LG V40 stiže sa čak pet kamera

poruka: 31
|
čitano: 10.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG V40 stiže sa čak pet kamera".
10 godina
suspendiran
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

A to je sada novi hype? Nakon povećavanja rezolucije, dimenzija zaslona i megapiksela, novi "cool" fičur na mobitelima je s koliko će kamera dolaziti?

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Zasto se jednostavno ne potrude i ne naprave mobitel sa jednom ali kvalitetnom kamerom?

 

Nokia 808 i Lumia 1020 jos uvjek pariraju novim mobitelima, koji imaju 2 i vise kamera.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Čitatelj kaže...

Zasto se jednostavno ne potrude i ne naprave mobitel sa jednom ali kvalitetnom kamerom?

 

Nokia 808 i Lumia 1020 jos uvjek pariraju novim mobitelima, koji imaju 2 i vise kamera.

 

Nokia i Lumia ne pariraju nikome!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
protjeran
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Nebih se slozio. Osobito to ne mozes reci jer nisi imao ni jedan od tih uredjaja.

 

 

Iz snimaka se vidi da Nokijine optike na 808 i 1020 jos uvjek imaju prednosti i kvalitetu. Mozda 2019. netko napravi nekakav iskorak,

ali sa 5 kamera to sigurno nece postici.

 

Huawei pokusava nesto sa Leica lecama (Nokijini inzinjeri koji su presli u Huawei rade na algoritmima i optici),

ali Leica jos nema toliko godina iskustva u mobilnim platformama i mobilnim OIS lecama kao sto to ima Zeiss.

Moj PC  
3 2 hvala 0
6 godina
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Nadam se da će uskoro doći do malo većih iskoraka u poboljšanjima kamere, po meni je kamera ostala jedini razlog za kupnju flagshipa

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
To i waterproof rating i wireless charging. Jedino na mid-rangeu nema OISa kojeg ja obavezno trazim. Mozda i full manual mode radi razliku...
15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Čitatelj kaže...

Nebih se slozio. Osobito to ne mozes reci jer nisi imao ni jedan od tih uredjaja.

 

 

Iz snimaka se vidi da Nokijine optike na 808 i 1020 jos uvjek imaju prednosti i kvalitetu. Mozda 2019. netko napravi nekakav iskorak,

ali sa 5 kamera to sigurno nece postici.

 

Huawei pokusava nesto sa Leica lecama (Nokijini inzinjeri koji su presli u Huawei rade na algoritmima i optici),

ali Leica jos nema toliko godina iskustva u mobilnim platformama i mobilnim OIS lecama kao sto to ima Zeiss.

 

Pa na šta liči taj mobitel. Kakva su to izbočenja.

Danas svi flagshipovi imaju vrhunske kamere, finese su nebitne.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Naddam se da će barem jedna imati adapter za kućnu kolonoskopiju da to mogu odmah sherat na društevene mreže.

Dirty dosen
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Ta izbocenja ti je isto ono izbocenje kao na DSLR-u, samo nije 25cm nego 0.3cm.

Ima OIS, sto 99% danasnjih mobitela nema, Xeon + dual/tripple LED Flash, 5 Zeiss leca,

i ostale finese sto 99% danasnjih telefona nema.


Danasnji telefoni su dostigli optiku sa N8 (s tim da i dalje nemaju Xenon), ali da konkuriraju pravim optikama DSLR-ima,

to jos uvjek ne mogu - ta titula je ostala samo kod N808 i L1020.

 

PS - 3mm izbocenja imas i na svim Moto Z Play uredjajima, i nitko se na to nije zalio. Samo sto je to na Z Play igracka od optike,

tek pravu optiku dobija sa Hasselblad True Zoom dodatkom, koji eto ima 2cm debljine.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Čitatelj kaže...

Ta izbocenja ti je isto ono izbocenje kao na DSLR-u, samo nije 25cm nego 0.3cm.

Ima OIS, sto 99% danasnjih mobitela nema, Xeon + dual/tripple LED Flash, 5 Zeiss leca,

i ostale finese sto 99% danasnjih telefona nema.


Danasnji telefoni su dostigli optiku sa N8 (s tim da i dalje nemaju Xenon), ali da konkuriraju pravim optikama DSLR-ima,

to jos uvjek ne mogu - ta titula je ostala samo kod N808 i L1020.

 

PS - 3mm izbocenja imas i na svim Moto Z Play uredjajima, i nitko se na to nije zalio. Samo sto je to na Z Play igracka od optike,

tek pravu optiku dobija sa Hasselblad True Zoom dodatkom, koji eto ima 2cm debljine.

 

Ja prodao Canon DSLR jer mi je lakše s mobitelom fotkati.

Imam Note8 i ima vrhunske fotke, kao i većina high end modela. Kome treba više njemu ne treba mobitel, nego fotić.

A onaj tko fotka koristeći built-in blic je za mene amaterčina kakve nema (čak i sa DSLRom). To se eventualno koristi za fill-in blic, a ne za fotkanje po noći. Tako da Xeon + dual/tripple LED možeš objesiti mačku o rep.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 15:05 (Bitanga).
12 godina
protjeran
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Čitatelj kaže...

Zasto se jednostavno ne potrude i ne naprave mobitel sa jednom ali kvalitetnom kamerom?

 

Nokia 808 i Lumia 1020 jos uvjek pariraju novim mobitelima, koji imaju 2 i vise kamera.

 zato jer veci senzori  za sobom vuku "vece" objektive ako se zeli "bolja" fotografija, mobiteli bi bili kao cigle a to nitko vise ne zeli, dakle moraju ici u nekom drugom smjeru...

 normalno da Nokia parira novijim mobitelima kad je to tada bila najbolja kamera na svijetu (za mobitele) samo 41MP, a vijek najbolje trenutne "kamere" je cca 5g do izlaska neznatno boljeg nasljednika znaci sva pravila vrijede kao u dslr svijetu, ako zelis bolje/ostrije slike treba ti u pravilu bolja optika ne senzor njih vec imamo 30g!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Uskoro izlazi kamera koja ima dva smartphonea.
Moj PC  
21 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Bitanga kaže...

 

Ja prodao Canon DSLR jer mi je lakše s mobitelom fotkati.

Imam Note8 i ima vrhunske fotke, kao i većina high end modela. Kome treba više njemu ne treba mobitel, nego fotić.

A onaj tko fotka koristeći built-in blic je za mene amaterčina kakve nema (čak i sa DSLRom). To se eventualno koristi za fill-in blic, a ne za fotkanje po noći. Tako da Xeon + dual/tripple LED možeš objesiti mačku o rep.

 

Sve si s obim rekao. Nije zvaka kazu za svakog.

 

Stjepanj kaže...

 zato jer veci senzori  za sobom vuku "vece" objektive ako se zeli "bolja" fotografija, mobiteli bi bili kao cigle a to nitko vise ne zeli, dakle moraju ici u nekom drugom smjeru...

 normalno da Nokia parira novijim mobitelima kad je to tada bila najbolja kamera na svijetu (za mobitele) samo 41MP, a vijek najbolje trenutne "kamere" je cca 5g do izlaska neznatno boljeg nasljednika znaci sva pravila vrijede kao u dslr svijetu, ako zelis bolje/ostrije slike treba ti u pravilu bolja optika ne senzor njih vec imamo 30g!lp

 

Da, nitko vise ne zeli cigle, svi zele crijepove od 6", a mali 4/4.5" uredjaji su cigle?

12 godina
protjeran
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Mislim da bi i s pilecim mozgom covjek skuzio da ti treba debljina..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Bilo kuda, WP fanovi svuda! 

 

Postoji razlika između oblika cigle i pločice.  Razlika je u broju mm (da ne kažem cm) debljine, na najdebljem delu, tamo gde je kamera, Nokia 808 je imala skoro čitava 2cm. S obzirom na manju dužinu, to je nekad bila recimo ciglica; sa današnjim dijagonalama (kojih apsolutno niko ne želi da se odrekne, jednostavno ljudima telefon postaje primarno ili jedno od primarnih sredstava za konzumiranje svih vrsta sadržaja, što znači da se 4" ekrani neće vratiti u masovnu upotrebu u uskorije vreme), ne bi bilo potrebe za deminutivima.

 

Ja bih voleo kompakt sa tolikim senzorom, nešto zuma i "normalnom" cenom i rado bih to kupio, a za smartphone bih radije da ne prelazi 1cm debljine.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Bitanga kaže...
Čitatelj kaže...

Zasto se jednostavno ne potrude i ne naprave mobitel sa jednom ali kvalitetnom kamerom?

 

Nokia 808 i Lumia 1020 jos uvjek pariraju novim mobitelima, koji imaju 2 i vise kamera.

 

Nokia i Lumia ne pariraju nikome!

 

Care moj L950 ima kameru koju neki fotografi koriste umjesto DSLRa

15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Čitatelj kaže...
Bitanga kaže...

 

Ja prodao Canon DSLR jer mi je lakše s mobitelom fotkati.

Imam Note8 i ima vrhunske fotke, kao i većina high end modela. Kome treba više njemu ne treba mobitel, nego fotić.

A onaj tko fotka koristeći built-in blic je za mene amaterčina kakve nema (čak i sa DSLRom). To se eventualno koristi za fill-in blic, a ne za fotkanje po noći. Tako da Xeon + dual/tripple LED možeš objesiti mačku o rep.

 

Sve si s obim rekao. Nije zvaka kazu za svakog.

 

 

Što si s time htio reći? Uvrijedit me?

Pa sam sam rekao da sam prodao DSLR jer mi je nepotreban i overkill za ono što 99% ljudi treba.

Imao sam foto opreme u vrijednosti 15k kn, i znao sam se odlično s njom koristiti.

I koristio sam ga intenzivno prije 12 godina dok nije bilo ovakvih mobitela s kamerama. I imao sam posebnu kameru još. A danas mobitel mijenja i jedno i drugo. Nema nikakvog razloga da netko ima DSLR doma osim ako je nabrijan na fotografiju (bilo profesionalno ili amaterski).

Ne idem okolo i ne fotkam svatove i portrete pa obrađujem poslije 10 sati na kompu.

Opalim fotku s moba i ispadne vrhunski za sve normalne potrebe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 17:37 (Bitanga).
12 godina
protjeran
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Bitanga kaže...
Čitatelj kaže...
Bitanga kaže...

 

Ja prodao Canon DSLR jer mi je lakše s mobitelom fotkati.

Imam Note8 i ima vrhunske fotke, kao i većina high end modela. Kome treba više njemu ne treba mobitel, nego fotić.

A onaj tko fotka koristeći built-in blic je za mene amaterčina kakve nema (čak i sa DSLRom). To se eventualno koristi za fill-in blic, a ne za fotkanje po noći. Tako da Xeon + dual/tripple LED možeš objesiti mačku o rep.

 

Sve si s obim rekao. Nije zvaka kazu za svakog.

 

 

Što si s time htio reći?Uvrijedit me?

Pa sam sam rekao da sam prodao DSLR jer mi je nepotreban i overkill za ono što 99% ljudi treba.

Imao sam foto opreme u vrijednosti 15k kn, i znao sam se odlično s njom koristiti.

I koristio sam ga intenzivno prije 12 godina dok nije bilo ovakvih mobitela s kamerama. I imao sam posebnu kameru još. A danas mobitel mijenja i jedno i drugo. Nema nikakvog razloga da netko ima DSLR doma osim ako je nabrijan na fotografiju (bilo profesionalno ili amaterski).

Ne idem okolo i ne fotkam svatove i portrete pa obrađujem poslije 10 sati na kompu.

Opalim fotku s moba i ispadne vrhunski za sve normalne potrebe.

htio ti je reci da nije žvaka za seljaka, ali pazi on se toliko uvrijedio(lako za tebe) da je otisao u moje prosle poruke i tamo bez razloga podjelio na svaku td da bi se osjecao bolje koja curica...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

Cek sta nisu dobri palci gore iz Australije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG V40 stiže sa čak pet kamera

ispod 17 nemamo o čemu razgovarati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Ivan(4) kaže...

(kojih apsolutno niko ne želi da se odrekne, jednostavno ljudima telefon postaje primarno ili jedno od primarnih sredstava za konzumiranje svih vrsta sadržaja, što znači da se 4" ekrani neće vratiti u masovnu upotrebu u uskorije vreme)

 Apsolutno Nitko javlja se na dužnost! Sve bih dala za suvremeniji 4-inčni model koji može normalno raditi s Googleovim kartama. Počelo mi se događati to da više ne želim nikamo ići sama jer se lako izgubim s obzirom na to da sam se prije oslanjala na navođenje Googleovim kartama, a one sada odbijaju raditi na mobitelu iz 2011. godine sa starom inačicom Androida. Kada bi tko predstavio koliko-toliko normalan uređaj čiji je zaslon velik maksimalno četiri inča, vjerujem da bih prva čekala u redu za kupnju. I ne, ništa veće od 4-inčnoga zaslona ne dolazi u obzir: pripadnica sam ljudske, a ne majmunske vrste pa nemam dovoljno veliku šaku da normalno rabim goleme mobitele. Nisam ni klokanica pa nemam tobolac u kojemu bih čuvala takvu spravu kada se njome ne koristim. Torbicu mi se pak ne dâ uvijek nositi uza se samo zbog smartfona. Ne želim biti robinja komadu jeftine plastike.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Kad se izgubiš, samo pikni poruku tu na forumu, ja ti pogledam na Google maps gdje si pa ti javim u inbox 😇
Tigar Krezumica
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Ajar kaže...

ispod 17 nemamo o čemu razgovarati. 

 Znači ovo ne dolazi u obzir?

https://light.co/camera

 

Mary Sue kaže...

 Apsolutno Nitko javlja se na dužnost! Sve bih dala za suvremeniji 4-inčni model koji može normalno raditi s Googleovim kartama. Počelo mi se događati to da više ne želim nikamo ići sama jer se lako izgubim s obzirom na to da sam se prije oslanjala na navođenje Googleovim kartama, a one sada odbijaju raditi na mobitelu iz 2011. godine sa starom inačicom Androida. 

Skini staru verziju Google karti npr. s Apk Mirrora i instaliraj.

I ugasi automatske nadogradnje u trgovini.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera

@Mary Sue

Mary napisali ste tako simpatičan post da bih vas pozvao na čašu soka da smo bliže. :)

Dijelim Vaše mišljenje u cjelini i za mene je dužina telefona optimalna u rasponu oko 12.5 cm. Nažalost takvi su uređaji prestali s proizvodnjom te 2011/12 godine koju ste pomenuli. Danas se dobar uređaj u android svijetu te veličine više ne može naći (uparen sa zamjenljivom baterijom i micro sd karticom). Ako Vam ne čini problem nedostatak značajki vezanih za bateriju možete pogledati Sony xperia xz1 koji ima dužinu oko 13cm.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz1_compact-8610.php

No, mene xperie ni malo ne privlače jer su ružnog dizajna.

 

A, ako niste vezani za Android OS možete razmisliti i o Iphone SE modelu. On se baš uklapa u dimenzije koje ste pomenuli.

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_se-7969.php

 

Kolega fer-de-lance  je dao dobar savjet da riješite problem preko instalacije apk fila google maps, mada nisam siguran da li možete deinstalirati postojeću aplikaciju bez root-a. Možda bi moglo da deistalirate sve nadogradnje gmaps-a, pa da onda instalirate spomenutu neku od starijih verzija gmaps app-a.

No, ako imate strpljenja ili još bolje ako imate sreće da se okoristite nekim "geek-om" možda bi mogli da unaprijedite OS na mobitelu. Npr. dobar izbor bi bio Lineage OS

https://lineageos.org/

 

 

 

13 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera

Mary Sue- Here maps je odlicna alternativa (nekoc Nokia maps),ima i offline mod.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 11:11 (lmutak).
14 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Umjesto da rade na poboljšanju V10, npr baterija. Oni odlaze skroz u drugom smjeru sa V serijom.
All truly great thoughts are conceived by walking.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
fer-de-lance kaže...

 Znači ovo ne dolazi u obzir?

https://light.co/camera

 

 ovo bi prošlo ali nema telefon 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera

Ima, Android telefon, i to dobar stroj.

Jedva čekam da dođe u prodaju...

 

Edit: tek sad vidim da nema GSM podršku, samo Wifi.

Šteta 😥

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 15:47 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Xenon sam imao na sony ericssonima k800 i k850. Puno bolja stvar od ovih lampica.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG V40 stiže sa čak pet kamera
Ja imam nokiu 808...međutim sad mi stoji u kutiji...sad imam s7edge...isto tako imam mirrorless a6000 apsc senzor....i onaj koji kaže da je isto...triba ici kod oftamologa..na malim ekranima te smartphone slije izgledaju dobro...ali cim stavis na 100% prikaz vec se vide nedostaci....jedina stvar koja valja je mobilnost....sto ti je uvik u djepu...prije dvi sedmice sam slikavao vatromet sa a6000...aj da vidimo to sa mobitelom
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice