti nikad mi ne treba da ću jednu aplikaciju/jedan prozor imat potrebu rastegnut preko cijelog ekrana. Ono šta mi treba je da mogu imat npr sa jedne strane otvoren pdf a sa druge neki word, ili slične kombinacije, excel + outlook, onenote + outlook itd. 

 

 24" nema dovoljnu vertikalnu rezoluciju za kvalitetan prikaz cijelog A4 dokumenta, tako da je to veliki plus za 31.5/32" kome je to važno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
online
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov

Postoje i 16:10 24" koji imaju 1200px vertikalnu rezoluciju, na koji stane A4.

16 godina
neaktivan
offline
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
sosta kaže...

Postoje i 16:10 24" koji imaju 1200px vertikalnu rezoluciju, na koji stane A4.

 O takvima i govorim. Stane, ali je slabo čitljivo. Nije za cjelodnevni rad.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
online
Re: LG UltraFine Ergo 32UN880 - Ergonomija iz snov
Iskreno, meni je takav ok za cjelodnevni rad, samo što sam poželio dva. A onda je odluka pala na jedan od 43".
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice